Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2012., 12:07   #41
[QUOTE]
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Za tebe bi najbolje bilo napraviti jednu uljnu mješavinu sa nekoliko biljnih i eteričnih ulja.
Sjemenke grožđa su jako dobro ulje ali puno bolje rezultate daje mješavina ulja primjerena tvojoj koži.
Ja osobno skidam šminku sa uljima koja se ne upoijaju brzo (suncokeret) jer ne želim da mi se ulje kojim skidam pude upije u kožu.
Nakon toga se umijem nekim blagim gelom i nanesem uljnu mješavinu ili aromakremu.
Prije pudera možeš korisiti aromakremu, a navečer kombinaciju tonika i uljne mješavine.

Mješavine radiš prema tipu svoje kože. Izabereš biljna i eterična ulja prema tipu kože i pomješaših
Ulja možeš kupiti u kemigu, terra organica (web shop) ili bio terra.
Hvala puno na postu, probat ću nešto od toga.
luliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:00   #42
E cure da vas pitam. Evo vako, ja bi ulje grožđa koristila samostalno u dnevnoj njezi prije kreme. Znači umasirat ga na vlažnu kožu pa kad se to sve upije i osuši staviti moju uobičajenu kremu pa na to puder. E sad, nisam nigdi čitala ni ništa, al me nekako strah stavljat puder na kožu na kojoj je ulje. Ima li to kakav side effect? Također, budući da imam mješovito do masnu osjetljivu kožu koja se lako isuši i izritira, da li mogu samo ulje grožđa stavljati tako prije kreme, a da me ne isuši ili nešto slično s obzirom da je za masnu kožu? Znači njega samog bez dodataka ikakvih drugih ulja. To želim jer se zbilja brzo upija a to mi je jako bitno s obzirom da bi ga stavljala prije pudera, tj. koristila ga u dnevnoj njezi.
__________________
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goals.
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 15:31   #43
Ja za njegu lica koristim samo ulja i uljne mješavine, prije sam si radila kremice al sam odustala jer mi ovo bolje odgovara. Imam mješovitu osjetljivu kožu, i uvijek prije šminkanja navlažim lice vodom ili hidrolatom, pa umasiram kap ulja ili uljne mješavine (za noćnu njegu stavim dvije kapi), i kad se fino upije, normalno stavljam puder. Ako se ne stigne upiti, ako mi se baš žuri, malo potapkam maramicom pa stavljam puder. Uglavnom, nisam primijetila nikakav side effect nego mi ulje baš fino hidratizira kožu, puder mi se bolje nanosi i bolje izgleda nego ako ničim ne namažem kožu prije.

Mislim da ti ulje sj. grožđa ne može isušiti kožu, eventualno ako ti je suša može se dogoditi da ti samo to ulje nije dovoljno hranjivo, ali mislim da ti za to koža mora biti baš baš suha.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 21:07   #44
Ja isto koristim uljnu mješavinu prije pudera i nemam nikakvih problema.
Stavljam nekoliko kapi ulja, ali ns vlažnu kožu i brzo se upije.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 22:02   #45
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Ja za njegu lica koristim samo ulja i uljne mješavine, prije sam si radila kremice al sam odustala jer mi ovo bolje odgovara. Imam mješovitu osjetljivu kožu, i uvijek prije šminkanja navlažim lice vodom ili hidrolatom, pa umasiram kap ulja ili uljne mješavine (za noćnu njegu stavim dvije kapi), i kad se fino upije, normalno stavljam puder. Ako se ne stigne upiti, ako mi se baš žuri, malo potapkam maramicom pa stavljam puder. Uglavnom, nisam primijetila nikakav side effect nego mi ulje baš fino hidratizira kožu, puder mi se bolje nanosi i bolje izgleda nego ako ničim ne namažem kožu prije.

Mislim da ti ulje sj. grožđa ne može isušiti kožu, eventualno ako ti je suša može se dogoditi da ti samo to ulje nije dovoljno hranjivo, ali mislim da ti za to koža mora biti baš baš suha.
Baš sam boldano tila čut. Hvala cure na odgovorima . A da još nešto pitan, jel mi možete preporučit još neko brzoupijajuće ulje, a da nije lješnjak (koji mi nije nešto)? Ne mora nužno bit za masnu kožu, može bit i za suhu i osjetljivu, ali samo da je brzoupijajuć. Dodala bi barem još jedno ulje grožđu. Možda makadamija ili argan? Al ono da je baš turbo upijajuće , ka i grožđe.
__________________
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goals.
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 23:42   #46
Možda bi ti ulje sjemenki marelice bilo dobro, brzo se upija i nije skupo.Ono od Kemiga 100 ml dođe 21 kn.
Argan baš nije brzo upijajući, ja ga miješam s marelicom,a imam suhu kožu i sada za ljeto mi je ta kombinacija za noć zadovoljavajuća
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 09:54   #47
Meni se i suncokret dosta brzo upija, često ga stavljam u mješavine za lice.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:00   #48
Kukui je definitivno ulje koje se izuzetno brzo upija, a nije isključivo za masnu kožu.
Jako je hranjivo, a možeš ga korisiti i za pakunge za kosu

Sunockret je super u njezi kože, ali meni se užasno sporo upija
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 13:15   #49
Kukui je odlicno ulje jedino je malo skuplje, a kazu da je jedno od antiage ulja. Meni super i u kremama.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 17:21   #50
Ulje marelice sam probala, i premda je ok ulje nije mi ostalo u sijećanju kao brzoupijajuće . Barem ne brzoupijajuće ka šta je ulje grožđa. A i tila bi probat neko novo, koje nisam još do sad probala, pa ću razmislit o marelici.

Probala sam i ulje suncokreta, ali ono mi se pokazalo najviskoznije, tj. najslabije se upija. A mislim da ga baš zbog toga i najćešće predlažu za skidanje šminke

E vidiš, kukui nisam probala, pa ću definitivno njega kupit. A vjerovatno ubacim i malo marelice. Bitno je samo da su brzoupijajuća.

E jučer sam probala ulje grožđa samostalno bez kreme prije pudera, i oduševljena sam efektom . I vjerovatno nikad ne bi to probala, da taj dan ujutro me nije skoro strefio herc kad sam se pogledala u ogledalo. Dobila sam uzasnu reakciju na Dr. Organic Vitamin E kremu . Doslovno je izgledalo ka da me preko cilog obraza neko opizdio koprivom, da izvinete . Užas. Sve neki mjehurići, Bože sačuvaj. I bila sam se pripala da je to bila reakcija na ulje grožđa jer je to novi proizvod koji sam uvela u njegu, ali međutim kad sam stavila tu kremu, počelo me užasno peći lice, pa sam shvatila da je od nje i odmah je isprala i stavila samo ulje grožđa. I evo hvala Bogu već mi se skoro pa smirilo u roku od 24 sata. Tako da ću za sada stavljati sam ulja prije pudera. Evo tako sam i danas, i prezadovoljna sam efektom. Čini mi se da mi nekako lipše izgleda tekstura kože sa puderom kad je ulje ispod njega. Ili umišljam
__________________
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goals.
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 17:35   #51
E jučer sam probala ulje grožđa samostalno bez kreme prije pudera, i oduševljena sam efektom . I vjerovatno nikad ne bi to probala, da taj dan ujutro me nije skoro strefio herc kad sam se pogledala u ogledalo. Dobila sam uzasnu reakciju na Dr. Organic Vitamin E kremu . Doslovno je izgledalo ka da me preko cilog obraza neko opizdio koprivom, da izvinete . Užas. Sve neki mjehurići, Bože sačuvaj. I bila sam se pripala da je to bila reakcija na ulje grožđa jer je to novi proizvod koji sam uvela u njegu, ali međutim kad sam stavila tu kremu, počelo me užasno peći lice, pa sam shvatila da je od nje i odmah je isprala i stavila samo ulje grožđa. I evo hvala Bogu već mi se skoro pa smirilo u roku od 24 sata. Tako da ću za sada stavljati sam ulja prije pudera. Evo tako sam i danas, i prezadovoljna sam efektom. Čini mi se da mi nekako lipše izgleda tekstura kože sa puderom kad je ulje ispod njega. Ili umišljam [/QUOTE]

A kako onda onda sa SPF ako imas samo ulje? I ja sam probala ulje ispod bb kreme i odlicno je.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 17:59   #52
Quote:
novabbb kaže: Pogledaj post
E jučer sam probala ulje grožđa samostalno bez kreme prije pudera, i oduševljena sam efektom . I vjerovatno nikad ne bi to probala, da taj dan ujutro me nije skoro strefio herc kad sam se pogledala u ogledalo. Dobila sam uzasnu reakciju na Dr. Organic Vitamin E kremu . Doslovno je izgledalo ka da me preko cilog obraza neko opizdio koprivom, da izvinete . Užas. Sve neki mjehurići, Bože sačuvaj. I bila sam se pripala da je to bila reakcija na ulje grožđa jer je to novi proizvod koji sam uvela u njegu, ali međutim kad sam stavila tu kremu, počelo me užasno peći lice, pa sam shvatila da je od nje i odmah je isprala i stavila samo ulje grožđa. I evo hvala Bogu već mi se skoro pa smirilo u roku od 24 sata. Tako da ću za sada stavljati sam ulja prije pudera. Evo tako sam i danas, i prezadovoljna sam efektom. Čini mi se da mi nekako lipše izgleda tekstura kože sa puderom kad je ulje ispod njega. Ili umišljam
A kako onda onda sa SPF ako imas samo ulje? I ja sam probala ulje ispod bb kreme i odlicno je.[/QUOTE]

Ima mi ga puder i to mi sasvim dovoljno. Od tih zaštinih krema meni lice i pore izgledaju užasno. Blago rečeno. I iskreno, ne bojim se panično sunca kao većina oko mene. Štitim se od njega tako da ga nastojim izbjeći, a ako ne mogu onda se zaštitim kapom i sličnim pomagalima.
__________________
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goals.
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 18:07   #53
A ima istine i u tome sta kazes, ja sam fleku od sunca dobila bas kad sam redovno koristila kremu sa spf 40.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 18:11   #54
Eto vidiš . Od tih krema više štete nego koristi. Točno vidim da mi koža lica pati od njih što mi jasno govori da nije dobro za nju. Triba slušat vlastite instinkte. Doduše, stavljam SPF na tijelo kad idem na more čisto reda radi, ali na lice nope. Štitim ga tako da mi je stalno glava u hladu + shea butter koji ima SPF, doduše vrlo mali.
__________________
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goals.
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 18:49   #55
Quote:
novabbb kaže: Pogledaj post
A ima istine i u tome sta kazes, ja sam fleku od sunca dobila bas kad sam redovno koristila kremu sa spf 40.
Ja sam ove godine po prvi puta koristila kremu s mineralnim filterom od Florame koja kao nema štetnih sastojaka i po prvi puta nisam dobila pjege. Ja imam prirodno pjegice, ali se ljeti to pojača bez obzira što koristila.
I ove godine po prvi puta uzela nju sa SPF 30. Malo ostavlja bijeli trag koji se nakon 20 minuta skroz upije. ja sam jako zadovoljna.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 10:52   #56
Nismo na dobroj temi ali željela bih podijeliti svoje iskustvo u vezi pigm. fleka i prirodne kozmetike sa vama kad ste već krenule sa tim.
Znate da se već godinama time bavim i niti jedna od mojih curki koje su imale problema sa pigmentacijom prelaskom na prirodnu kozmetiku, što onu svakodnevnu, što onu baš za sunčanje, a sva sadrži vrlo male prirodne faktore, nije imala problema sa pigm. flekama.

Po zimi se već postojeće (od prije) fleke tretiraju onom već poznatom mješavinom ploda d. ruže sjemena mrkve i celera, a po ljeti i uz ovakovu prirodnu minimalnu zaštitu niti jednoj se nisu pojavile nove, niti pojačale stare.

Ne znam zašto je tome tako niti koji je to "vrag" , u tim umjetnim zaštitnim faktorima, no jednostavno rečeno prirodna kozmetika djeluje.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:54   #57
Meni su se nakon tjedan dana korištenja ulja sjemenki grožđa ( a u subotu sam počela koristit i hidrolat smilja) jučer na bradi pojavila dva ogromna upaljenja potkožna. Ne znam kada mi je zadnji put tako nešto iskočilo (uglavnom mi je znalo u pms, a sada to nije slučaj)
pa me zanima je li moguće da je to od ovog ulja i da mi prirodna kozmetika jednostavno ne odgovara?
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:32   #58
Ako je samo na bradi, može biti u pitanju i cista na jajniku. meni se to događa kad ju dobijem,a znam i još nekim curama.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 13:45   #59
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Ako je samo na bradi, može biti u pitanju i cista na jajniku. meni se to događa kad ju dobijem,a znam i još nekim curama.
A moguće je i to. A bilo mi je super i sad par dana pred more
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 14:46   #60
Joj meni je godinama cista bial na jajniku kad god bi otišla na more, po prvi puta ove godine prošla bez toga i potkožnjaka na bradi.
Starim i hormoni su mi se malo drukčije posložili
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.