Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2016., 11:05   #21
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
jel se to meni cini il ti grafa pri vrhu visi
i meni isto izgleda
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 12:53   #22
Mislim da moj cimer ima baš taj model kućišta, i jedina zamjerka su neprilagodljive rupe za postavljanje ventova 120/140 jednostavno ne možeš postaviti/pričvrstiti 3 venta (gore) iako fizički stanu.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 17:04   #23
Pa namijenjeno je da dva idu gore. I slim radijator. Imati gore tri nema smisla jer bi to doprinijelo negativnom tlaku u kućištu.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 17:41   #24
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
jel se to meni cini il ti grafa pri vrhu visi
Ne znam zašto su svi napustili onu staru praksu: bočna "šipka" koja se može skinuti ako ne treba, a na sebi je imala klizne držače za kartice.
Barem kod ovakvih, ozbiljnijih kućišta, za očekivati je da će korisnik u njega strpati i ozbiljne komponente, a ne neku integrušu. A te ozbiljne komponente i dalje su popriličan komad hardvera, s teškim rashladnim rješenjima, više ovako, krive ploču, vremenom gube kontakte ili čak izvale slot.
To bi na ovako skupim komponentama diglo cijenu zanemarivo, ali oni se gube u premještanju dijelova, rasporedu unutar kućišta, te modularno ovo-ono, a tako banalnu stvar svi zaborave.
Još prije 20 godina je Power Mac rješio problem "tople vode" sa svojim toplinskim zonama i zonskim hlađenjem. Istina, nije se radilo u potpunosti o standardnim formatima komponenti nego proprietary rješenjima, ali i ovi su mogli nekog vraga od tada naučiti, vrhunsko dostignuće je prebaciti napajanje dolje. I to samo da bi gore nakeljili alternativni prostor za hladnjak, ostalo mi više izgleda kao sretan spoj okolnosti...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:01   #25
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
i meni isto izgleda
Pogledao sad jer me scimalo, mrvicu visi, svi serafi se cine po p.su, kak to rijesit?

Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Mislim da moj cimer ima baš taj model kućišta, i jedina zamjerka su neprilagodljive rupe za postavljanje ventova 120/140 jednostavno ne možeš postaviti/pričvrstiti 3 venta (gore) iako fizički stanu.
Gore imas fizicki rupe za samo dva venta. Jedno pitanje, na prednjoj strani kucista ima prostora za 2 venta, kuciste dolazi s 3 po defaultu, 2 gore/1 naprijed. Dal dobijem ista ak uzmem jos jedno? Jos mogu dodati jedno na dno kucista i jedno na bocnu stranicu.
__________________
All You Zombies.

Zadnje uređivanje phiber : 14.02.2016. at 19:24.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 20:12   #26
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Pogledao sad jer me scimalo, mrvicu visi, svi serafi se cine po p.su, kak to rijesit?



Gore imas fizicki rupe za samo dva venta. Jedno pitanje, na prednjoj strani kucista ima prostora za 2 venta, kuciste dolazi s 3 po defaultu, 2 gore/1 naprijed. Dal dobijem ista ak uzmem jos jedno? Jos mogu dodati jedno na dno kucista i jedno na bocnu stranicu.
to ti je poslijedica teske kartice, nekad su kucista dolazila sa supportom za karticu, bas za to da ne visi, a to sad vise nitko ne radi
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 21:21   #27
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Pogledao sad jer me scimalo, mrvicu visi, svi serafi se cine po p.su, kak to rijesit?

Gore imas fizicki rupe za samo dva venta. Jedno pitanje, na prednjoj strani kucista ima prostora za 2 venta, kuciste dolazi s 3 po defaultu, 2 gore/1 naprijed. Dal dobijem ista ak uzmem jos jedno? Jos mogu dodati jedno na dno kucista i jedno na bocnu stranicu.
Kaj imaš nekakvu mekanu matičnu ploču? Ja bi ju podupro s nečim ak te brine.

Sad imaš negativan tlak u kućištu (ako je rpm svugdje isti). Ja bi stavio dva napred, jedan dolje, jedan gore i iza ostaviš vodeno. Uglavnom, kak god složiš da jače puše prema unutra.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.