Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2007., 20:37   #81
Budva je fina, da, ali je u poredjenju s Kotorom bez veze. Nije Budva mali Dubrovnik, no je Kotor mali Dubrovnik
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 00:16   #82
Citajuci neke pojedine isfrustirirane diskutante kojima su stalno nesta Srbi krivi te za ovo te za ono dolazim do zakljucka da bulaznite bezveze,ja sam Srbin i bio sam dosta puta u CG na moru i nikad nisam video da neko nekog provocira zbog nacionalnosti,najgore je sto se javljaju oni i koji nikad nisu bili u CG i okrivljuju kao na pokvarenoj ploci uvek Srbe za sve,a jos gori su ovi koji zive tamo zajedno sa svojom krvnom bracom a omalovazavaju ih,sramota.

Ljudi nije vam ovo 91. rat je odavno zavrsen,vi ga ocigledno jos spominjete bilo direktno ili indirektno i uvek jedni te isti krivci, to ponavljanje vam vise ni kod male dece nemoze proci,okanite se politike uzivajte u moru i plazama,muzici i ne zanosite se bez razloga.

Inace za omladinu ubedljivo predlazem Budvu po meni jedino mesto koje nesta vredi ako mislite na zabavu,ako ste dosli gledati muzeje ili npr. crkve onda vam predlazem da bez obzira na nacionalnost odete u Manastir Srpske Pravoslavne Crkve sv.Vasilije Ostroski u Ostroskoj pecini tj. mosti Sv. Vasilija Ostroskog,kazu da ima neke moci u tom Manastiru koji posecuju i Muslimani i Hrvati podjednako kao i Srbi i Crnogorci zbog svojih poznatih isceljiteljskih moci.
Oslo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 17:36   #83
Pa,imamo dosta potencijala za visoko kvalitetan turizam,ali ne moze se to odmah postici,tek tako.Tek smo postali nezavisna drzava,stranci tek treba da navale.Reklama 'fala bogu ima,na CNN-u,Euronews-u,i jos nekim stanicama.I efekta ima,iz godine u godinu sve je vise stranaca.Ponuda i usluga se poboljsavaju iz godine u godinu.Samo je problem objasniti strancima da se ne zovemo ni Croatia ni Serbia,vec Montenegro.

Sto se tice puteva,bolji su na jugu drzave nego na sjeveru.Ali,gradi se gradi.

Za par godina bice gotova magistrala Risan-Niksic-Zabljak,cime ce se sa juga do sjevera drzave stizati za nepuna tri sata.Dakle,putevi na jugu Crne Gore uopste nijesu toliko rizicni,ali ono sto im je neophodno jeste treca traka(koja je na nekim trasama vec gradjena od Podgorice do Budve),jer se ljeti od ogromne guzve zakrce putevi.

A,za sada ako idete na sjever,na planinu Durmitor ili Bjelasicu...
Jedini savjet vam je da vozite odgovarajucom brzinom i necete imati nikakvih problema. www.visit-montenegro.com
__________________
Ti si zadnji romantik na ovom svijetu,sto se sporo krece i ceka raj...
Wolf_MNE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 22:32   #84
Quote:
Wolf_MNE kaže: Pogledaj post
Pa,imamo dosta potencijala za visoko kvalitetan turizam,ali ne moze se to odmah postici,tek tako.Tek smo postali nezavisna drzava,stranci tek treba da navale.Reklama 'fala bogu ima,na CNN-u,Euronews-u,i jos nekim stanicama.I efekta ima,iz godine u godinu sve je vise stranaca.Ponuda i usluga se poboljsavaju iz godine u godinu.Samo je problem objasniti strancima da se ne zovemo ni Croatia ni Serbia,vec Montenegro.

Sto se tice puteva,bolji su na jugu drzave nego na sjeveru.Ali,gradi se gradi.

Za par godina bice gotova magistrala Risan-Niksic-Zabljak,cime ce se sa juga do sjevera drzave stizati za nepuna tri sata.Dakle,putevi na jugu Crne Gore uopste nijesu toliko rizicni,ali ono sto im je neophodno jeste treca traka(koja je na nekim trasama vec gradjena od Podgorice do Budve),jer se ljeti od ogromne guzve zakrce putevi.

A,za sada ako idete na sjever,na planinu Durmitor ili Bjelasicu...
Jedini savjet vam je da vozite odgovarajucom brzinom i necete imati nikakvih problema. www.visit-montenegro.com
Bogami vam je James Bond napravio reklamu kakvu se ne bi moglo platiti da ste ju naručivali...
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 22:45   #85
ne mogu zamisliti kvalitetan put do zabljaka
ali jedva cekam. durmitor je moje najomiljenije mjesto na svijetu.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 01:26   #86
''Emericzy'' - Bogami vam je James Bond napravio reklamu kakvu se ne bi moglo platiti da ste ju naručivali...

Bogami jes',iako se do nas ne putuje onim ''svemirskim'' vozovima.

Ali,vidi nam se drzavna zastava i pominje ime,a da li ce biti efekta,znace se kad pocne ljetnja sezona '007 ,za koju se prognozira da ce biti najposjecenija,do sada.


''Cinnamon Girl'' - ne mogu zamisliti kvalitetan put do zabljaka
ali jedva cekam. durmitor je moje najomiljenije mjesto na svijetu.


Bogami ces docekati,a do tada uzimaj nesto protiv mucnine.
__________________
Ti si zadnji romantik na ovom svijetu,sto se sporo krece i ceka raj...
Wolf_MNE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 12:14   #87
nisam vidjela da je netko napisao, kakve su avio-veze s crnom gorom?
koliko kosta rent-a-car?
koliko kosta najjeftinije nocenje?
postoje li hosteli?

jesu li najatraktivnije destinacije medjusobno povezane javnim prijevozom?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 13:08   #88
Koliko znam, slijece se ili u Tivat ili u Podgoricu. Cijene nocenja privatno su sve od 5 euro do 20 euro po krevetu, ali racunaj da je uglavnom 10-15 u sezoni na nekom finom, skromnom mjestu.
Sve je odlicno povezano autobusima i manjim autorizovanim kombijima i prijevoz je jeftin.
Ljudi su fini, svuda ima stoke gdje god odes, ali moje je iskustvo bilo odlicno, iako se odmah cuje da nisam ni Crnogorka ni Srbijanka.
Po kaficima i restoranima su cijene kao u Hrvatskoj, nema bas neke razlike.
Gostoprimstvo nije bas na visokom nivou kao na hrvatskoj rivijeri. Ovi valjda nemaju dugu tradiciju ugoscavanja stranaca, kao Hrvati, pa im je sve nekako mrsko i svejedno. To me jedino malo nerviralo uvijek.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 04:04   #89
Ne znam koliko cg primorje moze biti zanimljivo nekom iz Hrvatske.
koliko znam hrvate najvise dolaze na zabljak, znam da ih je dosta bilo ove zime (zabljak je na sjeveru ali nema nikakvih neugodnosti).tamo je i planina bjelasica,isto vrlo atraktivna.priroda na sjeveru je jako lijepa.putevi doduse bas i nijesu najbolji.put za sarajevo ide preko niksica i pive, neki djelovi,posebno u bosni su uzasni,i jedva da ima asfalta.dio kod nas je bolji,ali kroz pivu ima vise desetina tunela.
na moru imamo svega nekoliko gradova.kotor je lijep ali tamo se ne moze ostati duze od dnevnog izleta,nema plaza,vecih hotela i nije najcistiji a cesto ima problema sa vodom.
h.novi je mnogo vise grad,ima jako prijatnu klimu i zelenilo i cvijece, i mnogo je veci, ali usljed ratnih dogadjanja naseljen je srbima iz bih i hrvatske tako da je najsrpskiji grad u cijeloj cg, mada su i tu tendencije slabljenja od referenduma.
budva je kiceraj,sva je vjestacka, i ljeti najpunija raznoraznim sminkerima,a zimi mrtvo mjesto
petrovac je sladak ali dosta mali, vrlo blizu budve
izmedju budve i petrovca je sv.stefan, juce su ga kupili aman resorts,tako da ce postati jedan od glavnih hotela na jadranu, inace najbolji hoteli su u budvanskoj opstini, zadnjih godina je otvoreno par super-luksuznih.
podgorica se strahovito izgradila u posljednjoj deceniji.nije tacno da odaje utisak bijednog zivota, naprotiv covjek bi rekao kako je srecan taj narod koji po cijeli dan sjedi po kaficima i kladionicima u pjesackoj zoni.nocni je zivot takodje jako dinamican.pg je prijatan grad sa toplom klimom tokom zime (snijega prakticno nema),puno vegetacije i sirokih ulica.kulturnih znamenitosti medjutim prakticno nema,ima dosta novih zgrada, a i izuzetno ruznih komunistickih ne nedostaje.ovdje najavljuju avionsku liniju pg-zg od ljeta.
inace,pg je najbolje povezana sa morem,put do budve preko cetinja, i do bara i petrovca,kroz novi tunel sozinu su izvandredni za cg standarde.
na moru imaju i bar i ulcinj,bar je luka i dosta je ziv,za cg standarde velik grad,ali je nov i nema duha.u zaledju je stari utvrdjeni grad,ali zapusten.ulcinj ima islamski smek i to moze biti zanimljivo jer kod vas tog nema.interesantan je i zbog ogromne velike plaze i ade bojane.nekome moze da smeta sto je to grad ljeti pun sa stotinama hiljada kosovara.
cetinje je mrtvo malo mjesto na putu od budve do pg,nekome koga interesuje crna gora i ko je voli moze bit interesantno, ima 11 starih ambasada bivse kraljevine, nekoliko kraljevskih rezidencija koje su sad muzeji,manastir i crkvu gdje su sahranjeni kralj nikola i kraljica milena,etc.cetinje je bilo centar anti-ratnog pokreta i mislim da su simpatije prema hrvatima tamo najvece.ko bas,ali bas voli crnu goru mora se popeti na lovcen,odakle se vide i cetinje i boka, a tamo je mestrovicev mauzolej petra II petrovica-njegosa .inace bolje se drzite obale i durmitora.
destinacije su povezane javnim prevozom,narocito iz pg se moze doci svugdje autobusom i to dosta brzo,jer je zemlja mala.voz ide samo od bara,preko pg,kolasina,bijelog polja i dalje za srbiju.voz je jeftin,nekih par eura je od pg do mora,manje od 5 do bijelog polja.vozovi su naravno prepotopski.avioni lete za mnoge gradove u evropi iz tivta,i podgorice.mnogi dolaze u cg preko cilipa jer su svega oko 35 km od h.novog.
hostela u cg koliko znam uopste nema
put risan-nk-zabljak se radi i jedna dionica je cak pustena,no jedan dio puta i dalje je vrlo naporan,uzak i jos iz austro-ugarskog doba
__________________
"ja bih htio da budem buktinja u toj zemlji ka kojoj se plovi"
gravity's_rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 07:45   #90
E upravo se ovakve C.Gore ja sjecam
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 12:16   #91
montenegro rules!
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 13:56   #92
Quote:
Robierre kaže: Pogledaj post
Daklem, planira se sljedeći tjedan neki Balkan tour, pa bi trebalo pogledati i nešto Crne gore. Znači nije u planu kupanje, izlasci i to, nego me čisto interesira malo obilazak i eventualan prijedlog gdje pojesti nešto dobro, ručak, večerica itd.

Nema nikakve sumnje da je u CG najaktraktivniji sjeverni, dio - Durmitor, Žabljak, kanonj Tare, nekoliko manastira, Cetinje.... Prosurfaj malo, imaju ok stranice, vidjet ćeš brzo zašto se prije svega to isplati vidjeti. To pod pretpostavkom Mi planiramo, dvije familije, sljedeće ljeto... A možda od silnih planinskih ljepota, spustimo se i do obale... Želja mi je okupati se na ulcinjskoj plaži. Ostali dio - Boku, Budvu i okolicu smo već vidjeli. Ako budeš u prilici, obiđi stari grad Bar... vidjet ćeš što je napušten grad koji je nekoć bio velik kao Dubrovnik...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 02:47   #93
molio bih za savjete i osvrte..

dakle, kako vam se čini ova ruta:

1.dan: RH - Herceg Novi - Kotor

2.dan: Kotor - Budva

3.dan: Budva - Bar - Ulcinj

4.dan: Ulcinj - Skadar - Skadarsko jezero (zna li tko kakav kamp sa sjeverne strane jezera?)

5.dan: Skadarsko jezero - Podgorica - (Cetinje) - Budva - RH


treba li ipak kojem od navedenih gradova posvetiti čitav dan?

uzmite u obzir da se radi o grupi studenata

Zadnje uređivanje Ferdibrand : 20.03.2007. at 03:19.
Ferdibrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:02   #94
Quote:
Ferdibrand Boffin kaže: Pogledaj post
molio bih za savjete i osvrte..

dakle, kako vam se čini ova ruta:

1.dan: RH - Herceg Novi - Kotor

2.dan: Kotor - Budva

3.dan: Budva - Bar - Ulcinj

4.dan: Ulcinj - Skadar - Skadarsko jezero (zna li tko kakav kamp sa sjeverne strane jezera?)

5.dan: Skadarsko jezero - Podgorica - (Cetinje) - Budva - RH


treba li ipak kojem od navedenih gradova posvetiti čitav dan?

uzmite u obzir da se radi o grupi studenata
U sustini mislim da hoces previse za kratko vrijeme (narocito ne znam sta hoces da uradis u tim gradovima, samo da napravis djir i zuris dalje?), ali recimo ovako:

Herceg Novi mozes obici kratkom setnjom, popiti kafu, jesti, nastaviti za Kotor, obavezno onom duzom rutom (ne trajekt!), tako da vidis Gospu od Skrplja i ostala divna mjesta.

U Kotoru budes ostatak dana i prenocis npr. u Dobroti privatno, ili sa druge strane - Prcanj (predivno mjesto!).

Odatle uzmi najkraci put do Budve, jer je to i tako dosadan dio i nema sta da se vidi. Mada mislim da bi (po meni) bolje bilo da ides do Budve preko Njegusa. Takav pogled i taj put se ne zaboravlja.

Budva, Bar, Ulcinj. U Baru nemas sta da vidis bas, ali mozes napraviti pauzu i otici do Starog Bara i popiti nesto i prezalogajiti.

Ulcinj je takodje gubljenje vremena, ukoliko neces na plazu. Idi odmah na Adu Bojanu.

Ako neces na Adu Bojanu, Ulcinj i to, onda radije odmah novim tunelom sebi skrati to i idi do Skadarskog Jezera i do Rijeke Crnojevica. Ja bih ti radije preporucila da skroz promijenis plan od Budve i da umjesto Ulcinja, odes poslije Skadarskog Jezera preko Rijeke Crnojevica do Cetinja i odatle do Lovcena. Nije daleko, a put je siguran. I odusevices se pogledom.

Sto se tice kampova, ne znam da li ih imaju sjeverno, ali imas uvijek jeftin smjestaj. Na Cetinju mozes naci smjestaj npr. 35-40 kn privatno.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:03   #95
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
U sustini mislim da hoces previse za kratko vrijeme (narocito ne znam sta hoces da uradis u tim gradovima, samo da napravis djir i zuris dalje?), ali recimo ovako:

Herceg Novi mozes obici kratkom setnjom, popiti kafu, jesti, nastaviti za Kotor, obavezno onom duzom rutom (ne trajekt!), tako da vidis Gospu od Skrplja i ostala divna mjesta.

U Kotoru budes ostatak dana i prenocis npr. u Dobroti privatno, ili sa druge strane - Prcanj (predivno mjesto!).

Odatle uzmi najkraci put do Budve, jer je to i tako dosadan dio i nema sta da se vidi. Mada mislim da bi (po meni) bolje bilo da ides do Budve preko Njegusa. Takav pogled i taj put se ne zaboravlja.

Budva, Bar, Ulcinj. U Baru nemas sta da vidis bas, ali mozes napraviti pauzu i otici do Starog Bara i popiti nesto i prezalogajiti.

Ulcinj je takodje gubljenje vremena, ukoliko neces na plazu. Idi odmah na Adu Bojanu.

Ako neces na Adu Bojanu, Ulcinj i to, onda radije odmah novim tunelom sebi skrati to i idi do Skadarskog Jezera i do Rijeke Crnojevica. Ja bih ti radije preporucila da skroz promijenis plan od Budve i da umjesto Ulcinja, odes poslije Skadarskog Jezera preko Rijeke Crnojevica do Cetinja i odatle do Lovcena. Nije daleko, a put je siguran. I odusevices se pogledom.

Sto se tice kampova, ne znam da li ih imaju sjeverno, ali imas uvijek jeftin smjestaj. Na Cetinju mozes naci smjestaj npr. 35-40 kn privatno.
Zaboravila sam Podgoricu. I to mozes da izbjegnes komotno. Apsolutno nemas sta da vidis, osim da izgubis vrijeme, a ionako ne mozes to sve stici taj dan.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:39   #96
Ako što vrijedi, potpuno se slažem s Cinnamon Girl. To je puno bolji plan. I ne propustiti cestu Kotor-Njeguši (ili obrnuto). Zajebi Ulcinj i Podgoricu. Ni Budva (po meni) ne vrijedi više od pauze na sat-dva, tek toliko da kažeš da si bio tamo; to je zamka za turiste u kojoj pametan čovjek nema što tražiti.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:21   #97
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ako što vrijedi, potpuno se slažem s Cinnamon Girl. To je puno bolji plan. I ne propustiti cestu Kotor-Njeguši (ili obrnuto). Zajebi Ulcinj i Podgoricu. Ni Budva (po meni) ne vrijedi više od pauze na sat-dva, tek toliko da kažeš da si bio tamo; to je zamka za turiste u kojoj pametan čovjek nema što tražiti.
Vidim da si bio u Ulcinju. Zamisli mene i Ulcinj, jednog uzasno kisnog dana. Mrko nebo, kisa lije, a oni iznijeli sav onaj kic na ulice, isparava cesta koja je tijekom dugih vrucih mjeseci gotovo pregorjela i mijesa se sa mirisima grila, pomfrita, kolaca iz slasticarne i plastike i drugih vjestackih materijala iz kineskih radnji. Strahota. Vrijedilo je jedino otici do tvrdjave i prosetati se tamo, ali sve napusteno i zaraslo u grmlje, puno pasa lutalica. A u daljini ona prelijepa plaza, takodje opustosena tog dana zbog vremena.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:30   #98
puno lijepše i bolje nego u Hrv!
nick4ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:35   #99
I ja dajem glas za cestu preko Njeguša.
Ulcinj je hmmm.... istina ništa posebno ali ako su oni namjeravali otići u Skadar,Albanija onda im je, vjerujem, to dobar uvod u Albaniju. Jedna malo drugačija Crna Gora sa dvojezičnim natpisima i minaretima.

Budva isto nije ništa nezaboravno. Ne znam zašto je toliko razvikana.
U Kotoru je za one sa pristojnom kondicijom dobro popeti se na tvrđavu. Perast je prekrasan.

Idući put namjeravam na Žabljak i Taru, nekako mi tamo planine djeluju zanimljivije od primorja (osim Boke).
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:38   #100
Quote:
nick4ban kaže: Pogledaj post
puno lijepše i bolje nego u Hrv!


No, no, nećemo pretjerivati. CG je zanimljiva i ima lijepih kutaka, ali na stranu lokal patriotizam, teško ju možeš usporediti sa Hrv
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.