Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2005., 22:39   #81
Pa kakav je to razlog?
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 21:19   #82
Quote:
Indigo Girl kaže:
Pa kakav je to razlog?
Sad sam stvarno u govnima .

Znam da sam zafrknuo Ribica , nećeš mi vjerovat ali znaš koji sam ti post prekjučer napisao.
Kako imam dial up vezu kompić mi sam prekida vezu da me poštedi od otimačine iz novčanika od strane HT,DT,T-com-a ili kak se zovu ti grebatori, i nekak sam slučajno pritisnuo krivu opciju i cijeli taj post u koji sam bio uložio nevjerojatno mnogo energije i vremena nestao je nepovratno u ovoj konzervi.
Nije to prvi slučaj, događa mi se to često, na svakih deset postova barem 1-2 otiđu kvragu . Ironija je kaj su to uglavno kvalitetniji postovi, tak da mi je već lagano muka. Al ima toga još. Inače preveniram to tako da prije nego stavim da se šalje stavljam to u clipboard (cash, međumemoriju), no kak sam rekao slučajno sam zeznuo stvar.

A kak me tek iznervira ovo spajanje. Ima neko vrijeme od kad se to spajanje toliko produžilo, on tu prevjerava 2x nekakavu lozinku , pa niš, pa čekaj, nešt mi govori da iza toga stoje pljačkaši iz Telekoma. Valjda me žele prisilti da se pretplatim na njihov ADSL koji kasni s dolaskom bar 6 god., ili barem da si uzmem ISDN koji se morao pojavit 1997. god.
A koliko čujem i ISDN je počeo odugovlačiti sa spajanjem, pogotovo ak nemaš digitalni. Digitalni malo manje iako i on gadno zavlači.
Sad stvarno ozbiljno razmišljam da pitam one u Udruzi za zaštitu potrošača kaj oni o tome misle. Mislim, pa to je kriminal .

Prošli tjedan sam dosta odstajo u VIP-u kako bi smanji bogačenje Telekoma, a usput si nadoknadio dio onog što ostavim VIP-u za njihove usluge korištenja mobića, i usput pokušao vama objasniti nešto od metabolizma. Tako me cura kaj radi tamo u subotu, nakon što sam odstajao 2h a ona je trebala zatvorit, upozorila da će za 2 tj. skratiti vrijeme korištenja interneta na 20 min.. Reko, ma super jedva čekam.
Jučer sam opet bio u VIP-u s razlogom da ti konačno odgovorim. Na samom ulasku cura kaj tamo radi pozdravila me s Bok!. Sad sam stvarno zabrinut. I opet ti ja napišem krasan post, kad opet on nestane . Nebreš vjerovat. Od svih postova koje sam i poslije napisao on je uspio zaj.....e najbitniji . Pa ko će opet napisat takav post. Inače tamo ne radi funkcija «kopipejs».

E, a kak kilavi taj forum . Ste vi to primjetili? Dođe mi da se okrenem istraživanju ruda i gubljenju vremena. Kaj oni tamo ručno preslažu te postove ili mi previše kenjamo pa jednostavno to Forum nije u stanju sve dovesti u red?

Sad ti opet pišem u Wordu, sad treći put isti post, a sam sam si kriv. Usput svako malo snimam ako slučajno nestane struje (iako bih u tom slučaju vjerojatno mogao to povratiti), ili se dogodi nuklearni rat pa možda hard uspije to preživjet, ta sva gama zračenja iako čisto sumnjam. Treća sreća.
A rješio sam se jučer onog IEplorera, sad jašem na lisici.

Iskreno se nadam da više neću morat pisat tako dugačke postove u kojima nastojim objasniti sve od postanaka svijeta do danas. Mislim pa to ni kanalizacija Nju Yorka ne može progutati, al se iskreno nadam da će Forum i još k tome zdravlje u tome uspjeti.
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 21:27   #83
Quote:
Indigo Girl kaže:
Morph. kako to da ti toliko znaš o svemu tome?

Ja sam ponosna, danas sam pojela dvije naranče, dva lista zelene salate i jogurt. :klap:
Bile ste mi nekak baš zgodne s tim vašim biciklima pa reko da se uključim u podršci.

Čitam inače često ta vaša navlačenja s kilogramima, dekama, borbama s nekakvim ultra-mazohističkim dijetama pa sam se nekako odlučio da vam probam na svoj način, odnosno na temelju onog što znam o tome, a prvenstveno na temelju nekih osnovnih znanstveno utemeljenih činjenica o biokemijskim putevima koje prolaze hranjive tvari u našem organizmu, pomoći da činjenicama pobijedimo zablude.

Iako nisam biokemičar, ni nutricionist po profesiji, možda po opsesiji, imam temelje u biokemiji i pročitao sam svakakve knijge i bedastoće vezane uz hranu. Jedem da bi živio, a nikao obrnuto. No pustim se ja s lanca u posebnim prilikama, ali pokušavam biti uvijek svjestan što sam unio, odnosno nisam u organizam.
Ak jedan dan na nekoj partijani pojedeš pol odojka i popiš previše alkohola, onda si drugi dan, ili slijedećih dana na primjerenoj dijeti. Malo si se ti zabavljao na račun svog organizma, pa mu trebaš dati i malo vremena da se odmori kako se ne bi zainatio pa se počeo on malo zabavljati na tvoj račun.
Ja se pokušavam držati raznovrsne hrane i unositi u organizam ono kaj njemu treba. Ak se prema njema odnosiš kao prema vreći smeća, tak će se i on ubrzo prema tebi, svatko ima svoje granice tolerancije.
Ježim se od same pomisli na onu Atkinsonovu, a tip je još bio i dr. U knjižnici ima barem 5 vrsta te njegove knjige, neke su debele skoro kao Biblija. Nisam to čitao, a nije mi ni potrebno iako me malo i zanima kaj je on tu nadrobio, jer ništa novo nije otkrio, a mnogima je zdravlje srozao. Glavno da kile odlaze, a pacjenti brže na onaj svijet dolaze. A i samoga ga je indirektno pokopala ta njegova «dijeta». E a koje je on pare zgrnuo. Baš me zanima kak će to njegova udovica spiskat. Ta njegova dijeta to je čisti kriminal. Ja ne znam di su svi ti doktori, nutricionisti, institucije, kaj im je maca pojela jezik.

Nismo razriješili blitvu, ni list salate ni puno toga.
Di ste vi komadi

Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 21:39   #84
Ja sa tu i čudim se kako si u toliko puno riječi napisao ništa osim da je forum spor i da imaš lošu vezu
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 21:41   #85
a ja sam potroshila 1835 i pol kalorija da to ishchitam




deca, bedasti ste
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 21:47   #86
Quote:
magic kaže:
a ja sam potroshila 1835 i pol kalorija da to ishchitam

deca, bedasti ste
mi se stara tu bavimo nečim višim od kalorija, i dobro se zabavljamo
ajd vrati se u starački dom
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 22:02   #87
Ne vrijeđati magic
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 00:31   #88
večeras sam hodala dva sata, do cmroka i nazad, pa još malo po gradu
a kad imam faks, vraćam se doma pješke, oko 40 min. nekad i dvaput na dan, jer imam užasan raspored pa moram dvaput dolazit.
ljubica zubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 13:01   #89
Evo i mene!
Tak ja svaki dan vjezbam po sat vremena na orbitreku i svaki put mi sve lakse za izdrzati. Morat cu produziti za kojih 10-ak minuta. I moram se pohvalit da bez problema zakopcam hlace koje prije 2 tjedna nisam mogla nikak! Aha, kaj kazete! Ali strah me stat na vagu pa da vidim samo dvije kilice manje.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 15:19   #90
Quote:
Morph kaže:
mi se stara tu bavimo nečim višim od kalorija, i dobro se zabavljamo
ajd vrati se u starački dom
nepristojan si,
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 15:23   #91
Quote:
Kristina19 kaže:
Evo i mene!
Tak ja svaki dan vjezbam po sat vremena na orbitreku i svaki put mi sve lakse za izdrzati. Morat cu produziti za kojih 10-ak minuta. I moram se pohvalit da bez problema zakopcam hlace koje prije 2 tjedna nisam mogla nikak! Aha, kaj kazete! Ali strah me stat na vagu pa da vidim samo dvije kilice manje.
Šta te briga za kile ako ti hlače bolje stoje! :klap:
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 19:37   #92
jel mi može netko objasnit kaj ovo znači, uopće ne kužim kaj je VO2maxa

"Kao prikladan vid aktivnosti za skidanje sala toplo se preporučuje bicikl! Naime, vožnja bicikla umjerenom brzinom (50% VO2maxa) dulje vrijeme donosi najbolje rezultate. Zašto? Kod tog tipa aktivnosti maksimalno se skida upravo masno tkivo! Ako podignete brzinu na 65% VO2maxa, potrošnja će biti 50% od masti, a 50% od glikogena. Ako dalje dižete stupanj aktivnosti na 85% VO2maxa, potrošnja energije će od masti uzimati samo 1/3, a ostalo će sve biti od ugljikohidrata."
(Strategija mršavljenja, dr. sc. I. Kulier)
ljubica zubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 21:44   #93
Quote:
ljubica zubica kaže:
jel mi može netko objasnit kaj ovo znači, uopće ne kužim kaj je VO2maxa

"Kao prikladan vid aktivnosti za skidanje sala toplo se preporučuje bicikl! Naime, vožnja bicikla umjerenom brzinom (50% VO2maxa) dulje vrijeme donosi najbolje rezultate. Zašto? Kod tog tipa aktivnosti maksimalno se skida upravo masno tkivo! Ako podignete brzinu na 65% VO2maxa, potrošnja će biti 50% od masti, a 50% od glikogena. Ako dalje dižete stupanj aktivnosti na 85% VO2maxa, potrošnja energije će od masti uzimati samo 1/3, a ostalo će sve biti od ugljikohidrata."
(Strategija mršavljenja, dr. sc. I. Kulier)
Prvo da te pohvalim što si čitala njegovu knjigu , jer mislim da je taj gosp. vrlo stručan, po onome što sam vidi slučajno na TV-u.
Vidio sam prošli tj. i 2 njegove knjige u knjižnici , jedna starija i druga nova, ali to nije ova. Trenutno ih nemam vremena pročitat, ali ću sigurno uspjeti tijekom ljeta.
Inače ima super int. stranice za one koje zanima pravilna prehrana, vidio sam da ima i nekakve besplatne softw. za skinuti za preračunavanje kalorija u prehrani i CD.......

Nisam stručnjak za sport i opčenito prehrani, ali koliko ja mogu zaključiti na temelju poznavanja biokemije i mojeg temeljnog znanja o tome, potrošnaj masnih kis. zahtjeva puno kisika, dok kod metabolizma glukoze kisika je potrebno daleko manje, dapače dolazi i do njegovog otpuštanja u razgradnji. Kad vježbaš pod punim opterećenje ti trošiš puno kisika, ali i pumo više kalorija u jedinici vremena, ali dolazi do nedostatka kisika pa mišići nisu više u stanju metabolizirati masne kis. i prinuđeni su više koristiti osnovne zalihe glikogena.
Ako se pređe i ova granica u potrošnji kisika onda više nemogu mišići ni dobivati energiju iz glukoze već ona na pola puta iz međumetabolita piruvata prelazi u mliječnu kiselinu (ona uzrokuje upalu mišića , zakiseli stanicu mišića i dolazi lagano do oštećenja njezinih organela) Mliječnu kiselinu mora jetra preraditi u glukozu, ali za to je potreban odmor.
VO2maxa. - to bi valjda trebalo biti objašnjeno u knjizi
možda se odnosi na potrošnju kisika
mišići troše oko 25% kisika u mirovanju, a u iznimno, iznimno jakom naporu može se potrošnja povećat do 90"%

Hrana - I. Kulier
Hrana - I. Kulier
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 21:53   #94
Quote:
Indigo Girl kaže:
Ne vrijeđati magic
nije mi namjera nikog vrijeđat, inače ne odgovaram na sarkastična pitanja, a to ako je neko star, mislim da je to pitanje duha, svi smo ponekad stari, a možda sam ja Metuzalemov brat s podugačkom bradom koji sjedi za kompićem,
ne mislim stavljat svoju biografiju u promet, jer i rekao sam da nisam stručnjak za ovo područje, već samo dajem svoj osobi stav i drago mi je ako mogu pomoći
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 22:34   #95
Quote:
Kristina19 kaže:
Evo i mene!
Tak ja svaki dan vjezbam po sat vremena na orbitreku i svaki put mi sve lakse za izdrzati. Morat cu produziti za kojih 10-ak minuta. I moram se pohvalit da bez problema zakopcam hlace koje prije 2 tjedna nisam mogla nikak! Aha, kaj kazete! Ali strah me stat na vagu pa da vidim samo dvije kilice manje.
samo ti produžavaj i pojačavaj
ma pusti vagu, ono što si dobila puno je vrjednije od bilo kakvog izgubljenog grama
pazi na prehranu, nemoj umirati od gladi
istezanje prije, i malo ugrijavanje dobro dođe u sprečavanju muskulfibera
ne zaboravi na disanje
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 08:37   #96
Quote:
Morph kaže:
Prvo da te pohvalim što si čitala njegovu knjigu , jer mislim da je taj gosp. vrlo stručan, po onome što sam vidi slučajno na TV-u.
Vidio sam prošli tj. i 2 njegove knjige u knjižnici , jedna starija i druga nova, ali to nije ova. Trenutno ih nemam vremena pročitat, ali ću sigurno uspjeti tijekom ljeta.
Inače ima super int. stranice za one koje zanima pravilna prehrana, vidio sam da ima i nekakve besplatne softw. za skinuti za preračunavanje kalorija u prehrani i CD.......
je, super je lik, i knjiga je genijalna i preporučam je svima.
evo poglavlja da znate o čemu piše:
zašto se debljamo?
emocionalni izjelica
hormoni, geni i mršavljenje
jesmo li predebeli?
bitka s kalorijama
otapanje masnog tkiva (termogeneza)
dijete za mršavljenje (koje je sve popljuvao )
pilule za mršavljenje (ovdje je još oštriji )
psihologija mršavljenja
fizička aktivnost i mršavljenje
mršavljenje i umjetna sladila

knjiga ima nevjerojatno mnogo podataka, tako da je npr. u poglavlju o umjetnim sladilima navedeno koja sve postoje, koje su preporučljive doze i sve podatke koji su važni.

fala na linku



VO2maxa. - to bi valjda trebalo biti objašnjeno u knjizi
možda se odnosi na potrošnju kisika
mišići troše oko 25% kisika u mirovanju, a u iznimno, iznimno jakom naporu može se potrošnja povećat do 90"%


nažalost nije, možda mi je promaklo, ali mislim da se samo na ovom mjestu to spominje. ali nakon ovog što si napisao, sigurna sam da se odnosi na maksimalnu potrošnju kisika.
fala
ljubica zubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 21:50   #97
Quote:
ljubica zubica kaže:
večeras sam hodala dva sata, do cmroka i nazad, pa još malo po gradu
a kad imam faks, vraćam se doma pješke, oko 40 min. nekad i dvaput na dan, jer imam užasan raspored pa moram dvaput dolazit.
Mislim da si ti najbolji primjer kako se rješiti viška kg.
Znanje je najbolja opcija u borbi i preventivi, a tako se i na najbolji način čuva zdravlje. Znanje je moć

Kod Cmroka postoje super stepenice, one koje idu kroz šumu dolje do Ksaverske ceste, ne one niže kod zgrada i ministarstva. Inače trčanje uz stepenice spada u teške vježbe, u biti to je za snagu (ako želiš imati najbolje noge u gradu ), nije baš klasična za mršavljenje.
Nemoj to raditi ako nisi još fizički spremna, ili imaš neke zdrastvene poteškoće. Možda za budućnost. Nemoj slomit nogu.

Hvala na sadržaju knjige, pročitat ću je iako nemam problema sa kilažom, a preporučio bih i ostalima na temelju saznanja o liku i djelu samog autora.
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 22:14   #98
Quote:
Morph kaže:
Mislim da si ti najbolji primjer kako se rješiti viška kg.
iz tvojih usta u Božje uši

danas sam išla na Sljeme.
koji divan osjećaj kad se tako iscrpiš i onda uživaš na suncu i friškom zraku!

uh, stepenice... išla sam u Gornjogradsku gimnaziju i svaki dan po onim prokletim Zakmardijevim stubama
zasad idem na 4. kat do stana, ali s trčanjem ću morat još dugo pričekat...
ljubica zubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 20:45   #99
opet sam bila gore

cure, kak vama ide?
ljubica zubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 21:17   #100
Ja sam još u podnožju
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.