Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2011., 10:54   #2721
Potrošnja..

Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Imam gore zimske gume 195/65/15 i troši 7,3 litre ( kombinirano bez šparanja ) bez uporabe klima uređaja, maglenki itd...
Nisam ljudi skužio pričate li o benzincu ili dizelašu..elem, danas sam krenuo na posao službenim Golfom 2.0 TDi, resetirao kom i kroz Zagreb, s time da uopće nije bila gužva, kad sam stigao na posao, potrošnja je bila - 8 litara.
Normalno sam vozio, bez ugrijavanja na mjestu prije kretanja, bez klime, upaljena svjetla i to je to.

A vi se bunite na potrošnju benzinskog SX4?!
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 10:58   #2722
Quote:
Mirotvorac kaže: Pogledaj post
Sto ljudi, sto ćudi - ja vozio SX4x4 1.6 i autić mi je mrak - jest, ima taj mrtvi kut, ali imaju ga i neki drugi auti - jest, bunker je mali, ali svako zlo za neko dobro - auto je tcrd, ja volim mekane aute ali mi kod Suze ne smeta. I zaboravio si reći da leži fantastično i da ga je gotovo nemoguće zanijeti (ja nisam uspio).

Uostalom to i jest mali auto. A kad si kupovao valjda si zavirio u prtljažnik majku mu .
E da prtljažnik, je mali je, ali zato se stražnja klupa vrlo lako preklapa kada zatreba veći. I naravno nije to obiteljski auto i kod kupovine bi svako trebao i to uzeti u obzir. To je auto za dvije osobe kada se ide na neki godišnji.
A sve ovo drugo što kaže mirotvorac stoji.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:39   #2723
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
E da prtljažnik, je mali je, ali zato se stražnja klupa vrlo lako preklapa kada zatreba veći. I naravno nije to obiteljski auto i kod kupovine bi svako trebao i to uzeti u obzir. To je auto za dvije osobe kada se ide na neki godišnji.
A sve ovo drugo što kaže mirotvorac stoji.
Kada maknem policu stane mi ista količina stvari kao i u limuzinu. Ima još jedan veliki plus, veliki utovarni prostor. Svari koje mi ne stanu u limuzinu zbog malog ulaza u gepek u suzu idu bez beda, npr. kanta za smeće...
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 12:35   #2724
Quote:
Mirotvorac kaže: Pogledaj post
Nisam ljudi skužio pričate li o benzincu ili dizelašu..elem, danas sam krenuo na posao službenim Golfom 2.0 TDi, resetirao kom i kroz Zagreb, s time da uopće nije bila gužva, kad sam stigao na posao, potrošnja je bila - 8 litara.
Normalno sam vozio, bez ugrijavanja na mjestu prije kretanja, bez klime, upaljena svjetla i to je to.

A vi se bunite na potrošnju benzinskog SX4?!
Ma nisi ti to dobro shvatio, ja se ne bunim na potrošnju, dapaće ja imam gs aac 1.6 samo prednji pogon i 120 ks, i mene je zanimalo kako se neki tuže na potrošnju, pa sam onda ovdje iznio svoja zapažanja, odnosno mjerenja; kombinirana vožnja bez šteđenja ( otprilike pola grad pola otvorena cesta) prosjek na oko 3000 km 7.4 litre, vožnja autocestom oko 150 km/h 9,1 litra, dakle mjereno ne po kompu pošto je njegov izračun u prvom slučaju 6,8 a u drugom 8,6 l.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 13:20   #2725
treći servis

ahoj!

evo ja obavila treći servis. najopširniji. moram pohvaliti kuću koja je napravila servis - suzuki centar zapad, kod city centra one u zagrebu. svaka čast ekipi, vrlo profesionalni, brzi (sat i pol za servis), uslužni, jeftiniji (zvala sam sve salone u zagrebu i okolici, i ovaj je bio u rangu najjeftinijih - 1500kn za taj treći servis, koji je, kažem, i inače najskuplji). plus - rekla sam čovjeku koji je zaprimio auto da mi pogleda suvozački retrovizor jer mislim da ne grije, a trebao bi kad je grijanje retrovizora / zadnjeg stakla uključeno. i pogledao čovjek i stvarno ne radi. naručio je novi koji će doći za max 20 dana i kaže da je to pod garancijom i stoga ne košta ništa. napomena - kad sam zvala druge salone, neki su rekli da nisu retrovizori više pod garancijom (auto je star godinu i pol; dakle naplatili bi mi), tako da oprez, provjerite informacije koje tražite na više strana.
eto, sve u svemu - prezadovoljna i svakako ih preporučujem!

pozdrav!!
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 14:16   #2726
Quote:
malaodradara kaže: Pogledaj post
ahoj!

evo ja obavila treći servis. najopširniji. moram pohvaliti kuću koja je napravila servis - suzuki centar zapad, kod city centra one u zagrebu. svaka čast ekipi, vrlo profesionalni, brzi (sat i pol za servis), uslužni, jeftiniji (zvala sam sve salone u zagrebu i okolici, i ovaj je bio u rangu najjeftinijih - 1500kn za taj treći servis, koji je, kažem, i inače najskuplji). plus - rekla sam čovjeku koji je zaprimio auto da mi pogleda suvozački retrovizor jer mislim da ne grije, a trebao bi kad je grijanje retrovizora / zadnjeg stakla uključeno. i pogledao čovjek i stvarno ne radi. naručio je novi koji će doći za max 20 dana i kaže da je to pod garancijom i stoga ne košta ništa. napomena - kad sam zvala druge salone, neki su rekli da nisu retrovizori više pod garancijom (auto je star godinu i pol; dakle naplatili bi mi), tako da oprez, provjerite informacije koje tražite na više strana.
eto, sve u svemu - prezadovoljna i svakako ih preporučujem!

pozdrav!!
Ak se ne varam to je ekipa koja je bila u Velikoj Gorici, a pošto je do sad taj servis u Gorici bio najbolji vjerujem da isto vrijedi sad za ovaj.

S retrovizorom sam imo i sam isti problem na swiftu, dečki su ga naručili i kad je stigo zamjenili za cca 10 min, naravno pod garancijom.
doodlez is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 16:04   #2727
Quote:
malaodradara kaže: Pogledaj post
ahoj!

evo ja obavila treći servis. najopširniji. moram pohvaliti kuću koja je napravila servis - suzuki centar zapad, kod city centra one u zagrebu. svaka čast ekipi, vrlo profesionalni, brzi (sat i pol za servis), uslužni, jeftiniji (zvala sam sve salone u zagrebu i okolici, i ovaj je bio u rangu najjeftinijih - 1500kn za taj treći servis, koji je, kažem, i inače najskuplji). plus - rekla sam čovjeku koji je zaprimio auto da mi pogleda suvozački retrovizor jer mislim da ne grije, a trebao bi kad je grijanje retrovizora / zadnjeg stakla uključeno. i pogledao čovjek i stvarno ne radi. naručio je novi koji će doći za max 20 dana i kaže da je to pod garancijom i stoga ne košta ništa. napomena - kad sam zvala druge salone, neki su rekli da nisu retrovizori više pod garancijom (auto je star godinu i pol; dakle naplatili bi mi), tako da oprez, provjerite informacije koje tražite na više strana.
eto, sve u svemu - prezadovoljna i svakako ih preporučujem!

pozdrav!!
A jel možeš napisati što je sve zamijenjeno i što je rađeno. Hvala
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 22:19   #2728
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
A jel možeš napisati što je sve zamijenjeno i što je rađeno. Hvala
Meni su menjali:
-ulje
-filter
-antifriz
-filter zraka
-ulje u diferencijalu
-čistili tromle
-3 radne vure
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 10:27   #2729
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Meni su menjali:
-ulje
-filter
-antifriz
-filter zraka
-ulje u diferencijalu
-čistili tromle
-3 radne vure
Evo sad imam i račun pred sobom, tak da sad tek vidim da sam još nekaj izostavil...

+brtva čepa ulja
+filter ventilacije
+ulje mjenjača GL-4 75 tak da nije bil diferencijal...
antifriz 4l

cca 1000kn +pdv (s mojim uljem)
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 09:49   #2730
OK, da li je netko išao na servis u sela kraj siska, kakvi su vam oni, jeste li zadovoljni njima.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:18   #2731
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
OK, da li je netko išao na servis u sela kraj siska, kakvi su vam oni, jeste li zadovoljni njima.
Zar nitko nije išao kod njih u servis.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:32   #2732
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Zar nitko nije išao kod njih u servis.
Vjerujem da je to firma koja je prodaju i servis imala i u Zg, pa su se kasnije prebacili u VG (Autocentar...)
Ja sam kod njih kupio auto i odradio 3 redovna servisa (u VG) i vrlo sam zadovoljan i cijenom i poslom.

Cak sam fotkao auto da bih molerima doma pokazao kako se priprema povrsina za rad (zastita najlonom: sic, mjenjac, volan....)

No moram priznati da nisam svaki puta primjetio iste ljude.
OrahovaNevjesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 20:11   #2733
Quote:
OrahovaNevjesta kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je to firma koja je prodaju i servis imala i u Zg, pa su se kasnije prebacili u VG (Autocentar...)
Ja sam kod njih kupio auto i odradio 3 redovna servisa (u VG) i vrlo sam zadovoljan i cijenom i poslom.

Cak sam fotkao auto da bih molerima doma pokazao kako se priprema povrsina za rad (zastita najlonom: sic, mjenjac, volan....)

No moram priznati da nisam svaki puta primjetio iste ljude.
Da ista je to firma, no ipak me zanima da li je netko bio u Selima kod Siska, imam u planu otići kod njih.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 20:50   #2734
sx4 2007 godiste, 147.000 km plin od početka, jedini kvar zamjena žarulje na tablici i žarulja u kabini!!!! auto za svaku pohvalu!!!!!
samo redovito servisiranje.
pu-suzuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 20:56   #2735
Quote:
pu-suzuki kaže: Pogledaj post
i žarulja u kabini!!!!
Si skužio da je nema nigdje za kupit osim u servisu?
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:04   #2736
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Si skužio da je nema nigdje za kupit osim u servisu?
nisam dalje niti tražio, znam da su mi žaruljice na tablicama naplatili 38 kn. Imam samo rijeci pohvale na pulski servis
pu-suzuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:09   #2737
Quote:
pu-suzuki kaže: Pogledaj post
nisam dalje niti tražio, znam da su mi žaruljice na tablicama naplatili 38 kn. Imam samo rijeci pohvale na pulski servis
Plafonjera je unikatna žaruljica specifične dužine koje nema nigdje!
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:51   #2738
Pozdrav svima. Nije me odavno bilo ovdje.

Imam naravno pitanje. Naime, slupao sam sx4 4x4. Udario sam u stjenu u brdu i polomio prednji dio da ne dataljiziram, šoferšajbu i zračna dva jastuka su se aktivirala.
Ponuda za popravak od jednoga mehaničara koji nema zamjenskih djelova nego radi preko auto kuća je 42 000 kn, s tim da su mu djelovi 30 000.
Auto je 2008 g. i s obziro da je popravak blizu ne isplativosti, tražio sam da mi se auto procjeni ako bi ga mogao zamjeniti, "staro za novo" i tip mi kaže da auto vrijedi oko 25 000 kn.

Što vi mislite? Ja mislim da je to pre malo ako je takvo auto održavano i još moj ima plin, oko 85 000 kn, pa valjda ovaj moj vrijedi 40 000kn?
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 15:24   #2739
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Nije me odavno bilo ovdje.

Imam naravno pitanje. Naime, slupao sam sx4 4x4. Udario sam u stjenu u brdu i polomio prednji dio da ne dataljiziram, šoferšajbu i zračna dva jastuka su se aktivirala.
Ponuda za popravak od jednoga mehaničara koji nema zamjenskih djelova nego radi preko auto kuća je 42 000 kn, s tim da su mu djelovi 30 000.
Auto je 2008 g. i s obziro da je popravak blizu ne isplativosti, tražio sam da mi se auto procjeni ako bi ga mogao zamjeniti, "staro za novo" i tip mi kaže da auto vrijedi oko 25 000 kn.

Što vi mislite? Ja mislim da je to pre malo ako je takvo auto održavano i još moj ima plin, oko 85 000 kn, pa valjda ovaj moj vrijedi 40 000kn?
Kasko, sljedeći put...
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:07   #2740
Pa sad nikada ti autokuće nisu ponudili realnu cijenu u zamjeni staro za novo, da sam ja na tvom mjestu ja bih ga sam popravljao, uglavnom probaj se nekako snaći za dijelove, naći drugog majstora koji će se možda bolje snaći, ne znam odakle si ali možeš probati dijelove potražiti u mađarskoj, a i uvijek imaš opciju sam ga prodati kao karambolirano vozilo pa ćeš sam vidjeti kakve se cijene nude, uglavno tko god ti bude želio kupiti taj auto, on će ga popraviti i prodati a sigurno će ti isto željeti što je god moguće više skinuti cijenu.
A svakako stoji drugi put kasko.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.