Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2010., 16:32   #221
Bez brige, nije došlo do nikakva nesporazuma. Ne razumijem se baš u astrologiju, a za 8 polje sam mislila da je polje spolnosti, materijalnog i sl., pa su mi ova objašnjenja baš bila zanimljiva za pročitati. Hvala vam objema.
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 16:40   #222
Quote:
Stella1 kaže: Pogledaj post
Bez brige, nije došlo do nikakva nesporazuma. Ne razumijem se baš u astrologiju, a za 8 polje sam mislila da je polje spolnosti, materijalnog i sl., pa su mi ova objašnjenja baš bila zanimljiva za pročitati. Hvala vam objema.
... simbolika polja općenito je višestruka, no iz svega što pada pod simboliku jednog polja se uvijek daje "očitati" sama bit tako da sve ono što spada pod 08. polje ima za cilj svojevrsnu preobrazbu (transformaciju) koja se događa kroz sve ono što samo polje podrazumijeva (kako si napisala: spolnost (ne erotika već seksualnost na najdubljem nivou), tuđe materijalno (vlastito materijalno se promatra kroz 02. polje, Veneru i znak Bika) ... ).
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 16:55   #223
Ako sam ispravno razumjela, sa suncem u ovnu u 8 polju, najakše ću spoznati sebe i ostvariti se ne opirući se tvrdoglavo promjenama, nego upravo eksperimentirajem i prihvaćanjem promjena.

E da, a jel to znači da ću se mijenjati i kroz odnosno uz pomoć svojih partnera?
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi

Zadnje uređivanje Stella1 : 05.12.2010. at 17:02.
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 17:01   #224
Quote:
Stella1 kaže: Pogledaj post
Ako sam ispravno razumjela, sa suncem u ovnu u 8 polju, najakše ću spoznati sebe i ostvariti se ne opirući se tvrdoglavo promjenama, nego upravo eksperimentirajem i prihvaćanjem promjena.
... ovo je kao zaključak dosta općenito jer tvoje Sunce nije samo u 08. kući već i u znaku Ovna, a sigurno ima i nekolicinu aspekata (osim ako je neaspektirano Sunce) ...

Najprije je potrebno pogledati Sunce u znaku (Sunce u Ovnu), zatim položaj u kući (u 08.), potom i aspekte (skladni, neskladni) koji nam govore na koji će se način i na koja područja života djelovanje Sunca reflektirati. Položaj u 08. kući daje samo dio slike, za cjelokupnu sliku je potrebno povezati i ostale dijelove natala u jednu smislenu cjelinu.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 18:00   #225
ne znam gdje da postavim ovo pitanje pa ću tu:

buni me malo kako se u straologiji gleda kakvom partneru težimo:

kod muškaraca naime,gledamo veneru,mjesec, ali i vrh 7.-og polja?

e,sada da li više određuje mjesec ili vrh 7.-og polja - muškarčevu idealnu partnericu?

tako isto i kod žena..sunce,mars ili vrh 7.-og polja?

eto,ako netko zna,zahvalna bi bila na pojašnjenju

hvala
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 16:46   #226
mene muči određivanje vladara kuća.

našla sam popis koji planet vlada kojim znakom.

Aries - Mars
Taurus - Venus
Gemini - Mercury
Cancer - Moon
Leo - Sun
Virgo - Mercury
Libra - Venus
Scorpio - Pluto (Mars)
Sagittarius - Jupiter
Capricorn - Saturn
Aquarius - Uranus (Saturn)
Pisces - Neptune (Jupiter)


jel sad to uspoređujem s ovim? buni me što bi ispalo da je prirodni vladar neke kuće meni u više kuća.

House positions (Placidus)
Ascendant Aquarius 21°12'17
2nd House Aries 13°47'00
3rd House Taurus 17°32'14
Imum Coeli Gemini 10°32'27
5th House Cancer 0°06'05
6th House Cancer 21°02'34
Descendant Leo 21°12'17
8th House Libra 13°47'00
9th House Scorpio 17°32'14
Medium Coeli Sagittarius 10°32'27
11th House Capricorn 0°06'05
12th House Capricorn 21°02'34


ili to moram gledat na natalnu kartu, pa onda koji znak je svojim većim dijelom u kojoj kući, i onda pogledat koji planet njime vlada, i usporedit s ovim popisom da vidim gdje bi taj planet inače bio prirodni vladar?

1st house: emerging (Aries house - natural ruler Mars)
2nd House: establishing (Taurus house - natural ruler Venus)
3rd house: learning (Gemini house - natural ruler Mercury)
4th house: belonging (Cancer house - natural ruler Moon)
5th house: creating (Leo house - natural ruler Sun)
6th house: perfecting (Virgo house - natural ruler Mercury)
7th house: relating (Libra house - natural ruler Venus)
8th house: sharing (Scorpio house - personal ruler Mars, collective ruler Pluto)
9th house: seeking (Sagittarius House - natural ruler Jupiter)
10th house: contributing (Capricorn House - natural ruler Saturn)
11th house: uniting (Aquarius house - personal ruler Saturn, collective ruler Uranus)
12th house: merging (Pisces House - personal ruler Jupiter, collective ruler Neptune)

buni me još malo i ovo zadnje, collective ruler/personal ruler, koji od njih dva se onda uzima kao prirodni vladar te kuće?

hvala!
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 17:23   #227
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
mene muči određivanje vladara kuća.

našla sam popis koji planet vlada kojim znakom.

Aries - Mars
Taurus - Venus
Gemini - Mercury
Cancer - Moon
Leo - Sun
Virgo - Mercury
Libra - Venus
Scorpio - Pluto (Mars)
Sagittarius - Jupiter
Capricorn - Saturn
Aquarius - Uranus (Saturn)
Pisces - Neptune (Jupiter)


jel sad to uspoređujem s ovim? buni me što bi ispalo da je prirodni vladar neke kuće meni u više kuća.

House positions (Placidus)
Ascendant Aquarius 21°12'17
2nd House Aries 13°47'00
3rd House Taurus 17°32'14
Imum Coeli Gemini 10°32'27
5th House Cancer 0°06'05
6th House Cancer 21°02'34
Descendant Leo 21°12'17
8th House Libra 13°47'00
9th House Scorpio 17°32'14
Medium Coeli Sagittarius 10°32'27
11th House Capricorn 0°06'05
12th House Capricorn 21°02'34


ili to moram gledat na natalnu kartu, pa onda koji znak je svojim većim dijelom u kojoj kući, i onda pogledat koji planet njime vlada, i usporedit s ovim popisom da vidim gdje bi taj planet inače bio prirodni vladar?

1st house: emerging (Aries house - natural ruler Mars)
2nd House: establishing (Taurus house - natural ruler Venus)
3rd house: learning (Gemini house - natural ruler Mercury)
4th house: belonging (Cancer house - natural ruler Moon)
5th house: creating (Leo house - natural ruler Sun)
6th house: perfecting (Virgo house - natural ruler Mercury)
7th house: relating (Libra house - natural ruler Venus)
8th house: sharing (Scorpio house - personal ruler Mars, collective ruler Pluto)
9th house: seeking (Sagittarius House - natural ruler Jupiter)
10th house: contributing (Capricorn House - natural ruler Saturn)
11th house: uniting (Aquarius house - personal ruler Saturn, collective ruler Uranus)
12th house: merging (Pisces House - personal ruler Jupiter, collective ruler Neptune)

buni me još malo i ovo zadnje, collective ruler/personal ruler, koji od njih dva se onda uzima kao prirodni vladar te kuće?

hvala!
Znači, prva kuća ti je u Vodenjaku.
Vodenjakov vladar je Uran pa gledaš gdje ti se u natalnoj nalazi uran, tumačiš ga i povezuješ s prvom kućom.
Druga kuća je u Ovnu, tražiš Mars i povezuješ.
I sve tako.
5. i 6. su ti recimo u Raku i vladar obiju kuća ti je Mjesec, pa njega tražiš pri tumačenju i jedne i druge.

Međutim, nikada ne gubiš iz vida ove prirodne vladare kuća.
U bilo kojem horoskopu treća kuća je uvijek kuća govora, učenja, prometa, trgovine, rođaka, braće, sestara (kojima vladaju Blizanci). Tako da 3. kuća uvijek ima karakter Blizanaca, ali kod tebe su ti blizanačke stvari recimo obojene osobnošću Bika. Sad ovisi i o položaju tvoje Venere, koja je u tvom natalu vladar 3. kuće.
Uglavnom, za npr svoju treću kuću gledaš Bika i položaj Venere u natalnoj, ali ta treća kuća se uvijek bavi stvarima kojima vladaju Blizanci.
Naravno, za što potpuniju sliku ćeš pogledati i prirodnog vladara te kuće.
Znači, iako ti Venera vlada 3.kućom, za potpuniju sliku možeš pogledati i položaj merkura, koji je njen prirodni vladar.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 17:06   #228
Smile

ako meni 6. kuća počinje u škorpionu, gdje se nalazi umetnuti (uklješteni) znak strijelca-i u strijelcu su smješteni sunce i merkur, da li sunce i merkur ima obilježje škorpiona ili strijelca
i da li ta 6. kuća ima obilježje škorpiona ili strijelca.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:07   #229
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
ako meni 6. kuća počinje u škorpionu, gdje se nalazi umetnuti (uklješteni) znak strijelca-i u strijelcu su smješteni sunce i merkur, da li sunce i merkur ima obilježje škorpiona ili strijelca
i da li ta 6. kuća ima obilježje škorpiona ili strijelca.
ako su ti i Škorpija na vrhu 6.k i umetnuti Strijelac, tada 6.k ima obilježje i Škorpije i Strijelca, s tim da za vladara kuće uzimaš i MA,PL i kao suvladara JU.
Što se tiče SO i ME, kako su smješteni u Strijelcu, imaju obilježje Strijelca, nemaju obilježje Škorpije.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 17:53   #230
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ako su ti i Škorpija na vrhu 6.k i umetnuti Strijelac, tada 6.k ima obilježje i Škorpije i Strijelca, s tim da za vladara kuće uzimaš i MA,PL i kao suvladara JU.
Što se tiče SO i ME, kako su smješteni u Strijelcu, imaju obilježje Strijelca, nemaju obilježje Škorpije.
htjela bih ovo pitanje privesti kraju, Sardonija, da li je moje sunce u strijelcu potisnuto, što to znači da je ono u umetnutom znaku?
a što se tiče 6. kuće kakvo bi to bilo obilježje i vrsta posla, koja bi meni bila namjenjena, znači mješale bi se odlike više škorpije nego strijelaca,
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 17:00   #231
Što općenito znači ako netko ima 6 planeta u 11 i 12. kući? I Mars u 1. ( da je ostatak karte prazan DD)
12.- Mjesec, Merkur, Uran i Pluto (djevica)
11. - Sunce, Venera (lav)
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 17:14   #232
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
Što općenito znači ako netko ima 6 planeta u 11 i 12. kući? I Mars u 1. ( da je ostatak karte prazan DD)
12.- Mjesec, Merkur, Uran i Pluto (djevica)
11. - Sunce, Venera (lav)
Budući da zapadna astrologija koristi deset tijela, uvijek kada netko ima veći broj tijela grupirano u jednom dijelu kartu - ostali dijelovi moraju imati "manjak".

Kako su astrološke kuće u svojoj osnovi polja životnih iskustava, te područja života unutar koji osoba iskazuje svoje karakterne potencijale (planete) - nagomilanost tijela u jednom polju govori o tome da je osoba usko usmjerena u životu. Da se lako može gubiti unutra preokupacija dotičnog sektora života. Također da puno energije ulaže/troši upravo u tom području i da je jako sposobna fokusirati energije u smjeru dotičnog polja. Odnosno, potrebno je da se kroz život uči više otvarati i prema drugim/drugačijim područjima (iskustvima).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 13:11   #233
Pa postoje derivantna polja,ako nema planeta u nekom polju.
Osim toga prazna polja samo znače da to područje života nije naglašeno.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 18:39   #234
...da li je važnija planeta u kući, bez obzira na njezin status, (domicil...) ili vladari kuće, koji su otišli u druga polja.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 09:02   #235
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
...da li je važnija planeta u kući, bez obzira na njezin status, (domicil...) ili vladari kuće, koji su otišli u druga polja.
U astrologiji je sve važno. Planeta u kući pokazuje energiju koju na tom mjestu (kući) ispoljavamo. Vladar kuće pokazuje dodatno objašnjenje za kuću kojom vlada. Ako je kuća prazna onda je vladar jako bitan jer se onda sva objašnjenja za kuću sačinjavaju preko njega. Na sve to još idu aspekti, koji nekad olakšavaju a nekad otežavaju položaj planete i vladara kuće
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 00:56   #236
Šta znači kad imam Mars, Veneru i mjesec u 8. kući??? Zbunjuje me ta kominacija :/
LightRain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 14:23   #237
...meni je mars u raku u prvoj kući, da li se to kaže da mi je vladar 1. polja mars ili mjesec koji je u 3. kući
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 10:39   #238
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
...meni je mars u raku u prvoj kući, da li se to kaže da mi je vladar 1. polja mars ili mjesec koji je u 3. kući
ako ti prva kuća (ascedent) počinje u raku, onda ti je vladar 1.k (ascedenta) mjesec u 3.k.
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 15:24   #239
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
ako ti prva kuća (ascedent) počinje u raku, onda ti je vladar 1.k (ascedenta) mjesec u 3.k.
...pa što to znači da je meni vladar 1. kuće (rak) mjesec koji se nalazi u 3. kući u lavu, a mars u 1. vladar 11. u ovnu, to mi je jasno, ali govore planeta koja se nađe u prvoj kući će obilježiti cijeli horoskop, u mom slučaju dati marsovu energiju a ne mjesečevu lavlju energiju, je li tako?
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 09:25   #240
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
...pa što to znači da je meni vladar 1. kuće (rak) mjesec koji se nalazi u 3. kući u lavu, a mars u 1. vladar 11. u ovnu, to mi je jasno, ali govore planeta koja se nađe u prvoj kući će obilježiti cijeli horoskop, u mom slučaju dati marsovu energiju a ne mjesečevu lavlju energiju, je li tako?
tako je. Podznak u raku i mars u prvoj kući će dati tebi kao osobi i rakovski i ovnovski "štih", što znači da ćeš biti osjećajna, nježna, brižna i prilagodljiva (rak), kao i borbena, poduzetna, okrutna i sebična (mars). te energije će se tebi u polju ličnosti cijeli život miješati. A vladar 1.k. u 3.k. znači prvenstveno da je tvoj interes kao osobe u 3.k. a tu spada tvoja bliža okolina za koju si vezana, učenje, čitanje, pričanje, braća i sestre, automobili, kompjuteri, telefoni, mobiteli, itd..sve ti je to kao osobi od izuzetne važnosti
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.