Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2011., 23:33   #1581
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Da kužim, koliko para toliko muzike
A koja je onda tvoja preporuka, koji bi aparat trebala tražiti baš za trajno uklanjanje, jer iskreno meni su svi isti
Nema trajno nista. Ako prihvatis cinjenicu da ces morati periodicki raditi tretmane,ima mjesta gdje se moze ici,ali trajno nece biti.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 14:30   #1582
evo ja sam bila na svojoj prvoj fotoepilaciji bikini djela
cijena je bagatela,222kn,a vec nakon prvog tretmana sam se olinjala dolje

žena mi je rekla da dođem za mjesec dana opet pa onda za 45 dana i tako nakon 4 tretmana sve rijeđe....trajnog uklanjanja nema ali je rekla da svakim tretmanom sve sporije i rijeđe rastu te da je uspjeh kada dođe do dva tretmana godišnje,my new goal in life poslije upisa na faks
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 16:03   #1583
Quote:
jasna19 kaže: Pogledaj post
Je li netko možda bio na IPL depilaciju u salonu Lavanda (Radnička cesta) i može li mi netko reći da li na kraju to boli ili ne. Čula sam različita mišljenja o tome....
Također, je li sad prekasno ići, s obzirom da skoro počinje ljeto (bar se nadam?
I napisali su da se na tretmane ide svakih 10 dana - nije li to malo prečesto?
Hvala!
Prosli tjedan sam bila prvi puta u zivotu na IPL depilaciji u salonu Lavanda ali u Borovju. Osjecaj je vise kao da te pece nego da boli. Tijekom depilaicje teta cijelo vrijeme prelazi maramicom po nozi (susi kozu od eventualnog znoja te prekriva madeze) i onda imas osjecaj kao da taj ocjecaj "vruceg" brze prodje tako da je izdrzivo.

Inace, mislim da sam idealan tip za ovu vrsu depilacije jer sam bijela ko' sir sa krasnim crnim dlakama no uopce nisam sigurna jesam li donije dobru odluku...naime, uopce ne znam sto da ocekujem jer nakon ovog prvog tretmana, dlake su sve tu, lagano napreduju i nitijedna ne pokazuje namjeru da ce ispasit. Koliko sam razumijela tetu u salonu, vec nakon prvog tretmana bi neke trebale posustati tj. ispasti.....kod mene nista Ne znam ima li uopce smisla nastaviti s tretmanima?

Mene vise muci osjecaj da teta uopce s onim cudom od naprave nije presla sva podrucja na nozi....neko je to bilo onako.....malo cemo tu, malo tamo
Mali taban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 10:40   #1584
Imam jedno pitanje!
Ako sam obavila nekoliko IPL tretmana prije ljeta, i ako ću možda morati na još koji tretman poslije ljeta, zanima me je li bolje tijekom ljeta čupati dlačice (pa opet brijati cca 2 tjedna prije sljedećeg jesenskog tretmana) ili ih brijati cijelo vrijeme?
Unaprijed hvala na odgovoru!
MissCherry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 12:08   #1585
Quote:
MissCherry kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje!
Ako sam obavila nekoliko IPL tretmana prije ljeta, i ako ću možda morati na još koji tretman poslije ljeta, zanima me je li bolje tijekom ljeta čupati dlačice (pa opet brijati cca 2 tjedna prije sljedećeg jesenskog tretmana) ili ih brijati cijelo vrijeme?
Unaprijed hvala na odgovoru!
Globalno je bitno da prije pocetka tretmana sa IPL prodje bar mjesec dana. Dlake trebaju biti u dlacnom kanalu.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 15:23   #1586
ima li netko iskustva s soprano XL laserom (810nm)?
U biti više me zanima dali će mi pomoći ukloniti ožiljke od uraslih dlaka i donekle prorijediti, usporiti rast, ili ukloniti bar nekakav postotak dlaka na nogama ako sam svijetle puti sa tamnijim dlakama........ i mogu li dotada nastaviti sa egipatskom a bez brijanja mjesec dana prije ako prestanem s čupanjem........ ima li smisla....... samo da prorijedim odlazak na čupanje............
__________________
"Whether you think you can or whether you think you can't, you're right." Henry Ford
caulerpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 23:02   #1587
Ima smisla da. Isto tako nema ,ako mislis sada krenuti. Oziljke nece skinuti.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 18:35   #1588
ma nemislim sad nego nakon ljeta, sad istražujem....... tnx
__________________
"Whether you think you can or whether you think you can't, you're right." Henry Ford
caulerpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 02:19   #1589
ako ima ko za preporucit negdje u splitu lasersko uklanjanje...ajde pomagajte
white23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:41   #1590
Quote:
white23 kaže: Pogledaj post
ako ima ko za preporucit negdje u splitu lasersko uklanjanje...ajde pomagajte
Ja sam u Splitu, upravo, zavrsila sa uklanjanjem dlaka sa nausnice i brade. U pitanju je bio laser Cutera ND Yag. Sve sam to napravila u jednoj privatnoj poliklinici. Njeno ime mogu ti poslat na PM.
Dugo sam se raspitivala o tretmanu laserom, i na kraju se odlucila za prethodno spomenute, zbog navodno odlicnog lasera.
Rezultatima sam dosta zadovoljna. Ostalo mi je jos samo par dlacica, koje su izrasle nakon tremana laserom, ali su dosta svijetle. Njih sam mislila ukloniti elektro epilacijom.
Da li se to preporucuje nakon lasera? Zeljela bih se rjesiti i tih svijetlih dlacica.
Sto napraviti s njima, ako ne elektroepilacija... jos jedan laser? Bojim se da su sad vec dosta svijetle, pa ih laser ne prepoznaje.
I gdje napraviti elektroepliaciju?
delilaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:57   #1591
Ima li tko iskustva s opeklinama od ipl-a? Pritom ne mislim na one lagane opekline poput crvenila koje prođe za sat vremena, nego na prave opekline trećeg stupnja (tako je definirao liječnik) koje su vidljive i nakon mjesec dana?! Opeklina je nastala za vrijeme tretmana ipl laserom jer je žena koja je to radila prislonila i držala stakalce od aparata na mojoj nozi.
rina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 17:31   #1592
kaj je to moguce da te opeku tokom tretmana,to je stvarno krajnje neprofesionalno,koji je to salon?o opekotinama ne znam nista,nisam znala uopce da je to moguce da se dogodi
pinkypan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 08:44   #1593
Nisam ni ja znala da su moguće takve opekotine! Informirala sam se prije nego što sam prvi puta uopće krenula na ipl tretman i naišla sam samo na informaciju da su moguće kratkotrajne opekline u vidu crvenila koje prođe za par sati, ili se pojave eventualno neki mjehurići na koži no to isto brzo prođe. Već više od godinu i po radila sam razne tretmane (lice, bikini, noge) u tri različita salona u ZG i svuda je bilo ok, nikakvih nuspojava niti crvenila. Onda sam naišla na neku akciju sa velikim popustom (ono što imaju gruponi poput kupi.me i sl.) te sam uzela kupon. Bila sam kod njih četiri puta i svaki puta je bilo sve gore, stalno im netko ulazi u sobu gdje se obavlja ipl, djelatnici istovremeno obavljaju tretman i međusobno pričaju, a zadnji puta kada su me opekli, djelatnica je pričala na telefon i dogovarala termine za klijenta koji je zvao te istovremeno meni radila ipl!!! Ostala sam šokirana takvim načinom rada, a i kasnije kad sam shvatila koliki je razmjer opekotine. Naime, dan prije radila sam potkoljenice kod njih i isto su me opekli, ali je ostalo lagano crvenilo koje je prošlo kroz nekoliko sati, tako kad su me drugi dan opet opekli (drugi dan mi je radila druga osoba ipl natkoljenica) mislila sam da je isti slučaj i da će isto brzo proći. Pošto je to na stražnjem dijelu noge nisam odmah ni vidjela kako izgleda nego tek kad sam došla kući, vidjela sam u ogledalu mjehurić. Nadala sam se da će i on brzo splasnuti i nisam mogla ni zamisliti koliko je to ustvari duboko! Uglavnom, mjehurić je pukao nakon par dana, a ispod njega ostao krater! Spaljeni su mi svi slojevi kože do mesa. Bila sam kod doktora i on kaže da je to opeklina trećeg stupnja! Prošlo je već mjesec dana i koža polako zarasta, no bojim se da će mi ostati ožiljak jer je to mjesto još uvijek crveno a i bolno! Prva dva tjedna mi je bilo teško i sjediti jer se stvarao pritisak na opečeno mjesto na nozi.

Zanimalo me ima li tko kakvo slično iskustvo ili sam ja baš naletjela na prave neprofesionalce?!
Radi se o jednom salonu kraj Džamije u ZG.
rina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 11:07   #1594
malo sam kopala po netu i izgleda da nas ima još
http://dulist.hr/content/view/4085/65/
rina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 12:44   #1595
Quote:
rina7 kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva s opeklinama od ipl-a? Pritom ne mislim na one lagane opekline poput crvenila koje prođe za sat vremena, nego na prave opekline trećeg stupnja (tako je definirao liječnik) koje su vidljive i nakon mjesec dana?! Opeklina je nastala za vrijeme tretmana ipl laserom jer je žena koja je to radila prislonila i držala stakalce od aparata na mojoj nozi.
IPL koji je zracno hladjeni posteno grije ono stakalce. I jasno ako ti netko to staklo prisloni na kozu, opeci cete jer je ono na 100C,ali to se nesmje pomjesati sa opekotinom od sjetlosne iradijacije jer su potpuno drugacije. Ovo sto imas ti nije 3 stupanj jer predvidja karbonizaciju tkiva ,ali 2 je. Postupak je kao i sa svakom opekotinom,kao da je od pegle. Dok u slucaju opekotine nastale od iradijacije, one nestaju same kroz vrijeme i vise je potrebno usredotociti paznju na pigmentacije (kao sto se vidi na onim slikama). Razlika u opekotini dolazi od toga sto IPL emitira svijetlo reda velicine tisucinke sekunde dok ovo kod tebe je trajalo i pola sekunde sto je za kozu pun k.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 14:07   #1596
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
IPL koji je zracno hladjeni posteno grije ono stakalce. I jasno ako ti netko to staklo prisloni na kozu, opeci cete jer je ono na 100C,ali to se nesmje pomjesati sa opekotinom od sjetlosne iradijacije jer su potpuno drugacije. Ovo sto imas ti nije 3 stupanj jer predvidja karbonizaciju tkiva ,ali 2 je. Postupak je kao i sa svakom opekotinom,kao da je od pegle. Dok u slucaju opekotine nastale od iradijacije, one nestaju same kroz vrijeme i vise je potrebno usredotociti paznju na pigmentacije (kao sto se vidi na onim slikama). Razlika u opekotini dolazi od toga sto IPL emitira svijetlo reda velicine tisucinke sekunde dok ovo kod tebe je trajalo i pola sekunde sto je za kozu pun k.

Nažalost, u mome slučaju, žena je držala malo duže, koje tri sekunde i mogu ti reći da još uvijek boli, iako je prošlo skoro mjesec dana. Ne razumijem se u opekline, no rekli su mi da je došlo do karbonizacije tkiva i da je to treći stupanj opekline, a ako hoćeš mogu ti poslati sliku privatni mail. Sada koža pomalo zarasta, ali je sve još uvijek jako crveno i bojim se da će mi ostati ožiljak
rina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 14:16   #1597
rina7, daj napiši o kojem se salonu radi da ljudi budu upozoreni jer to je zbilja strašno.

Ja sam odradila 3 tretmana IPL-a (isto kupljeni preko grupnog popusta) i ne da mi nije pomoglo ništa nego su mi zbog brijanja dlake na natkoljenicama ojačale i potamnile, i pojavile se na dijelovima na kojima ih dotad nije bilo
Preostaju mi još 2 koja su plaćena ali ne znam da li da ih uopće odradim jer efekt je za mene nikakav.

Zadnje uređivanje natalija : 26.05.2011. at 15:42.
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 14:24   #1598
Quote:
natalija kaže: Pogledaj post
rina7, daj napiši o kojem se salonu radi da ljudi budu upozoreni jer to je zbilja strašno.

Ja sam odradila na 3 tretmana IPL-a (isto kupljeni preko grupnog popusta) i ne da mi nije pomoglo ništa nego su mi zbog brijanja dlake na natkoljenicama ojačale i potamnile, i pojavile se na dijelovima na kojima ih dotad nije bilo
Preostaju mi još 2 koja su plaćena ali ne znam da li da ih uopće odradim jer efekt je za mene nikakav.
smijem pitati koliko često si radila tretmane, i da li su ti između tretmana sve ispale (izašle)? baš čudno da nešto ojača, ako je ta dlaka koju si obrijala kasnije trebala biti spaljena i otpasti... kako toliko nestručnih i loših ljudi (aparata)? katastrofa!!
skrapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 14:49   #1599
Radila sam tretmane svakih 5-6 tjedana kako su mi rekli u salonu. Ništa kod mene nije otpadalo, plus što su radnice bile jako traljave, čini mi se da pola nogu nisu ni prošli kako treba.
A kako sam brijala cijele noge, tako su ojačale i one koje su prije bile blijede i tanke. Ma užas, ljuta sam sama na sebe da sam se uputila u sve to!
Taj aparat je očito toliko nekvalitetan da nikakog učinka nije bilo.
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 15:07   #1600
Quote:
natalija kaže: Pogledaj post
rina7, daj napiši o kojem se salonu radi da ljudi budu upozoreni jer to je zbilja strašno.

Ja sam odradila na 3 tretmana IPL-a (isto kupljeni preko grupnog popusta) i ne da mi nije pomoglo ništa nego su mi zbog brijanja dlake na natkoljenicama ojačale i potamnile, i pojavile se na dijelovima na kojima ih dotad nije bilo
Preostaju mi još 2 koja su plaćena ali ne znam da li da ih uopće odradim jer efekt je za mene nikakav.

Radila sam kod njih 2 puta potkoljenice i 2 puta natkoljenice, ima polovičnog rezultata na potkoljenicama jer su mi to radili sa jačim bljeskom (dan prije je radio jedan dečko s jačinom bljeska 120). Drugi dan sam radila natkoljenice, ali mi je cura radila sa slabijim bljeskom uz objašnjenje da se ne smje raditi s jačim bljeskom pošto idem drugi puta kod njih na natkoljenice (jačina bljeska 100). Razmak je bio tri tjedna. Na natkoljenicama nema nikakvog rezultata, osim ove opekline koju sam zadnji puta dobila.

ovo je najava za salon u kojem naravno hvale, stručno osoblje, nasjelo nas puno...

http://www.kupime.hr/ponuda/400-kn-u...pl-metodom/487
rina7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.