Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2009., 23:09   #201
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Alo, jel ti čitaš šta ja pišem?Ili si naučila srati po ljudima bez razloga?

Napisao sam da stan od 55 m2 NIJE trosoban stan prema nekim iole normalnim standardima, nisam nikome spotaknuo to što je kupio svoj stan, pa sve i da ima 20 m2.



Kupio bih ovaj od 55 m2, i ne bih ga nazivao trosobnim.Zadovoljna odgovorom?
Malo sporije shvaćaš, pa ne vidiš da ja niti u jednom trenutku nisam napisao da ljudi NE kupuju manje stanove.Šta, ti zaista misliš da je hoću reći da netko treba kupovati stanove od preko 70 m2 uz tu cijenu m2 i današnje plaće?
Jel ti uopće čitaš šta ja pišem?



Ne stavljaj mi tekst u tipkovnicu.Nigdje to nisam napisao, nego ti cijelo vrijeme tupiš o tome.
I bio sam ja podstanar kao student, zamisli čuda.
ja ti pričam da stan koji ima dnevnu + dvije sobe JE TROSOBAN stan po našim standardima
to što se ti s njima ne slažeš je tvoj problem


a za vrijeđanje - tak se razgovaraj s materom koja te tako odgojila

EOD od mene
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:11   #202
Quote:
biticebolje kaže: Pogledaj post
svadjate se oko gluposti. nebitno je kako se stan naziva, na kraju krajeva u americi se dnevni boravak uopce ne racuna u sobnost.
Netko tko shvaća o čemu pričam, u baustelca, napokon.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:12   #203
Quote:
nunu10 kaže: Pogledaj post
atlantis sez:





jel ti svojim mlatiš admine u komfornu stanu (jadna li foruma na kojem je ovaj kurčeviti admin)


a) nisam administrator - moderator sam obrazuj se

b) kupi muda, imas ih jeftino u mesnici pa se onda javi na topic pod pravim nickom
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:14   #204
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ja ti pričam da stan koji ima dnevnu + dvije sobe JE TROSOBAN stan po našim standardima
to što se ti s njima ne slažeš je tvoj problem
Po kojim to standardima, daj mi neki pravilnik koji ih nalaže?Ajde da vidimo.Čekam.

Quote:
a za vrijeđanje - tak se razgovaraj s materom koja te tako odgojila

EOD od mene
Hoćeš si dati karton za trolanje i vrijeđanje korisnika?

I tebe je tvoja matera mogla naučiti osnovama bontona.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:15   #205
Quote:
biticebolje kaže: Pogledaj post
svadjate se oko gluposti. nebitno je kako se stan naziva, na kraju krajeva u americi se dnevni boravak uopce ne racuna u sobnost.
:
sva sreća da smo svi stanovnici jamerike (kak vidim ti pišeš iz vašingtona, anton je na menhetnu, a ja sam u kvartu s oprom) pa je sasvim logično spominjati njihove standarde na ovom topicu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:19   #206
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Hoćeš si dati karton za trolanje i vrijeđanje korisnika?

I tebe je tvoja matera mogla naučiti osnovama bontona.

zašto? priznaješ da si ti mene uvrijedio?

oooo onda ide i tebi karton za vrijeđanje sad ću admina pozvat, nije bed
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:19   #207
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Po kojim to standardima, daj mi neki pravilnik koji ih nalaže?Ajde da vidimo.Čekam.
Zato sto ima dnevnu sobu i dvije spavace sobe ????
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:21   #208
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
zašto? priznaješ da si ti mene uvrijedio?

oooo onda ide i tebi karton za vrijeđanje sad ću admina pozvat, nije bed
Pogledaj malo kakav dijalog ti kao moderator vodiš na ovom podforumu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:21   #209
Stan od 55 kvadrata je kurčina ne trosoban i komforan

A još je veća kurčina to što si ja sa nadprosečnom plaćom ne mogu priuštiti ništa osim šupe od 25 kvadrata.

Zapravo, ni to si baš ne mogu

Tema je za kurac

A nekome kurca očito fali
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:26   #210
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
sva sreća da smo svi stanovnici jamerike (kak vidim ti pišeš iz vašingtona, anton je na menhetnu, a ja sam u kvartu s oprom) pa je sasvim logično spominjati njihove standarde na ovom topicu
kaj si zabrijala, nevjerojatno.
ja samo kazem da nije bitno kako se stan "naziva".
i dozvoli da kao arhitekt kuzim se i u nase standarde . oni slubeno ne postoje, pa ti svoj stan mozes nazivati kako god hoces. to je isto kao i kad one zgradice s max bruto na min neto u podsljemenskoj zoni nazivaju urbanim vilama. pa nek se zovu kak hoce, meni je svejedno.
biticebolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:43   #211
Quote:
biticebolje kaže: Pogledaj post
kaj si zabrijala, nevjerojatno.
ja samo kazem da nije bitno kako se stan "naziva".
i dozvoli da kao arhitekt kuzim se i u nase standarde . oni slubeno ne postoje, pa ti svoj stan mozes nazivati kako god hoces. to je isto kao i kad one zgradice s max bruto na min neto u podsljemenskoj zoni nazivaju urbanim vilama. pa nek se zovu kak hoce, meni je svejedno.
ček malo, u cijeloj hrvatskoj se dnevna+dvije sobe naziva trosobnim stanom
dnevna+soba dvosobnim
dnevna plus tri sobe četverosobnim

al ja trkeljam kad svoj nazovem trosobnim?

jel to zato što se ne slažete s tim nazivom (koji prakticira cijela hrvatska) ili je to zato što ima samo 55 kvadrata?

i, još mi nitko od vas nije odgovorio (a ti si najbolji kandidat) što podrazumijevate pod komfornim?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:33   #212
Tko je ovdje moderator, trolanja i vrijeđanja i spominjanja majke sve u 16?

Anton, jednostavno kod nas (osim Dalmacije, oni su uvijek svijet za sebe ) se dnevni boravak broji kao soba, prihvati to jer nikakvog smisla nemaju priče šta bi trebalo biti kao normalno. I Englezi i kompletan njihov bivši kolonijalni svijet se voze lijevom stranom, koliko god to bilo nama nenormalno i nelogično.
Vani se u najvećem broju zemalja dnevni boravak ne broji kao soba, no opet vani je to obično eksplicitno definirano, npr. stan s 2 bedrooms. U tom slučaju naravno da dnevni boravak nije u te dvije kad se vrlo jasno govori o dvije spavaće sobe.

Iako, vani nisam sreo nazive "i posobni". Možda nisam obraćao pažnju.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.

Zadnje uređivanje banderas : 04.10.2009. at 00:48.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:40   #213
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ček malo, u cijeloj hrvatskoj se dnevna+dvije sobe naziva trosobnim stanom
dnevna+soba dvosobnim
dnevna plus tri sobe četverosobnim

al ja trkeljam kad svoj nazovem trosobnim?

jel to zato što se ne slažete s tim nazivom (koji prakticira cijela hrvatska) ili je to zato što ima samo 55 kvadrata?

i, još mi nitko od vas nije odgovorio (a ti si najbolji kandidat) što podrazumijevate pod komfornim?
bas mene briga tko sto prakticira kako zvati. tvoj stan se prakticira zvati dvoiposobni i meni je to tako svejedno da mi se ne da trkeljati o tome.

komforni pretpostavlja nesto sto malo vise pridonosi kvaliteti zivota, dakle walk in ormare, kupaone gdje nije vesmasina kraj kade ( za to inace zna past i uporabna ) . komfor ne predstavljaju 3 ugradbena ormara, komfor predstavlja i spajza recimo. dnevni boravak s kuhinjom i blagovanjem od 21 m2 nije komfor. komfor je uostalom i prostranost prije svega. ne znam, pogledaj u anicu, ali komfor je vise od toga. ne znam zasto si se tog tako uhvatila. ja tvrdim, da si za iste novce, na istom mjestu, u isto vrijeme, mogla kupiti stan s vecim boravkom, da bi uzela taj , a ne ovaj komforni.
to nije komforni dnevni boravak da me ubijes. i ne tvrdim da ne valja, ali komfor je nesto vise.
stvarno mi nije jasno zasto si zapela, i ja sam kod kupnje stana napravila neke kompromise, najradje bih da sam mogla kupiti cetverosobni stan po onim starim standardima, u naselju koje mi pase i sve to. nisam. isto sam zbog cijene kupila nesto sto je meni best buy. isto placam svaki mjesec dragoj banci, i to je to. svako odluci ono sto je najbolje za njega. moj stan ima 10 m2 vise od tvog i ne zovem ga trosobni, nego dvoiposobni, jer sam tako naucila . I jos uvijek ga ne smatram komfornim. Nisam ni kupovala komforni stan nego normalan stan kakav nama treba. Komfor ne cine skupe plocice u kupaoni, komfor je u prostoru u biti vise nego sto nam zapravo treba. tvoj stan ima sve sto tebi treba, moj sto meni i to je super. glavno da smo zadovoljne stanovima i da nismo ni trena zazalile zbog odluke o kupnji. komfor s tim veze nema.
biticebolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 01:16   #214
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Eto, naš stan ima tih "bijednih" 55m2 ali ima sve: dnevni sa kuhinjom je 27m2, spavaća veća 12m2, manja 10m2, kupaona 6 m2.
Ako sutra netko napravi 4 sobni stan od 56 kvadrata i umjesto 2 spavace sobe od 12+10 i uzme kvadrat iz dnevne, napravi 3 spavace od 8+8+8...bi li to bio komforni 4-sobni stan?

Onda 5 godina kasnije napraviti jos jedan stan sa "suvremenim" rasporedom, ovaj put 5-sobni od 58 kvadrata sa sobama od 7+7+7+7....komfor!

Nekome vjerojatno bi bio ali generalno...NE
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 01:53   #215
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Po ovome što sam gore napisala, ja fakat ispadam razmažena - jer ako 4-člana obitelj može živjet mjesečno s 4000kn, kako ja na mogu s 3400...?

Ali - ne znam - neka mi netko kaže kako?
Je li 4000kn dovoljno za režije (koje su koliko, 800kn mjesečno?), hranu za 4 člana (koliko je to mjesečno - je li dovoljno 1200kn? - ja osobno mislim da nije, jer kako da kupim hrane za 300kn mjesečno i da budem sita??)... znači ostaje im 2000kn maksimalno - gdje su tu udžbenici, odjeća, osnovna sredstva za higijenu, benzin... gdje su tu troškovi popravaka npr. vešmašine i hladnjaka, automobila... godišnje osiguranje za auto...... dopunsko zdravstveno osiguranje...
Ja mislim da smo već prešli ovim nabrajanjem 4000kn, a da do stavke: tjedan dana ljetovanja, pokoji izlet, ulaznica za kino, odlazak na pizzu, 1xtjedno kava u kafiću...... nismo ni dotakli.
Isto kao ni dosta toga što se npr. u mom slučaju do sad smatralo normalnim: boja za kosu, frizer 3xgodišnje, nešto kozmetike i odjeće...

Ne znam, mene već glava zaboli od ovog nabrajanja...
Ni meni nije jasno kako uspiju ali ona, pored place, jos donese doma love od ciscenja i pospremanjima po stanovima pa i tu jos sigurno zaradi 1000 kn mjesecno. kad treba nesto kupiti dobro pazi na cijene, prati akcije a vece stvari idu na par rata, voze se busom a ne autom, starci nesto ulete iako ni oni bas nemaju.... druga jedna solidno se pokrpa jer honorarno gelira nokte....

Ako dignes kredit u erste b. po 6.5 % kamatu na 20 god. rata ti je oko 1800 kn. Neces svaki dan jesti za 100 kn, nekad ce ti ostati rucak od jucer , nekad ces otici i pojesti ukusno frisko jelo za 20 ili 30 kn na meniju i tako... Nekad se ne isplati bas ni kuhati svaki dan za jednu osobu...

Isto tako moze se ustedjeti i na autu, ne imati ga uopce ako ga bas ne trebas i zelis ustedjeti . Mnogi ne shvacaju da je i auto trosak . Zbroj trosak registracije, servis, tankanje i podjeli sa 12 mj...
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 01:55   #216
Quote:
biticebolje kaže: Pogledaj post
bas mene briga tko sto prakticira kako zvati. tvoj stan se prakticira zvati dvoiposobni i meni je to tako svejedno da mi se ne da trkeljati o tome.

komforni pretpostavlja nesto sto malo vise pridonosi kvaliteti zivota, dakle walk in ormare, kupaone gdje nije vesmasina kraj kade ( za to inace zna past i uporabna ) . komfor ne predstavljaju 3 ugradbena ormara, komfor predstavlja i spajza recimo. dnevni boravak s kuhinjom i blagovanjem od 21 m2 nije komfor. komfor je uostalom i prostranost prije svega. ne znam, pogledaj u anicu, ali komfor je vise od toga. ne znam zasto si se tog tako uhvatila. ja tvrdim, da si za iste novce, na istom mjestu, u isto vrijeme, mogla kupiti stan s vecim boravkom, da bi uzela taj , a ne ovaj komforni.
to nije komforni dnevni boravak da me ubijes. i ne tvrdim da ne valja, ali komfor je nesto vise.
stvarno mi nije jasno zasto si zapela, i ja sam kod kupnje stana napravila neke kompromise, najradje bih da sam mogla kupiti cetverosobni stan po onim starim standardima, u naselju koje mi pase i sve to. nisam. isto sam zbog cijene kupila nesto sto je meni best buy. isto placam svaki mjesec dragoj banci, i to je to. svako odluci ono sto je najbolje za njega. moj stan ima 10 m2 vise od tvog i ne zovem ga trosobni, nego dvoiposobni, jer sam tako naucila . I jos uvijek ga ne smatram komfornim. Nisam ni kupovala komforni stan nego normalan stan kakav nama treba. Komfor ne cine skupe plocice u kupaoni, komfor je u prostoru u biti vise nego sto nam zapravo treba. tvoj stan ima sve sto tebi treba, moj sto meni i to je super. glavno da smo zadovoljne stanovima i da nismo ni trena zazalile zbog odluke o kupnji. komfor s tim veze nema.

evo sam da pokažem da veća kvadratura ne znači i komfor (a to je ono po čemu drvite od početka)

Dvosobni stan, 65 kvadrata ima
špajzu , spavaću veću od moje i nešto veću dnevnu i dva veeeeeeeeeeeeeeeelika hodnika , ali i kuhinju u koju ne stane više od 4 ljudi za stol, radne površine za 30 cm više od mene, spavaću veću za 30 cm i kupaonu u kojoj ima vešmašina ali ne i umivaonik a košara za veš se nalazi u špajzi jer, u kupaoni KOMFORNOG dvosobnog stana od ČAK 65 kvadrata nije stala

Dvo i pol sobni od 68 ima
odvojen wc :mashala: i dva veeeeeeeeeeeeeeelika hodnika (komfor do jaja ), malo veću dnevnu ali i kupaonu u kojoj je košara za veš ispod umivaonika (mala, plitka), kuhinju za čiji stol stane 6 ljudi kad se naguraju, spavaću iste kvadrature kao i naša i 'kabinet' u koji ne stane jedan stol od 140, a kamoli krevet

Al to su dvije (i pol) sobe u 65 (68) i to je komfor

walk in ormare zaboravi i u puno većim stanovima, kod nas sam ih vidjela jedino u habitusovim stanovima na bijeniku (koji su veliki ali lošeg rasporeda a i prometna povezanost im je zakurac pa opet niš od komfora ), a i takav ormar meni nije pojam komfora špajza mi isto nije nešto neophodno al eto, pasalo bi mi mjesto za fotelju u dnevnom
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 01:57   #217
Quote:
Mali_Morgen kaže: Pogledaj post
Ako sutra netko napravi 4 sobni stan od 56 kvadrata i umjesto 2 spavace sobe od 12+10 i uzme kvadrat iz dnevne, napravi 3 spavace od 8+8+8...bi li to bio komforni 4-sobni stan?

Onda 5 godina kasnije napraviti jos jedan stan sa "suvremenim" rasporedom, ovaj put 5-sobni od 58 kvadrata sa sobama od 7+7+7+7....komfor!

Nekome vjerojatno bi bio ali generalno...NE
A da ti ne koristis argumentum ad absurdum to bi bilo jos 'komfornije'. U sobu od 10 kvadrata lijepo stane i krevet, i radni stol, i ormari, sasvim dosta za jednog studenta ili srednjoskolca.
Meni vlastita soba predstavlja nemjerljivo veci komfor nego velika soba, kao sto mi i ekstra WC predstavlja 10000x puta veci komfor nego da tih 2 kvadrata WCa imam dodatno u sobi. Jednostavno nemam na sta iskoristiti vecu sobu, osim na jos vise ormara ili poda u sredini.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 02:11   #218
Quote:
Mali_Morgen kaže: Pogledaj post
Ako sutra netko napravi 4 sobni stan od 56 kvadrata i umjesto 2 spavace sobe od 12+10 i uzme kvadrat iz dnevne, napravi 3 spavace od 8+8+8...bi li to bio komforni 4-sobni stan?

Onda 5 godina kasnije napraviti jos jedan stan sa "suvremenim" rasporedom, ovaj put 5-sobni od 58 kvadrata sa sobama od 7+7+7+7....komfor!

Nekome vjerojatno bi bio ali generalno...NE

apsolutno vjerujem da bi obitelji s dvoje djece to bio komforniji stan od jednog u kojem su dvije sobe svaka po 20 kvadrata pa roditelji spavaju u dnevnom, a djeca djele sobu

znam što pričam jer sam prvih 20 godina svog života spavala na trosjedu u veeeeeeeeeelikom dnevnom boravku (ovog stana od 65 kvadrata ) bez svog radnog stola, s popom koji povećuje stanove i mene u krevetu s kozicama i tako
a onda još 15 u 35 kvadrata u kojoj je bila opet jedna praaaaava velika komforna dnevna soba od 24 kvadrata koja je bila i radna i spavaća


sad sam u 55 u stanu u kojem konačno imam pravi krevet i pravi madrac na kojem mi ne sjede gosti, ne spavam u dimu i ne budi me dečko ako ne može spavati pa je za kompom

a kompovi su u radnoj sobi, pa ne zrače, ne buče ako se nešto radi i poslovnjak mi ne sjedi na krevetu na kojem spavam

i dnevnu u kojoj dolaze gosti, prijatelji, obitelj i tako

i deset je kvadrata manji od onog prvog u kojem sam odrasla, a opet je jebeno komforniji od istog
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 02:13   #219
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
Ni meni nije jasno kako uspiju ali ona, pored place, jos donese doma love od ciscenja i pospremanjima po stanovima pa i tu jos sigurno zaradi 1000 kn mjesecno. .... druga jedna solidno se pokrpa jer honorarno gelira nokte....
Zasto onda pises gluposti tipa "imaju 8,000 kuna placu" kad ono sa strane se jos zaradi...onda nije 8,000 placa tj. "zive sa 4,000" vec vise od toga.

Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
Ako dignes kredit u erste b. po 6.5 % kamatu na 20 god. rata ti je oko 1800 kn.
250 eura...sta se za to moze kupiti na 20 godina?

Stan od 35,000 eura?
Ili kao sto je ona rekla...55,000 sa 20,000 ustedjenim.

Sva prica o kupovini ili ne dobiva drugaciji zaokret kada se ima neka usteda.

Zadnje uređivanje Mali_Morgen : 04.10.2009. at 02:23.
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 02:21   #220
Ja sam odrastao u 30 kvadrata plus veranda...pa zivio u 70 kvadrata plus balkon...na prvi pogled, oba primjera su mi "ista" jer odrastanje ima neku sentimentalnu "vrijednost" i sjecamo se tih dragih vremena...no probati sad zivjeti (sa obitelji) u tih 30 bi bilo nesto sasvim drugo...kao i vecini vas koji ste odrasli u dnevnoj sobi ili gdje vec.
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.