Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2009., 13:23   #61
Friško udana
Bacite to u smeće, jel se takve stvari ne popravljaju (ne isplati se). Pitajte u Motorami, no obično nema dijelova za to, već se kupuje nova.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 14:37   #62
lovro2008
Kupio si dobru motorku, moj stikan se bavi sumom i kupio je Jonsered prije 8god.,i jos radi.
Meni se nije svidjela isprva jer je nekako lagana za snagu koju ima al je super pila (javi kad ju malo izradis kak si zadovoljan)
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 23:44   #63
Radio sam s stihlom ms 260 i mogu potvrditi da je odlična, osobno je nisam kupio zbog visoke cijene. Inače doma imam jonsered 2141 i dolmar ps7300 i zadovoljan sam s objema. Dolmar je zvjer.
severinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:24   #64
Quote:
severinac kaže: Pogledaj post
Radio sam s stihlom ms 260 i mogu potvrditi da je odlična, osobno je nisam kupio zbog visoke cijene. Inače doma imam jonsered 2141 i dolmar ps7300 i zadovoljan sam s objema. Dolmar je zvjer.
Dobro nam došel, kolega severinac
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:34   #65
Hvala prijatelju!
severinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 11:48   #66
Talking

Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
I meni je bil na pameti jedna od serije 22, dakle 2250. No, ipak sam se odlučil za profi pilu 2152 (s metalnim karterom), za malo više novaca.
Kako si zadovoljan sa 2152, dal se osjeti velika razlika u odnosu na Husqy 359(jonsered 2159)???

Kolika je masa sa punim spremnicima i reznom opremom??

I ja sam "nišanio" istu ali onda me počela kopkati 346 xp pa se nisam mogao odlučiti(346 xp opet malo skuplje pa onda tu već idu i drugi modeli u izbor i nikad kraja )
Hasky 372 XP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 11:54   #67
Quote:
suseda kaže: Pogledaj post
hej mačo-menovi,

imam jedno pitanje.. da li itko zna gdje ima servis za TROY BILT motorku iz Peveca..
naime, moj tata je imal malu nezgodu s njom, kućište otišlo- pregazil ju je autom ,a naravno zgubil je papire sa popisom servisa..i nema di pitat.. svi znamo kaj je sad s Pevecom..
daklem, dobri ljudi- UPOMOĆ!
Imam jednog poznanika koji bi mogao biti rješenje vašeg problema,samo napišite točno oznake modela pa ću vidjeti šta se da napraviti,a nije loše i malo po oglasniku baciti oko...

Ukoliko tata posjeduje malo tehničkog znanja i volje mogao bi sam promijenti kučište a ukoliko ne oda bi popravak iznosio oko 300 kn,plus kučište pa treba dobro razmisliti oko te investicije...
Hasky 372 XP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 14:43   #68
Nije baš lagana. Pri kupnji sam dal zamijeniti 45cm 3/8" 1.6mm vodilicu i lanac za 38cm 3/8" 1.3mm. Pila puca od snage i možeš rušiti s njom bez problema, tak da 670Champ rijetko i palim. Za poslove cimermanije mi je i malo prevelika, i trebala bi još manju vodilicu (oko 30cm).
346XP je gotovo identična pila, a ima klip za 1mm manjeg promjera i za 0.4ks je jača. Brža je od J2152(H353) i tu joj je snaga. Za nekoga tko ne radi 8 sati u s pilom, mislim da je 2152(353) jako dobar izbor. Pilu preporučujem, iako ne i njezinu cijenu.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:28   #69
A s tom reznom opremom mora "letit". Ja sam na svoju 359 koja je serijski došla sa 45 cm vodilicom stavio oregon 40 cm,3,25 korak i 1,5 mm lanac i mogu ti reći da sam prezadovoljan pila leti kroz drvo....

A i dobro da si uzeo 2152 umjesto 2250 (stari model 2150) za tih 500-tinjak kuna više vjerujem da nečeš požaliti pogotovo ako dugoročno razmišljaš.Jednu 2150 sam dovodio u red i bila je cijela rastavljena i nije me posebno oduševila-točno onako kako piše bolja hobi pila za povremene korisnike...snage ima i nije teška, lijepo je sa njom raditi najsličnija mi je k MS 250 Stihl ali mana su joj oni šarafi na auspuhu koji kod nepažljivih (neiskusnih) se znaju odvrnuti do te mjere da padnu na kučište te od temperature izgori gornji dio kučišta tj.rezervoar od ulja koji kasnije pušta...a to je onda velik problem(čitaj trošak)i semerinzi radilice su zajedno sa ležajevima ....sve u svemu koliko para toliko muzike...e da je još ta 346 xp jeftinija nitko sretniji...ali XP se uvijek plačao suhim zlatom...a da ide ide i to do 15.000 u minuti bez problema...jedna od nabržih serijskih pila...
Hasky 372 XP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 16:04   #70
Kako rješiti slabo podmazivanje lanca kod Alpine 070-S?
čupko161 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 18:07   #71
Teško je bilo šta ovako "odokativno" savjetovati dok se ne vidi u čemu je problem...

Prvo skinite vodilicu i lanac,upalite motornu pilu te pogledajte da li uljna pumpa podmazuje tj.baca ulje...
Ukoliko uljna pumpa radi i baca ulje očistiti vodilicu tankom žicom...nožem ili sl.alatom(utor po kojem vozi lanac i rupe na vodilici kroz koje se podmazivanje vrši...i to bi bilo to...

Problem može biti i u dotrajaloj vodilici ili ukoliko je predugačka pa ulje ne stigne podmazivati....

No to je sve opčenito kada ste nas slabo upoznali sa problemom...da li slabo podmaziva u sirovom i mekom drvu...stalno..kada se reže punim listom ili i sa pola i još niz detalja koji su bitni za pravu dijagnozu kvara...
Hasky 372 XP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 17:58   #72
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
aj preporucite neku manju

koristicu ju za sjecu suharaka u sumi (ne predebelih)

karakteristike koje mora zadovoljavat
cim manja cjena
i osiguran servis

i molim nemojte odma sa stihlom
Kupi si "partnericu" za 900 kn,stavi veci mac i lanac i radis sanjom kaj hoces.
Tako ja ucinio
šljuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:03   #73
Prošli tjedan htio sam malo proučiti ponudu raznih ručnih alata i pomagala za rad u šumi (eBay.de), i tako ja nabasam na aukciju motornih pila (čajneze prodakšn), sa početnom cijenom od 1 euro. Izabrao sam najjači model od 58 ccm, snage 3,4 KS. Ali ni to nije sve, u kompletu se dobije i kofer za nošenje, dva mača 18 i 20", kao i dva lanca uz te mačeve. Uspio sam sve to kupiti za 64 eura, kod nas za te novce teško da bih kupio samo jednu vodilicu s lancem.

Firma koja to prodaje dosad je na eBay-u prodala preko 60.000 artikala, znam da ne mogu očekivati pilu kao što je moja Husqvarna FF 61, koja je već odavno punoljetna, ali za tu lovu....

http://cgi.ebay.de/Motorsaege-58-ccm...item27b02b039a
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 15:59   #74
Mi smo u servisu prošli tjedan dvije stavili u otpis nakon 1-2 rada razletili se igličasti ležaji na klipnjači. Ovisi kakve si sreće možda te posluži jedno vrijeme.
Inače kod nas su po selima to prodavali neki mađarski cigani samo kaj su bile u boji stihla i pisalo je na njima sthIL MS 440 i cjene su počinjale od 4000kn da bi na kraju neki kupil po 300kn ili 2 za 100e
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 09:36   #75
evo napokon dosla i drva...visemetrice cera i hrasta...20m3->30metara drva


stihl ms230,za prepiliti ove trupce za mene dovoljno....da je vise snage sigurno ne bi bilo na odmet ali i ovako s dozom strpljenja sve trupce sam uspio prerezati(a bilo je cera promjera i 70cm)....


jos uvijek nisam gotov jer koliko si porezem toliko i nacijepam a usput i odmorim motorku....do sada sam potrosio oko 8L mjesavine i oko pola drva sam prepilio(jednu turu vec i u podrum nabacao)


prvi utisci sa stihlovkom
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 10:58   #76
Ja imam Husqvarnu 365 specijal i jako sam zadovoljan,4,5 ks,6 kg i mač 50 cm
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 14:17   #77
Spoki, pošto plaćaš ta drva?
Piliš na pola metra?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 14:28   #78
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Spoki, pošto plaćaš ta drva?
Piliš na pola metra?
cjenik Hrvatskih suma

hrast i cer visemetrice (6m) sam platio 204kn/m3 (1m3->1,45prm)
samo mi je prijevoz bio malo skuplji (1300kn) jer sam dosta daleko uzimao drva(udaljeno oko 50km)

ali... za 30 metara drva sam dao 5.400kn sto ispada 180kn/m drva ,to mi je za 2 zime.....

a pilim ih na 40-50cm pa sa "nejebom" po njima ...
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 14:34   #79
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Spoki, pošto plaćaš ta drva?
Piliš na pola metra?
Zvon, ti živiš relativno blizu Bjelovara, a tamo se već godinama izradi i ponudi za prodaju jako puno drva za ogrjev. Neki dan sam vidio BJ kamion pun drva u mojem kvartu.

Kako se kod njih kreću cijene, jel znaš - i pošto ih ti nabavljaš?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 15:33   #80
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Zvon, ti živiš relativno blizu Bjelovara, a tamo se već godinama izradi i ponudi za prodaju jako puno drva za ogrjev. Neki dan sam vidio BJ kamion pun drva u mojem kvartu.

Kako se kod njih kreću cijene, jel znaš - i pošto ih ti nabavljaš?
Huh!
Nabavljam ih lokalno, po 230...250kn (na dvor) za bukvu/grab. Iskreno, ak bu nabavil ovakve poput Spokija jeftinije, rado bi potrošil koju litru benzina i malo se rekreiral.
A ti mi ih dojdeš skalati (imam 3-f struju)
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.