Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 05:57   #881
koje ulje koristiš ?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 09:28   #882
ulje je RAMDA, za podmazivanje lanca
bar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 10:59   #883
U originalnom uputstvu na njemačkom jeziku da ulje treba istakati iz spremnika prije dužeg mirovanja pile, ali kod njih je obavezno korištenje ulja za lanac biljnog porijekla, iz ekoloških razloga, a to ulje može se i pokvariti u spremniku kod dužeg stajanja...

Na stranim forumima dosta se piše o tom curenju ulja. Kao prvo, preporuča se korištenje silikonskih (mekših) gumenih podloški na čepu rezervoara za ulje, jer ako čep nije dovoljno jako zategnut, tu zna polako curjeti ulje. Drugi problem je spoj tlačnog uljnog crijeva na izlazu iz kučišta uljne pumpe, tu se preporuča korištenje silikonskog kita zbog poboljšanja brtvljenja... Sve u svemu, trebalo bi vidjeti na kojem točno mjestu propušta ulje, i onda to srediti.

__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 00:34   #884
Ne znam gdje da ovo pitam, pa ću pitati ovdje..

Radi se o Stihl 039 motornoj pili.
Sve normalno radilo dok se odjednom nije ugasila. Ništa, provjerio sve, nažalost nisam imao rezervne svječicu.. Nadolio mješavine i ulja za lance, ali ništa ne pomaže. Neće da upali. Nakon 10-ak potezanja, dobila je bolji zvuk. Ono, kao da će upalit, ali ništa.
Povukao još 5-6 puta i odjednom se zaglavi onaj konop za povlačanje unutra i više se ne može potegnuti.


Pošto nemam one torx nastavke, nisam je mogao otvoriti, pa je odnesem kod nekog lika, koji se nešto kuži u te stvari.. On skinuo ono sa strane, di se nalazi konop i kaže nešto da se klip ne vrti tj. da ne ide gore-dolje. Ali da još nije siguran jer je to nabrzinu pogledao..

Sad mene zanima, što bi moglo biti? Očito je da nije zapeo konop nego je nešto više. Jel moguće da treba mijenjati komplet cilindar? I koji bi uzrok bio toga?

Koristio sam neko 2T ulje od Valvoline-a i pravio mješavinu od 2%. Jel moguće da je zbog tog zaribala?
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 06:45   #885
teško je to dok se ne vidi , osjeti , zavrti , pomiriše
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 09:44   #886
Quote:
Ivan495 kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje da ovo pitam, pa ću pitati ovdje..

Radi se o Stihl 039 motornoj pili.
Sve normalno radilo dok se odjednom nije ugasila. Ništa, provjerio sve, nažalost nisam imao rezervne svječicu.. Nadolio mješavine i ulja za lance, ali ništa ne pomaže. Neće da upali. Nakon 10-ak potezanja, dobila je bolji zvuk. Ono, kao da će upalit, ali ništa.
Povukao još 5-6 puta i odjednom se zaglavi onaj konop za povlačanje unutra i više se ne može potegnuti.


Pošto nemam one torx nastavke, nisam je mogao otvoriti, pa je odnesem kod nekog lika, koji se nešto kuži u te stvari.. On skinuo ono sa strane, di se nalazi konop i kaže nešto da se klip ne vrti tj. da ne ide gore-dolje. Ali da još nije siguran jer je to nabrzinu pogledao..

Sad mene zanima, što bi moglo biti? Očito je da nije zapeo konop nego je nešto više. Jel moguće da treba mijenjati komplet cilindar? I koji bi uzrok bio toga?

Koristio sam neko 2T ulje od Valvoline-a i pravio mješavinu od 2%. Jel moguće da je zbog tog zaribala?
probaj skinut svjećicu i ulit malo ulja kroz njen otvor u cilindar, pa promučkat i probat povlačit lagano.

dalje koristi jaču mješavinu i stihlovo ulje i vidi kako će ići.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 10:28   #887
Par slika..

http://www.bug.hr/_cache/b7eb393f92f...rand=495010780
http://www.bug.hr/_cache/ba54e3b62de...rand=325009090
http://www.bug.hr/_cache/13b21cfedde...rand=236103381
http://www.bug.hr/_cache/63854000554...?rand=88010442

Pukao klip. Ne znam zašto, ali mašina se jako teško vrti. Ovo čudo sa lijeve strane, ne znam kako se zove, pukla jedna lopatica. Kada se skine, onda se mašina može normalno vrtiti. A ovako zapinje..
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 15:33   #888
Kod ventilatora ili magneta ili ti je nešto upalo(djelovi startnog mehanizma) ili ti je pobjegla špaga pa je polomilo jednu lopaticu turbine .
Ako se ne može okretati može biti da se savinula radilica ili se (vjeroajtnije ) okrenula tamoo gdje se spaja na svornjaku klipnjače .
Ako je to to se može centrirati .
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 16:01   #889
Sad sam skinuo kvačilo i izvadio radilicu sa klipom, ne znam, meni se čini da je sve ok..

Ovo čudo sa lopaticama, to je zamašnjak? Jel se mora glatko vrtiti ili se more malo jače zavrtiti. Nekako zapinje.
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 17:03   #890
Ne smije zapinjat , ali magnetični dio tog " zamašnjaka" mora prolaziti cca 0.3 mm ispred modula panljenja .
Ako je savinuta osovina , veliki zazor na ležajevima ili se radilica "okrenula " onda zapinje
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 17:11   #891
Puno hvala na pomoći!

Evo sad čisto za probu stavio onaj dio sa konop za povlačanje. Normalno se povlači, bez ikakvog zapinjanja.

Sad me brinu druge stvari.. Klip je pukao, znači to je pod "must change", ali mene brinu ostali dijelovi.. Radilica, semerinzi, klipnjača, a i sami blok motora.

Pa me zanima, jel normalno da klip na klipnjači ima mali hod? Ono, 2-3mm u lijevu-desnu stranu. Kako se skida klip sa klipnjače? Sa onim čudom što autohemaničari koriste ili ima neka druga fora?
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 19:48   #892
Quote:
Ivan495 kaže: Pogledaj post
Puno hvala na pomoći!

Evo sad čisto za probu stavio onaj dio sa konop za povlačanje. Normalno se povlači, bez ikakvog zapinjanja.

Sad me brinu druge stvari.. Klip je pukao, znači to je pod "must change", ali mene brinu ostali dijelovi.. Radilica, semerinzi, klipnjača, a i sami blok motora.

Pa me zanima, jel normalno da klip na klipnjači ima mali hod? Ono, 2-3mm u lijevu-desnu stranu. Kako se skida klip sa klipnjače? Sa onim čudom što autohemaničari koriste ili ima neka druga fora?
klip mora hodati ljevo desno , skida se tako da se izvadi osigurač i svornjak izbije van , neki ide rukom , neki treba manju silu , nikako ne treba pod prešu .
Ležajeve mjenjaš ako su otišli , semeringe treba obavezno jer nema šanse da ti to opet legne na isto mjesto .cilindar je ispravan ako enma riseve .ako ima treba novi
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 01:55   #893
Ja bi predložio sa se promijene i ležajevi jer sa novim klipom i novim karikama digneš kompresiju a time i izgaranje i za rezultat imaš veću silu na ležajevima. Ne rijetko se kasnije desi da prolupaju ležajevi.
Iz iskustva znam da veoma neslavno zna završiti to repariranje motora ukoliko se ne promijene vitalni dijelovi.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:30   #894
pozdrav svima, zanima me mišljenje vas koji se razumijete u motorne pile. što kažete na ovu pilu, trebala bi mi za odpiliti godišnje 10 maksimalno 15 metara, znaci rusenje stabla do 40-50cm promjera i pilenje na komade. hvala!
http://www.bauhaus.info/kettensaegen...45-/p/20267849
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 19:32   #895
Rušenje stabala i piljenje trupaca debljine 40-50 cm baš i nije mačji kašalj, makar se radi o maloj količini (10-15 metara). Moja preporuka za to bi bila neki model od cca. 60 cm3 i 4 KS, poput Husqvarne 61 ili Dolmar 6400.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 13:34   #896
moram priznat da sam pretjerao malo, ipak bi to bila debljina do tridesetak centimetara. trebalo mi je da shvatim kaj sam reko sve dok nisam izmjerio :/ kriva procjena
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 13:59   #897
Ta pila nudi se "u bojama" Einhella, Hurricane... vjerojatno još i pod nekim drugim trgovačkim nazivima. Najveća "prednost" joj je niska cijena.. Kineska pila, trajat će neko vrijeme, jedino sam skeptičan koliko snage i obrtnog momenta ta pila stvarno ima dok je nova. Za rušenje i piljenje trupaca ja bih ipak odabrao nešto jače, kao što sam napisao u prethodnom postu.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 15:04   #898
hvala na savjetu!
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 17:29   #899
svaka pila na tržištu može ispiliti ta drva ako se razumno koristi ..a ne navaliti ko sivonja jer sutra treba tekmu gledat
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 15:00   #900
bok svima. postoji li neka pila do 2500Kn a da valja cemu, da mogu bez puno muke ispilat 6 metara hrastovine jedanput godisnje? imam neku elektricnu makitu i neman zivaca radit sa njom, necu za misec dana ispilat sve. pa se sad mislin da li da kupim pilu (odbija me to sto mislim da ne mogu uzet nista posebno za ove novce), ili da platim nekome da mi ispila.

fala!
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.