Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2008., 09:22   #1
Ljetovanje sa bebom/malom djecom (Skupna tema)

planiram ovogodišnje ljetovanje sa bebom (1 i po` godina) i ženom...
tražim sljedeče:

- pješčana plaža
- ne puno ljudi
- ne veliko mjesto

znači ništa extra fancy, samo mirno i pitomo mjestašce... načuo sam da bi otok Rab bio dobar.. ima tko još kakvih prijedloga?!

hvala!
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 12:35   #2
ja glasujem za Brela, tamo je fakat super, anije opet toliko gužva.......definitivno mijesto braj 1 na Jadranu. Od manjih mijesta preporučio bih Slano pored Dubrovnika, lijepa priroda i mir, jedino što nema noćnog života i plaže nisu baš neke
grgačvarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 12:40   #3
Ja bi ti definitivno preporučio San Marino/Lopar na otoku Rabu. Pješčana plaža... A i nije daleko od Zagreba. Jedino je pametno ići tamo radnim danom, a ne subotom ili nedjeljom, jer se onda dugo čeka na trajekt.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 12:50   #4
U brelima bas nema pješčanih plaža, a i smjestaj je skup. Ulice ide uzbrdo i nespretno je s kolicima. Mi smo bili prošle godine i nije nam se pokazao neki odabir. Iako je more tamo zbilja prekrasno.
Za klince je zgodan Zaton kraj Zadra, isto pješčana plaža.Ima dosta ljudi, ali plaža je velika.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 13:04   #5
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Jedino je pametno ići tamo radnim danom, a ne subotom ili nedjeljom, jer se onda dugo čeka na trajekt.
planiram otići negdje gdje bi bio 10 dana.. znači i smještaj u kakvom apartmanu...
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 13:57   #6
U San Marinu/Loparu imaš dobrih apartmana...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 14:08   #7
odite na Lošinj

Mali Lošinj je dosta velik, ali ima pješčanih plaža

Veli Lošinj je manji i aposlutno genijalan, mi smo imali apartman pored Kule, znači u centru gradića kod žene koja je u vrtu između ostalog uzgajala orhideje, ma cijela džungla predivnog zelenila,a imali smo veliku terasu

nama je bilo predivno, inače ne smatram da je Jadran vrhunac ljepote i ultimativno mjesto za ljetovanje, ali otok Lošinj zajedno sa Cresom je na apsolutno svjetskoj razini..i k tome su još poprilično ljubazni i uslužni što kod nas nije neko pravilo (kao npr. na Visu)
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 15:29   #8
Quote:
grgačvarak kaže: Pogledaj post
ja glasujem za Brela, tamo je fakat super, anije opet toliko gužva.......
Brela su jedna od onih plaža gdje ljudi hodaju jedni po drugima. barem je bilo tako kad sam ja bio tamo. jedino su gore Bačvice i Sv. FIlip i Jakov po gužvi
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 16:26   #9
moras racunati da su bez obzira gdje se odlucis-otoci jako skupi s obzirom na cijene na kopnu,sta se tice samih ducana,prehrane,svakodnevnih potrepstina.meni je recimo na ducama pokraj omisa predivno,kao i sam omis.mali gradic,velika pjescana plaza,stara gradska jezgra,sve malo i slatko dovoljno za ljetovanje s malom bebom. ps: plaze su pjescane,more cisto i tek u daaalekom ulasku u more pocinju dubine tj. prevladava na plazama plicak sto odgovara za vaseg bebaca
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 15:53   #10
Thumbs up

Ima jedno mjesto na korčuli-Lumbarda
Velika plaža,idealno za djecu,plitka je voda nekih 40ak metara od obale
ima i druga pješčana plaža koja je manja.
Za starije koji nevole pjesak ima i kamenih.
Priroda je predivna,more toplo...
Sam grad Korčula nije daleko tako da navečer ima zabave,a i u Lumbardi se svaku večer pleše na terasi restorana Maestral.
Preko ljeta ima puno ljudi,nije dosadno!
App nisu skupi-kreću se oko 40-50eura.
Šparogica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:04   #11
Quote:
Šparogica kaže: Pogledaj post
Ima jedno mjesto na korčuli-Lumbarda
Velika plaža,idealno za djecu,plitka je voda nekih 40ak metara od obale
ima i druga pješčana plaža koja je manja.
a da li su gužve preko ljeta na tim plažama?
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 19:28   #12
upiši u google tražilicu Pržina ili plaža pržina
tako ćeš si najbolje dočarat atmosferu
generalno nema puno ljudi,uvijek imaš mjesta.
još ako dolaziš u pred ili post sezoni,plaža je skoro prazna...ajme divota...mi se skupimo navečer,pijemo,pravimo vatru(skupimo svo drveće oko plaže...) pjevamo,sviramo... obožavam ju!
Šparogica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 19:36   #13
San marino na Rabu ti je fakat super za bebu
Ima i dosta šuma i hladovine, tak da nemaš straha.
I fakat se brzo stigne
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 20:32   #14
Maslinica, mala pješčana uvala kraj Starog Grada na Hvaru. Tamo idu uglavnom domaći jer je dalje od grada i može se doći samo autom. Tamo se kupaju familije s malom djecom. Hodaš 20 metara i još si u plićaku.
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 08:20   #15
Ljetovanje sa bebom / malom djecom

Halo dobri ljudi, molim pomoć!
Imamo malu bebu koja će u ljeti imati 11 mjeseci. Molim preporuku za neku destinaciju na Jadranu uz uvijet da nije jako daleko (najdalje do cca. Biograda, Vodica...), da uz plažu postoji neka šumica jer ne možemo biti do besvjesti na suncu, da baš nisu neke stijene s kojih moramo skakati u more i tako... Uglavnom, pretpostavite sto bi sve trebalo malom djetetu od skoro 1 godine starosti. Hvala na pomoći.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 08:30   #16
Mi smo s bebom prvo ljeto bili u Zatonu kraj Zadra i bilo je super. On je puzio, pa mu je pijesak bio super.Ima i hlada i zbilja je zgodno za djecu.Nije lose ni Solaris kraj Šibenika, samo koliko se sjecam nema bas previše hlada.
Sad imamo drugu bebu od 14 mjeseci i ovo cemo ljeto u Kožino kraj Zadra. Kazu da je lijepo, nema guzve..
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 09:01   #17
Lopar na Rabu, isključivo za djecu - plitko (do koljena negdje odraslom čovjeku) i pješčano (da male noge ne pikaju oštri kamenčići ), ima šumicu te druge popratne civilizacijske sadržaje (birtije za mame i tate, tobogani te ino za klince). S obzirom na to da je plaža pješčana čak nije toliko ni prljavo more...
tu si pogledaj
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, like my heart's going to cave in...
Milushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:51   #18
primosten ti nije losa opcija-ima gradsku plazu sljuncanu (citaj lijep ulaz u more ) i puno hlada..i...plus ima sadrzaja u primostenu, ducani, setnica,bircevi itd da ne bude dosadno..
a najljepse sljuncane plaze sa debelim hladom i najbolje za djecu su definitivno makarska rivijera..al velis da je to predaleko iako danas imas autoput skoro do makarske, tj. od silaska sa Dalmatine do Makarske rivijere ima 40 km...
i lopar na rabu je dobro sto se tice plaza -cisti pijesak , al nema previse hlada...
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 18:10   #19
Makarska rivijera je krasna, ali je grozna guzva. Prestrasno!Mi smo bili i u Tucepima i u Baskoj Vodi i moras ujutro loviti ono malo mjesta u hladu sta ima. Nije bas za ici s malom djecom.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 19:24   #20
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Makarska rivijera je krasna, ali je grozna guzva. Prestrasno!Mi smo bili i u Tucepima i u Baskoj Vodi i moras ujutro loviti ono malo mjesta u hladu sta ima. Nije bas za ici s malom djecom.
Zato je Brist oaza mira i cistog mora
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.