Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2016., 12:55   #641
Quote:
olympea kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,

zanima me znači li to što mi je puna 6.kuća da će mi cijeli život biti usmjeren na posao i poslovne uspjehe? Trenutno jeste tako, uz puno turbulencija u tom polju i raznih životnih obrata. Ono što me zanima je, jer mi je i ljubavni život sličan - turbulentan, iako relativno stabilan posljednjih par godina, hoće li se s vremenom to (posao, ljubavni život) stabilizirati ili so goes on and on u intervalima uz povremene bizarne događaje i nezgode svakih par godina?

http://tinypic.com/r/30m7dwp/9
Olympea, ovo nije topic natalnih pitanja (za to imamo posebne topice, pogledaj malo sadržaj i pravila foruma)...ću ti zato i odgovoriti ali u duhu topica.


6. polje nema veze s ljubavnim životom već 5. polje. Također ne mora značiti puna 6. kuća preokupiranost poslom, nećeš vjerovati ali domaćice isto najčešće imaju naglašeno 6. polje. To je zato jer je 6. polje prije svega usmjereno na ispunjavanje dužnosti. Npr. u tradicionalnoj astrologiji to je polje sluga što znači da je to polje duboko povezano s osjećajem dužnosti za pružanje usluga i ropski rad. 6. kuća je slična onom filmu Groundhog Day u kojem glavni lik ustaje svaki dan obavljajući cijeli niz rutinskih stvari susreće se svaki dan s istim situacijama i on ih na dnevnoj bazi "obavlja" tako da ih stalno pokušava usavršiti kako bi bio što učinkovitiji...to je princip djevice - usavršavanje u rutini. Sama riječ "usluga" označava primjenu naših resursa, vještina i obuke koju imamo da ju koristimo za dobrobit drugih i svijeta u kojem živimo. 6. polje je posljednje polje ispod horizonta i često se planeta koja se u njoj nalazi osjeća podcijenjeno, upravo zato jer je "na usluzi drugima" (6. polje je odmah do točke DSC-a (dugi)) i zato nas ono najviše uči skromnosti i poniznosti.

U tvojoj karti u 6. polju se nalaze i Mars i Saturn i Pluton, što je dosta teška energija grupirana na jednom mjestu pa je osoba na neki način "manijak" kada se tiče onog čega se uhvati, ali to nije zdrav pristup jer je preveć i fokusirana i samokritična prema svom radu i dugoročno gledano šteti sebi (kvadrat na Sunce). Kod tebe je Sunce vladar 5. polja (ljubavni život) i tu je ta poveznica s poslom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 13:05   #642
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Olympea, ovo nije topic natalnih pitanja (za to imamo posebne topice, pogledaj malo sadržaj i pravila foruma)...ću ti zato i odgovoriti ali u duhu topica.


6. polje nema veze s ljubavnim životom već 5. polje. Također ne mora značiti puna 6. kuća preokupiranost poslom, nećeš vjerovati ali domaćice isto najčešće imaju naglašeno 6. polje. To je zato jer je 6. polje prije svega usmjereno na ispunjavanje dužnosti. Npr. u tradicionalnoj astrologiji to je polje sluga što znači da je to polje duboko povezano s osjećajem dužnosti za pružanje usluga i ropski rad. 6. kuća je slična onom filmu Groundhog Day u kojem glavni lik ustaje svaki dan obavljajući cijeli niz rutinskih stvari susreće se svaki dan s istim situacijama i on ih na dnevnoj bazi "obavlja" tako da ih stalno pokušava usavršiti kako bi bio što učinkovitiji...to je princip djevice - usavršavanje u rutini. Sama riječ "usluga" označava primjenu naših resursa, vještina i obuke koju imamo da ju koristimo za dobrobit drugih i svijeta u kojem živimo. 6. polje je posljednje polje ispod horizonta i često se planeta koja se u njoj nalazi osjeća podcijenjeno, upravo zato jer je "na usluzi drugima" (6. polje je odmah do točke DSC-a (dugi)) i zato nas ono najviše uči skromnosti i poniznosti.

U tvojoj karti u 6. polju se nalaze i Mars i Saturn i Pluton, što je dosta teška energija grupirana na jednom mjestu pa je osoba na neki način "manijak" kada se tiče onog čega se uhvati, ali to nije zdrav pristup jer je preveć i fokusirana i samokritična prema svom radu i dugoročno gledano šteti sebi (kvadrat na Sunce). Kod tebe je Sunce vladar 5. polja (ljubavni život) i tu je ta poveznica s poslom.
Hvala ti puno Fish, u biti me je i zanimalo pojašnjenje 6 kuće malo sam se krivo izrazila. Mislim da si odlično to rastumačila i to je nažalost tako i u stvarnosti (ovo što navodiš - ropski rad, ogromna i nezdrava samokritičnost i fiksiranost)

Hvala ti još jednom
olympea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 23:05   #643
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

6. polje nema veze s ljubavnim životom već 5. polje. Također ne mora značiti puna 6. kuća preokupiranost poslom, nećeš vjerovati ali domaćice isto najčešće imaju naglašeno 6. polje. To je zato jer je 6. polje prije svega usmjereno na ispunjavanje dužnosti. Npr. u tradicionalnoj astrologiji to je polje sluga što znači da je to polje duboko povezano s osjećajem dužnosti za pružanje usluga i ropski rad. 6. kuća je slična onom filmu Groundhog Day u kojem glavni lik ustaje svaki dan obavljajući cijeli niz rutinskih stvari susreće se svaki dan s istim situacijama i on ih na dnevnoj bazi "obavlja" tako da ih stalno pokušava usavršiti kako bi bio što učinkovitiji...to je princip djevice - usavršavanje u rutini. Sama riječ "usluga" označava primjenu naših resursa, vještina i obuke koju imamo da ju koristimo za dobrobit drugih i svijeta u kojem živimo. 6. polje je posljednje polje ispod horizonta i često se planeta koja se u njoj nalazi osjeća podcijenjeno, upravo zato jer je "na usluzi drugima" (6. polje je odmah do točke DSC-a (dugi)) i zato nas ono najviše uči skromnosti i poniznosti.
sad si me totalno zbedirala taj film sam gledala čim je izašao sa svojih 12 godinica i sjećam se da me beskrajno iziritirao. onako, redatelj je full dobro isfurao frustraciju koju nosi sama tema. sad mislim da ću ga ponovno pogledati u ovim zrelijim godinama i probati izvući poantu 6. kuće. vjerovala ili ne, iako sam nešto sitno "spoznala" još uvijek mi nije jasno što sam ja to trebala naučiti u svrhu razvoja iz te dominacije 6. kuće u svom natalu.

ovo što si spomenula o poniznosti i skromnosti sam uočila kao posljedicu proživljenog "terora", ali se stalno pitam zar to nisam mogla i nekim lakšim putem?....dokad više? čemu više??

jel to neka igra duše da je izabrala te "karte" pa sunce na mc-u mora imati protutežu u 6. kući da ne bi postalo oholo i prepotentno?

onako, jako imam problem sa svojom ulogom sluškinje. bilo na poslu, bilo u kući. i ne znam to ishendlati. kako izići iz te pozicije jer sam je sita, a uzeti sve što sam iz te pozicije dobila na dar u smislu spoznaja (poniznost i skromnost) i krenuti dalje?
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 18:34   #644
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
sad si me totalno zbedirala taj film sam gledala čim je izašao sa svojih 12 godinica i sjećam se da me beskrajno iziritirao. onako, redatelj je full dobro isfurao frustraciju koju nosi sama tema. sad mislim da ću ga ponovno pogledati u ovim zrelijim godinama i probati izvući poantu 6. kuće. vjerovala ili ne, iako sam nešto sitno "spoznala" još uvijek mi nije jasno što sam ja to trebala naučiti u svrhu razvoja iz te dominacije 6. kuće u svom natalu.
Pogledaj. Glavni glumac je isto djevičica, zato je film tako dobro i ispao.

Quote:
ovo što si spomenula o poniznosti i skromnosti sam uočila kao posljedicu proživljenog "terora", ali se stalno pitam zar to nisam mogla i nekim lakšim putem?....dokad više? čemu više??
Mogla si da si imala razvijenu svijest o tome, ali s Saturnom i Plutonom u 6. polju mi biramo "teži put".
Quote:
jel to neka igra duše da je izabrala te "karte" pa sunce na mc-u mora imati protutežu u 6. kući da ne bi postalo oholo i prepotentno?

onako, jako imam problem sa svojom ulogom sluškinje. bilo na poslu, bilo u kući. i ne znam to ishendlati. kako izići iz te pozicije jer sam je sita, a uzeti sve što sam iz te pozicije dobila na dar u smislu spoznaja (poniznost i skromnost) i krenuti dalje?
Imaš problem s tom ulogom jer si Veić koji voli slobodu.

I inače 6. polje je u astrološkom smislu područje koje se često drži kao "manje" zanimljivo polje jer je ta kuća povezana s pitanjem dužnosti, usluga i "ropskog rada" i često se čini neuglednom i nezanimljivom u odnosu i u usporedbi s drugim kućama koje govore o grandioznim temama kao što su religija, transcendencija, i transformacija.

Shalim se malo, ali hajmo od početka.

6. kuća jest kadentna ("klonuća") kuća i kao takva smatra se najmanje djelotvornom u odnosu na ostale kuće. To se odnosi na planete koje se nalaze u njoj. Tradicionalna astrologija čak drži da i dobrotvorne planete u njoj nemaju onu snagu koju prirodno imaju jer ju ne mogu u toj kući izraziti, a da ne govorimo o maleficima. Ta kuća naprosto nije okrenuta tomu da u njoj budemo "veliki", u njoj moramo biti mali (što ne znači "nevažni").

Nadalje, ono što ovu kadentnu kuću razlikuje od drugih kadentnih kuća jest to što je ona kako kaže Liz Greene - sučelje između onoga što je iznad i ispod. Posljednja od "donjih" kuća važna je u smislu svakodnevnog života i onog kako se odnosimo prema sebi. 6. kuća označava samo-servisiranje...trebam li ovaj tjedan kod frizera? Jesu mi narasli nokti? Da li ih moram danas rezati? Da li se trebam tuširati? Jesam li oprala zube nakon svakog jela? Jesam li se nahranila, koliko mi treba hrane, koliko mi treba vježbe da budem fit i zdrava? Sve su to pitanja 6. kuće ali njen glavni zadatak uključuje oblikovanje sebe kroz pročišćenje. Svaki oblik treninga spada u ovu kuću, svaki oblik vježbe svaki oblik rada...ali tek stavljanje tog svega "utreniranog" na kup, tek prikupljanje tih vještina koje smo usvojili, odnosno integriranje dijelova osobnosti podrazumijeva našu "osobnu žetvu" što je ključna riječ ove kuće. Žetva, ubiranje plodova svog rada i truda je kruna i predstavlja krajnju integrativnu točku ovog polja.

Zato osobno mislim da je najveća važnost tog polja upravo u spoznaji da je gotovo svaki veliki uspjeh priča koja je započela u nekoj ulozi vježbenika, svaki mentor jednom je i sam bio učenik, svaki šef jednom je bio radnik koji je tu poziciju svojim radom zaslužio (mislim ima i drugačijih puteva, ali onda to nije autentično ).

Ali ako nemamo svijest o tome što želimo biti/postati i zbog čega sve to radimo što radimo već se stalno držimo u ulozi onog koji služi i onog koji je na "usluzi drugima" onda ćemo i ostati vječne sluge. Dakle rad na samosvijesti i rad na tomu da se naše vještine integriraju u nešto što smo izabrali svojim ciljem - to je ono što se nadovezuje na 6. polje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 00:27   #645
A što bi onda Jupiter radio u 6.kući? Dosađivao se?
__________________
Audaces fortuna iuvat
vjetar27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 16:43   #646
Quote:
vjetar27 kaže: Pogledaj post
A što bi onda Jupiter radio u 6.kući? Dosađivao se?
Možeš li malo pojasniti pitanje, tj. tok svojih misli kada si ga postavljala?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 21:01   #647
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
I inače 6. polje je u astrološkom smislu područje koje se često drži kao "manje" zanimljivo polje jer je ta kuća povezana s pitanjem dužnosti, usluga i "ropskog rada" i često se čini neuglednom i nezanimljivom u odnosu i u usporedbi s drugim kućama koje govore o grandioznim temama kao što su religija, transcendencija, i transformacija.
i ovo me dosta dugo pralo sada sve manje. nekako mi je počelo sjedat da su često i neki skroz naizgled nezanimljivi i "obični" ljudi u biti jako genijalni i životni u svoj svojoj običnosti

prije sam se potajno divila doktorima, znanstvenicima, vračevima ( ), izumiteljima i svim tim "posebnim" profesijama, a sve ostalo mi bilo bezveze i kao da nije spomena vrijedno. pomalo snobistički pristup

trebalo mi je 35 godina da se počmem iskreno diviti jednoj običnoj domaćici. al opet tek kad sam i sama postala domaćica i na svojoj koži osjetila sve što nosi ta pozicija i koliko je zapravo "velika" (kompleksna i zahtjevna).



Quote:
6. kuća jest kadentna ("klonuća") kuća i kao takva smatra se najmanje djelotvornom u odnosu na ostale kuće. To se odnosi na planete koje se nalaze u njoj. Tradicionalna astrologija čak drži da i dobrotvorne planete u njoj nemaju onu snagu koju prirodno imaju jer ju ne mogu u toj kući izraziti, a da ne govorimo o maleficima. Ta kuća naprosto nije okrenuta tomu da u njoj budemo "veliki", u njoj moramo biti mali (što ne znači "nevažni").
nije dobra vijest za mog jupitera

Quote:
Nadalje, ono što ovu kadentnu kuću razlikuje od drugih kadentnih kuća jest to što je ona kako kaže Liz Greene - sučelje između onoga što je iznad i ispod. Posljednja od "donjih" kuća važna je u smislu svakodnevnog života i onog kako se odnosimo prema sebi. 6. kuća označava samo-servisiranje...trebam li ovaj tjedan kod frizera? Jesu mi narasli nokti? Da li ih moram danas rezati? Da li se trebam tuširati? Jesam li oprala zube nakon svakog jela? Jesam li se nahranila, koliko mi treba hrane, koliko mi treba vježbe da budem fit i zdrava? Sve su to pitanja 6. kuće ali njen glavni zadatak uključuje oblikovanje sebe kroz pročišćenje.
ovo mi je savršeno jasno. do svoje 10. god bila sam svojevrsni freak što se tiče zdravog života, 16 puta dnevno pranje zuba, zdrava hrana, uredne dnevne navike dizanje, lijeganje, učenje, slobodno vrijeme.....a onda se nešto dogodilo i.....počela sam usvajati dosta loših i nezdravih navika. pušenje između ostalog etc.

često se danas u svom turbulentnom i preokupiranom dnevnom rasporedu znam sjetiti tih dana s nostalgijom i sjetom.



Quote:
Svaki oblik treninga spada u ovu kuću, svaki oblik vježbe svaki oblik rada...ali tek stavljanje tog svega "utreniranog" na kup, tek prikupljanje tih vještina koje smo usvojili, odnosno integriranje dijelova osobnosti podrazumijeva našu "osobnu žetvu" što je ključna riječ ove kuće. Žetva, ubiranje plodova svog rada i truda je kruna i predstavlja krajnju integrativnu točku ovog polja.
hm, iz moje perspektive čini mi se da sam puno puta ubrala žetvu svog saturna i 6. kuće. ali....malo sam se umorila. zaista. sad bi malo lakše, lakšim tempom.

iz moje perspektive, imam problem s dvije stvari trenutno:

1. neravnomjerno raspoređen posao i obveze. naime, imam previše obaveza u jednom danu (i kod kuće i na poslu). jel to taj jupiter u mojoj 6. kući u konjunkciji sa saturnom??
na trenutnom poslu (a događalo se i prije), osim što je posao težk, najveći dio i ujedno najteži mi je zbijen u tri sata, a realno bi se mogao raspodjeliti na više sati, pa da s posla dođem živa, a ne pregažena. ali, ne pita se mene nego rukovodstvo...i tako, ono što bi moglo jednostavnije i lakše, radi se sa zastarjelom tehnologijom, pa te satare, pa nestručna organzacija i sl. a ja to moram trpiti (zbog egzistencije) i onda mi se zgadi i sam posao i moj život itd.

2. gdje god sam radila, koliko god taj posao bio bezveze, trudila sam se iz petnih žila da se dokažm, da odradim maksimalno dobro, da šef bude zadovoljan. i da, bila bih pohvaljena kao odličan radnik, ali to je sve. plaća mizerija, napredovanje- nula bodova. to stvara ogromnu frustraciju, znaš

taj plafon koji je društvo/firma odredio i uzalud vam trud svirači... nemere na višu poziciju (lakšu, bolje plaćenu, novi nivo usavršavanja i razvoja) jer ponekad nemam papir, ponekad uopće nema potrebe za tim jer firma nije razvijena i sl.


Quote:
Zato osobno mislim da je najveća važnost tog polja upravo u spoznaji da je gotovo svaki veliki uspjeh priča koja je započela u nekoj ulozi vježbenika, svaki mentor jednom je i sam bio učenik, svaki šef jednom je bio radnik koji je tu poziciju svojim radom zaslužio (mislim ima i drugačijih puteva, ali onda to nije autentično ).
s ovim nemam problem. stvarno. oduvijek imam ova uvjerenja i stalno trubim svima o tome, pogotovo svojoj djeci. i generalno, najviše cijenim takve šefove koji su počeli od nule, upravo zato što su prošli svaku fazu/stepenicu na tom svom putu do vrha i puno su mudriji i osvješteniji i po pitanju odnosa šef/radnik i po pitanju samog poslovanja.

Quote:
Ali ako nemamo svijest o tome što želimo biti/postati i zbog čega sve to radimo što radimo već se stalno držimo u ulozi onog koji služi i onog koji je na "usluzi drugima" onda ćemo i ostati vječne sluge. Dakle rad na samosvijesti i rad na tomu da se naše vještine integriraju u nešto što smo izabrali svojim ciljem - to je ono što se nadovezuje na 6. polje.
onda je moguće da nemam prave ciljeve ili...???
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 15:54   #648
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
1. neravnomjerno raspoređen posao i obveze. naime, imam previše obaveza u jednom danu (i kod kuće i na poslu). jel to taj jupiter u mojoj 6. kući u konjunkciji sa saturnom??
Da, Jupiter je često skon pretjerivanju (obaveza/Saturn).
Quote:
onda je moguće da nemam prave ciljeve ili...???
Nema pravih i krivih ciljeva.

Puno češće je da ljudi imaju nedovoljno osviještene ciljeve, tj. misle da su si zacrtali jedno a cijelo njihovo unutrašnje biće stremi nečemu drugome. Taj "raskorak" onda bude problem i uzrok tomu što svoje ciljeve ne mogu realizirati jer zapravo niti "nisu u njima".

Ili kao što je ovdje slučaj kada postoji ta kontradiktorna priroda u "osnovi svakog cilja" (vladar MC-a (ciljevi) je Uran) pa osoba ne doživljava ispunjenje u onom što cilj jest, ona bi stalno bila "netko drugi", ona bi stalno bila "nešto drugo"...Uran uvijek nosi energiju neusklađenosti, "neprikladnosti" određenog trenutku, vremenu, društvu, cilju...

Uranu nikada nje izazov da bude ono što jest i što "mora biti" već upravo ono što "ne može biti".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 17:07   #649
ja i brat oboje imamo jupiter u 6tom polju

njegov je u ovnu, moj u ribama, i on je sto se svakodnevnih stvari tiče puno bolji od mene.

ako bi mogla više o jupiteru u 6tom, molim te?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 08:15   #650
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nema pravih i krivih ciljeva.

Puno češće je da ljudi imaju nedovoljno osviještene ciljeve, tj. misle da su si zacrtali jedno a cijelo njihovo unutrašnje biće stremi nečemu drugome. Taj "raskorak" onda bude problem i uzrok tomu što svoje ciljeve ne mogu realizirati jer zapravo niti "nisu u njima".
pa ovo mi nekom mojom logikom "znači" krivi cilj (na to sam mislila)

Quote:
Ili kao što je ovdje slučaj kada postoji ta kontradiktorna priroda u "osnovi svakog cilja" (vladar MC-a (ciljevi) je Uran) pa osoba ne doživljava ispunjenje u onom što cilj jest, ona bi stalno bila "netko drugi", ona bi stalno bila "nešto drugo"...Uran uvijek nosi energiju neusklađenosti, "neprikladnosti" određenog trenutku, vremenu, društvu, cilju...

Uranu nikada nje izazov da bude ono što jest i što "mora biti" već upravo ono što "ne može biti".
dva pitanja :

1. onda trebam saturna u 6. da me silom "prikuje" ne bi li osvijestila što sam i što moram biti?

2. ako možeš, molim te, svoj savjet što raditi s tim i takvim uranom? postoji li način kako s njim "stati na loptu" i shvatiti tko si i što si općenito (imam veliki problem i s tim pitanjem), pa shodno tomu i težiti prikladnim ciljevima.

ovako kako si to opisala (a nije da ne vidim i sama kad si u to uprla prstom) izgledam si kao mačka koja je vidila orla u letu i očarana njegovim krilima svu je svoju energiju uperila u to da si "stvori" krila ne kontajući da nikad ne može biti orao jer njeno prirodno stanje veranje po stablima i lovanje miševa. i umjesto da brusi svoje mačkaste vještine i bude super lovica i penjačica ona "trati" život, vrijeme, potencijale pokušavajući biti nešto što nije i ne može biti (orao).
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 11:29   #651
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
pa ovo mi nekom mojom logikom "znači" krivi cilj (na to sam mislila)



dva pitanja :

1. onda trebam saturna u 6. da me silom "prikuje" ne bi li osvijestila što sam i što moram biti?
S Saturnom u 6. polju osoba sebi nameće tešku svakodnevicu, Saturn sebe tu ispunjava svakodnevnim trudom i rutinom. Ali isto tako Saturn u 6. polju je vrlo samokritičan i osobe s Saturnom u 6. polju sebe jako podcjenjuju.
Quote:
2. ako možeš, molim te, svoj savjet što raditi s tim i takvim uranom? postoji li način kako s njim "stati na loptu" i shvatiti tko si i što si općenito (imam veliki problem i s tim pitanjem), pa shodno tomu i težiti prikladnim ciljevima.

ovako kako si to opisala (a nije da ne vidim i sama kad si u to uprla prstom) izgledam si kao mačka koja je vidila orla u letu i očarana njegovim krilima svu je svoju energiju uperila u to da si "stvori" krila ne kontajući da nikad ne može biti orao jer njeno prirodno stanje veranje po stablima i lovanje miševa. i umjesto da brusi svoje mačkaste vještine i bude super lovica i penjačica ona "trati" život, vrijeme, potencijale pokušavajući biti nešto što nije i ne može biti (orao).
Mislim da si malo pogrešno shvatila, Uran može biti i mačka i orao i što god hoće, ali on ima problem - "biti". Biti je stanje, biti je Saturn...dakle pomiren i ostvaren do kraja upravo tamo gdje jest. Uranu je to problem, on ne samo da nije pomiren s onim što jest, nego mu cijeli nutrašnji sklop titra ubrzano jer mora producirati impuls koji će ga prebaciti tamo gdje misli da je trava zelenija. Zato je on stalno u nekoj vrsti "neostvarenosti", zato jer nije tamo gdje jest, njemu se "ne sviđa to gdje ga život smješta" (Saturn)...taj "pomak" je nešto zbog čega je on napredan (ali ujedno i neostvaren). Drugi problem Urana je to što ne može sam, njemu treba "drugačija" okolina/grupa koju koristi da se osjeti "slobodnim od Saturna".

Ovo pitanje savjeta što raditi s tim i takvim Uranom?...rekla biti ti da probaš naći neku praksu kojoj ćeš se posvetiti i u tome pokušaš slijediti kontinuitet, a pošto vidim da si ju već našla onda samo slijedi kontinuitet. To znači kada osjetiš potrebu da "stvari ubrzaš" ili onaj osjećaj da ti nije dovoljno brzo ili da te okolina sputava ili da si prerasla model onda skuliraj (poštivaj brzinu koju tvoj život tebi nalaže) a nastavi raditi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:28   #652
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Ovo pitanje savjeta što raditi s tim i takvim Uranom?...rekla biti ti da probaš naći neku praksu kojoj ćeš se posvetiti i u tome pokušaš slijediti kontinuitet, a pošto vidim da si ju već našla onda samo slijedi kontinuitet. To znači kada osjetiš potrebu da "stvari ubrzaš" ili onaj osjećaj da ti nije dovoljno brzo ili da te okolina sputava ili da si prerasla model onda skuliraj (poštivaj brzinu koju tvoj život tebi nalaže) a nastavi raditi.
ako misliš na konstelacije, nisam sigurna što će s tim biti. imam jaku želju nastaviti, ali trebam "dozvolu", podršku i povjerenje svog partnera. bez toga sam u blokadi. tj. toliko mi je važan da radije biram njega nego konstelacije.

p.s. hvala ti puno i od srca što se trudiš objasniti mi sve ovo
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:46   #653
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
ako misliš na konstelacije, nisam sigurna što će s tim biti. imam jaku želju nastaviti, ali trebam "dozvolu", podršku i povjerenje svog partnera. bez toga sam u blokadi. tj. toliko mi je važan da radije biram njega nego konstelacije.

p.s. hvala ti puno i od srca što se trudiš objasniti mi sve ovo
To pripada u domenu ovog o čemu pisah - "poštivanja tempa" koji život nalaže (vlastitih izbora). Pričekaj da se tvoj partner otvori toj mogućnosti, nema potrebe da bude "ili ili".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 17:07   #654
Što kad su Sunce i Venera u 6. kući? (i to u konjukciji) Blizanci
Nije vrag valjda da se ostvaruju samo kroz posao i "kroz druge"? Koliko sam shvatio, nije baš najbolja konfiguracija za zdravlje, mogu to i potvrditi
Jel mi dopušta ova konfiguracija da budem samostalan, ili je zapravo ključ u gore navedenom?
Netko mi je rekao da mi je relativno blizu Descendanta Sunce, pa me to malo muči. Želio bih bit "svoj čovjek", ne znam kako da objasnim, ali uvijek se čini da se bolje izrazim kroz druge.
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 18:46   #655
Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
Što kad su Sunce i Venera u 6. kući? (i to u konjukciji) Blizanci
Nije vrag valjda da se ostvaruju samo kroz posao i "kroz druge"? Koliko sam shvatio, nije baš najbolja konfiguracija za zdravlje, mogu to i potvrditi
Jel mi dopušta ova konfiguracija da budem samostalan, ili je zapravo ključ u gore navedenom?
Netko mi je rekao da mi je relativno blizu Descendanta Sunce, pa me to malo muči. Želio bih bit "svoj čovjek", ne znam kako da objasnim, ali uvijek se čini da se bolje izrazim kroz druge.
Već sam gore pisala o 6. polju koje u kontekstu svih polja pripada redu kadentnih polja i kao takvo "utišava" sjaj i najsjajnijem tijelu...pa čak i onom kao što je naše Sunce. To samo po sebi ne znači loše zdravlje, više nešto kao cvijet koji raste u hladu pa nema na raspolaganju toliko energije da može stvoriti klorofila koliko to može neki cvijetak koji ima bolje uvjete za fotosintezu. Također to znači da će osoba morati svoju životnu preokupaciju staviti na to polje (koje ima široku simboliku, ne samo zdravlje).


Uvijek možeš biti svoj čovjek, "čovječnost" ne ovisi o tome ...ali individue s Suncem u 6. polju nalaze ispunjenje na način da su dio nekog tima. Kao što mehanizam sata čini puno malih zupčaničića od kojih svaki ima svoju važnu funkciju tako je i to Sunce, ono je dio mehanizma i kao takvo daje najviše od sebe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 08:34   #656
u literaturi često nalazimo opise planeta koncipirane na ovaj način: saturn u djevici ili 6. kući. a u svom natalu imamo npr. saturn u vagi, u 6. kući. (naravno, pitanje se odnosi i na sve druge planete, ne isključivo na saturna)

dosad, čitajući te opise, ja bih se osobno pronašla u opisu saturna u djevici (upravo zbog prirodnog vladarstva 6. kućom), ali nikako ne kužim kako onda uklopiti tu vagu u priču svog natala jer opisi- saturn u vagi ili 7. kući koji sljeduju se odnose na ljubavne odnose i partnerstva i nemaju baš puno veze sa poslom, (u)slugom, radom općenito.

no, s druge strane, razmišljajući o svojim poslovima dosad, morala sam sebi priznati da su me svi oni prisilili (saturn) na neki način da se suočim sa ne baš sjajnom slikom o sebi vezanoj za međuljudske odnose (vaga). npr. dok sam par godina konobarila, jedna od lekcija je bila prisilna komunikacija, odnosno, saturn mi je s tim poslom poslao poruku koliko je nužno da "iziđem" iz svog asocijalnog čardaka, koliko je za moj napredak nužno da se naučim kompromisu (vaga). teško mi je to išlo zbog mog fiksnog i beskompromisnog karaktera i dugo nisam kužila poantu kompromisa jer ja sam sebi bila tipični vodenjak s motom- neka svi žive (u smislu jake vodenjačke tolerancije na različitost). ono, ma kako ja nisam za kompromis!!??

druga lekcija mi je čini se bila i pojam timskog rada (koji u svojoj srži opet nosi pojam kompromisa) jer sam cijeli život bila većinom solo-igrač.

i tako....mislim da sam uspjela primjerima dočarati poantu pitanja što je za opis funkcioniranja određene planete važnije, kuća u kojoj se nalazi ili znak koji je na vrhu te kuće (naravno, jasno mi je da opis "smiskan" ili nijansiran, ali ipak....)??
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 22:36   #657
jel smijemo još o 6. polju ?
prezirem ga
em se razapeo preko tri znaka (lav/djevica/vaga), em su tu: vladar asc (mars), smč, jupiter, saturn, vertex, lilith
jel astrološki ispravno ako mislim da mi po pitanju zdravlja dobro dođe što je sunce(vl.6.) u trigonu sa vladarem asc (mars u lavu u 6.) (barem do sad nisam nešto bila boležljiva)?

po pitanju posla i služenja - sa saturnom (vladarom 10.) u djevici - valjda u trenutku nesigurnosti i samopotcjenjivanja apliciram i prihvaćam raditi poslove za koje sam prekvalificirana pa kad se javi egomanijačko sunce iz 1.polja širim frustriranu i buntovnu energiju nerijetko popraćenu "lajanjem" u stilu merkura u ovnu (na asc) - pitanje je: koje je rješenje? reklo bi se da mars i sunce želi dominaciju (nekakvo šefovanje/sam svoj gazda) a saturn blokira i tjera na služenje/podređenost - baš se mučim...

evo, sad ću kao i netko ranije pitati - koja mi je korist od dobročinitelja jupitera(vladar 9.) u djevici u 6. u egzaktnom trigonu sa suncem u biku u 1.???

što je sa kućnim ljubimcima sa ovakvim planetama u 6. - u roditeljskom domu uvijek imam obožavane životinje dok u solerskom životu su tek tiha patnja - da li je savjet ohrabriti se i prihvatiti takvu obavezu i odgovornost tj. da li bi terapeutski djelovala neka
životinjica ili ipak ne?
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 00:28   #658
Zodijak u stupnjevima , jedno polje dva astro znaka

Sad sam uporedila polozaj planeta u poljima:

Zodijak u stupnjevimma 0.00:

Jupiter R Jarac Ascendant 1 polje

Neptun R Strijelac 11 polje

Lilith Škorpion Midheaven 10 polje

Zodijak Placidus orb:

Strijelac Acendant

Vaga Midheaven

Skorpion 11 polje

Pitanje:

Meni je Mars u 7 polju u znaku Lava, ali je znak 7 polja Blizanac,a Lav je znak 8 polja?

Kako se pravilno citaju obrazlozenja o poljima?

Da li dijelim prvo polje, 10 i 11 polje sa dva znaka? Tko je vladar tj. znak doticnog polja? Da li imam dva podznaka ili jedan podznak


Hvala
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:43   #659
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Sad sam uporedila polozaj planeta u poljima:

Zodijak u stupnjevimma 0.00:

Jupiter R Jarac Ascendant 1 polje

Neptun R Strijelac 11 polje

Lilith Škorpion Midheaven 10 polje

Zodijak Placidus orb:

Strijelac Acendant

Vaga Midheaven

Skorpion 11 polje

Pitanje:

Meni je Mars u 7 polju u znaku Lava, ali je znak 7 polja Blizanac,a Lav je znak 8 polja?

Kako se pravilno citaju obrazlozenja o poljima?

Da li dijelim prvo polje, 10 i 11 polje sa dva znaka? Tko je vladar tj. znak doticnog polja? Da li imam dva podznaka ili jedan podznak


Hvala
Ako ti 7.kuća počinje u znaku blizanca, a 8.k.u znaku lava, onda u 7.k. imaš 2 znaka, blizanca i umetnutog raka, a samim tim i 2 vladara, merkur i mjesec. To onda znači da i u 1.k. imaš 2 znaka, strijelca i jarca, i isto 2 vladara, jupitera i saturna. Također, ako je u 1.k. umetnut znak onda imamo i 2 podznaka, pa si ti u podznaku strijelac/jarac
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:01   #660
Meni je 7k u ribama, a mjesec u 7.u 2 stupanj ovna, ovan 8-a kuća (koja počinje na 7 stupnju ovna), venera u 8 na 4 bika, 9-ta kuća na 6 bika, asc 13 stupnjeva djevica, jesam zapravo asc djevica-lav?
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.