Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2009., 14:53   #1201
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Upravo zato što žene jesu ljudska bića, moraju li snositi odgovornost za ono što muškarci (kao ljudska bića) nisu u stanju kontrolirati, tj. hormonalne reakcije?

mislim da će medicina potvrditi da su žene daleko podložnije hormonima od muškaraca, barem jedno deset dana mjesečno. prije toga su u PMS-u a poslije toga se smiruju, tako da su desetak dana muškarac i žena tu negdje. sa druge strane, obična fizička aktivnost potroši veći dio muških hormona, nešto utakmice i stres, i preostane ponešto
Rufaija is offline  
Old 12.08.2009., 14:56   #1202
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
mislim da će medicina potvrditi da su žene daleko podložnije hormonima od muškaraca, barem jedno deset dana mjesečno. prije toga su u PMS-u a poslije toga se smiruju, tako da su desetak dana muškarac i žena tu negdje. sa druge strane, obična fizička aktivnost potroši veći dio muških hormona, nešto utakmice i stres, i preostane ponešto
ali ovime si upravo pobio sve vase "argumente" o tome kako se jadni muskarci ne mogu kontrolirati od siline hormona

ali ovo da su musko i zensko jednaki po hormonalnih olujama smo par dana u mjesecu, to bi moglo biti i tocno... s obzirom da su muskarci konstantno u hormonalnom kaosu a zene samo povremeno u ciklusu

znaci bilo bi logicnije ostaviti muskarce zatvorene u kucama jer u biti oni imaju problema, a ne zene
satori is offline  
Old 12.08.2009., 15:02   #1203
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
mislim da će medicina potvrditi da su žene daleko podložnije hormonima od muškaraca, barem jedno deset dana mjesečno. prije toga su u PMS-u a poslije toga se smiruju, tako da su desetak dana muškarac i žena tu negdje. sa druge strane, obična fizička aktivnost potroši veći dio muških hormona, nešto utakmice i stres, i preostane ponešto
I koja je onda svrha marame kao zaštite žena od hormonalnih reakcija muškaraca?
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 12.08.2009., 15:11   #1204
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ali ovime si upravo pobio sve vase "argumente" o tome kako se jadni muskarci ne mogu kontrolirati od siline hormona

ali ovo da su musko i zensko jednaki po hormonalnih olujama smo par dana u mjesecu, to bi moglo biti i tocno... s obzirom da su muskarci konstantno u hormonalnom kaosu a zene samo povremeno u ciklusu

znaci bilo bi logicnije ostaviti muskarce zatvorene u kucama jer u biti oni imaju problema, a ne zene


što reći, ionako se samo vrti stalno u krug nelogičnosti
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 12.08.2009., 15:14   #1205
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post


što reći, ionako se samo vrti stalno u krug nelogičnosti
meni se cini da se oni jednostavno toliko trude da dokazu da su u pravu da jednostavno pocnu sami sebi uskakati u usta

i onda dodje onaj zbunj moment u kojem skuzi da si ga uhvatio u protuargumentu samom sebi...ali onda umjesto shvacanja dolazi agresija i odbacivanje te cinjenice i protunapad novom nebulozom koja pobija nesto drugo sto je tvrdio na prosloj stranici
satori is offline  
Old 12.08.2009., 15:27   #1206
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ali ovime si upravo pobio sve vase "argumente" o tome kako se jadni muskarci ne mogu kontrolirati od siline hormona

ali ovo da su musko i zensko jednaki po hormonalnih olujama smo par dana u mjesecu, to bi moglo biti i tocno... s obzirom da su muskarci konstantno u hormonalnom kaosu a zene samo povremeno u ciklusu

znaci bilo bi logicnije ostaviti muskarce zatvorene u kucama jer u biti oni imaju problema, a ne zene
naprotiv, ja sam odgovorio na tvoju tezu i tvrdnju, što se vidi iz quote-a. i ako šarena odjeća i golišavost ne privlače, zašto su sve reklame kakve jesu, posebno za tuš gelove. kako se ne pitaš na koju žicu te reklame udaraju, i kakva je pozicija žene tu, ako ne kao eksploatisanog objekta. teško da bi ti pokrivena žena prodala nešto takvo, i o tome se radi, žena se na zapadu shvata kao roba, a pokrivanje ograničava znatan kapacitet te robe. što bi se reklo "pokrivena žena je "rex extra comertium" - nije u prometu.
Rufaija is offline  
Old 12.08.2009., 15:27   #1207
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
I interna je stvar zene muslimanke... Rekoh procitaj zadnjih pet strana...
je, ali se one same moraju izboriti za to ako to žele. što je negdje moguće, a negdje drugdje nije jer bi podleglo zakonskom kažnjavanju (šerijatske nesekularne države)
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 12.08.2009., 15:31   #1208
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
naprotiv, ja sam odgovorio na tvoju tezu i tvrdnju, što se vidi iz quote-a. i ako šarena odjeća i golišavost ne privlače, zašto su sve reklame kakve jesu, posebno za tuš gelove. kako se ne pitaš na koju žicu te reklame udaraju, i kakva je pozicija žene tu, ako ne kao eksploatisanog objekta. teško da bi ti pokrivena žena prodala nešto takvo, i o tome se radi, žena se na zapadu shvata kao roba, a pokrivanje ograničava znatan kapacitet te robe. što bi se reklo "pokrivena žena je "rex extra comertium" - nije u prometu.
joj kako volim ovo preskakivanje s teme na temu kad uzfali argumenata

cinjenica je da si pobio sam sebe i sad se izvlacis ignorirajuci to i odvlaceci diskusiju na nesto drugo

steta sto nemam iq 90 ... mozda bi ti to i proslo
satori is offline  
Old 12.08.2009., 15:40   #1209
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
I koja je onda svrha marame kao zaštite žena od hormonalnih reakcija muškaraca?
svrha marame kao zaštite žene je upravo suprotna svrsi mini suknje i velikog dekoltea koje dvoje je namijenjeno da uzrokuje hormonalne reakcije muškaraca. i gdje sam ja rekao da se muškarcima ne mogu pobuditi želje namjernim ili nenamjernim izazivanjem. zašto vojnici u ratu nose maskirnu uniformu a ne drečavo skijaško odijelo? marama je maskirna odjeća žene namijenjena da je neprijatelj ne spazi, a neprijatelj je nemoral i nemoralne želje koje se mogu pobuditi kod nekoga. a svrha mini suknje je kao svrha paunovog perja, da privuče mužjaka. dakle nema ništa duhovno u mini suknji, ali ima u marami. a ti što govore protiv marame su poput neprijatelja koji protestuje što mu je protivnička strana nevidljiva. ja još ne znam vojsku da je skinula maskirne uniforme da bi je neprijatelj lakše uočio i napao.
Rufaija is offline  
Old 12.08.2009., 15:51   #1210
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
joj kako volim ovo preskakivanje s teme na temu kad uzfali argumenata

cinjenica je da si pobio sam sebe i sad se izvlacis ignorirajuci to i odvlaceci diskusiju na nesto drugo

steta sto nemam iq 90 ... mozda bi ti to i proslo
ovo je bilo napisano:

Quote:
Quote:
Soul sister kaže:
Upravo zato što žene jesu ljudska bića, moraju li snositi odgovornost za ono što muškarci (kao ljudska bića) nisu u stanju kontrolirati, tj. hormonalne reakcije?
implicirano je da je marama kazna za žene jer muškarci se kao ne mogu kontrolisati. kad pada kiša, i uzmeš kišobran da ne pokisneš, je li ti kišobran kazna ili pomoć, i jesi li ti kriva što kiša pada. Kur'an je objektivno postavio ovu stvar, vjernice treba da se pokriju da bi se prepoznale i da bi izbjegle napade. a evo vidim, nevjernice, ne mislim na vas, postavljaju antitezu ovog ajeta pa kažu "nevjernice se moraju otkriti da bi se prepoznale i da bi se izložile". evo uzmi primjer osobe koja se prostituiše. ima način oblačenja, ima način ponašanja, odaje ukupan utisak čime se bavi, sa ciljem privlačenja mušterije. pokrivena žena takođe se predstavlja svojoj publici, pa je njeno "tržište" u domenu muškaraca koji traže ženu koja je nenametljiva, ne ističe se, ne privlači pažnju, ne poziva svakoga oko sebe svojom pojavom, a koja izaziva odvratnost kod nevjernika baš zbog takvog nastupa. takvoj ženi doleti njena "ptičica". a obije dobiju isto, samo jedna to dobije van braka, a druga u braku, sa suprugom, sa djecom, bez straha, poštovana, voljena, cijenjena...

samo da dodam, ne smatram čednost nikakvim ekskluzivitetom muslimana, npr smatram časne sestre čednim, pa vidio sam i katolkinja koje po svemu ponašanju zadovoljavaju najstrožije kriterije Islama. ne mislim da se crkva bori protiv pokrivanja jer bi tada zabranila časnim sestrama da budu pokrivene. to je samo ateistički nastup koji potiče iz kršćanskih korijena ali nema veze sa kršćanstvom. ko pogleda djevicu Mariju i kako je prikazana, sve mu je jasno.

Zadnje uređivanje Rufaija : 12.08.2009. at 15:57.
Rufaija is offline  
Old 12.08.2009., 15:55   #1211
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
bez straha, poštovana, voljena, cijenjena...
ajde molim te pricaj to nekom drugom... koliko su voljene postovane i cijenjene se vidi iz svakog posta muslimana na ovom forumu

sovinizam, sovinizam.... pa dugo nista nakon toga... pa opet sovinizam


a da ne govorim koliko volite generalizirati..cudo jedno


uskogrudnost, skucenost uma i zatvorenost srca definitivno nisu hvale vrijedne osobine.... a vidimo ih u svakom postu skoro

naravno, sve zacinjeno osudjivanjem i gledanjem s visine


u kojoj od tih stvari tocno ti nazires to postivanje zena?
satori is offline  
Old 12.08.2009., 16:27   #1212
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
svrha marame kao zaštite žene je upravo suprotna svrsi mini suknje i velikog dekoltea koje dvoje je namijenjeno da uzrokuje hormonalne reakcije muškaraca. i gdje sam ja rekao da se muškarcima ne mogu pobuditi želje namjernim ili nenamjernim izazivanjem. zašto vojnici u ratu nose maskirnu uniformu a ne drečavo skijaško odijelo? marama je maskirna odjeća žene namijenjena da je neprijatelj ne spazi, a neprijatelj je nemoral i nemoralne želje koje se mogu pobuditi kod nekoga. a svrha mini suknje je kao svrha paunovog perja, da privuče mužjaka. dakle nema ništa duhovno u mini suknji, ali ima u marami. a ti što govore protiv marame su poput neprijatelja koji protestuje što mu je protivnička strana nevidljiva. ja još ne znam vojsku da je skinula maskirne uniforme da bi je neprijatelj lakše uočio i napao.
Ni u jednom postu nisam spomenula nošenje mini suknje u bilo kojem kontekstu. Vojnici u ratnim okolnostima, na vježbama i u akcijama nose maskirne uniforme, ali ih na ulici, u normalnim okolnostima, ne nose. Za svako mjesto i za svaku priliku postoji određena odjeća koja bi trebala biti primjerena toj prilici i mjestu. Međutim, ti tvrdiš da je marama "zaštita" žene od eventualnih napadača, jer muškarci kao ne mogu suzdržati svoje hormonalne reakcije, osim u slučaju kada je žena pokrivena. Moje pitanje bilo je samo ovo: Na koji tačno način marama štiti ženu koja ionako ne nosi dekolte, oblači se pristojno i ničim ne izaziva poglede muškaraca, osim što joj se vidi kosa? Jer, ja ne znam na koji način kosa može fatalno privući nekog muškarca i dovesti ga u napast da siluje ženu.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 12.08.2009., 16:42   #1213
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ni u jednom postu nisam spomenula nošenje mini suknje u bilo kojem kontekstu. Vojnici u ratnim okolnostima, na vježbama i u akcijama nose maskirne uniforme, ali ih na ulici, u normalnim okolnostima, ne nose. Za svako mjesto i za svaku priliku postoji određena odjeća koja bi trebala biti primjerena toj prilici i mjestu. Međutim, ti tvrdiš da je marama "zaštita" žene od eventualnih napadača, jer muškarci kao ne mogu suzdržati svoje hormonalne reakcije, osim u slučaju kada je žena pokrivena. Moje pitanje bilo je samo ovo: Na koji tačno način marama štiti ženu koja ionako ne nosi dekolte, oblači se pristojno i ničim ne izaziva poglede muškaraca, osim što joj se vidi kosa? Jer, ja ne znam na koji način kosa može fatalno privući nekog muškarca i dovesti ga u napast da siluje ženu.
ma gle ti ne kuzis... pa jesu ti fino objasnili da postoje samo zamotane i drolje... nema nista izmedju.... to je vec toliko puta ponovljeno da bi se vec trebalo poceti uzimati kao cinjenicu

jedne se satro postuje i gleda kao nadnaravna bica a druge se slobodno siluje jer su i tako roba na sajmu
satori is offline  
Old 12.08.2009., 18:05   #1214
Šatori, opet si se izgubila u svemiru.

Quote:
satori kaže: Pogledaj post
nosenje marame je OBAVEZA ali je DOBROVOLJNO
U islam se ulazi dobrovoljno, kada se uđe, nošenje marame postaje obaveza. Ok?

Quote:
satori kaže: Pogledaj post
steta sto nemam iq 90 ... mozda bi ti to i proslo
Da...

Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ajde molim te pricaj to nekom drugom... koliko su voljene postovane i cijenjene se vidi iz svakog posta muslimana na ovom forumu
Fino ako ti to vidiš iz postova. Treba te za katedru politologije onda, savjetnika predsjednika, što bacat takvu lucidnost?
Idi putuj malo, vidi kako je...

Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ma gle ti ne kuzis... pa jesu ti fino objasnili da postoje samo zamotane i drolje... nema nista izmedju.... to je vec toliko puta ponovljeno da bi se vec trebalo poceti uzimati kao cinjenicu
Nikad to nismo rekli. E sad kakvu reakciju stvara pogleda na otvorenu djevojku vjerojatno bi ja pomislio da je drolja. Tj nije to ni tako jednostavno, nije drolja, ali dozvolila mi je da ju odvedem u svoje odaje mašte. To pokrivena ne može dozvoliti.
I polako s tim uvredama, sad je Rufaija reko da mu žena otvorena, šta vrijeđaš? Insinuiraš da mislimo da su naše sestre, majke, žene drolje?

Go šatori!

Quote:
satori kaže: Pogledaj post
steta sto nemam iq 90 ... mozda bi ti to i proslo


Deniz is offline  
Old 12.08.2009., 18:56   #1215
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Mene zanima, ako može odgovor od ženskog lobija. U koju kategoriju spada miris žene ( parfem ).? Jel to izazovno ili ženstveno?
miris žene nije parfem. svaka žena ima svoj miris a ona koja ne želi da miriši na žensku šprica prfem..to je onda izazovno..kad miriši na sebe .onda ženstvneo..i kaj onda kak kod vas muških
milla karolina is offline  
Old 12.08.2009., 22:00   #1216
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
svrha marame kao zaštite žene je upravo suprotna svrsi mini suknje i velikog dekoltea koje dvoje je namijenjeno da uzrokuje hormonalne reakcije muškaraca. i gdje sam ja rekao da se muškarcima ne mogu pobuditi želje namjernim ili nenamjernim izazivanjem. zašto vojnici u ratu nose maskirnu uniformu a ne drečavo skijaško odijelo? marama je maskirna odjeća žene namijenjena da je neprijatelj ne spazi, a neprijatelj je nemoral i nemoralne želje koje se mogu pobuditi kod nekoga. a svrha mini suknje je kao svrha paunovog perja, da privuče mužjaka. dakle nema ništa duhovno u mini suknji, ali ima u marami. a ti što govore protiv marame su poput neprijatelja koji protestuje što mu je protivnička strana nevidljiva. ja još ne znam vojsku da je skinula maskirne uniforme da bi je neprijatelj lakše uočio i napao.
A-ha. Reci mi Rufaija a zašto muškarci pokazuju mišiće. Svašta mi padne na um kad ih vidim tako razgolićene.
Zar se na ovoj zemlji štiti samo muška duša?
brezovka is offline  
Old 12.08.2009., 23:47   #1217
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
svrha marame kao zaštite žene je upravo suprotna svrsi mini suknje i velikog dekoltea koje dvoje je namijenjeno da uzrokuje hormonalne reakcije muškaraca. i.
zezno bi se,najsexiplinije osobe tj. ženske mogu biti i u dolčevitki i trapericama pa opet izazovu ono u muškim gaćama...u vis...isuse i allahu...pa kaj je tebe..ajd ti nama reci kako izazovati ženama u maramama primjerene hormolnalne reakcije na dobar muški komad..mislim jel se to uopćepod maramama može odnosno smije....kaj ..pa nije vrag da vamam muslimanima žena izazove vraga da više ne znate za sebe pa je najbolje zavezati doma i dobro sakriti pred drugima...
milla karolina is offline  
Old 12.08.2009., 23:56   #1218
[QUOTE=Rufaija;21983339]naprotiv, ja sam odgovorio na tvoju tezu i tvrdnju, što se vidi iz quote-a. i ako šarena odjeća i golišavost ne privlače, zašto su sve reklame kakve jesu, posebno za tuš gelove. kako se ne pitaš na koju žicu te reklame udaraju, i kakva je pozicija žene tu, ako ne kao eksploatisanog objekta. teško da bi ti pokrivena žena prodala nešto takvo, i o tome se radi, žena se na zapadu shvata kao roba, a pokrivanje ograničava znatan kapacitet te robe. što bi se reklo "pokrivena žena je "rex extra comertium" - nije u prometu.[/QUOT

pa kak onda u muslimanskom svijetu reklamiraju e tuš gleovi, depilacijske kreme..boje z akosu, pa onda pjene za kosu..a ono gusta crna kosa se raspje po ekranu ....mašala...
milla karolina is offline  
Old 13.08.2009., 00:17   #1219
[QUOTE=milla karolina;21991674]
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
naprotiv, ja sam odgovorio na tvoju tezu i tvrdnju, što se vidi iz quote-a. i ako šarena odjeća i golišavost ne privlače, zašto su sve reklame kakve jesu, posebno za tuš gelove. kako se ne pitaš na koju žicu te reklame udaraju, i kakva je pozicija žene tu, ako ne kao eksploatisanog objekta. teško da bi ti pokrivena žena prodala nešto takvo, i o tome se radi, žena se na zapadu shvata kao roba, a pokrivanje ograničava znatan kapacitet te robe. što bi se reklo "pokrivena žena je "rex extra comertium" - nije u prometu.[/QUOT

pa kak onda u muslimanskom svijetu reklamiraju e tuš gleovi, depilacijske kreme..boje z akosu, pa onda pjene za kosu..a ono gusta crna kosa se raspje po ekranu ....mašala...
pokaze se zena sa kosom ali unazad da joj se ne vidi lice, a kada se vidi sa licem onda je pokrivena
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Old 13.08.2009., 07:49   #1220
[QUOTE=musa;21992134]
Quote:
milla karolina kaže: Pogledaj post

pokaze se zena sa kosom ali unazad da joj se ne vidi lice, a kada se vidi sa licem onda je pokrivena
tako je! pun pogodak
zena nije dostojna svojega lica - ona je bezlicna
jedino dobro na njoj je marama, i marama je jedino ono sto se ima vidjeti i sto je dostojno pokazivanja

zena/djevojka ima da se srami sto je zena!
ona nije rodjena da pripada sebi, ona cim se rodi - pripada nekom bogu
da se srami svojih oblina i svega onoga kakvom ju je Bog stvorio! to nije njeno, to je musino!
da nikada iz kuce ne izlazi nepokrivena!
na ulici treba da pazi kako hoda - stil krampus-walk je preferiran, nikako cat-walk -- jer bi hodom mogla poslati poruku prolazniku na ulici
ovo o hodu mi je objasnila jedna shija muslimanka koju na ulici ne mozes prepoznati kako hoda
valja se po ulici kao plast sijena: rasiri ruke i gura neki izmisljeni stomak ispred sebe
a inace je zdrava i dopadljiva, slim linije mlada zena, majka tri velike (umotane) cure koja je btw puno bistrija od svojega muza






a sto se parfema tice ... (svi fundamentalisti svih religija su po ovom pitanju parfema manje-vise isti)

da ona slucajno ne bi komunicirala s okolinom sireci oko sebe neke druge mirise (do vonja ribarnice )
zov prirode i mirisi prve zene na planeti - su jedino kako ona treba vonjati

btw znade li netko ... smiju li se scented maramice i parfemizirani toalet papir upotrebljavati
ili pak scented omeksivac za rublje i scented deterdzent za rublje
vidis to je interesantno .. nikada nisam obratila paznju na to ... morat cu prouciti: smije li se upotrebljavati plug in parfem za dnevni boravak, ili parfemski spray za toalet ?? (kako npr muskarci reagiraju na te parfeme? ... .... ... nije fer onda da zena ne smije nositi parfem, a soba smije )

... mislim, da padme zna ...

Zadnje uređivanje todaytonight : 13.08.2009. at 08:25.
todaytonight is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.