Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2006., 09:47   #181
konačno

drago mi je da te ne boli

oporavi se što prije

i uživaj sa bebačem
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 21:06   #182
i vama sretno, nadam se da će nas tegobe napustiti na neko vrijeme
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 12:08   #183
o koliko cesma ima obožavatelja
gotovo da je ozdravljenje zagarantirano

pozdrav cijeloj ekipi
qwqw is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 11:27   #184
Nakon svih savjeta mogu reci da je meni pomoglo slijedece:
ujutro musle i acedofil
izuzetna higijena mlakom vodom
puno šetnje
manje papice
ponekad krema za hemice

i sad je sve OK
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 00:02   #185
pozdrav.. imam jedan problem ma da bas ne spada pod ovu temu..
podrucje oko anusa mi je postalo bijele boje i poslije obavljnja nuzde malo pecka i postane crveno.. nakon toga osjecam osjecaj nelagode (peckanja) 5-10 min i zatim prode ali crvenilo jos ostaje.. mazo sam raznim kremama i crvenilo se smanjilo ali jos je vidiljivo.. da li mozda neko ima rjesenje za taj problem?
 
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 14:01   #186
evo da se i ja malo potuzim.

do 35. sam evo dogurala bez tih problema, i kad sam slusala jadanje ljudi o hemicima, samo sam zahvaljivala dragom bogu sto nemam problema s tim. imala sam jako redovitu probavu i sve je bilo

unatrag nesto vise od mjesec dana zamijetila sam krvcu na wcpapiru i sva se ustrtarila, jer sam krvarila svaki dan (ne puno, ali bas svaki dan) a i stolica mi se nekako sva pomijesala, bilo je dana kad bih morala 3-5 puta na wc, a nekih dana sam jedva uspjela i jednom. onda sam otisla doktoru, napravise mi stotine pretraga (nista vezano uz crijeva, nego krvne i ultrazvuk i sve tak, valjda prema simptomima) i na kraju zakljucak da su ili hemici ili ragade i dobih samo faktu.

trenutno sam na trojnoj terapiji jer sam bila pozitivna na helicobacter.

ono kaj mene najvise zdere je to sto mi se stolica potpuno premetila, idem i dalje nekoliko puta dnevno al s jakim mucenjem (dok sam prije znala ostat 5 minuta, potjeralo bi me, ja otisla, obavila i sve tip-top - ah, tuzna sjecanja ) ne tvrdo, ali stalno osjecaj da nisam sve "obavila".

i, naravno, to sto krvarim svaki dan. a cini mi se da nitko tko je ovdje pisao nema bas takvih problema.

bojim se da, ako bih mijenjala prehranu (a ne znam vise kak, jedem juhe i variva, dosta povrca, i kuhanog i svjezeg, nesto manje voca, povremeno muesle, suhe sljive, orasasto voce, u jogurtu, acidofilu i bioaktivu se doslovce davim) da bih morala ici jos cesce na wc. zapravo bih htjela nekak to regulirat da se smanji ucestalost stolica a ne poveca.

e, da, a prije nego sto sam dobila faktu, mazala sam se kantarionovim uljem. nije nesto puno pomoglo u smanjenju krvarenja, ali nisam imala nikakve probleme s guzom. otkad se mazem faktuom, imam osjecaj da mi je "tam" sve zategnuto i suho, i nekak me bas tada pocelo svrbit i peckat (sto prije uopce nije) a krvarenje nije prestalo.

ima netko savjet?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 02:43   #187
Protiv hemeroida je najbolje puno se kretati, baviti nekim sportom (npr. trčanjem).
Ja sam ih bila dobila na 2. godini faksa kad sam puno sjedila i učila.
Za one kojima se ne da kretati, probajte s eteričnim uljima. Raspitajte se koja su protiv hemeroida pa mažite s tim, stavljajte u kupku i sl. Sretno!
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 20:43   #188
možeš pokušati namazati lidocain gelom, on ti malo anestezira ukoliko te boli unutra a i neće ti biti suho. meni je to doktor preporučio uz faktu jer imam i fisuru a to ti je napukla sluznica iznutra pa me isto pecka i svrbi i dosta je krvarilo. što se tiče probave, moj problem je bio jako tvrda stolica a evo zadnjih par dana, da prostiš, idem po par puta, ali kod mene je to periodično, mislim da je ipak bolje da ti je mekana stolica, manje će te boljeti, ali ako je prečesto, onda će te pak peckati. neznam, filozofiram.
možda ti je to i od te terapije, jer antibiotici često znaju jako poremetiti probavu. koliko dugo moraš piti tu trojnu terapiju?
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 23:18   #189
Quote:
cesma kaže:
možeš pokušati namazati lidocain gelom, on ti malo anestezira ukoliko te boli unutra a i neće ti biti suho. meni je to doktor preporučio uz faktu jer imam i fisuru a to ti je napukla sluznica iznutra pa me isto pecka i svrbi i dosta je krvarilo. što se tiče probave, moj problem je bio jako tvrda stolica a evo zadnjih par dana, da prostiš, idem po par puta, ali kod mene je to periodično, mislim da je ipak bolje da ti je mekana stolica, manje će te boljeti, ali ako je prečesto, onda će te pak peckati. neznam, filozofiram.
možda ti je to i od te terapije, jer antibiotici često znaju jako poremetiti probavu. koliko dugo moraš piti tu trojnu terapiju?
dva antibiotika i neki kao "ublazivac" 7 dana (jos 3 ), i onda jos 6 tjedana samo taj "ublazivac".

cijelo vrijeme se nadam da to ima veze s terapijom, iako su moji problemi poceli i prije terapije. ili da ima veze s bakterijom, samo da mogu vjerovati da ce proci.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 23:22   #190
orašasto voće se nikako ne jede ako imaš problema sa stolicom

jer ono doslovno reže sluznicu debelog crijeva i imaš osjećaj kao da te netko secira
kikiriki, bademi, orasi, lješnjaci, suncokretove sjemenke.....ma sve takvo zaboravi

šljive jedi navečer, to neka ti bude zadnji obrok pred spavanje i odmah poslje njih barem čaša vode a možeš i više

ako govoriš da ideš više puta dnevno ali sa velikim mučenjem znači da stolica još uvijek nije mekana i voluminozna da bi se lakše kretala kroz crijeva

ja sam operirala hemiće i svako jutro na prazan želudac obavezno pijem donat-mg, probaj i sa njim
ali prvenstveno jesti puno povrća sa vlaknima, i voća (kruške, jabuke, suhe šljive, smokve, narandže)
moraš naći okidač koji te pokreće jer sve dok se tako mučiš i imaš osjećaj da nisi ispraznila crijeva - nije dobro
guzu obavezno prati nakon nužde u mlakoj vodi, možeš i hladnoj
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 01:05   #191
niko mi nije odgovorio pa cu pitati ponovo... koza oko anusa odnosno 1 cm od anusa je postala bijela i zna se crvenit pa pecka malo.. to podrucije mazo sam puno s nivea kremom i i sad je nestalo crvenilo ali je ostala bijela koza i jos malo crvenila.. to traje vec jako dugo..nemam bas puno godina i sram mi je rec starcima o tome! sad jedino da ja sam odem kod doktora ali neznam ni di ni nis..
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 08:44   #192
Quote:
Def kaže:
niko mi nije odgovorio pa cu pitati ponovo... koza oko anusa odnosno 1 cm od anusa je postala bijela i zna se crvenit pa pecka malo.. to podrucije mazo sam puno s nivea kremom i i sad je nestalo crvenilo ali je ostala bijela koza i jos malo crvenila.. to traje vec jako dugo..nemam bas puno godina i sram mi je rec starcima o tome! sad jedino da ja sam odem kod doktora ali neznam ni di ni nis..

ako te peče i zacrveni se ponekad mislim da nije baš pametno mazati se sa kozmetičkim preparatima kao što je nivea krema
svakako se oprati nakon obavljenog wc-a, osušiti guzu ručnikom i namazati sa odgovarajućom kremom

mislim da ćeš ipak morati savladati sram i otići kod doktora jer problemi mogu postati i ozbiljniji
forum je ipak samo forum i svi smo mi različiti
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 10:34   #193
Quote:
Def kaže:
niko mi nije odgovorio pa cu pitati ponovo... koza oko anusa odnosno 1 cm od anusa je postala bijela i zna se crvenit pa pecka malo.. to podrucije mazo sam puno s nivea kremom i i sad je nestalo crvenilo ali je ostala bijela koza i jos malo crvenila.. to traje vec jako dugo..nemam bas puno godina i sram mi je rec starcima o tome! sad jedino da ja sam odem kod doktora ali neznam ni di ni nis..
Kod proktologa OBAVEZNO, nemora bit ništ opasno, al to moraš saznati od stručnjaka.
Odi si prvo kod svog liječnika opće prakse i tamo možeš dobiti puno informavija (barem bi trebao), pa uputnicu za specijalistički pregled ili nekamo privatno za što ti ne treba uputnica već između 200 - 400 kn.

nema stida nema srama radi se o zdravlju što je najveće bogatstvo itd ...
qwqw is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 14:58   #194
"ako te peče i zacrveni se ponekad mislim da nije baš pametno mazati se sa kozmetičkim preparatima kao što je nivea krema"
mislim da je bolje namazati baby kremama koje ti nisu nafilane kojekakavim mirisima i šitom.
"forum je ipak samo forum i svi smo mi različiti"
slažem se, bar se liječnika nemoj sramiti, on je tu zbog tebe, a mi svi razmjenjujemo samo svoja iskustva i ono što pomaže jednoj osobi nemora značiti da će pomoći i drugoj. odi kod svog liječnika opće prakse za početak. on će te uputiti dalje. i meni je prvo moja doktorica pogledala guzu pa me poslala proktologu
btw, ja bila danas na kontroli, guza je ok, rana curi ali rekao mi dr. da će tako biti dok god ne zaraste. opet za 2 tj. na kontrolu.
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 19:41   #195
ici cu kod doktora... ovih dana sam razmisljam o tome kaj bi moglo bit i hvata me panika!! ovih dana me sve vise pece!
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:57   #196
of topic

cesma, smijem ti malo plakati na ramenu'

moram ponovo u zg kod dr., opet mi se pojavio jedan (ili možda više njih) koji mi ne daju mira

aaaaa....
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 14:04   #197
i'm so sorry hrvachica, good luck, javi šta je bilo
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 12:43   #198
Hemoroidi

Dakle, prošle srijede sam se dijelom riješio velike boljke koju vučem zadnjih 15 godina. Tri unutarnja i dva vanjska. Naslušao sam se svakakvih priča, preživio tri mučna pregleda u privatnoj klinici i državnoj bolnici. Naslušao sam se i stravičnih priča od ljudi koji su kirurški skidali unutarnje. Pa sam se odlučio na privatnu kliniku u Zg (dr. Misir), lasersku operaciju.
Nakon deset minuta sam sjedio u autu kao da se ništa nije dogodilo. Preporučam svakome tko ima problema sa krvarenjem, stolicom, i ostalim sretnim posljedicama hemoroida.

Ako koga zanimaju detalji, pitajte
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 13:02   #199
Quote:
El Bradbury kaže:
Dakle, prošle srijede sam se dijelom riješio velike boljke koju vučem zadnjih 15 godina. Tri unutarnja i dva vanjska. Naslušao sam se svakakvih priča, preživio tri mučna pregleda u privatnoj klinici i državnoj bolnici. Naslušao sam se i stravičnih priča od ljudi koji su kirurški skidali unutarnje. Pa sam se odlučio na privatnu kliniku u Zg (dr. Misir), lasersku operaciju.
Nakon deset minuta sam sjedio u autu kao da se ništa nije dogodilo. Preporučam svakome tko ima problema sa krvarenjem, stolicom, i ostalim sretnim posljedicama hemoroida.

Ako koga zanimaju detalji, pitajte
Kolika cijena?
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 13:09   #200
2000 kn po čvoru. S obzirom na to koliko je bezbolno i brzo, a oporavka NEMA, vrijedi svake lipe. U splitu su mi u Salusa tražili 9000 kn za kirurško odstranjivanje svega, s time da bih nakon operacije (pod narkozom) dan ležao kod njih na klinici, a potom doma umirao od bolova mjesec-dva. Čuo sam od više ljudi koji su operirali unutarnje hemoroide klasično-skalpelom da su bolovi doslovno neizdrživi, da ljudi padaju u nesvijest i slične strahote...

Opet, kažu da je ova metoda (kao i hlađenje dušikom ili nekrotizacija gumicama 80-tih godina) kao "nepouzdana", nije garancija da se neće vratit itd. Ali, primjerice moj kolega koji ima 70 godina (honorarac ) i od kuma mi stari vele da su početkom osamdesetih uklonili hemoroide ambulantno, i nakon toga do danas-ništa.

Dakle, ja sam za sad izuzetno sretan. (kuc-kuc)
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.