Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2012., 13:38   #121
Ima netko neko mišljenje o Zlatarovom zlatu. Meni je knjiga bez veze (za sad) Čitam je od prije dva dana došao do 80 strane a još ništa ne znam šta se dešava unutra. Jel to do mene ,nisam koncentriran ili je to takva knjiga? Inače čitam relativno puno ,ali ova me knjiga ubija :/
__________________
"Moja domovina je Zemlja,a religija ljubav..."
BlackBoy :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 13:42   #122
i mene je hebalo oni povijesni dogadaji

ne brini nije do tebe
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 14:22   #123
Quote:
BlackBoy :) kaže: Pogledaj post
Ima netko neko mišljenje o Zlatarovom zlatu. Meni je knjiga bez veze (za sad) Čitam je od prije dva dana došao do 80 strane a još ništa ne znam šta se dešava unutra. Jel to do mene ,nisam koncentriran ili je to takva knjiga? Inače čitam relativno puno ,ali ova me knjiga ubija :/
Pa nije toliko ni loša, bilo je puno gorih (tj. ako si prvi razred imat ćeš puno gorih).
A teško da možeš biti dobro koncentriran na djelo koje je više povijesnog karaktera nego ljubavnog. Ja sam ugl. te povijesne spike preskako u širokom luku i više se bazirao na Krupićevu.

A takav je Šenoa. Građu za svoje romane (ima ih ukupno 5 mislim ) je crpio iz povijesnih događaja (kako njegovih), a nekada je znao i iz suvremenih događaja (koji su nama opet povijesni) tako da ti dođe na isto.
vitamin D is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 14:26   #124
Pratiš dvije fabule: povijesnu i ljubavnu. Likovi su i stvarni i izmišljeni, ali Šenoa to sve ispreplete. Imaš na podforumu Književnost baš temu o Zlatarevom zlatu pa pogledaj tamo ako ti što nije jasno.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 15:57   #125
a ti ljubavni dijelovi su ok,a ovi povijesni su dosadni i ima podosta latinskih riječi... Uglavnom hvala Vam
__________________
"Moja domovina je Zemlja,a religija ljubav..."
BlackBoy :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 21:40   #126
Evo i ja imam to za lektiru preko praznika, počeo sam čitat na 1. sam str... , uglavnom jako mi je dosadna...
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 22:15   #127
Quote:
Lent11 kaže: Pogledaj post
Evo i ja imam to za lektiru preko praznika, počeo sam čitat na 1. sam str... , uglavnom jako mi je dosadna...
haha..Znam kako ti je, ja sam na 104, još 180,al počinje mi biti ok, barem neki dijelovi
__________________
"Moja domovina je Zemlja,a religija ljubav..."
BlackBoy :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 21:51   #128
imam pitanje u vezi lektire povratak filipa latinovicza, pročitala sam prvih 50 str. i nemam pojma što sam pročitala
ima li tko da mi nešto reče o početku knjige, nije mi jasno je li se on vratio i bio u toj nekoj trafici pa se prisjećao, a
kasnije piše da se vrača ili negdje ide s Jožom Podravecom ili se i to prisjeća?????????
illusion456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 22:01   #129
Sami početak je ono legendarno: Svitalo je... i opisuje se njegov povratak kući. Prisjeća se svakog djelića svog djetinjstva pomoću mirisa tih i predmeta koje susreće odmah dok dođe (vrata, kvaka...). Nakon toga se prisjeća djetinjstva s majkom (Regina? ), a ona je prikaz loše majke. On je kao dijete stalno bio oko neke peći i ima asocijacije non-stop. Onaj baršun, slika itd....

Bilo je davno kad sam čitala, ali se tih nekih pojedinosti dobro sjećam. Jel ti poznato išta?
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 22:16   #130
imaš dobro pamčenje, ja sam ovo danas čitala i odmah zaboravila
sjetila sam se majke i njihova odnosa, ostalo što je imalo veze s
predmetima, asocijacijama je isparilo.
illusion456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 22:26   #131
Znam dobro da je ona igrala ulogu u njegovom životu i da je došao natrag kako bi 'raščistio svoju prošlost'.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 22:14   #132
Pozdrav!
HITNO mi treba tekst dekamerona online. jer zna netko gdje ima taj tekst na internetu??
__________________
Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore. - Albert Einstein
xxx96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 19:20   #133
Jel netko procitao "Kabanicu(N.V.Gogolja)? Htjela bi uzeti tu knjigu, tj.moram nju procitati. Pa ako netko moze napisati svoje dojmove-ukratko? Ako je knjiga zanimljiva,jos bolje
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 20:30   #134
Quote:
Miss Opium kaže: Pogledaj post
Jel netko procitao "Kabanicu(N.V.Gogolja)? Htjela bi uzeti tu knjigu, tj.moram nju procitati. Pa ako netko moze napisati svoje dojmove-ukratko? Ako je knjiga zanimljiva,jos bolje
Odlična knjiga, jest da sam ju pročitala prije godinu dana, ali sjećam je se kao zanimljive knjige pogotovo su dobri mali elementi fantastike koji se jave na kraju.
Hunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 22:08   #135
Quote:
Hunny kaže: Pogledaj post
Odlična knjiga, jest da sam ju pročitala prije godinu dana, ali sjećam je se kao zanimljive knjige pogotovo su dobri mali elementi fantastike koji se jave na kraju.
Danas sam nju bas uzela, pa cu procitati u jednom od ovih dana. Mislila sam da ima vise stranica, ali sam se iznenadila. Svejedno,hvala
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 14:55   #136
Bakreni Petar

Zna li tko ima li negdje obradjena lektira Bakreni Petar od Ante Gardasa, za 4. razred.
rujanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 19:35   #137
Da li neko može staviti spisak lektira koje se rade u hrvatskim SREDNJIM školama? Želeo bih da uporedim neke stvari.
Hajduk Veljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 17:24   #138
Unhappy pomoooc!

za ponedeljak moramo izabraz lektiru ili knjigu ko zelji,znaci moraju ju procitat do ponedeljka,i pisat emo sastavak,mozete mi predlozit neekuu knjiguuu???hitnooo!
ana98dž is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 13:17   #139
Quote:
ana98dž kaže: Pogledaj post
za ponedeljak moramo izabraz lektiru ili knjigu ko zelji,znaci moraju ju procitat do ponedeljka,i pisat emo sastavak,mozete mi predlozit neekuu knjiguuu???hitnooo!
Mali princ. Možeš puno pisati o tome, a lako se čita.
__________________
"Ima nečeg utješnog i radosnog u prizoru sreće običnog, malog čovjeka." Tracy Chevalier
ajdontnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 19:11   #140
Ima li netko za posuditi biljeznicu sa napisanim lektirama?
Citao sam u prvoj skoli, i sad opet u drugoj iz ponova sve trebam, nemam vremena jer radim, jedva stizem ostalo.

Trebaju mi jos:
Kiklop
Kratki izlet
Predstava Hamleta u selu Mrdusa Donja
Put bez sna
Majka hrabrost i njezina djeca
Smrt Vronskog
Stranac
Kuga
Stolice
Proljece Ivana Galeba

Ako ima netko javite mi u inbox please.
dany21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.