Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2007., 14:18   #21
Quote:
GoRi kaže: Pogledaj post
I danas nevjerujem i tako če i ostati dok se osobno ne uvjerim u to, ma da mogu biti prisutan na toj seansi kad god poželim. Otiči tamo i vidjeti to ili ne pitanje je sad?
pa - ODI! što se ustručavaš, ako ti je takvo nešto ponuđeno "na izvolite"?
odi, pogledaj, dobro promotri i ispitaj, vrati se i napiši nam izvještaj.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 14:32   #22
ej cu,...nisam neki znalac ni nista, ali oduvjek sam htio to malo bolje prouciti. pa sam mislio ako ti se da prespavat cu s vama jednu ili dvije noci u stanu, ako ima mjesta, cisto da sve to vidim. inace sam student apsolvent, i nisam jos nikoga ubio ni pokrao upoznat cu se i s tvojim susjedima i ako oces imam i osobnu i sve, a spavat cu na nekoj deki na podu nema problema. samo da vidim dali je to sve tako, ili jednostavno mirisi dolaze iz vana, prozor otvori neko po noci dok hoda u snu i ne sjeca se, a mis uvjek svjetli. meni se desi da mi i upali kompjutor (koj se pali na micanje misa) iz cista mira, tako da je sve to relativno...
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 14:46   #23
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
šta fali duhovima? da ih bar ja imam u stanu.. ponekad mi fali sitnih pizdarija. za ozbiljnije stvari ionako nisu sposobni
i meni se događa,ono 10 puta pogledam na to mijesto nema tražene stvari
pogledam 11 put kad je tamo zar to ima veze s duhovima?
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 14:48   #24
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
ej cu,...nisam neki znalac ni nista, ali oduvjek sam htio to malo bolje prouciti. pa sam mislio ako ti se da prespavat cu s vama jednu ili dvije noci u stanu, ako ima mjesta, cisto da sve to vidim. inace sam student apsolvent, i nisam jos nikoga ubio ni pokrao upoznat cu se i s tvojim susjedima i ako oces imam i osobnu i sve, a spavat cu na nekoj deki na podu nema problema. samo da vidim dali je to sve tako, ili jednostavno mirisi dolaze iz vana, prozor otvori neko po noci dok hoda u snu i ne sjeca se, a mis uvjek svjetli. meni se desi da mi i upali kompjutor (koj se pali na micanje misa) iz cista mira, tako da je sve to relativno...

Mislim da bi ti nešto drugo proučavao.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 15:01   #25
Sanjaš li ljude kojima fali komad lica?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 15:11   #26
zgrada je 167x godina. neznam zadnju tocno, ugravirana je godina u ulaz zgrade. nije britanac točno... malo više da sad ne napišem adresu na netu

o prijasnjim ljudima neznam ništa, niti na netu mogu šta naći - nema ničeg - stan je ogroman (100+ m2) prejeben, prejeftin, namješten i komforan pa nam nije jasno zašto nitko ne živi u njemu, znam da je prije neka familija žvijela tu ali ne znam zašto je otišla.

ključeve nema nitko osim nas.

snovi ? sanjam duplo intenzivnije (makar inace sanjam zestoko), prvih dana su me neki đavoli mučili cijelu noć, čujem grebanje i zvukove.

možda umišljamo sve, nadam se da umišljamo sve.
dr.karamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 15:32   #27
I ja sam imala slicnu situaciju u proslom stanu.Otvaranje prozora,paljenje svjetala,ormara,aparata,osjecaj necije prisutnosti i tak.Al smo se mi uvjeravali da nije nista,da nisu duhovi.Shvatila sam da ipak nije samo nista kada mi se pocelo desavati 100 takvih stvari u jednom danu,pa nisam od straha par noci spavala. Al eto..Ja se iselila i sad je mir.Valjda.
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 15:33   #28
[QUOTE=dr.karamela;7286097]
Quote:
zgrada je 167x godina. neznam zadnju tocno, ugravirana je godina u ulaz zgrade. nije britanac točno... malo više da sad ne napišem adresu na netu
morti je sagrađena na groblju



Quote:
znam da je prije nek a familija žvijela tu ali ne znam zašto je otišla.
Pobegli su..

Quote:
ključeve nema nitko osim nas.
duhovi ne trebaju ključeve već vašu pažnju

Quote:
dana su me neki đavoli mučili cijelu noć, čujem grebanje i zvukove.
Miševi?

Quote:
možda umišljamo sve, nadam se da umišljamo sve.

Svaka stara kuća ima energetski zapis onoga što se u njoj događalo.
možda su vam u strahu velike oči

no, evo konkretnog slučaja;
žena u velikoj kući živi sa svojom sestrom, i često imaju posjete prijateljica i poznanika
jednom ju je jedna frendica pitala da tko je ta mlađa žena dolje u hodniku
ma koja pitala je vlasnica kuće
ma ona mlada sa crnom kosom
ne takve nema tu
ma kak nema, pa sad sam je dolje na ulazu vidjela kako je prošla hodnikom
ne varaš se
ma ne
i ja sam je vidio kad sam bio kod vas prošli petak- veli joj susjed
kaj god, pa znate tko tu živi, a ulazna vrata se zaključavaju

i tako je više ljudi reklo a onda je rekla i njena sestra da je već prije primjetila tu ženu u podrumu ali da joj nije htjela reći da se ne preplaši

pozvali su jednu osobu koja je uspjela kontaktirati s tom utvarom i poslati je u svjetlo
na tom mjestu je nekad bilo malo raskrižje i raspelo a ona je čekala svojeg zaručnika stoljećima i mrtva...

eto, istinita priča bez kube i zeke, a onaj ko ne vjeruje ne mora

Dobra tema je priču a ne znači da je djelo mašte.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 16:25   #29
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
ej cu,...nisam neki znalac ni nista, ali oduvjek sam htio to malo bolje prouciti. pa sam mislio ako ti se da prespavat cu s vama jednu ili dvije noci u stanu, ako ima mjesta, cisto da sve to vidim. inace sam student apsolvent, i nisam jos nikoga ubio ni pokrao upoznat cu se i s tvojim susjedima i ako oces imam i osobnu i sve, a spavat cu na nekoj deki na podu nema problema. samo da vidim dali je to sve tako, ili jednostavno mirisi dolaze iz vana, prozor otvori neko po noci dok hoda u snu i ne sjeca se, a mis uvjek svjetli. meni se desi da mi i upali kompjutor (koj se pali na micanje misa) iz cista mira, tako da je sve to relativno...
YMCA
Zvuči poznato?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 16:31   #30
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
YMCA
Zvuči poznato?
Kakve veze YMCA ima s duhovima?
__________________
-.- -.- -.-
sisojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 16:32   #31
Quote:
sisojed kaže: Pogledaj post
Kakve veze YMCA ima s duhovima?
sisojed, pročitaj markotrosov post, pa me pitaj opet!
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 16:37   #32
Dr. Karamela - ja imam dosta iskustva sa paranormalnim i najbolji i najjednostavniji savjet koji ti mogu dati, sažetak svega je:

spakiraj sve i vozi, vozi, vozi što dalje odatle, što je prije moguće!!!

Ali znam da nećeš, jer je stan prejeben i ne kužiš u koliko si ozbiljnom sranju...

Taj stan ti je otprilike kao da si upao u neku ludnicu iz 15, stoljeća, prepunu urličućih, zavijajućih, beskrajno poremećenih, skoro životinjskih manijaka koji ti vrlo dobro znaju kako i jako, jako hoće nauditi, i tebi i tvojima - na jednom nivou.

Na jednom sasvim drugom nivou ima tu i nekoliko izgubljenih jadnih dušica kojima toliko treba pomoć da ih se usmjeri u svjetlost kako bi konačno mogli *snip*

To je samo po sebi ok - ali problem je nivo s manijacima. Ti to ne vidiš naravno, ali svjesno si, zijevajući i češkajući se po trbuhu, vukući deku i jastuk sa sobom ušetao u kavez u kojem je zaključana hrpa poremećenih psihopata. Svaki dan živiš u tom kavezu. Po noći spavaš u tom kavezu. I, bogami, wouldn't you know it - ali oni ne sjede i rješavaju križaljke po cijeli dan, nego ti rade stvari.

To nije nikakav prejeben, komforan stan nego mali komad pakla.

To ti je nešto kao radio frekvencije, tri odvojena stana, svaka na svojoj valnoj duljini - a ti živiš istovremeno i u stanu u kojem su manijaci, i u stanu u kojem su izgubljene dušice i u samom fizičkom stanu. Ali vidiš i možeš osjetiti samo fizički stan... dok, s druge strane, opozicija vidi i može nauditi tvojem, ukhm, *duhovnom tijelu* (nesmijem u detalje jer je ovo ipak Na Rubu Znanosti).

Ovo može rezultirati vrlo velikim, dugogodišnjim problemima fizičke prirode i (što je osobito bitno i još češće) čitavim nizom psihičkih smetnji, sve do teških psihičkih poremećaja... a sve to u zavisnosti od toga koliko se tvoji simpatični susjedi budu htjeli našaliti s tobom i tvojima dok vi spokojno pričate, gledate televiziju, tuširate se, vežete vezice na tenisicama, planirate i živite svoje živote...

Potpuno nesvjesni da tati zli crni čiko sjedi u krilu hihočući se, uhvatio je pune dvije šake kože na tatinom čelu i brutalno ga rasteže, do pucanja... dok ovaj za stolom čita novine (zbog čega ima nekakvu skroz čudnu migrenu, pojma nema odkud), mami zla pogrbljena nakaza s leđa tuleći zabačene glave uranja ruke u prsni koš dok ona pere suđe, a sinčiću se odvratan paukoliki stvor kroz očne duplje uvlači u glavu, veselo cvrkučući - kao neka mala ptičica... od čega će derište uskoro početi cendrati svaku noć, izluđujući roditelje.

I ne, sve to nije došlo iz moje bolesne mašte, ni iz trash metala, niti iz rolplejinga ili petparačkog horrorca - nego je zapravo najnormalnija stvarnost mnogih kućanstava širom ove naše šarene planete... ali za objasniti zašto i kako je to tako trebao bih pričati o ovome s tobom mjesecima.

Bi li ti dopustio da ti netko prijateljski svuče hlače pa te lijepoi polegne na trbuh jer mu je eto baš sad tako došlo... ili bi mu polomio noge, odrezao mu kitu i natjerao ga da je pojede? Catch my drift?

A možda duheci dovedu i svoje drinking buddye iz lokalne krčme, pa će se onda i oni malo našaliti. Jer su svi oni pravi šaljivdžije, vole dobru klopu, dobru cugu i dobru šegu, baš kao i mi, al su njihovi pojmovi gdje i kada treba stati bitno drukčiji od naših jer su oni malo onako... iščašeni.

Okej, ovaj post se odužio, jer sam s vremenom razvio odbojnost prema nekim tipovima naših simpatičnih susjeda iz duhovnog svijeta, a i zato što toliko, toliko *ne volim* takvo stanje stvari na ovom svijetu u kojem ljudi ne znaju gotovo ništa o svemu ovome odozgo, da to sve postoji i događa se right here i right now, a kamoli kako se obraniti. Nego se jedino, kad već pljusnu u kotao, mogu potucati po forumima, u nadi da će im netko znati reći bilo što pametno.

A, fraggat ga... ja mogu samo upozorit, pa ti misli šta hoćeš.

Zato ti kažem, ti to ne znaš ali ono što si si zapravo kupio je na jednom nivou komad pakla, a ne prejeben stan i bolje bi ti bilo, doslovno, otići živjeti ispod mosta nego i sekundu duže biti tamo.
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 16:42   #33
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
sisojed, pročitaj markotrosov post, pa me pitaj opet!
Ja i dalje ne vidim neku povezanost..
__________________
-.- -.- -.-
sisojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 16:48   #34
Quote:
sisojed kaže: Pogledaj post
Ja i dalje ne vidim neku povezanost..
ja ni ne znam sta je YMCA... (zelim nauciti )
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 16:49   #35
Quote:
dr.karamela kaže: Pogledaj post
zgrada je 167x godina. neznam zadnju tocno, ugravirana je godina u ulaz zgrade. nije britanac točno... malo više da sad ne napišem adresu na netu

o prijasnjim ljudima neznam ništa, niti na netu mogu šta naći - nema ničeg - stan je ogroman (100+ m2) prejeben, prejeftin, namješten i komforan pa nam nije jasno zašto nitko ne živi u njemu, znam da je prije neka familija žvijela tu ali ne znam zašto je otišla.

ključeve nema nitko osim nas.

snovi ? sanjam duplo intenzivnije (makar inace sanjam zestoko), prvih dana su me neki đavoli mučili cijelu noć, čujem grebanje i zvukove.

možda umišljamo sve, nadam se da umišljamo sve.
odi u crkvu,razgovaraj sa svecenikom i bilo bi dobro da dode kod vas rijesiti problem..mislim da bi to bilo najpametnije...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 17:20   #36
da, a kad pročitaš nikpaljev post, bit će ti još gore. zato gibaj, i prodaj taj veliki stan u centru metropole
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 17:31   #37
Znam i ja da neće - ne bi ni ja, ne bi bilo tko i to je ok, ono - normalno.

Ali ono što sam (blago) pokušao istaknuti jest da je u jednom sloju *duhovnog svijeta*, ta zgrada, a vjerojatno i velik dio toga kvarta nešto kao blatna kaljuža... u kojoj... žive... krmci. Koji, između ostalog, jedu i ljude.

A u tome evo sad živi i Karamela, fala kamičku, i ne znajući da si je uspio priuštiti fantastičan komad deponija, jer kulisa na žalost izgleda pre cool da bi ju se odbilo (kao u onoj epizodi alan forda).

Al to su ionako te neke new age spike, i nema razlog za brigu! A ako tamo i ima čeg - nema toga što jedan dobar blagoslov lokalnog pater Sofronija ne bi riješio... jer su mu ruke ipak posvećene, te kroz njega djeluje Duh Sveti.
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 17:47   #38
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
da, a kad pročitaš nikpaljev post, bit će ti još gore. zato gibaj, i prodaj taj veliki stan u centru metropole
A bogami...ja znam da nemam duhove, ali nakon @nikpaljevog posta više nisam siguran...

Što ne postoje neki ljudi koji se bave istjerivanjem duhove (đavla), egzorcisti iliti što već, pozovite ih pa nek ih izbace van iz stana!

@dr.karamela
Beži odatle...spasi se...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 17:59   #39
Quote:
nikpalj kaže:
Potpuno nesvjesni da tati zli crni čiko sjedi u krilu hihočući se, uhvatio je pune dvije šake kože na tatinom čelu i brutalno ga rasteže, do pucanja... dok ovaj za stolom čita novine (zbog čega ima nekakvu skroz čudnu migrenu, pojma nema odkud), mami zla pogrbljena nakaza s leđa tuleći zabačene glave uranja ruke u prsni koš dok ona pere suđe, a sinčiću se odvratan paukoliki stvor kroz očne duplje uvlači u glavu, veselo cvrkučući - kao neka mala ptičica... od čega će derište uskoro početi cendrati svaku noć, izluđujući roditelje.
ma odakle samo to vadiš? to si sigurno vidio na devianartu ili na majici nekog pijanog metalca.

ajoj nikpalj, ja bih tebi preporučio da lijepo potražiš pomoć, jer živjeti u svijetu u kojem misliš na takve stvari i misliš o tome potpuno pesimistično, nije normalno.
puno ljudi ide okolo s raznim poremećajima i bolestima, a da ne znaju da nešto uopće imaju. znam iz iskustva.
kad bi zdravstvo imalo novca na bacanje i kad bi svi išli često na tvrdokorni, dubinski sistematski pregled, našlo bi se dosta toga, toliko da bi bilo stravično.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 18:19   #40
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
ja ni ne znam sta je YMCA... (zelim nauciti )
Himna pedera
Pjesma od Village Peoplea
Evo ti friško s mog kompa i slika jednog od "pjevača" koji se pojavljuje u spotu

http://img185.imageshack.us/img185/6...cap0215fk9.jpg
diki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.