Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2012., 20:57   #1
kratotrajna oduzetost noge

Malo sam za vikend pretjerao sa sportom (mada mislim da to nije uzrok ovog neobičnog događaja) te sam u nedjelju poslijepodne stajao nekih pol sata za vrijeme mise da bi se odjednom našao na podu. Bilo je vruće i zagušljivo i jednostavno sam se srušio, smračilo mi se pred očima na sekundu. U trenutku kad sam došeo k sebi neki čovjek mi pomaže ustati i tada se događa nešto za što nikad nisam čuo do sada: izgubio sam kontrolu nad desnom nogom, uopće ju nisam kontrolirao, nisam imao kontrolu nad kontrakcijom mišića. To je potrajalo par sekundi, da bi mi se nekon toga vratio normalan osjećaj u nogu uz dosta jaku bol zbog položaja u kojoj je noga bila kad sam se srušio na pod (bila je na neki čudni način savinuta ispod mene tj. pao sam na nju).
Uslijedio je totalni strah od toga da ponovno izgubim kontolu nad nogom jer bi to značilo pad na pod. Ni jučer ni danas nije se ponovilo i jedini logični zaključak je da se vjerojatno uslijed pada i (ili) laganog udarca glavom u stol prikliještio živac negdje u križima.
Inače sam odličnog zdravlja, bavim se rekreativno sportom (trčanje, biciklizam, planinaranje).
Dal je netko imao slično iskustvo ili ima neki savjet oko ovog mojeg ludog iskustva, jer se trenutno osjećam dobro (osim manje boli u toj nozi) i ne pada mi na pamet trenutno ići doktorici s ovom ludom pričom.
tomi177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:16   #2
Quote:
tomi177 kaže: Pogledaj post
Malo sam za vikend pretjerao sa sportom (mada mislim da to nije uzrok ovog neobičnog događaja) te sam u nedjelju poslijepodne stajao nekih pol sata za vrijeme mise da bi se odjednom našao na podu. Bilo je vruće i zagušljivo i jednostavno sam se srušio, smračilo mi se pred očima na sekundu. U trenutku kad sam došeo k sebi neki čovjek mi pomaže ustati i tada se događa nešto za što nikad nisam čuo do sada: izgubio sam kontrolu nad desnom nogom, uopće ju nisam kontrolirao, nisam imao kontrolu nad kontrakcijom mišića. To je potrajalo par sekundi, da bi mi se nekon toga vratio normalan osjećaj u nogu uz dosta jaku bol zbog položaja u kojoj je noga bila kad sam se srušio na pod (bila je na neki čudni način savinuta ispod mene tj. pao sam na nju).
Uslijedio je totalni strah od toga da ponovno izgubim kontolu nad nogom jer bi to značilo pad na pod. Ni jučer ni danas nije se ponovilo i jedini logični zaključak je da se vjerojatno uslijed pada i (ili) laganog udarca glavom u stol prikliještio živac negdje u križima.
Inače sam odličnog zdravlja, bavim se rekreativno sportom (trčanje, biciklizam, planinaranje).
Dal je netko imao slično iskustvo ili ima neki savjet oko ovog mojeg ludog iskustva, jer se trenutno osjećam dobro (osim manje boli u toj nozi) i ne pada mi na pamet trenutno ići doktorici s ovom ludom pričom.
Prilikom pada uslijed hipotenzije ili nedostatka kisika pao si na tu nogu te si za vrijeme ležanja u nesvijesti vjerojatno svinuo nogu i "precvikao" glavne krvne žile tako da je bila insuficijentna količina krvi koja je dokolala u nogu. U svjesnom stanju to počinje trnjenjem, no tijekom dužeg vremena osjećaš kao da noga nije tvoja i štogod učinio ne možeš sa nogom ništa dok se ne povrati normalna cirkulacija u ud.

U principu, veći je problem pripaziti na razlog radi kojeg si se srušio.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:22   #3
Bilo je vruće, sparno, prejako sam se obuao, bio sam neispavan i dehidriran pa pretpostavljma da je kombinacija svega toga razlog pada. Obrazloženje za nogu slično tvojem mi je već ponudilo par ljudi i nadam se da je to jedini razlog tome, no malo me zabrinulo da nema baš puno opisa takvog nečega (sleepy leg) na netu pa sam još uvijek malo zabrinut oko svega toga. Hvala na brzom odgovoru
tomi177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:29   #4
Quote:
tomi177 kaže: Pogledaj post
Bilo je vruće, sparno, prejako sam se obuao, bio sam neispavan i dehidriran pa pretpostavljma da je kombinacija svega toga razlog pada. Obrazloženje za nogu slično tvojem mi je već ponudilo par ljudi i nadam se da je to jedini razlog tome, no malo me zabrinulo da nema baš puno opisa takvog nečega (sleepy leg) na netu pa sam još uvijek malo zabrinut oko svega toga. Hvala na brzom odgovoru

Ne, to nije ono što ti mi govorimo:
http://health.howstuffworks.com/huma...uestion552.htm

Ustvari pokušaj sam, čučni pa tako budi neko vrijeme. Kad se budeš dizao osjetiti ćeš neki čudan osjećaj, trnjenje i noga kao da nije tvoja.
Tu ili pritisneš krvnu žilu ili neki živac, ali nema govora o spavanju Centralnog živčanog sustava ili prekidu komunikacije radi spavanja.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:37   #5
Kužim da nije uopće isto ali je u igri sličan osjećaj nekontrole noge nakon toga. Imaš možda neki link koji bi opisivao ovo moje ili neki izraz na engleskom za to jer je ništa nisam uspio naći?
tomi177 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.