Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2008., 08:22   #81
Evo da vratim ovu temu ako još neko ima šta pametno za reč, a može i glupo
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 16:38   #82
evo, ja javljam da idem na umjetnu u 9 mj, dotle dajemo prirodi i caju od gospona Mije sansu, mnogima se popravio s tim cajem spermiogram, pa eto, mozda i nas posere
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 17:18   #83
aaaaaaaaaaaaa....marta u 9.?????ove godine????toooooo...jee
rekli si da se ceka godina dana....jeee...bas sam happy....

-petorke stizu (oups )
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:20   #84
Super Marta, i ja ću najvjerovatnije u 9. na umjetnu ako se do tada ne uhvati...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 15:34   #85
Marta i tvoj pije Mijin caj? I moj! Malo nam se popravio broj - sa 11 na 15 mil. al nikakav znacajan napredak. Mi naruceni u Sparca u petak na dogovor za IVF... vidit cemo!
fuzzster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 07:49   #86
Ides u Sparca u petak? Aj molim te poslin toga mi napisi puni izvjestaj, kad, sta koliko , koja je terapija prije IVF, sve....

Kod mene nista novo...Pijem klomifene opet, danas mi je sedmi dan cilusa, sutra bih kao trebala na folikulometriju, ako je sve ok u cetvrtak na inseminaciju. Nisam se jos odlucila hocu li ici...Pun mi je k svega...Niti najmanje vise ne vjerujem da cu ovako ostati trudna, mislim da mi ne gine umjetna...A sve te price o opustanju mozete svi skupa obisit macku za vrat! Bila sam ja opustena prvih godinu dana , drugu godinu vec malo manje , trecu uopce, sad sam vec usla u cetvrtu godinu pokusavanja... Mogu ja prestat pricat o tome al ne i mislit. To famozno opustanje se desi kad odustanes od svega a u mom slucaju je tesko odustat KAD JE SVE U REDU i sa mnom i s njim....Eto, malo sam ohladila s forumom zadnjih dana i bavim se drugim stvarima. Nisam stvarno ljubomorna na sve vase pluseve ovde al nije ni da im se bas mogu veseliti...Drago mi je zbog Suncice, stvarno. Al eto, ona si je sad nasla neke nove probleme, koliko ce jest i koliko se smije udebljat
i dali smije farbat kosu.... Mislim, blago njoj al meni sve to skupa ide na zivce... Ako se pitate sta uopce radim na forumu sad- da vam pravo kazem ne znam ni sama, ubijam vrime dok pijem kavu.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 09:39   #87
Evo da nastavim ovu temu... Neću više niti ponavljat koje sam sranje doživila taj 8. dan ciklusa kad sam išla u bolnicu na folikulometriju...Pisala sam na wannabe temi. Uglavnom, nije izgledalo kao da će ovulacije uopće biti, pošto mi je zadnja tri ciklusa bila 10. dan, a sad su 8. dan bili neki mali folikulići i jedna velika cista tj folikul iz prošlog ciklusa koji nije pukao.

Međutim, 11. dan ciklusa sam išla kod svog gina dr Vulića i vidilo se da su folikuli ipak narasli. Endometrij mi je 14. dan bio čak 11mm, duplo deblji nego zadnja tri miseca kad je bivao sve tanji od klomifena! Da skratim, 16. dan ciklusa sam imala 4 folikula i svi su pukli, imali smo taj i 2 dana prije odnose... Dao mi je gin utrogestan vaginalete.
Danas je 4. dan od ovulacije i jučer sam počela imati neki gusti bijeli iscjedak za koji sve trudnice kažu da ga imaju od početka trudnoće...Jel moguće??? Inače nikad nemam iscjedak. I malo me bolucka doli ko da ću dobit a trebam ne-dobit tek za 10 dana.
Gin mi je reko da ako opet ne uspije da će mi dat novu terapiju i da treba utvrditi dali mi folikuli daju valjane jajne stanice. Jel zna neko kako se to utvrđuje???
Eto, sad čekam, još 10 dana do testa....
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 13:43   #88
Sretno kinki!
Vibrice za plusić!
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 17:01   #89
Hvala ti draga
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 17:29   #90
joooj, kinki, taj iscjedak su imale nek trudnice, drzim fige da ti je uspjelo ovaj put.
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 17:30   #91
Quote:
fuzzster kaže: Pogledaj post
Marta i tvoj pije Mijin caj? I moj! Malo nam se popravio broj - sa 11 na 15 mil. al nikakav znacajan napredak. Mi naruceni u Sparca u petak na dogovor za IVF... vidit cemo!
mij pije nekih mjesec i pol, sljedeci tjedan ide na spermiogram pa cemo vidjeti jel bilo poboljsanja. koju tvoj ima dijagnozu? moj oligoastheno i varicocelu
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 21:57   #92
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
joooj, kinki, taj iscjedak su imale nek trudnice, drzim fige da ti je uspjelo ovaj put.
Ma vraga iscjedak, zaključila sam da mi se to isjedi utrogestan vaginaleta svaki put kad ju stavim
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 17:06   #93
Evo da podignem malo temu radi Thegirl...
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 20:39   #94
aj neka si ju podigla joooj, curke drzte mi fige za oplodnju u 9 mj!!!! struh me guzda
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:44   #95
Martaaaa ja i ti se stalno mimoilazimo. Sutra idem po nalaze briseva i hormona pa javim na ovu temu...Baš me zanima onaj hormon stresa
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 12:59   #96
Evo mene sa nalazima. Brisevi uredni, HIV i Hepatitis negativna, hormoni svi uredni osim estradiola-povišen. Popodne ću se čut sa svojim ginom pa će mi on reč jel to značajno povišeno ili samo malo... Pari mi se puno, duplo od normale u kurac...Prije mi je taj estradiol bio normalan. Nemam pojma koji je taj hormon stresa...
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 00:38   #97
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Gin mi je reko da ako opet ne uspije da će mi dat novu terapiju i da treba utvrditi dali mi folikuli daju valjane jajne stanice. Jel zna neko kako se to utvrđuje???
Kinki, jesi saznala kako se ovo utvrdjuje?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 10:01   #98
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Kinki, jesi saznala kako se ovo utvrdjuje?
Jesam-nikako. Tek kod punkcije se može vidit dali su jajne stanice valjane. Saznala sam da klomnifeni često ne daju valjane jajne stanice več samo napumpaju folikule, zato se na CITO-u za poticanje ovulacije koristi Femara! Skuplja je, košta 400kn na recept, ali brale isplati se... Plus šta Femara ne ugrožava endometrij ko klomifeni usrani! Da je bar meni neko sve to reko ranije!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:15   #99
Evo s ovom sam temom počela pa ću s njom i završiti...
Ne želim vas ostaviti bez odgovora na sva pitanja koje sad postavljate. Istina je da imam Hepatitis C, piše mi u nalazu ali ja to nisam bila shvatila dok mi gin nije objasnio. Kako sam ga dobila? opcija br 1. -prije 5 godina sam se u Americi tetovirala. opcija br 2.- u bolnici me zarazili. opcija br 3. prije 7 godina me moj tadašnji momak prevario sa curom koja je imala hep. C...
Prije toga svega sam se več bila testirala na hepatitis i nisam ga imala, dakle samo te tri opcije dolaze u obzir. Muž mi se također testirao, danas bili po nalaze i negativan je, hvala Bogu.
Da, postoji mogućnost da je nalaz netočan, ali jaaaako mala mogućnost, pričala sam danas sa đeficom na higijenskom zavodu.
Sutra se moram naručiti kod infektologa koji će me pregledat i ponovo mi vadit krv. Tu krv šalju u Zg, ponovno je testiraju i onda ću znat za sigurno šta je, a nalazi se čekaju misec dana.
Kad dobijem nalaze liječnik određuje po nekim njihovim kriterijima dali će me liječit o državnom trošku ili neće. Ne znam o čemu to ovisi. Ako me ne budu htjeli liječit, mogu sama kupovat interferon, to će me izaći 15 000kn.
Interferon se uzima 6 mjeseci, 90% je vjerovatnost da će me skroz izliječiti. On djeluje na organizam poput zračenja, puno se smršavi, stalne mučnine imaš i promijeni ti osobnost tih 6 miseci...
Umjetna oplodnja sad ne dolazi u obzir, u najboljem slučaju tek za godinu dana od početka liječenja. Nema ni seksa bez zaštite. Teoretski, ja bih mogla zanijeti i roditi zdravu bebu carskim rezom, ali ne pod interferonima. Ja savakako želim prvo to izliječiti i dojiti svoje dijete. Nemojte me molim vas daviti sa pričama o "jednoj vašoj prijateljici" niti kako je " nalaz možda krivo pokazao". To mi nije nikakva utjeha.
Hvala vam svima puno na podršci i ljubavi, i što tugujete rad mene. Hvala i onima koje se nisu ni osvrnile na to što mi se dešava. Nastavite se veseliti ko da sam ja tu i pričam vam gluposti i valjam baze, život ide dalje, sve ćete uskoro imat svoje pluseve i to vam želim od sveg srca. Puno vas volim, Jelena
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:21   #100
ajoj kinki
baš mi je žaj...drž se, ne odustaj od bebica!!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.