Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2009., 11:48   #141
Maza - slazem se skroz...ako sam ista primjetila zadnjih godina gdje stalno slusam tudja misljenja o svom stilu je da fakat ne znam di bi dosla da slusam tudja misljenja i savjete. pa toliko su kontradiktorna i razlicita, ne znam kaj bi sad od mene nastalo da ih slusam haha. i ovo sto stoji o dobronamjernim savjetima, sto stoji na kakvom tijelu i sto ne - stvarno presubjektivna stvar (i cesto implicira da jedino mrsavi i lijepi ljudi imaju pravo na ikakav stil, a mi ostali nemamo pravo na to) plus nikad mi nisu bili jasni ljudi koji su toliko nabrijani da nekog pouce sto mu stoji i jos su uvrijedjeni ako netko nije obucen kako oni misle da bi ljudi trebali. mislim to je moja odjeca, na meni, dio mog stila, nitko ne kaze da i oni to trebaju nositi, dapace svatko bi trebao imati slobodu u biranju svog stila i pri tom postivati istu slobodu kod drugih ljudi. bas su mi cudni neki pojedinci u tim nabrijanim ljutnjama i gadjenju na tudji stil....radi svega ovoga jedino smisleno u svom stilu mi je da se ne slusa druge ljude i da se stvarno slusa jedino vlastito misljenje i ukus. jer druge nikad ne mozes zadovoljiti sto god obukao. neki ce te pljuvati, neki ce te obozavati, tak je to, pa bolje da te pljuju radi tvog stila nego necijeg tudjeg.
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 13:21   #142
Hmda, mozda samo ga naglasim - ja kad slusam one koji imaju savjete i kritike da li mi nesto stoji - u to spadaju aktualni partneri i najbolji prijatelji.
Ponekad roditelji moji/od partnera. Ovisno sto kazu.

Hocu reci - ostale smatram laprdalima cije mi misljenje nista ne znaci. A komentare uzimam u obzir ako su 'cuj, ovdje ti lijeva sisa ispada van kad se nagnes' - u smislu dakle, informacija o tome kako to fizicki stoji na meni.

Do sada su mi partneri bili osobe koje su u stanju odijeliti 'meni se svidja' - u smislu ja bi to na sebi, 'svidja mi se' - u smislu ti mi se svidjas u tome i navodjenju konkretnih mana i prednosti nekog odjevnog/obuvnog predmeta. Oni koji to nisu u stanju odijeliti - spadaju u kategoriju onih cije mi misljenje ama bas nista ne znaci. Osobno nastojim jednako tako razlucivati. Ima stvari koje ja ne bi stavila na sebe, no to ne znaci da su te stvari same po sebi lose ili da na nekom meni dragom lose stoje. Pa nismo svi iste konstitucije

Ne, random stvora, poznanika, i familiju ne slusam ni po cemu. Ne smatram njihovo misljenje imalo bitnim. Uostalom, takvi mi niti nece reci da mi je lijeva sisa ispala van, vec ce se zgrazati or smth.

I naravno da mi je prvo vazno MOJE misljenje, ova preostala misljenja sluze za steci sigurnost, provjeriti jel sve ok, jel mozda nesto izgleda kao 'saka u oko'.

Od nakita nosim alchemy gothic nakit, svarovski srca, LOTR ogrlicu ala Legolas, prsten sa crveno-prozirnim cirkonima, i mozda ponesto srebra. Od toga je samo srebro nabavljeno u hrvatskoj.
Ali definitivno podrzavam gradjenje SVOG stila bazirano na SVOM ukusu.

Uistinu NE MORAS otici u ducan sa dragulijama (kako god da se svi ti silni na 'a' zovu) i kupiti tonu istih da vise s tebe da bi bila zgodna. Mozes uci i kupiti jedan jedini item koji ti se svidja, a mozes i ne uci ili uci i ne kupiti nista.

Ako ti se kao jedini ukras svidja marama oko ruke - pa nosi ju Ako ne zelis ukrase - nemoj ih nositi.

Meni je trenutacno rotfl izjava 'ovo mi odudara od tvog stila', jer je moj sti 'ono sto mi se svidja i u cemu se osjecam ugodno'. Razumijem da su neki moglo doci do kojekakvih zakljucaka. E sta cu im ja - nek ih mijenjaju

Meni osobno ce biti antipaticno ako overweight osoba inzistira na oblacenju uskog i prekratkog koje uzrokuje stiskanje tkiva, ispadanje pojedinih dijelova izvan linije kroja. Overweight je po meni osoba koja je visoka x cm, a tezina joj nije u rasponu (x-120, x-90), za x izmedju 160 i 190, ovi nizi mislim da ne bi trebali ici ispod 40tak kila, za sve preko 14 god starosti, just IMO. Naravno uz sve ove brojeve mora vrijediti i to da raspored tezine nije ravnomjeran - TEK tada mi je osoba overweight.

Npr 170 cm visine, a tezina oko 90 kg mi, ovisno o rasporedu te tezine, moze biti overweight (ako je npr sve otislo u trbuh, trbuh ispada van, ali se inzistira na hlacama koje se urezuju i tkivo prelijeva) a moze biti ok, ako je osoba jednostavno jaka i razvijena. Govorim za zene.

Point - ima puno cura koje su bas simpaticne i lijepe, a da su debelo preko 50 kila Sve ovisi i kako osoba nosi tezinu, svoje opsege, i svoju odjecu
Nesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 14:50   #143
Quote:
lunatic_panda kaže: Pogledaj post
Maza - slazem se skroz...ako sam ista primjetila zadnjih godina gdje stalno slusam tudja misljenja o svom stilu je da fakat ne znam di bi dosla da slusam tudja misljenja i savjete. pa toliko su kontradiktorna i razlicita, ne znam kaj bi sad od mene nastalo da ih slusam haha. i ovo sto stoji o dobronamjernim savjetima, sto stoji na kakvom tijelu i sto ne - stvarno presubjektivna stvar (i cesto implicira da jedino mrsavi i lijepi ljudi imaju pravo na ikakav stil, a mi ostali nemamo pravo na to) plus nikad mi nisu bili jasni ljudi koji su toliko nabrijani da nekog pouce sto mu stoji i jos su uvrijedjeni ako netko nije obucen kako oni misle da bi ljudi trebali. mislim to je moja odjeca, na meni, dio mog stila, nitko ne kaze da i oni to trebaju nositi, dapace svatko bi trebao imati slobodu u biranju svog stila i pri tom postivati istu slobodu kod drugih ljudi. bas su mi cudni neki pojedinci u tim nabrijanim ljutnjama i gadjenju na tudji stil....radi svega ovoga jedino smisleno u svom stilu mi je da se ne slusa druge ljude i da se stvarno slusa jedino vlastito misljenje i ukus. jer druge nikad ne mozes zadovoljiti sto god obukao. neki ce te pljuvati, neki ce te obozavati, tak je to, pa bolje da te pljuju radi tvog stila nego necijeg tudjeg.
Pa da, dobro si to rekla, ... kao, samo ljudi savršenog tijela smiju imat neki stil... Pa zar bi se jedna prosječna cura između 55 i 65kg trebala sramiti svojeg tijela?
__________________
Outside of you...
Maza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 19:18   #144
hijao.... NIKAD mislim da se nitko ne treba sramiti svoga tijela.... smije biti nezadovoljan i raditi na sebi (pozitivni rad - vjezba, paziti na prehranu etc, NE izgladnjivanje!), ali sramiti se? no nono

cure 55-65 su po meni u najboljim gabaritima nekima cak super stoji i do 75kg, ako su vislje
to za neki uobicajeni dobni raspon 20-35 (ocekujem da ipak starije zene imaju nesto vise kila - nakupi se toga s godinama, jel - sto ih ne smije nimalo sprecavati da razviju svoj stil u kojem se osjecaju ugodno!)
Nesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 19:41   #145
ja sam davno prestala obraćati pozornost na druge (a isto imam 14 i pol godina )
ja furam svoje starke, trapke i najnormalnije majice 7 dana u tjednu, i nitko se ne čudi niti pita, navikli ljudi da je to moj stil i gotovo. znam se ja srediti- i izgledam predobro ali mi se jednostavno ne da. mislim da izgledam ok u onom što nosim i nosit ću to.
__________________
A good beat never hurt no one

Da si tu, kraj mene, da me nježno miLuješ. I da osjetim dodir tvojih usana. Znam za to, za to vrijedi umrijeti.
ŽutiKaputich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 12:59   #146
meni je kljuc stila stvarno svladati ona dva pravila:
oblaciti se u skladu sa svojim tijelom
oblaciti se u skladu sa svojim godinama

zvuci uzasno jednostavno a uzasno je tesko, kao i nauciti plie u plesu; it's the first thing you learn and absolutely the last thing you master

uvijek izgledati uredno, cisto i bezbrizno je sav styling, sve ostalo su nijanse
i dobar nakit, salovi i torbe ce uvijek podici naizgled obicnu kombinaciju

i ne zaboravite da moda prolazi, ali stil uvijek ostaje isti
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 13:45   #147
s ovim prvim se slazem, no s ovim drugim i ne

sa tijelom se mogu uskladiti - jer to se ja uskladjujem sama sa sobom

no uskladjivanje s godinama zapravo u sebi skriva - uskladi se sa svima koji imaju godina kao i ti.... sto znaci - prosjek, tipicno, 'ono sto vole mladi' etc.... s time se ne slazem i mislim da komotno mogu reci da se i necu nikad slagati

osim ako si mislila na nesto drugo?
Nesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 20:06   #148
J a sam jedna od onih s viškom kg,i do prije neku godinu sam nosila sve vrićasto,majice od muža isl.Onda sam u jednom momentu života smršavila 12 kg(teškom mukom),i odlučila se uvući u užu robu,strukirano,malo pete isl.Trenutno sam opet vratila 10 kg,ali se nisam vratila u vriće,već i dalje nosim užu(ne preusku)robu,i osjećam se super!Nikad više se neću uvući u one široke majice,vrećaste hlače isl.Toliko o tome-sad o kombiniranju istilu:imam neki svoj stil koji se može nazvati sportsko-elegantnim,ovisi o prilici i raspoloženju,i sve moje prijateljice u dućanu obično kažuvo je za tebe!znajući da bi se to moglo uklopiti u moj ormar.Nosim i suknje i hlače,ljeti se ne izvlačim iz bermuda i topića(mrzim kad mi je vruće),a ako nisam sigurna u neku kombinaciju,radije to neću obući nego izaći vanka nesigurna u sebe.Tako je i s nakitom-imam dosta đinđa i fine bižuterije,ali ako mi se čini da ni jedna od mojih ogrlica ne ide na outfit za taj dan,radije ne stavim ništa nego nešto bez veze.Volim i narukvice,naročito liti,i uvik nosim najmanje dvi na ruci,a ponekad i više,ovisi o robi.
Od svega mi je najgore šta imam skup ukus,pa mi se sviđaju stvari koje baš i ne mogu uvik sebi priuštit,ali kombiniram s no name robom i to zna vrlo dobro ispasti.
Moj savjet svima je da je najvažnije da se u svemu osjećaju udobno i ugodno,te (više-manje)sukladno prilici i svojoj figuri,pa je sve drugo manje važno.
Makar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 20:59   #149
ja osobno mislim da vrecaste stvari deblje ljude samo rade jos debljima
naravno da ne treba obuc majicu do pupka pa da trbuh ispada van (ispao bi i meni) ali ne treba se ni uvlacit u tri broja preveliko, preveliko ne stoji nikome isto kao ni premalo
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 10:11   #150
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ja osobno mislim da vrecaste stvari deblje ljude samo rade jos debljima
naravno da ne treba obuc majicu do pupka pa da trbuh ispada van (ispao bi i meni) ali ne treba se ni uvlacit u tri broja preveliko, preveliko ne stoji nikome isto kao ni premalo
I ja se slažem s tim!
Makar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:16   #151
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
nije problem u odjeći, nego u tebi. poradi malo na samopouzdanju, onda neće odjeća određivati kako se osjećaš.
bit će ti dobro i u trenirci i u "večernjem" izdanju.
točno tako.
meni frend kaže da mi je najveća vrlina da u svemu mogu izgledat seksi, a isto tako u svemu mogu izgledat ležerno.
Ovisi o tebi. opusti se. misli da si posebna
emma de cotti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:18   #152
Quote:
Eleonora Bow kaže: Pogledaj post
Za početak, nemoj slušati previše savjete na ovom podforumu!
I nikako nemoj stavljati na sebe više od tri boje ili bolje, samo dvije. S time da crna, siva i bijela nisu boje. To možeš kako hoćeš i s čime god hoćeš.
ja ne nosim boje.
ja nosim sivu.bež.boju konjaka.crna(čista rijetkost).
i s tim radim šta oću i kako oću i obožavam ne-boje.
emma de cotti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 16:45   #153
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
meni je kljuc stila stvarno svladati ona dva pravila:
oblaciti se u skladu sa svojim tijelom
oblaciti se u skladu sa svojim godinama
Recimo da sam konačno počela kupovat onu robu koja je više za moje godine nego šta je za teen cure na koje sam prije slinila. U ormaru i dalje imam hoodie majice, slipsice i palestinke šta bi bolje stajalo i trebalo pripadati curi koja je tek upisala 2. srednje

Nekad je žalosno kad me pitaju sa moje skoro 24 godine da im pokažem osobnu jer ne vjeruju da imam preko 18 Ali u tome se osjećam najbolje u gadnim danima, dok mi je nekad gušt se obuć u košulje, rimljanke/starke i suknje do koljena.

Ne volim sudit osobu prema odjeći, ali se vrlo često zna potrefit da mnogo onih koji furaju "moj" stil imaju karakter sličan mom i u mnogo čemu imamo zajedničkog nego sa onom osobom koja fura drukčiji, privlačniji ili neprivlačniji stil

više ni sama ne znam šta sam napisala odi, ali sve u svemu, ono gornje pravilo treba vrijediti, ali treba i bit samopouzdan i znat nosit običnu odjeću kao da je neka spešl prigoda
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:47   #154


evo ovaj mi se look jako sviđa, pa pokušavam nešto slično iskombinirati!
__________________
...ako vjeruješ da nešto ne možeš učiniti ili ako vjeruješ da možeš, u oba si slučaja u pravu...
shikibu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 21:45   #155
a zakaj se prvo ne pitaš u čemu se ti osjećaš seksi? odnosno polako počneš učiti u kojem kroju haljine/suknje/hlača ili majica se osjećaš dobro i moćno. mislim da je to ključ. iako, žene obično kada uđu u 30tu shvate kaj im pristaje a kaj ne. tak da ne brini, nisi jedina koja ima sličnih problema u svojim godinama.
pokušaj prvo krenuti s krojevima. dakle da li voliš i osjećaš se dobro u majicama kratkih rukava, dugih rukava, dolčevitki, košulja ili običnih t-shirtica. jako je bitno shvatiti da li ti bolje pristaju suknje ili hlače. iako sam ja godinama bježala od suknji, prihvatila sam da im odlično pristaju, puno bolje od traperica koje obožavam, ali u njima se osjećam seksi, kul i moćno. a niti jedna od tih suknji nije minica, baj d vej.
seksi izgled i seksi stil moraš sama pronaći a jedino kaj igra ulogu u svemu tome je tvoj stav i kak se osjećaš. ja recimo obučem, običnu majicu dugu, tatin sako kojem podfrknem rukave i tajice i osjećam se super. ali to pristaje meni. to ne znači da ćeš ti u tome izgledati vau.
i nemoj se bojati kombinirati. znaš kaj napravi kad udješ u neki dućan? uzmi probati stvari u garderobu koje ne bi ni u snu pogledala. mi nažalost nemamo stiliste u trgovinama, kaj je vani sasvim normalna stvar, ali uzmi sa sobom neku frendicu čiji ti se stil sviđa i misliš da se kuži u odjevanje.
važne su i boje. možeš imati nemam pojima kak dobru haljinu ili maramu ali ako to nije tvoja boja - 0 bodova. to sam najbolje shvatila kada sam ju parizu kupila predivnu i preskupu crvenu pashminu, no kad sam je stavila na sebe izgledala sam očajno. mrkva crveno mi naime uopće ne pristaje. dala sam je sister, plavuši s više rozim tonom kože i ona u tome izgleda kao avion. tak da probaj proguglat na netu mislim da ima koje boje pristaju određenom tipu osobe. ali nemoj se ni s tim zamarati. znaš kak ti neka boja dobro stoji? jednostavno sjajiš u njoj. vrlo jednostavno.
eto, nadam se da sam ti barem donekle pomogla, a sama činjenica kak su trenutno u modi harem hlače ili ovo ili ono ne treba te previše zamarati. nosi ono kaj TEBI dobro stoji, i vjeruj mi, izgradit ćeš vrlo brzo svoj stil koji će mnoge curke htjeti kopirati.
kiss
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 01:29   #156
post ti zvuci kao da je jedino bitno izgledati sexy
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 02:23   #157
to je smisao svih nas zena i nasa zivotna zadaca ali salu na stranu, mozda se cura samo krivo izrazila jer za nju je dobar izgled seksi pa je to na taj nacin i postavila..ali mozda je opcenito mislila samo na stvari u kojima se osjecamo dobro:

Quote:
osjećaš dobro i moćno
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 12:07   #158
Kako se lijepo obući na -10?

eto mene nakon sto godina na modi, valjda mi neće prebacit il zatvorit temu, znam da sad neka stroga pravila vladaju

dakle, šta nosite kad je ovako užasno hladno? ja nosim štrample+traperice dolje, gore nosim potkošulju + majicu pamučnu + vestu. i izgledam obično i svaki dan sam u sličnim kombinacijama, al što mogu kad mi je najbitnije da mi je toplo.

još ajde kužim one koje idu na posao/faks autom, tu ipak ima manevarskog prostora, al jučer vidim neku curu na tramvajskoj stanici u debelim najlonkama, kaputu, a ispod svega neka tanka haljinica ..displej na stanici pokazuje -9, ja se smrzla čim sam ju vidjela...

kak da mi bude toplo, a da ljepše izgledam? mislim da šos neću obuć do proljeća. niti neke hlače koje nisu traperice ili samterice
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:09   #159
jesi to mene vidila???

pa ja sam jako zimogrozna i imam užasnu cirkulaciju..........
obožavam se natrpat robom i ugodno šetuckat vani po hladnoj buri.
ono šta ja prakticiram:

- zimi najviše ulažem u kapute, čizme i torbice zato jer se ispod kaputa možeš nakrcat robom (ja osobno kad je baš hladno nosim donju majicu, dugu majicu i dva duga džemperića) a ispod njega ti se - kad si vani - baš i ne vidi šta imaš ispod. možeš ih minjat da ne budeš "stalno u istom". torbicom uvijek osvježiš look (zimi mi je naglasak na torbice jer ih lipo staviš priko sebe i ruke su ti slobodne za džepove), kao i šalom, pašminom, kapicom, rukavicama, obručima i špangicama za kosu... a čizma glavu čuva!! (znaš da svaka cipela/čizma ako je lijepa i kvalitetna podigne komb skoro za duplo)

- a kada treba skinuti taj kaput (kad se triba malo dokazat ) možeš izgledat vrlo lijepo bez obzira šta si natrpana, naravno, uvijek dobro dođe malo "optičkih varki" da ne izgleda sve tako natrpano. ja npr nosim i haljinice, baš sam jučer nosila jednu - imala sam donju majicu, majicu dugih rukava, haljinicu i kardigan poviše, a ispod dvoje hulahopke, dokoljenke i tajice i kad me mater vidila (naravno, +kaput i sve popratne sadržaje)........tila me ubit jer se njoj činilo to preproljetnim...dok sam se ja lagano kuvala...
osim toga, po meni je bolje kad imaš više slojeva tanje robe, nego komad debele jer stječem dojam da bolje grije, a i manje si bublast, a i lakše ti se skinit kad dođeš negdi di je grijanje na +30 (joker )
vrlo je bitno i da imaš neku kapicu na glavi (šteta šta meni ne stoje) ali je dokazano da 60% tjelesne topline zapravo "izlazi" kroz glavu.

...ma ugl. moja teorija je da se baziram na oklopne dijelove, a za unutarnje zimi preferiram klasiku, slojevitost i "optičke varke"...

a sigurno će ti još neko dat pametniji savjet od mene
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:16   #160
meni je -10 već debelo prehladno za kaput. to je za pernatu jaknu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.