Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2015., 19:23   #721
Meni je traktorić glavno orruđe ili pomoćnik u borbi s travom, tak da tuniram samo noževe, kosište i sl.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 23:05   #722
Quote:
Jagar kaže: Pogledaj post
- imate pivu, i to Velebitsku!
Ako mogu birati ja bi tamnu.
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Jagar, na mojem traktoriću su nešto šire gume od onih koje se sad montiraju na novije modele... 18x9.5-8 su zadnje..
Moj ima zadnje gume 20x8 ,samo na ovima sa košarom su manje
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 21:31   #723
"Muke po umnjaku" nažalost još nisu gotove, pa mi nova igračka malo tužna u podrumu - ali doć će vrijeme da se kvalitetno podružimo. Uglavnom, kupio ja lance za 13 colne auto gume (150 kuna). Malo bili preveliki, ali sam ih preradio (između poprečnih veza bilo 6 karika, ja smanjio na 5 i taman mi sjeli na kotače savršeno). Trebalo mi je sat-dva u radionici, ali sad sjedaju k'o pravi! Traktor ne proklizuje, užitak pravi! Sad samo da me prođe ovaj umnjak... Velim, ovo je taman za gume 20x8. Viking - naći ćemo i tamnu Velebitsku! Nije Duga Resa daleko!
Jagar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 22:22   #724

Ma može bilo koja samo da je hladna.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 17:30   #725
Zanima me kakve su MTD-ove traktorske kosilice. Namjera mi je ovog proljeća kupiti neku traktorsku kosilicu sa barem 12 konjića, pa sada gledam i tražim malo po netu i vidim da su ove MTD-ove kosilice dosta jeftinije od recimo neke Husqarne. Eh da kosilica bi mi odmah bila i za zimsko čišćenje snijega, pa bi bilo poželjno da ima i mogućnost stavljanja ralice (koliko vidim MTD-ovi modeli imaju tu mogućnost)...
__________________
If you are doing your best you will not have time to worry about failure.

by: Robert S. Hillyer
ArusZeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 14:32   #726
Bok i dobrodosao na nasu temu

Sto se mtda tice to su provjereni strojevi koji nista losije ne obavljaju posao od skupljih marki. Pitanje je samo za sta ce ti traktor sluziti i koju povrsinu mislis odrzavati jer to je prvo pitanje koje si moras postaviti da bi znao kuda dalje jer o tome ovisi snaga i tip traktora. Ja konkretno imam blisar gg175 (to je mtd ali pod drugim nazivom) kojeg mozes kupiti u pevecu za nekih 11-12 tisucica i traktor je fenomenalan. kupio sam nedavno i ralicu pa sam ovaj snijeg bez problema obuzdao i doveo u red, cak sam i susjednim kucama ocistio prilaze jer je zabavno skroz uz ralicu moras uzeti i lance sto je obavezno (ja sam svoje preradio od auta) + utege ako nisi klasa 100+ kg kao nas nekolicina ovdje prisutnih forumasa javi kakav teren mislis odrzavati (povrsina, nagib terena, itd) pa cemo ti moci konkretnije reci kakav ti traktoric treba
SwEz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 16:45   #727
Pitam zbog toga jer sam do prije 2 godine ima MTD-ove trimere za kositi travu i uvijek sam imao nekakvih problema s njima i stalno bi nešto odlazilo i bilo u kvaru. Pa sam kupio Sthilov trimer i onda sam sam sebi rekao da više nikad ništa od MTD-a neću kupiti jer koliko sam potrošio stalno na popravke mogao sam odmah kupiti nekog pouzdanog za kojeg znam da je ok i nebi bilo problema.
Inače, trebao bih traktorčić za recimo cca 4000 m2, ima ono neki nagib ali niš ne pretjerano, prije bih napisao da su to neke neravnine...

Quote:
SwEz kaže: Pogledaj post
Bok i dobrodosao na nasu temu

Sto se mtda tice to su provjereni strojevi koji nista losije ne obavljaju posao od skupljih marki. Pitanje je samo za sta ce ti traktor sluziti i koju povrsinu mislis odrzavati jer to je prvo pitanje koje si moras postaviti da bi znao kuda dalje jer o tome ovisi snaga i tip traktora. Ja konkretno imam blisar gg175 (to je mtd ali pod drugim nazivom) kojeg mozes kupiti u pevecu za nekih 11-12 tisucica i traktor je fenomenalan. kupio sam nedavno i ralicu pa sam ovaj snijeg bez problema obuzdao i doveo u red, cak sam i susjednim kucama ocistio prilaze jer je zabavno skroz uz ralicu moras uzeti i lance sto je obavezno (ja sam svoje preradio od auta) + utege ako nisi klasa 100+ kg kao nas nekolicina ovdje prisutnih forumasa javi kakav teren mislis odrzavati (povrsina, nagib terena, itd) pa cemo ti moci konkretnije reci kakav ti traktoric treba
__________________
If you are doing your best you will not have time to worry about failure.

by: Robert S. Hillyer
ArusZeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 19:55   #728
Gle, MTD je Low cost product i takva mu je kvaliteta. Motori su jeftinije verzije, kosište je od tanjeg lima, AKZ je lošija itd.
Husqvarna ima bolje kosište, kvalitetnije je napravljena...
Najkritičniji dio na svim strojevima su kosišta i traktor je dobar i trajan koliko traje kosište. Većinom ga motor nadživi.

MTD-i su za manje površine i manje zahtjevne korisnike. Nisu profi mašine za svakodnevni rad, a to se i vidi po cijeni. Iako su im zadnjih par godina cijene toliko narasle, da su se skoro približili Husqvarni (sličnih specifikacija).
No, to ne znači da su neupotrebivi. Dapače, uz dobro održavanje mogu potrajati dugo godina.

Kupil sam jednoga od MTD-ovih brandova, starog 15 godina, pa ga sad obnavljam, tak da ga polako upoznajem u dušu...
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 20:35   #729
Znači uz održavanje kučišta (koje samshvatio je najveći problem) nebi trebalo biti nikakvih prevelikih problema.
Čak sam bacio i oko malo na njuškalo i vidim da bi se moglo i preko njega mogao naći dobar traktorčić za jeftinije novce...

Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Gle, MTD je Low cost product i takva mu je kvaliteta. Motori su jeftinije verzije, kosište je od tanjeg lima, AKZ je lošija itd.
Husqvarna ima bolje kosište, kvalitetnije je napravljena...
Najkritičniji dio na svim strojevima su kosišta i traktor je dobar i trajan koliko traje kosište. Većinom ga motor nadživi.

MTD-i su za manje površine i manje zahtjevne korisnike. Nisu profi mašine za svakodnevni rad, a to se i vidi po cijeni. Iako su im zadnjih par godina cijene toliko narasle, da su se skoro približili Husqvarni (sličnih specifikacija).
No, to ne znači da su neupotrebivi. Dapače, uz dobro održavanje mogu potrajati dugo godina.

Kupil sam jednoga od MTD-ovih brandova, starog 15 godina, pa ga sad obnavljam, tak da ga polako upoznajem u dušu...
__________________
If you are doing your best you will not have time to worry about failure.

by: Robert S. Hillyer
ArusZeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 21:18   #730
Svaki rabljeni ima neki problem i nema puno uštede ak ga želiš dovesti u tvorničko stanje nakon kupnje, kak ja delam sebi sa svim novokupljenim rabljenim strojevima. Ja sam do sad u svojeg ulupal oko 2t kn za dijelove, ne računajući vlastiti rad i tokarske usluge. Znači da me košta blizu novog Blisara.
Problem je našeg tržišta da su generalno rabljeni strojevi preskupi.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 11:46   #731
Pozdrav svima. Namjeravam kupit traktorčić i zapeo mi za oko jedan polovni 2012 godište MTD BL 125/96. Kaže čovjek da je ko nov. Može savjet što da pigledam i na što da pazim kada i ako bi ga kupio? Pročitao sam generalno na što treba obratit pažnju ali s obzirom da sam amater u ovome neke stvari niti ne znam gdje se nalaze da bi ih uopće mogao pogledat a bome niti kako bi to trebalo izgledat da bi bilo dobro.
Sorry but shoot me. Voljan sam učit.

Champ ako sam dobro shvatio ti imaš baš takvog? Neki savjet?
E da cijeni ga 7900 kn. Jel to previše?
Hvala.
MISH911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 13:13   #732
Pozz MISH911.

U svakom slučaju radi se o dosta novijem modelu nego što je moj.. B&S motor, dezen guma je više "off-road" nego na mojem, čak mi i limarija djeluje bolje robusno..

Vjerujem da je dobro sačuvan, ali ipak se radi o traktoriću starom nekoliko sezona ili godina. Pokušaj mu sniziti cijenu i onda ga kupi..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 14:11   #733
Jesi brz. Da spušta čovjek 200 kn i to je to. Po njegovom tečaju to je 1000 eurića.
Nekak mi se to opet čini puno za polovni. Radije uzmem novi onda na rate kao svaki pošten hrvat i imam 2 god garanciju. Je skuplje al ne razbijam glavu a kupujem nadam se za cijeli život ili bar četvrtinu.
Što kažeš na ovaj: http://mondo.hr/mtd-traktorska-kosil...productdetails
Imaš li pametniji prijedlog za 1500 m2 grunta koji nema trenutno niti jednu voćku a uspon je na pojedinim mjestima max 15%?
I znam da mi za tako nešto možda niti ne treba traktorska ali šta ću kad me srce vuče a ne mozak.
Thnx!
MISH911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 14:22   #734
Puno je i nije puno.
Ovaj, kojeg si spomenul za usporedbu, je većeg zahvata, ima motor veće zapremine i snage, te je NOVI, s garancijom.
Pogledaj u kakvom je stanju kosište iznutra, te opće stanje, pa presudi sam.
Za taj manji model, meni je cijena rabljanog prevelika.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 14:31   #735
I meni se čini da je preskup bez obzira što mi ovak na prvu preko slika izgleda dobro očuvan. Budem pratio možda naletim na nekakvu akciju sada preko zime pa da sam spreman za proljeće. Ma ako ga uzmem dok je još snijega i snijeg pokosim.
MISH911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 14:34   #736
Točno tak, puno je i nije puno.. Traktor očito nije puno radio, ali nema više garanciju., makar jako sumnjam da bi ti garancija mogla zatrebati. Ja sam svojeg kupio na akciji za 8.499 kn, novi s garancijom.

Za ovog drugog sam malo skeptičan. Širina košenja 107cm sa 12,5 KS.. Kod mene na nagnutom terenu raste bujna i žilava trava, to je više livada nego travnjak na dvorištu.

Rekao bi da tom motoru nebi baš bilo lako s tom širinom, dok vuće moju "malenkost" uzbrdo.. Spusti cijenu ovom prvom, ili pak tak nešto slično kupi..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 14:42   #737
Je tako će i bit. Hvala na savjetu.
Ak ne spusti onda čekam. Nešto će uletit.
MISH911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 15:37   #738
Ovi podaci o snazi su jako zbunjujući, jer se uspoređuju snage po dvije različite definicije (brutto i netto).

Čitaj oznake na stroju: onaj prvi je 125/96. Prva je oznaka oznaka snage, dakle brutto 12,5ks. Taj motor ima 344ccm.
Ovaj novi ima oznaku 145/107, dakle 500ccm i 15,5ks brutto. Ak je veći deklariran brutto 14,5ks, a netto 12,3ks, onda manji od brutto 12,5ks ima netto oko 10ks.

Ako se podijeli snaga sa širinom kosišta, onda ispada da ovaj 145 ima više snage po cm kosišta na 107cm, nego manji na 125 na 96cm. (14.5/107=0,136 ks/cm, 12.5/96=0,13 ks/cm).

Uvijek možeš tjerati pol ili 3/4 zahvata kosišta ako je motoru preteško, a ako je lako, zahvat nemreš nadoknaditi.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 16:49   #739
Zvon je ovaj put u pravu (što je izuzetna rijetkost )..

Koristio sam smartfon, nisam gledao detalje, pa mi se činilo da je tih 12.3 KS premalo za 107cm. Ali pošto se radi o motoru od 500cm3, onda snaga sigurno neće biti problem.

Dakle, sad je na tebi da doneseš odluku koju si ranije već napisao, novi stroj s otplatom na rate.. Sretno budući kolega!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 20:11   #740
Hahaha!

Ima još izbora: u Pevcu se da najti Blisara 185/107 za manje novce od ovih na Modnu.
Jedino kaj je na njima stari tip haube i tamno sivi je, a ne crveni.
Mehanički su identični.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.