Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2009., 00:14   #1
Talking Kupaći kostimi, sezona 2009

Smatrate li, kao i ja, da je ljetnja uživancija na plaži u šarenim kupaćim kostimima, miljama daleko od poznate sintagme koja se provlači kroz tri najveća monoteistička učenja, uz sitne varijacije-' čovjeka sam stvorio na svoju sliku i priliku'.?

Ili da se drugačije izrazim, kako vidite idelanog čovjeka i što bi on trebao raditi, kako izgledati, na koga podsjećati, kako bi provodio jedan radni dan, u kojem uredu, da li bi imao odmor i od čega odmor i ako bi ga imao kako bi ga provodio, da li bi imao obitelj itd...naravno, prema vašem učenju...
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 00:16   #2
Ne postoji idealni čovjek
 
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 00:19   #3
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ne postoji idealni čovjek
Dobro, ali ne smijemo se sa tim pomiriti, svako učenje motivira ljude da dostignu ideal.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 00:22   #4
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Dobro, ali ne smijemo se sa tim pomiriti, svako učenje motivira ljude da dostignu ideal.
Ja niti ne želim biti idealna i smatram da ne bi smjeli težiti nekome idealu. Neke ljude volim baš zbog njihove nesavršenosti i kada bi ta njihova "nesavršenost" nestala, gubio bi se dio njih samih.
 
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 01:09   #5
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Smatrate li, kao i ja, da je ljetnja uživancija na plaži u šarenim kupaćim kostimima, miljama daleko od poznate sintagme koja se provlači kroz tri najveća monoteistička učenja, uz sitne varijacije-' čovjeka sam stvorio na svoju sliku i priliku'.?

Ili da se drugačije izrazim, kako vidite idelanog čovjeka i što bi on trebao raditi, kako izgledati, na koga podsjećati, kako bi provodio jedan radni dan, u kojem uredu, da li bi imao odmor i od čega odmor i ako bi ga imao kako bi ga provodio, da li bi imao obitelj itd...naravno, prema vašem učenju...
trebao bi samo skinut taj šareni kostim i probat ne razlikovat dobru guzu il sisu kao nekad davno naš pra-par i naravno izbjegavat zmije a ostalo bi se već posložilo samo po sebi jer bi jahve&sons uskoro svršavao od njihove vrline te bi mogli i u planine jer više ne bi bilo zime.

Zadnje uređivanje ursamajor : 26.06.2009. at 01:30.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 01:37   #6
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
trebao bi samo skinut taj šareni kostim i probat ne razlikovat dobru guzu il sisu kao nekad davno naš pra-par i naravno izbjegavat zmije a ostalo bi se već posložilo samo po sebi jer bi jahve&sons uskoro svršavao od njihove vrline te bi mogli i u planine jer više ne bi bilo zime.
Soory, a koje ti ono učenje zastupaš?
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 01:55   #7
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ja niti ne želim biti idealna i smatram da ne bi smjeli težiti nekome idealu. Neke ljude volim baš zbog njihove nesavršenosti i kada bi ta njihova "nesavršenost" nestala, gubio bi se dio njih samih.
Donekle si u pravu. Mada, po meni kao vodiču za ovu sezonu 2009, nesavršenost kod drugog i tvoja simpatija prema njemu odraz su tvog trenutnog stanja, međutim, u primjeru sa znanjem ( čovjek teži da nauči i to mu je urođeno ) vidimo da je težnja ka idealu itekako poželjna. Naravno, ostavljena je i ta opcija da netko jednostavno ne želi napredak.

S druge strane, učeni vodiči ( šejhovi, popovi, fratri rabini...) osposobljeni su da vode ljude i u stanju su da se prikažu nesavršeno taman toliko da ih ljudi mogu prepoznati, odnosno da prepoznaju one 'slatke' nesavršenosti koje se nalaze kod njih. Pučki rečeno, spustio se na naš nivo, ali uvjek za nijansu iznad. Prepusti li se vođeni vodiču i uz mali trud, vođeni postupno eliminira svoje nedostatke koji nužno ne mjenjaju karakter osobe.

To se zove moralno usavršavanje i s tim ciljem su sve tri monoteističke religije došle na zemlju. Da promijene čovjeka. Stoga i nečude raznorazni postovi, ovdje na religiji, koji su miljama daleko od granice na kojoj bdije moral koji, zamislite, još uvjek važi, osim kad se odmara na plaži.

Zadnje uređivanje Derviš : 26.06.2009. at 02:03.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 02:01   #8
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Soory, a koje ti ono učenje zastupaš?
strogi abrahamsko-vedantski agnosticizam.

Zadnje uređivanje ursamajor : 26.06.2009. at 02:08.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 02:15   #9
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
strogi abrahamsko-vedantski agnosticizam.
U redu. Za tebe imamo jednu varijantu vrlo interesantnog kostima za redikule ( dalmatinski izraz za ljude kod kojih su skok i hop u kontradikciji )

Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 02:52   #10
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
U redu. Za tebe imamo jednu varijantu vrlo interesantnog kostima za redikule ( dalmatinski izraz za ljude kod kojih su skok i hop u kontradikciji )
mislim da bi mogao proć kao čuvar plaže u svakom allahovom dijelu raja, naravno ako je određeni dio podštucan na božju sliku.

ono za strogi agnosticizam je bila samo šala mala, zastupam obični abrahamsko-vedantski dijalektički agnosticizam.
u njemu čuvari plaže koji rade po noći imaju pravo na beneficirani radni staž zbog demona i đina koji tad masovno lebde nad vodama i zbog zvjezda padalica koje ako promaše demona mogu lako čuvaru zaustavit napredak u karijeri.

Zadnje uređivanje ursamajor : 26.06.2009. at 03:12.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 09:21   #11
zzz

trenutno je ovo u modi

.mosquito. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.