Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2008., 21:50   #1
Snimanje na radnom mjestu

mene samo interesira da li je zakonom dozvoljeno da poslodavac postavlja nekakve mikrofone i da snima svoje zaposlenike i da ih pritom nadzire kamerama?
kukica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 21:51   #2
Osim u kasinima i slicnim mjestima, ni pod razno.Mislim da smije imati kameru na kasu ukoliko je radno mjesto takvo da se radi s lovom-banke, kafic i sl, ali ne smije te u uredu snimati.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 21:54   #3
ja sam u trgovini obuće.kak misliš snimiti? tonski ili video?
kukica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 23:05   #4
mislim da video snimanje jest dozvoljeno , ali ne tajno snimanje
a snimanje tona nije dozvoljeno
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 14:22   #5
uz obaveznu obavijset (obično u obliku naljepnice) : prostor je pod video nadzorom
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 18:12   #6
Evo nekih linkova na tu temu:
http://www.nhs.hr/novosti/novost.aspx?id=1892
http://www.legalis.hr/modules/newbb/...08&forum=28&17
triax is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 10:56   #7
Nadzorne kamere

Mogu li snimke nadzornih kamera biti dokazni materijal protiv osobe koja je nanijela materijalnu štetu nekom javnom dobru? Može li se sastaviti optužni prijedlog i kako ključni dokaz upotrijebiti snimka ili samo kao jedan od dokaza? Koliko se ovakve snimke uopće koriste u Hrvatskoj kao dokaz i koliko je prihvatljiv?
marina303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 21:47   #8
Kamere u školi

znam da zvuči debilno, ali ravnatelj u mojoj školi je svuda postavio kamere, nenadano, a već nam 4 godine obećavaju nove prozore, no to je druga priča... i jedna cura iz razreda čija teta radi u nekakvom ministarstvu je rekla d to i nije baš legalno, pa sam htjela pitati... e, i još tvrdi da snimaju zvuk, a nigdje nema nikakvih mikrofona...
bloody sorrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 22:02   #9
Quote:
bloody sorrow kaže: Pogledaj post
znam da zvuči debilno, ali ravnatelj u mojoj školi je svuda postavio kamere, nenadano, a već nam 4 godine obećavaju nove prozore, no to je druga priča... i jedna cura iz razreda čija teta radi u nekakvom ministarstvu je rekla d to i nije baš legalno, pa sam htjela pitati... e, i još tvrdi da snimaju zvuk, a nigdje nema nikakvih mikrofona...
Više sam za mikrofone nego za sliku. Pitajte u ministarstvu.
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 22:07   #10
Kamere smiju biti u hodnicima škole jer se oni smatraju javnim prostorom škole. Ne smiju se postavljati u wc-ima, dvoranama, učionicama...
Tako su barem meni rekli u školi koju mi pohađaju djeca.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 01:28   #11
Snimanje slike, bez zvuka je dozvoljeno na javnim prostorima ako nije skriveno (kamera je pretpostavljam vidljiva, vjerojatno ima i obavijest da se snima). Sa zvukom je vec druga prica.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 20:37   #12
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ne smiju se postavljati u wc-ima, dvoranama, učionicama...
Tako su barem meni rekli u školi koju mi pohađaju djeca.
meni nije bed, ali ima nekih cura u razredu koje se ni ne presvlače prije tjelesnog u svlačionici, nego u wc-u, pa im je bad u dvorani, jer moramo imat uske kratke hlače i kratke bijele majice...
bloody sorrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 21:49   #13
Quote:
bloody sorrow kaže: Pogledaj post
meni nije bed, ali ima nekih cura u razredu koje se ni ne presvlače prije tjelesnog u svlačionici, nego u wc-u, pa im je bad u dvorani, jer moramo imat uske kratke hlače i kratke bijele majice...
Kamere u wc-ima i svlačionicama prešle bi u pedofiliju a to je zabranjeno.Hodnici i okolica zbog sigurnosti je jedino moguće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 12:22   #14
škola je javni prostor i mislim da postavljanje kamera nije upitno (osim u wc-ima) ... pitajte se zašto je škola uvela kamere? ... kod mog sina je razlog što se konstatno kradu stvari učenika i uništava imovina škole
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 14:10   #15
Da, kamere se ne koriste da bi profesori kontrolirali tko prepisuje - mislim da je to briga u ovom slučaju
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 15:39   #16
Quote:
Anubisova Robinja kaže: Pogledaj post
Da, kamere se ne koriste da bi profesori kontrolirali tko prepisuje - mislim da je to briga u ovom slučaju
ako se vec ima snimljeno nije problem provjeriti
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 16:07   #17
Mislim da je glavni smisao kamera u školi da se spriječe krađe i uništavanje školskih stvari i namještaja..
A priče da profesori gledaju tko prepisiva na testovima su glupe..
Whispers is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 16:29   #18
evo odgovora

O kakvim je najčešće sigurnosnim problemima riječ u našim školama?
Najčešće je riječ o nasilju učenika nad učenikom, ponekad je to i ulazak osoba u školske prostore koji nisu polaznici škole niti njezini djelatnici, a ponekad se, najčešće na kraju nastavne godine, dogodi da roditelji ili skrbnici naših učenika napadaju učitelje i nastavnike zbog loših ocjena njihove djece, ne samo verbalno, nego katkad i fizički.

Jesu li ove godine u svezi podizanja razine sigurnosti u školama, osnovnim i srednjim, poduzete neke nove mjere? Je li bilo kakvih ulaganja, npr. u sustave tehničke zaštite? Makar u novu ogradu, jače osvjetljenje noću, rešetke na prozorima, alarme...?
Nekoliko godina unatrag mnogo se ulaže u sustave tehničke zaštite, posebice u sustave videonadzora u samim objektima, ali i u prostore oko školskih objekata. To financiraju same škole iz svojih sredstava i, puno češće, osnivači škola – a to su gradovi i županije.

Ima li Ministarstvo obrazovanja pritom pravo na ikakvu inicijativu, rješenje, savjet?
To je sve u ovlasti osnivača i oni to financiraju iz decentraliziranih sredstava. MZOŠ nema sredstva za takve namjene, ali škole i osnivače svakako potičemo na takva ulaganja, posebice u onim sredinama gdje se ocjenjuje da je to stvarno potrebno i gdje to podiže razinu sigurnosti.

Kakav je stav Ministarstva prema instaliranju videonadzora u škole i oko njih?
Mi podržavamo naše škole, a u tim odlukama oni su potpuno autonomni i to realiziraju u dogovoru sa svojim osnivačima. Naime, svaka je škola specifična i naravno da oni najbolje mogu odlučiti o tomu što je najbolje učiniti da bi se određeni problem, u ovom slučaju sigurnosni, riješio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 14:42   #19
Ja bih zvuk da se čuju pojedini profesori..
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 22:55   #20
hvala svima kaj su se potrudili da odgovore... makar su odgovori više za veće škole, mi smo mali grad, svi se znaju u mom zavičaju tak da se sve ionak sazna...
bloody sorrow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.