Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2012., 14:32   #21
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
samo radi estetike ili ima jos koji razlog?
Nas su ploče ispale jeftinije nego bilo kakve pločice,majstor/frend je to napravio u cijeni kuhinje,puno je brži postupak,nije morao zid pripremati kao za pločice i nismo trebali keramičara.
Ima jako lijepih pločica i jako lijepih obloga i to je stvar osobne preferencije.
Meni je na prvom mjestu periva boja,pa obloge,pa pločice,pa tek onda staklo (ono mi se čak najmanje sviđa),opet sve je stvar kako se kome sviđa.
I da prilično lako se održavaju te obloge
dugaagud is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 14:49   #22
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Super izgleda kod tebe! Ja cak kontam da bi mogla dobit iz jednog komada jer mi treba 2m duzine samo...
Jesi se odlucila na plocu umjesto plocica samo radi estetike ili ima jos koji razlog?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala ! Na žalost, ja sam morala uzeti 2 ploče..... ali navikla sam se na taj spoj... Uzela sam ploču samo zbog estetike i nisam požalila niti trena!
Danny1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:13   #23
Meni je staklo divno ali preskupo.
Periva boja mi je drugi izbor ali na zidu trenutno JESU plocice pa njih skidat i prebojat zid je puno posla.
Zato je izbor pao na zidnu oblogu neku ili ostavit plocice kako jesu (eventualno skinut postojece pa stavit nove).


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 22:41   #24
Može li se ovo stavljati direktno na zid koji je malo grublji? U biti,tražim neko rješenje u vidu zaštite iznad kuhinjskog štednjaka,zid je već lagano dobio fleke od špricanja od kuhanja,pa ne znam bi li ovo bilo rješenje? Ukupno je dužina nekih 2 m sa kojim bi pokrio to....najbolje bi bilo da je samoljepljivo
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 01:07   #25
Probaj vidjet wall panels od ikee - http://www.ikea.com/us/en/catalog/ca...kitchen/19121/
Pisalo smo o njima na Ikea topicu a i jedna forumasica je stavila slike kako to izgleda kod nje u kuhinji... Ona kaze da je imala uzasno neravan zid (nakon skidanja plocica) pa bi ti to mozda bilo ok rjesenje. Jedino ne smije iznad plinakog stednjaka.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 11:17   #26
ja sam za na zid zalijepio čelični lim

uzeo 4 kvadrata lima od milimetra (cca 300kn), platio limaru kavu da mi odreže lim na željene dimenzije (20kn), zalijepio ploče na zid silikonom (20kn), spojeve pokitao autolakirerskim kitom i fino prebrusio nakon sušenja(20kn), ofarbao cijelu plohu u željenu boju (cca 100kn).
rezultat - jedna jednolična ploha iznad kompletne radne plohe, ne vide se spojevi, nema fuge, lako se čisti i održava, a kad mi dopizdi, za 100 kn prefarbam u drugu boju i kuhinja opet ko nova

i najvažnije ... draga je zadovoljna rješenjem
BogBrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 11:57   #27
To bi bilo zanimljivo vidjeti! Malo me strah, imam osjećaj da bi to išlo uz neki industrijski stil, inače se ne bih usudila.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 12:15   #28
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Probaj vidjet wall panels od ikee - http://www.ikea.com/us/en/catalog/ca...kitchen/19121/
Pisalo smo o njima na Ikea topicu a i jedna forumasica je stavila slike kako to izgleda kod nje u kuhinji... Ona kaze da je imala uzasno neravan zid (nakon skidanja plocica) pa bi ti to mozda bilo ok rjesenje. Jedino ne smije iznad plinakog stednjaka.
Radi se o prostoru baš iznad plinskog štednjaka,znači opet će hrana štrcnuti i sve to,ne isplati se onda ovo
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 12:17   #29
Quote:
BogBrek kaže: Pogledaj post
ja sam za na zid zalijepio čelični lim

uzeo 4 kvadrata lima od milimetra (cca 300kn), platio limaru kavu da mi odreže lim na željene dimenzije (20kn), zalijepio ploče na zid silikonom (20kn), spojeve pokitao autolakirerskim kitom i fino prebrusio nakon sušenja(20kn), ofarbao cijelu plohu u željenu boju (cca 100kn).
rezultat - jedna jednolična ploha iznad kompletne radne plohe, ne vide se spojevi, nema fuge, lako se čisti i održava, a kad mi dopizdi, za 100 kn prefarbam u drugu boju i kuhinja opet ko nova

i najvažnije ... draga je zadovoljna rješenjem
Ne zvuči loše,ali tu smo na 500-600 kn, a za to ofarbam cijelu kuhinju i još mi ostane,ovdje se radi o cca malo više od metra za metar,a zid je malo grublji....neko jeftinije rješenje
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 12:45   #30
ako je plinski stednjak onda ovo iz ikee ne ide jer ti paneli podrzavaju toplinu od strujnog i prljavstinu i sve ali plin ne, steta
onda ti preostaje stavit plocu od materijala kao sta su ormarici
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 13:50   #31
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
To bi bilo zanimljivo vidjeti! Malo me strah, imam osjećaj da bi to išlo uz neki industrijski stil, inače se ne bih usudila.
pa ovisi dosta o boji koju staviš na taj lim.

industrijski bi nekako najviše bilo da pukneš takav lim na zid, malo počistiš eventualno ruzino po njemu i samo ga prođeš bezbojnim lakom da ostane vidljiva struktura lima, oštećenja na njemu pa i krpani spojevi. šta ne?

ako to sve fino zagladiš, pa pukneš preko toga lak, sjajni, mat ili neki strukturni, kakav ti već paše...mislim da se da uklopit u dosta rješenja.
BogBrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 15:17   #32
BogBrek, moze slikica?
namelessone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 15:39   #33
[QUOTE=kiksy;41934054]Ne zvuči loše,ali tu smo na 500-600 kn, a za to ofarbam cijelu kuhinju i još mi ostane,ovdje se radi o cca malo više od metra za metar,a zid je malo grublji....neko jeftinije rješenje [/QUOTE

molim vas, ako ima tko od vas kuhinjsku oblogu od kaljenog stakla, kakva su iskustva? jel mogu to prelijepit na postojeće keramičke pločice koje mi baš nisu če-če ili moram trgat pločice pa onda ljepit staklo? Ne stavlja mi se lamperija, tražim nešto relativno brzo da je gotovo a opet da bude lijepo... kuhinja mi je u izradi pa bih prije toga voljela sredit i zidove.
__________________
i want to break free
viki35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 15:45   #34
imas cijelu temu o kaljenom staklu pa pitaj tamo
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 16:03   #35
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
imas cijelu temu o kaljenom staklu pa pitaj tamo
thanks...
__________________
i want to break free
viki35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 17:42   #36
Quote:
kiksy kaže: Pogledaj post
Radi se o prostoru baš iznad plinskog štednjaka,znači opet će hrana štrcnuti i sve to,ne isplati se onda ovo
Nije stvar u štrcanju hrane, to se čisti sredstvom za stakla i papirom sa tih panela. Nego u tome da je drugačije kad je vatra koja nije toliko usmjerena kao ugrijana ploča, pa bi gornji plamenici mogli biti pogubni za ploču, možda bi se počela malo vijati..zato. Znam da imaju jedan model za plinske plamenike, ali meni osobno taj lim baš nejde u bilo kakav prostor...i 70 eura je što vam je previše...

http://img842.imageshack.us/img842/5291/normalikeaeastcatalogue.jpg
http://img841.imageshack.us/img841/102/framtidcgwandpaneel5341.jpg[
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.

Zadnje uređivanje City : 08.09.2014. at 12:38.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 17:44   #37
Quote:
BogBrek kaže: Pogledaj post
ja sam za na zid zalijepio čelični lim

uzeo 4 kvadrata lima od milimetra (cca 300kn), platio limaru kavu da mi odreže lim na željene dimenzije (20kn), zalijepio ploče na zid silikonom (20kn), spojeve pokitao autolakirerskim kitom i fino prebrusio nakon sušenja(20kn), ofarbao cijelu plohu u željenu boju (cca 100kn).
rezultat - jedna jednolična ploha iznad kompletne radne plohe, ne vide se spojevi, nema fuge, lako se čisti i održava, a kad mi dopizdi, za 100 kn prefarbam u drugu boju i kuhinja opet ko nova

i najvažnije ... draga je zadovoljna rješenjem
Tila bi ovo vidit. Jel može slika, molim lijepo??
bababa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 21:14   #38
Ja imam bijelu oblogu od medijapana (takva je i kuhinja), a ploču na struju i super je. Na bočnom zidu uz ploču je periva bijela boja dulux koja je također odlična za održavanje.
Elle Vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 21:18   #39
@Elle Vk - moze slika? jel ti ploca od medijapa isla na zid ili na plocice? kako je stavljena, mislim s cim pricvrscena?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 21:29   #40
Isla je na zid, mislim da su je nečim zalijepili. Imam neku sliku, moram se samo podsjetiti kako se stavljaju
Elle Vk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.