Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2013., 21:11   #81
bol u jastucicu ispod palca desnog stopala

pocelo je bolit malo prije dva mjeseca kad bih hodala u tvrdim cipelama ali nista strasno. ipak, prije tjedan dana se bol u jastucicu toliko razbuktala da nakon duljeg hodanja umirem od bolova, a ostatak dana fino sepam na vanjskom dijelu stopala i oteklo je ispod palca. ortoped kaze upala tetive i kupi staku i ledi. trudna sam i ne mogu na rentgen niti piti ista jace od lupoceta. nema sanse da mirujem i hodam na stakama, pa jos i u dojenju , pomozite! usput, imam visoke svodove na stopalima inace.
__________________
05. 09. 2009. welcome to Dreamland
gatito is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 21:19   #82
Quote:
gatito kaže: Pogledaj post
pocelo je bolit malo prije dva mjeseca kad bih hodala u tvrdim cipelama ali nista strasno. ipak, prije tjedan dana se bol u jastucicu toliko razbuktala da nakon duljeg hodanja umirem od bolova, a ostatak dana fino sepam na vanjskom dijelu stopala i oteklo je ispod palca. ortoped kaze upala tetive i kupi staku i ledi. trudna sam i ne mogu na rentgen niti piti ista jace od lupoceta. nema sanse da mirujem i hodam na stakama, pa jos i u dojenju , pomozite! usput, imam visoke svodove na stopalima inace.
Upala tetiva na stopalu fakat je nezgodna uvijek, posebice u trudnoći, osim mirovanja i event.lokalnih analgetika (DicloDuoSpray,DeepRelief,etc.-dakako, SAMO uz konzultaciju liječnika koji vodi trudnoću!) nema baš puno toga za učiniti.
Vjerujem kako su nalazi KKS,SE, te acidum uricum uredni.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 21:23   #83
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Upala tetiva na stopalu fakat je nezgodna uvijek, posebice u trudnoći, osim mirovanja i event.lokalnih analgetika (DicloDuoSpray,DeepRelief,etc.-dakako, SAMO uz konzultaciju liječnika koji vodi trudnoću!) nema baš puno toga za učiniti.
Vjerujem kako su nalazi KKS,SE, te acidum uricum uredni.
jesu, sve uredno. pa ima li sta za mazat/pit iz biljne apoteke, neka vjezba za misic ili ulozak il bilo sta sta bi pomoglo da prodje skroz u misec-dva, da mi ne propadnu zglobovi od tezine i nekretanja...
__________________
05. 09. 2009. welcome to Dreamland
gatito is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 21:34   #84
Quote:
gatito kaže: Pogledaj post
jesu, sve uredno. pa ima li sta za mazat/pit iz biljne apoteke, neka vjezba za misic ili ulozak il bilo sta sta bi pomoglo da prodje skroz u misec-dva, da mi ne propadnu zglobovi od tezine i nekretanja...
Većina stvari iz biljne apoteke često nije klinički ispitana, tako da se ne zna sa sigurnošću utjecaj na trudnoću, a ni sam klinički efekt. Nažalost, ni ovi lokalni pripravci (DicloDuo,DeepRelief) nisu baš od pretjerane pomoći za tetive,ali nema baš puno boljih rješenja u dotičnoj situaciji.
Od obuće-tenisice za trčanje NewBalance često olakšavaju tetivne tegobe kod nekih ljudi (ima ih sigurno još, no za ove imam dosta pozitivnih povratnih informacija)-ima smisla probati, sad su ionako počela sniženja, FourRoses ima sasvim zgodan outlet Btw,NewBalans-ice imaju i različite ŠIRINE za razliku od većine tenisica.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 15:52   #85
bol u prstima desnog stopala..

ima tome već par mjeseci da me periodično zaboli u srednjem prstu i prstu do njega prema malom prstu..baš zaboli, kao da mi je netko iglu zabio.
ne mogu dokućiti uzrok, iako imam malih probleme sa cirkulacijom.

ima li to veze jedno s drugim, ili je posrijedi nešto drugo ili treće?

Hvala.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 19:08   #86
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
ima tome već par mjeseci da me periodično zaboli u srednjem prstu i prstu do njega prema malom prstu..baš zaboli, kao da mi je netko iglu zabio.
ne mogu dokućiti uzrok, iako imam malih probleme sa cirkulacijom.

ima li to veze jedno s drugim, ili je posrijedi nešto drugo ili treće?

Hvala.
Najmudrije je otići svom liječniku (posebice ako je to sve učestalije i/ili bolnije), jer ovak prek foruma bi bilo neozbiljno davati nekakvu definitivnu dijagnozu.
Može biti strašno puno uzroka,vrlo često zna biti od neadekvatne obuće (tijesna,posebice ako se bolnost ponavlja u istoj obući) još ako je u igri i prekomjerna težina, nepravilan hod per se (neravnomjerno trošenje đonova), prethodne ozljede stopala, skočnog zgloba,koljena,kuka....
Jel te zaboli kad si obuven, bos, kad miruješ, hodaš, stojiš, koliko bolnost traje, prolazi spontano,ili...? Sportske aktivnosti?
U AvenueMallu na razini sa Konjzumom su svojedobno prodavali nekakve cipele sa konveksnim potplatom i kod njih se moglo izmjeriti statičko opterećenje stopala pri stajanju (nisam baš siguran koliko je to mjerodavno za def.dg., ali svakako može poslužiti bar kao ilustracija ortopedu/fizijatru/LOM-u)...

Zadnje uređivanje body halleck : 03.01.2013. at 19:14.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 18:51   #87
koliko je dobro istezat tetive dok su u upalnom stanju?

Naime, preforsira sam se trcanjem te zaradio upalu tetive (plantarni fascitis), na predjelu pete. Isa sam na fizikalnu terapiju(ultrazvuk i mikrovalovi) ali nista, vec vise od 3 mjeseca nema nikakvih promjena.

Pa me zanima bili pomoglo kakvo istezanje ili lagane vjezbice, mozda nesto trece??

Zadnje uređivanje Rebuss : 04.01.2013. at 18:56.
Rebuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 22:41   #88
Quote:
Rebuss kaže: Pogledaj post
koliko je dobro istezat tetive dok su u upalnom stanju?

Naime, preforsira sam se trcanjem te zaradio upalu tetive (plantarni fascitis), na predjelu pete. Isa sam na fizikalnu terapiju(ultrazvuk i mikrovalovi) ali nista, vec vise od 3 mjeseca nema nikakvih promjena.

Pa me zanima bili pomoglo kakvo istezanje ili lagane vjezbice, mozda nesto trece??
Nista moran samo mirovat, nakon 4 mjeseca nema promjena, ortoped kaze "92godiste, mlad pa da nije zaraslo"
Izgleda da je prislo na kronicno, dr. me salje na blokadu, no nista od toga, iman lose misljenje o tim injekcijama pa to ostavljam kao posljednju opciju :/
Pokušat ću s terapijom udarnim valom. Ima ko iskustva s tim? da li pomaze?
Rebuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 14:23   #89
Unutarnje krvarenje stopala :(

Pozdrav svima!
Ukratko, imam krvarenje stopala vec mjesec dana,prvih par dana nisam nista uzimao iako sam trebao stavljati obloge 6 puta dnevno po 30 minuta i tako 6 puta dnevno i piti tablete,kada sam isao na prvu kontrolu doktor mi je rekao da sam to sve radio vec bih mogao hodati,nakon druge kontrole je rekao da tablete nista ne pomazu nakon trece je napisao hladne obloge i hodanje na stakama,ja se toga nisam pridrzavao tek nakon 2 tjedna sam krenio stavljati led (6 puta dnevno.....) sada sam poceo i piti tablete i stavljat nogu u jako hladnu vodu sa soli ali nevidim pomak ,i dalje nemogu hodati.Zelim se rijesiti toga da napokon mogu hodati i kretati se kao sto sam i prije Ako imate kakav savjet da to sto prije prode jako bi mi pomogo,unaprijed,Hvala !

Zadnje uređivanje tanveer : 24.04.2013. at 18:58.
Swoody is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 19:41   #90
Bol u stopalu

POzdrav

Imam problem. Prije 12 dana sam imala grč u lijevom stopalu i to je prošlom, međutim drugi dan me stopalo na tom mjestu počelo boljeti. Bol je u jastučiću kod drugog i srednjeg prsta, ako sam dobro objasnila. Kad zagazim zaboli me. I to mi je čudno da to još boli iako smanjeno da, bila sam kod doktora kaže da je upala mišića i da će proći. ali kada?
Pijem Naproxen svaki dan dvije tablete.
Mirovati baš i ne mogu jer radim. Kako da si još pomognem, oblozi, masaže, da grijem to mjesto?

Hvala.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 16:27   #91
mene već par mjeseci boli u desnom stopalu samo kad nosim jedne nove patike, nije jaka bol, nego nekako boli u sredini stopala, nakon pola sata nošenja se javi lagana bol ili prije .. problem je u obući, vidi se golim okom da nisu ravne, nego ukrive malo, probao sam ih ne nositi 2 tjedna
i nema nikakve boli ... ali nemam koje druge trenutno pa moram njih dok ne kupim opet nove .. inače prvi put u svojih 28 g. da sam se susreo sa bolom u stopalu ..

tako da moguće ako vas boli da je nešto sa obućom ..

pročitao sam bio u nekom članku o zdravlju, da se bol u donjem dijelu stopala i peti javlja kad obuća ima nepravilno konfiguiran uložak, jer onda noga pati ..

tako da probajte promjenit obuću ako sumnjate na to .. ili nabavite ortopedske uloške.
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 01:48   #92
Bol u stopalu

Mjesto je desno stopalo između drugog i trećeg nožnog prsta (krenula sam od palca). Imam blagu bol nakon dugog hodanja, a izuzetno jaku bol (10/10) pri dodiru tog mjesta. Što je mogući uzrok?
Croatoan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 21:13   #93
Prije par tjedana pocela sam osjecati bol u peti, bila sam na terapiji radi bolova u ledjima i ruci, i od tada je pocelo. Bila sam na kontroli kod fizijatra, nije mi dala nikakvu terapiju vec samo da stavljam led. Ne boli me jako, ali smeta, najvise kad sam u slapama i navecer. Imam sjedeci posao, uopce se ne krecem niti vjezbam ali trebala sam krenuti na trcanje po nasipu u trecem mjesecu. Imam sporske napravljene uloske, stavljam led, zanima me da li smijem krenuti sa laganim trcanjem ili radje teretana? Moram se poceti baviti sa nekom rekreacijom jer sam skroz zapustila tijelo.
I nije mi jasno zasto mi nije fizijatrica dala nikakvu terapiju, vidim da svi idu na terpijje kod ovog problema, da li da idem privatno ili mozda da probam sa laganim trcanjem i stavljanjem leda?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 15:26   #94
3 dana me boli stopalo tj. samo desna strana i ne mogu uopće stati na nogu. Prvo sam mislila da nije ništa ali me svakim danom boli sve više.
Ne znam koji je uzrok i zato ne znam da li trebam ići dr.
Svako jutro imam grč u listu noge i moguće da je zbog toga. Isto tako shvatila sam da ako sad obujem kroksicu, moram ju odmah izuti jer me jako žulja na mjestu bola.
Molim ako itko ima ikakvu ideju šta je to i da li će proći samo od sebe ili moram na pregled?
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 14:44   #95
Pobogu ako se bol ne smiruje otidi doktoru.

Moze biti stotine razloga. Ja sam npr zbog boli u desnoj peti zavrsio na reumatologiji i danas lijecim spondiloatritis. A prvobitno sam mislio da je sportska ozljeda.

Ne zelim vas zastrasit, samo kazem da na vrime odete lijecniku
Rebuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 23:50   #96
Mene stopala bole svaki dan, i to samo sredina stopala pa stalno žicam da me masiraju ili uzmem lopticu pa njome prolazim po toj sredini. Nemam spuštena stopala tako da zbilja ne znam da li mozda krivo gazim.
__________________
They call me the wild rose but my name is Elisa Day...
AmeliePoulain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 00:10   #97
Quote:
AmeliePoulain kaže: Pogledaj post
Mene stopala bole svaki dan, i to samo sredina stopala pa stalno žicam da me masiraju ili uzmem lopticu pa njome prolazim po toj sredini. Nemam spuštena stopala tako da zbilja ne znam da li mozda krivo gazim.
Napravi si prave uloske, bas ze tvoju nogu, zaledi u plasticnoj boci vodu i svaki dan ju s tabanom vrti, i pocni vjezbat vjezbe za kicmu.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 14:14   #98
Bolovi u stopalima

Ovako, ako netko može pomoći.
Zadnjih deset dana imam uzasne bolove u stopalima dok se krecem i opcenito "težinu" u nogama.
Na desnoj nozi me boli rist, a na lijevoj vanjski dio stopala iznad pete(znaci dio između pete do zgloba s vanjske strane)
Napominjem da me NE boli dok sjedim ili lezim, samo dok hodam, odnosno kad se tezinom tijela oslonim na stopala.
Inace sam sportas, ali u zadnje vrijeme zbog obaveza sam prepolovio broj treninga (kosarka, trcanje) te sam kupio nove tenisice (niske tenisice za kosarku,ali me boli i kad igram u visokim).
Kad se zagrijem bol se smanji za 90% ali i dalje osjetim.
I da, na dodir me nista ne boli.

Evo primjer:
jucer krenem trcat, prvih 300m trcim kao da imam zeljezo na nogama (nemam snage uopce dici noge, a bol u stopalima je opaka), nakon toga se jos malo razgibam, skakucem u mjestu i stanje se popravi da mogu vec normalno trcat ali i dalje osjetim laganu bol.

Ako je netko imao slicne simptome da mi kaze kako i cime se lijecio!?
niner is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 00:35   #99
Mene u jednim novim tom tailor starkama bolu pete cijela stopala samo nakon 200 m hodanja, ne znam koji vrag prije davno sam imao
converse starke i sjećam se da me nije ništa bolilo a cijeli dan bi hodao , evo imam i ove:

http://ncrsport.com/img/storage/large/749794-010-1.jpg ali starke su mi bolje za ovo doba godine, te nike su zimske više -.-

Godinu dana ih nosim i nikad nisam osjetio bol u peti ni zglobovima, tako da ne znam zašto mi tom tailor starke ne odgovaraju, dok sam bio
mlađi mogao sam nositi i tanki te deblji đon sad očito ne mogu više sve vrste obuće, ipak su godine to već hahaha

te starke su mi nove, volio bi ih nositi barem 2 puta tjedno, što mislite može li pomoći umetak za petu?

http://www.decathlon.hr/amortiziraju...d_8181668.html

Noga mi je duga a uska pa mi većina starki malo klapa, čak ako i uzmem na knap, ali mislim da nemam nekih većih problema sa stopalima jer
evo prošle godine sam imao ove puma dok mi se nisu raspale hah , znači već dvoje tenisica koji mi full odgovaraju

https://shoebedo.com/media/images/im...ay_580_580.jpg

Isto nikakvih problema, nema bolova u petama ni ništa, samo što ih više nema za kupiti .. očito moram izbjegavati obuću sa slabijim đonom, ali te starke u dućanu mi se nije činilo da im je slabi đon, lako se prevariti.

Je li imao netko sličnih problema? uglavnom te nike i puma su mi bile zakon,
nikakvih bolova, a zajedničko im je to da obadvoje imaju tvrđi i deblji đon što mi najviše odgovara za moja stopala,
a možda i nije toliko stvar u đonu nego u izuvanju, jer te starke koliko god stegnem vezice, isto mi ima lufta, jbg. preuska mi
noga za starke.
__________________
Things end but memories last forever

Zadnje uređivanje Stranger FX : 16.05.2016. at 01:09.
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 00:23   #100
Pa, starke same po sebi nisu prvaci udobnosti za hodanje.
A, TomTailor je ipak poznatiji po odjeći, nego po obući

Btw, treba neko vrijeme (tj. kilometraža), da ti se stopalo adaptira na novu obuću, ili na staru obuću, a koja nije bila dulje vremena nošena.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.