Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2010., 11:46   #261
Quote:
Mordred kaže: Pogledaj post
Ananke, video sam kako radi Biodom27 sistem, ali nemam nekog velikog iskustva.

Imam jedan Centrometal 35KW, pa ću uglavnom porediti sa njim.

Interesatno je što hrani peletom odozgo (pelet upada u ćup) i ne može doći do zagušenja ili prestanka dopremanja peleta kao kod Centrometala koji doprema kroz crevo.

Pražnjenje pepela je jednostavnije nego kod Centrometala, jer ne zahteva da se sistem bar malo ohladi, već usisivačem (koliko sam shvatio, isti se isporučuje uz gorionik) usisa prostor oko ćupa u kome se odvija sagorevanje. Za detaljnije čišćenje je potrebno sačekati da se peć ohladi, ali najveći deo pepela je moguće izvući i ovako.

Ima sistem čišćenja unutrašnjih zidova kotla, preko neke ručke na prednjoj strani. Povučeš ručku, on sastruže naslage sa zidova i smesti ih u neku kutiju na dnu kotla (nisam video kako izgleda pražnjenje).

Ceo sistem je vrlo kompaktan i ako zanemarimo cenu, čini mi se da je bolja kupovina. Koja je cena u Hrvatskoj?
U Srbiji je cena 3500€ + troškovi montaže (oko 100€).

Centrometal ima prednost u lakšem monitranju većeg rezervoara, ali s obzirom da planiram da napravim rezervoar od 10+ kubnih metara, ta stavka mi nije bitna.

Znači da se isplati i da su ok peći, ne?
no uglavnom cijena za biodom peć je 23600 kn

e sad mi bi na taj sustav grijali i vodu, kako se to onda rješava..., bilo koji bojler se može prikopčati ili?
Ananke is offline  
Old 16.04.2010., 13:39   #262
Možda je i najveća prednost što je ceo Biodom27 projektovan tako da radi isključivo na pelet, dok Centrometal kotolovi imaju opciju da koriste i čvrsto gorivo, tako da je Centrometal morao primeniti neke kompromise (veće ložište) i samim tim ima nešto veće gubitke pri sagorevanju.

Bojler ne može bilo koji, već mora biti predviđen za zagrevanje vode ovim putem.
Mordred is offline  
Old 16.04.2010., 23:06   #263
Thumbs up centrometal kotao

interesirame dali centrometal posjeduje kotao samo na pelet,
ne set,samo pelet...
damso cbr is offline  
Old 17.04.2010., 11:59   #264
Ananke, evo kako izgledaju akumulatori tople vode:
http://www.termomont.co.rs/site/view...oduct_group_12
Za model Solar (jest' glupo ime s obzirom da ne mora da radi na solarnu energiju) postoji katalog, pa možeš pogledati i presek samog bojlera i osnovni princip rada.

damso cbr, na www.centrometal.hr bi trebalo da je cela ponuda i ne postoje kotlovi samo na pelet.
Mordred is offline  
Old 17.04.2010., 21:45   #265
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Na nižim temperaturama se stvara veća kondenzacija u kotlu i smanjuje se radni vijek kotla,peć ne bi smjela raditi ispod 65 C...
kako se vidi kondenzacija?
za koji kotao smanjuje više vijek trajanja , guseni ili čelični?
ja nisam primjetio neku razliku pa me interesira jer ne želim smanjit vijek trajanja kotlu.
stmat is offline  
Old 20.04.2010., 15:00   #266
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
kako se vidi kondenzacija?
za koji kotao smanjuje više vijek trajanja , guseni ili čelični?
ja nisam primjetio neku razliku pa me interesira jer ne želim smanjit vijek trajanja kotlu.
Na nekim dijelovima dna peći imaš vodu, nadam se da nije od propuštanja
A skračeni vijek trajanja-zaboravi, to je vrijedilo za ugljen (ložu) gdje je bilo sumpora pa se stvarala sumporasta kiselina koja je polako papala ćelik

Ljevana ili čelična?
- ja bih rađe staru gusnatu gdje su se članci temperaturno stabilizirali, jer kad pukne - možeš ga je..sen stiže
Ljevani članak ima i veću površinu
Čeličnu možeš popravljati zavarivanjem
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 13.05.2010., 12:20   #267
sugarray

Interesira me tko mi može ugraditi ventilator u kamin i po kojoj cijeni?
Kamin je veličine 7 X 4 kalijevih ploća.
Kamin je priključen na dimnjak promjera 160 mm.
Ako su potrebni još podaci molim Vas upitati?

Do sada sam koistio pelete zajedno sa drvima i bio sam zadovoljan a sa ugrađenim ventilatorom mislim da bi efikasnost i ušteda trebala biti veća.

Hvala na odgovoru!

[email protected]
zstipic1 is offline  
Old 15.05.2010., 17:10   #268
stigao
mi je pelet set i prikljucen je . danas kad sam upalio pise error 8 moze li neko da mi odgovori koja je greska u pitanju hvala unapred u pitanju je centrometal
preso1 is offline  
Old 16.05.2010., 13:42   #269
preso1, imaš u uputstvu za upuravljačku jedinicu registar svih grešaka i predloge za rešenja.
Mordred is offline  
Old 16.05.2010., 14:28   #270
nisam ga dobio trazicu ga od servisera. hvala veliko ... vec sam skapirao sve
preso1 is offline  
Old 16.05.2010., 23:16   #271
imam pitanje za peć

Imam jedan problem pa molim da me posavjetujete:
Imam Centrometalovu peć a htio bih da pređem na grijanje na pelet. Dilema je dali je bolje kupiti centrometalov set ili kupiti neku originalnu peć na pelet i koju? Problem se odnosi na moguću količinu potrošnje peleta i rad automatike.U obzir dolaze peći prisutne na BIH tržištu . Ako neko ima imformaciju o kvaliteti Toplingovih peći?
Hvala
jacoki is offline  
Old 17.05.2010., 15:02   #272
imam kotao centrometal 20kw i pelet set sa gorionikom 25/35kw zivim na spratu nema izolaciju kuca. koliko bi potrosio peleta u zimskom periodu od 6 meseci da bude non stop upaljena. pitam vas jer neznam koliko da kupim tona jer je trenutno tona 180eura hvala
preso1 is offline  
Old 21.05.2010., 22:55   #273
zamolio bi CENTROMETAL da mi posalje uputstvo za cm pelet set na mail hvala unapred
preso1 is offline  
Old 24.05.2010., 15:14   #274
imam u planu da kupim centrometal pec i pelet set,pa bih zamolio centrometal da mi kaze ko vrsi servis na podruciju Banjaluke
fudbalko is offline  
Old 27.05.2010., 10:33   #275
ima li netko iskustva s ADLER pećima na pelet, iz Nizozemske..
jedna firma iz Pule ih zastupa, a pošto mi je to blizu..
davor3 is offline  
Old 28.05.2010., 17:44   #276
Wink pelet

imam pec centrometal 30 kw,sad je ugradjen set na pelet,probna paljenja su bila uspjesna,a za potrosnu ce mo vidjeti,dobro je da postoje ovakvi forumi gdje se razmjenjuju iskustva,a i puno korisnih savjeta ima.
Imam pitanje za osobe koje su nabavljale pelet u Sujici,kako se zove proizvodjac i koja mu je cjena po toni?
Hvala
lula74 is offline  
Old 28.05.2010., 18:25   #277
Quote:
damir_nb kaže: Pogledaj post
Molio bih sve sudionike foruma za sugestije kod odabira kotla. Naime, definitivno sam odabrao pelet kao energent, a grijat ću max. 160m2 prostora.
Kod nas (Središnja Bosna) trenutno su u ponudi 4 opcije:
- Centrometal
- Radijator Kraljevo
- Kovan Gračanica i
- Thermoflux Jajce
Lokalni majstor koji slovi za stručnjaka u ovome području preporuča mi ovaj zadnji koji ima raspon snage 8-25 kW. Nakon što sam pregledao forum vidio sam da ima toliko varijabli da više u ništa nisam siguran.
Inače, za informaciju ostalim sudionicima pelet FIS Vitez trenutno stoji 350 KM/t odnosno 180EUR iliti 0,18EUR/kg. Na ovo se može dobiti neki popust pa je neto cijena cca 0,17EUR/kg.
kad sam ja kupovala centrometalov set prije 20-tak dana,objasnjeno mi je ,posto imam vec njihovu pec,da uzmem i njihov set,ali da takve kombinirane peci trose vise peleta nego na pr.Termoflux,a da se i ta moze kupnjom jedne resetke osposobiti za lozenje na drva.Cijena jedne i druge je priblizna,ali je je Termoflux puno kompaktnija i ne zahtjeva veci prostor.
Ja da nisam vec imala centrometalovu pec,bi se najvjerovatnije odlucila za Termoflux.
Pa ti vidi
lula74 is offline  
Old 29.05.2010., 13:00   #278
niti sam dobio uputstvo za pelet set od prodavca ni od centrometala na moju molbu. moze li iko da mi kaze gde da nadjem uputstvo na netu. mislim na automatiku hvala....
preso1 is offline  
Old 31.05.2010., 18:20   #279
Quote:
preso1 kaže: Pogledaj post
niti sam dobio uputstvo za pelet set od prodavca ni od centrometala na moju molbu. moze li iko da mi kaze gde da nadjem uputstvo na netu. mislim na automatiku hvala....
Mogla bih ti ja skenirati i poslati upustvo za pelet set!
Ako si za,pisi na [email protected]
lula74 is offline  
Old 01.06.2010., 08:42   #280
Quote:
lula74 kaže: Pogledaj post
Mogla bih ti ja skenirati i poslati upustvo za pelet set!
Ako si za,pisi na [email protected]
[email protected] hvala veliko unapred.....
preso1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.