Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2005., 15:24   #61
Quote:
Pink Lemon kaže:
prije je radila u plivi na nekim istraživanjima
ma da, od njih nikad nista...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 15:46   #62
Quote:
kemik kaže:
ma da, od njih nikad nista...
sorry baby, nisam tak mislila - naglasak je bio na tome da nema iskustva s pacijentima. Već me jednom krivo liječila u vezi nekog osipa, koji je jedna druga dermatologica s 25 godina iskustva s pacijentima prepoznala na prvi pogled.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 20:48   #63
Re: Prištići sa 25

Quote:
Pink Lemon kaže:
Ove zime su se samo počeli pojavljivat. Pubertet je davno prošao, a nisam ni onda imala loš ten, eventualno po čelu i nosu koji prištić.

sad mi se pojavljuju po obrazima, onako kao da su dublje pod kožom i ne daju se istisnut. ako ih baš žestoko zgnječim imam pravu ranu, i onda krastu (pa mi je u principu svejedno - krasta ili prišt).

nije pomoglo čišćenje kod kozmetičarke, avene termalna voda, avene cleansing krema, eucerin za nečistu kožu... ad:

sad mi je neki dan, onak hipohondrijski, palo na pamet da bi možda bilo od kakve prikrivene bolesti.

neću bit prištava

hoću koristit kreme protiv pojave prvih bora, i one za podočnjake!!
to ti je sigurno od nejebice....
počni to redovito raditi,po 4-5 pota dnevno i imačeš ten ko beba...
garantiram za recept da je 100% učinkovit
šef foruma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 04:47   #64
bila je vec prije tema o tome, pa sam pisao svoja iskustva sa crnom rotkvom...

po mom je problem sa jetrom
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 08:13   #65
Re: Prištići sa 25

Quote:
Pink Lemon kaže:
Ove zime su se samo počeli pojavljivat. Pubertet je davno prošao, a nisam ni onda imala loš ten, eventualno po čelu i nosu koji prištić.

sad mi se pojavljuju po obrazima, onako kao da su dublje pod kožom i ne daju se istisnut. ako ih baš žestoko zgnječim imam pravu ranu, i onda krastu (pa mi je u principu svejedno - krasta ili prišt).

nije pomoglo čišćenje kod kozmetičarke, avene termalna voda, avene cleansing krema, eucerin za nečistu kožu... ad:

sad mi je neki dan, onak hipohondrijski, palo na pamet da bi možda bilo od kakve prikrivene bolesti.

neću bit prištava

hoću koristit kreme protiv pojave prvih bora, i one za podočnjake!!
Quote:
Loren Cordain znastvenica s Državnog sveučilišta Colorado u Fort Collinsu objavila je istraživanje u kojem pokazuje da rafinirani ugljikohidrati potiču niz tjelesnih reakcija koje rezultiraju povećanom produkcijom bakterija koje uzrokuju akne.

Isto mišljenje dijeli i Neil Mann nutricionist s RMIT sveučilišta u Melbourneu u Australiji, koji je rezultate svog istraživanja objavio u New Scientist Magazinu.

Mann i njegove kolege planiraju testirati svoju teoriju na 60 tinejdžera. Dječaci u skupini prijeći će na prehranu škrtu ugljikohidratima u periodu od 3 mjeseca i potvrditi ili opovrgnuti navedenu teoriju.

"Dermatolozi će vam reći da su svojim pacijentima preporučivali smanjen unos ugljikohidrata i vidjeli poboljšanja. Ovo će pak biti prva kontrolna skupina koja će biti podvrgnuta istom tretmanu," dodao je Mann.

Iako su akne najuobičajenija pojava na licima tinejdžera iz razvijenijih zemalja, potpuno su nepoznate u društvima kao što su ono na otoku Kitava na Papui Nova Gvineja gdje se rafinirana hrana gotovo i ne konzumira. A prema riječima Loren Cordain Inuiti s Aljaske nisu znali za akne sve do dolaska zapadnog načina prehrane.

"Akne nisu jedini problem koji ima korijene u uzimanju velikih količina visoko rafiniranih žitarica. Ovaj način prehrae okrivljuje se i za kratkovidnost i pojavu dijabetesa," piše na stranicama New Scientista.

T.T.
Bijeli kruh unistava ten
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 08:15   #66
Rafinirana hrana može uzrokovati pojavu akni
Prevelike količine rafiniranog škroba u kruhu i žitaricama, a ne samo čokolada i masna hrana mogu biti jedan od uzroka nastanka akni.

Studija američkih znanstvenika s Colorado State University iz Fort Collinsa pokazuje da rafinirani ugljikohidrati pokreću niz reakcija u tijelu koje uzrokuju povećano stvaranje bakterija koje su pak uzrok aknama.

Teoriju će u praksi ispitati australski nutricionisti sa sveučilišta RMIT u Melbourneu.

Oni će u istraživanje uključiti 60 dječaka tinejdžerske dobi koji će 3 mjeseca dobivati prehranu siromašnu ugljikohidratima.

Dok u razvijenim zemljama tinejdžeri pate zbog akni (prema nekim podacima 95% 18-godišnjaka), one su u nekim društvima gotovo nepoznate, primjerice među stanovnicima Papue Nove Gvineje ili Amazonije gdje postoji tek minimum prerađene hrane.

Znanstvenici tvrde da ni Inuiti na Aljasci nisu patili od prištića dok nisu počeli jesti zapadnjačku hranu.

Akne možda i nisu jedini problem uzrokovan uzimanjem velikih količina visko rafiniranog škroba - takva prehrana može uzrokovati kratkovidnost i pridonijeti dijabetesu koji se javlja u odrasloj dobi, kažu istraživači.

Pliva zdravlje
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 10:02   #67
pih.. plagijatori

tu teoriju su uzeli iz kineske medicine
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 18:37   #68
Question akne

već neko vrijeme imam problema s aknama,nije to niš strašno, nisam ni ziher dal su to akne ili...uglavnom,oću se riješit tog kaj imam na licu pa kaj je najbolje da radim?da idem prvo dermatologu ili kozmetičarki?kratko objašnjenje...?
petra1511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 01:08   #69
Odi prvo dermatologu Preispitaj si hormone i prehranu...
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 01:09   #70
tako je
 
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 23:01   #71
Kako neznas sto ti je na licu, valjda znas sto su akne,pristici,bubuljice..itd. Odi dermatologu
scroller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 01:07   #72
Prištići

Vidio sam na tv-u reklamu za neki "KLEAR" koji uklanja crvenilo koje ostane od prištića, jednako kao i prištiće.

Ima li neko iskustva s tim ili mi možete preporučiti neki drugi proizvod?!
 
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 07:58   #73
Ok, o prišturinama po miljunti put no sve se nakraju svodi na ovo.

Diacneal - pomaže i kod glancanja manjih ožiljaka. Ima AHA kiseline i najbolja kremica, barem meni. No o ukusima se ne raspravlja.

Ako je stanje zabrinjavajuće uz kremu i Geomicyn tablete. Ako je jako zabrinjavajuće onda žderi Roaccutane. Jedini učinkivoti način ubijanja opasnijih gadova na licu. Ja ždero pa još uvijek živ i zdrav. I sretan. Ljudi će ti pričat o raznim nuspojavama bla bla, no ako ih uzimaš no jedino će ti usne biti jako suhe, malo melema i to rješava.
__________________
FCK IT
Smokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 10:49   #74
je... ak si cura, roaccutane ima takvih nuspojava da ne smijes zatrudniti 6 mj. nakon prestanka uzimanja... koliko se sjecam...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 23:08   #75
Nije bas toliko drasticno da se namjeravam trovati niti pritrovavati...

Je li taj Diacneal bolji od ostalih krema i kremica sto reklamiraju? Je li i to zdravo?

Kolko kosta?
 
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 23:12   #76
Dođe ti oko 100 kn, ali kremica nije loša. Traje mi stoljeće.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:37   #77
Dobra je. Koristi je prije spavanja jer ćeš izgledat zeleno a i javit će se crvenilo, no ne brini, to je samo efekt koji ta krema ima, tj osim što je dobra protiv prišteva ona i blago "polira" ožiljke od akni i ispravlja nepravilnosti. To su te aha iliti voćne kiseline. Nakon dužeg korištenja stvarno se vide rezultati. Ujutro ćeš se pitat jesi li to stvarno ti u ogledalu.

Ako stanje nije drastično još preporučam i preparat na bazi benzoyl peroksida koji je jako dobar. Neznam točno sad kako se zove al itekako djeluje. Ustvari jedan jedini takav proizvod je na našem tržištu pa ga nebi trebao biti problem identificirati.

Što se trovanja tiće, svaki lijek je otrov, a i veliki postotak tvari što unesemo u organizam nas truje u današnje vrijeme. No takav je život. Roaccutane će riješiti problem onima kojima kremice i losiončići ne pomažu a stanje je kritično. Koristi se otprilike 4 mjeseca u dozama prema kilaži, koje ti propiše dermatolog. Loše je što taj lijek košta od 15.11. oko 30 kuna kutija... A to je sranje.

Što se trudnoće tiće Taroth je u pravu, no ko će te htjet takvu prištavu ionako.

Nije da ja nešto ljudima namećem, no kao veteranu u toj vječnoj borbi koji je stavrno probao sve i svašta ipak se kužim u te stvari. Ustvari terapija je individualna, stvarno su rijetko oni kojima bilokakvi vanjski utjecaji imaju veze, pa je najbolje otić do dermatologa (privatnoga, ostali vam ništa neće pomoći) i s njim se posavjetovati.
__________________
FCK IT
Smokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:56   #78
nisam pojma imala za tu kremu.... naime, ja nemam problema s pristicima (imala jesam, al nist alarmantno) niti s oziljicima, al ima zato frendica.... ona je prije koristila novaderm, isto na bazi aha kiselina, al joj nije bash pomogla... Diacneal-kolko ima ml krema? ova novaderm imala 50 ml i kostala isto oko 100 kn.... i da-Diacneal se kupuje u ljekarni? i jel se koristi samo navecer ili moze i u jutro? i nakon kolko vremena se vide rezultati?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 15:19   #79
Samo navečer jer velim, zelena je i izaziva kratkotrajno crvenilo...

Diacneal ima samo 30 ml, no traje jako dugo jer se nanosi stvarno minimalno. Košta oko 80tak kuna. Kupunje se u ljekarni, a rezultati... Pa zavisi o čemu je riječ. Ja imam manje ožiljke i neravnine na lijevoj starni lica od prijašnjih akni i nakon mj dana korištenja već to puno ljepše izgleda. Ja sam zadovoljan diacnealom jer mi puno bolje pomaže u rješavanju mojih problema s tenom za razliku od mora drugih razvikanijih proizvoda. Al ponavljam, sve je to individualno... nekome je možda neki drugi proizvod bolje pomogao.
__________________
FCK IT
Smokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 15:53   #80
tnx
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.