Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2008., 17:53   #21
Ja bih se isto složila s ekipom koja smatra da jedeš premalo

Tijelo ti je zbog oskudne prehrane i nula tjelovježbe upalo u stanje u kojem misli da leži u nekom logoru i tako funkcionira panično uzimajući te sitnice koje mu daješ i ne dopušta ti da smršaviš. Moraš ubrzati metabolizam. Kad se počneš kretati moći ćeš i trebat ćeš jesti normalne obroke. Doručak ti je prejadan, a ti se pitaš zašto si umorna i nemaš energije. Prestani se oslanjati na kavu kao sredstvo koje će te trgnuti. Jedi, vježbaj.
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 18:40   #22
čak nije bitno koliko se jede već što se jede..onima koji žele smršaviti preporuča se smanjiti uh i povećati bjelančevine..npr.voće uopće nije dobro u fazi skidanja kilograma jer je krcato šećerom tj.fruktozom,voćni jogurti-užas-sami šećer,bolje da si sam napraviš,zmiksaš voće i staviš ga u obični jogurt..
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 18:57   #23
skinula sam kilo!
Skinula sam kilo, jutros jogurt sa zobenim, nedjeljom imam family lunch pa ne mogu baš izvoditi krivine...pojela sam njoke samo s umakom bez mesa, ali jako malo njih, cca pola porcija, otišla na more i uhvatila se "pedaline" prevalila pola kanala, zadovoljna, sada ću uzeti dvije hrenovke, jer to imam jedino u frižideru sa krastavcima!
Eto drago mi je pisati šta jedem da vidite kako to izgleda!
free land is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 19:25   #24
a zasto nisi jela meso? nadam se da ti ovo sto si napisala nece biti sve sto si jela danas jer vec vidim sve , ne jedes nista inace , pa onda navalis ko luda tu i tamo na slatko i pizdarije , nemoj se bojati jesti vise normalne hrane preko dana , pocni lagano , a ne naglo sa zdravom prehranom i smanjenjem kolicine UH koju pojedes i sve 5. A ove gluposti da ne jedes voce jer je puno secera ni ne slusaj ( dobro , ne treba sad jesti banane navecer). U vocu je fruktoza i to u malim kolicinama koja ne tjera gusteracu na lucenje inzulina osim ako ga jedete u enormnim kolicinama ( kilu odjednom) pa nema neke opasnosti od debljanja.
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 19:49   #25
Quote:
free land kaže: Pogledaj post
skinula sam kilo!
Wow, nije da se rugam ali toliko čovjek skine/dobije od jutra do mraka, ovisno kaj je jeo i koliko je puta išao na wc

Nemoj se prečesto vagati ni biti opsjednuta brojevima, ako slučajno jesi. Koncentriraj se na zdrav život i na to kako se osjećaš.
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 19:57   #26
zeno, meso jedi!!!! baci te hrenovke, njoke i ostale gluposti...
uzmi piletinu, puretinu, teletinu, ribu...
i ne slazem se da bacas van voce - jedi ga, posebice jabuke, breskve sad dok su fine...
i to za kile - ne mozes se tako vagat u toku jednog dana i mislit da si nesto skinula - to ovisi o vodi, hrani, probavi...
prava kilaza ti je ujutro nataste nakon wc-a, pa ako se vec moras vagati - vazi se uvijek u to vrijeme...
/joj sto me ljutis s tim hrenovkama mislim da nema gore hrane/
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 22:25   #27
nisam rekla da zauvijek odbaci voće,već da ga ne jede sad u početnoj fazi mršavljenja,neka rađe da prednost povrću
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 23:19   #28
ja pojedem ujutro vocnu activiu ili mali bioaktiv sa zobenim i svejedno fino i zdravo mrsavim
pa ne mozes bas sve izbacit... vjezbam a ostatak prehrane mi je baziran na proteinima i povrcu.

poludila bi bez tog jogurtica rano ujutro.
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 18:30   #29
Quote:
nessa 123 kaže: Pogledaj post
ja pojedem ujutro vocnu activiu ili mali bioaktiv sa zobenim i svejedno fino i zdravo mrsavim
pa ne mozes bas sve izbacit... vjezbam a ostatak prehrane mi je baziran na proteinima i povrcu.

poludila bi bez tog jogurtica rano ujutro.
mislim da ne bi...
joj da ti sad nabrajam sto sve ja NIKAD ne jedem - ne zato sto trebam smrsavit, nego zato sto je to smece, pa nisam jos luda (bar mislim)
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 18:46   #30
ma dobro, nije poanta u tome. ja se stvarno zdravo hranim, i to jako zdravo. i mislim da vocni jogurt tipa activija ili vocni bioaktiv sigurno ne spada u 'smece', pa ako je to ujutro za dorucak plus zdrave zobene ne moze skodit. to je jednostavno moj izbor. netko ce si ujutro priusit npr mueslije sa suhim vocem ili intregralno kreker. meni to ne treba, ali zato volim taj jogurt.

jel to sad ok?
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 19:02   #31
mislim da su ga na nekom pf-u proglasili losim...
ali, gle, nisam ja tu da odredjujem ljudima sta ce jest.
meni, npr, nitko nikad ne bi mogao zabranit abc sir ma kakvo smece bio...
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 20:38   #32
heheh, joj i ja volim taj abc sir, doslovno ga mogu zlicom jest. ali eto, to je sranje kojeg sam se JA odrekla baj baj abc... bar jos neko vrijeme a onda ce se zalomit
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 21:38   #33
uff , toga isto dosta ubijem na planinarenju. ali ne volim ga inace , radije mazem dukat na pizzu.
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:10   #34
Ma znam j ada taj kilo ništa ne znači, ali ono....jeste čuli za motivaciju?
Kako je to sve zeznuto! Najjače mi je kad smršave one koje kažu da ne jedu ništa nakon 18 sati? Kako? Ili izbace kruh i to je to!
U p....m...!
free land is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:13   #35
nije nista zeznuto, zapravo je cista matematika
manji onos od onoga sto potrosis plus vjezbanje
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:16   #36
kad smo kod potrosnje, koliko trosi zenski organizam oko 20-ih godina na dnevne aktivnosti, znaci ne znam da li se to zove bazalni metabolizam, ali ono sto on potrosi da bi prezivio dan..? 60 kg, 175.
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:21   #37
ja sam naisla na neki podatak da je bazalni metabolizam broj kilograma x 24 (sata), a dalje se mnozi s koeficijentima (1.25, 1.3, 1.5 za stupanj tjelesne aktivnosti) i tako dobijes kcal koliko ti treba
isto tako, tamo su se ogradili kako su formule za taj izracun bitno kompliciranije i kako je to neka uopcena i pojednostvljena formula
ja sam si izracunala i kod mene funkcionira, a sad....
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:33   #38
kak znas da funkcionira?
znaci taj koeficijent si ja sama odredim? onak, koliko mi se cini da trosim dnevno ili...? jer ne znam na sta se misli, znaci kolika kolicina aktivnosti za 1.25 i a kolika za recimo 3.5..
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:39   #39
* Za slabu aktivnost (sjedeći posao uz malo i skroz bez vježbanja) = BMR x 1.2
* Za laganu aktivnost (npr. vježbanje 2 puta tjedno) = BMR x 1.375
* Za umjerenu aktivnost (vježbanje 4 puta tjedno) = BMR x 1.5
* Za jaču aktivnost i bavljenje sportom 6 puta tjedno i više = BMR x 1.7
* Za jaku aktivnost (profesionalni sportaši, građevinski radnici…) do 2 x BMR

tako pise...
a sad, je li tocno - nemam pojma - nisam nutricionist niti difovac
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 00:32   #40
ja ujutro pojedem(nakon treninga)i poslije kave bez šečera,Vitalis muesle sa crnom čokoladom(mala zdjelica) i jogurtom tekučim....obožavam to i mislim da je bolje nego da se prejedem kruha. Ponekad to i večeram.
Ja sam se odrekla ABC sira,milerama i svih onih divnih tvrdih sireva....
ptica-trkacica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.