Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2012., 19:12   #1081
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ljudi što je? Jel onda ipak u globalu bolja amex kartica od diners kartice?
Na više mjesta mogu kupit amexom na rate al imam Dinersa jerbo mi je đabe a Amex sam moral plaćati...Al mi stari i dalje ima Amexa pa ako zatreba
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 19:35   #1082
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ljudi što je? Jel onda ipak u globalu bolja amex kartica od diners kartice?
Ja imam sve kartice i Diners mi je na zadnjem mjestu, jedino za što je dobar je korištenje vip salona na aerodromima.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 19:37   #1083
Isti slučaj je i kod mene... u biti po korisnosti (po mom dosadašnjem iskustvu) idu Amex/Master/VISA/Diners.
Flegmach is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 20:13   #1084
danas sam dobila svoju diners karticu,sad...zanima me gdje mogu provjeriti svoj limit potrošnje?
kada sam dobila odobrenje za nju dobila sam pismeno koji su mi limiti za podizanje gotovine,plačanje na rate.....ali sve prikazano u eurima,to nerazumijem,zašto nije u kunama,zapravo rečeno mi je jedno koliki bi mi limit bio a došlo mi je nešto sasvim drugo?

znam da limite i broj rata određuje svaka trgovina za sebe zanima me mogu li ja kao novi korisnik kupovati odmah na rate ili mora proći neki određeni period?
Renčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 20:36   #1085
Quote:
Renčica kaže: Pogledaj post
danas sam dobila svoju diners karticu,sad...zanima me gdje mogu provjeriti svoj limit potrošnje?
Za informacije o limitima na kartici najbolje je kontaktirati Diners na 01/ 4929 555 pa će vam tu informaciju dati njihovi agenti. Ne može se vidjeti on-line koji je limit.
Flegmach is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 20:50   #1086
Ja imam samo Diners, ali do prije nekih par godina se situacija promijenila. Prije toga rijetka prodajna mjesta su nudila prodaju na rate za Diners i Amex je bio po tom pitanju bio u velikoj prednosti, ali danas ja osobno više ne nailazim na neku trgovinu koja nema te mogučnosti. Vjerojatno je razlog toj promjeni što Diners spada u Erste Card Club. I kad čitam načine plaćanja koja se nalaze kod blagajni, uvjeti su isti i za Diners i Amex. Tako da ja u tom svom iskustvu ne vidim više nikakvu prednost jedne kartice nad drugom.

Zadnje uređivanje Trebor01 : 03.10.2012. at 20:56.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 22:52   #1087
Moj dojam je drugačiji ali ne u smislu pogodnosti tj ako postoji mogućnost plaćanja na rate bez kamata za Amex - postoje najčešće i za Diners. Prema mojem iskustvu, prednost Amexa prema Dinersu je zastupljenost. Češće nailazim na dućane koji primaju sve kartice osim Dinersa tj dovoljno se prošetat po npr jednom shopping centru i pratit naljepnice na vratima. Amex primaju gotovo svugdje (kao i Visu i MasterCard) a Diners kako kada.

Iskustva u inozemstvu su drugačija; npr nedavno sam bio u Londonu, Diners nisam vidio da primaju nigdje a uočio sam da su im najzastupljenija Visa i Master. Amex nešto manje ali ima, a Dinersu ni traga. :/ U Francuskoj je bila nešto bolja situacija po tom pitanju.
Flegmach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 01:21   #1088
Ja znam svega par dućana u kojima nisam mogao platiti Dinersom, npr. P&C, do nedavno H&M.. također, nedavno je Deichman prekinuo suradnju sa Dinersom, pa se ni kod njih ne može s njim plaćati. Ali s obzirom kakva je situacija vani, kod nas je Dinersovo plaćanje dosta rašireno. Prije nekoliko mjeseci sam negdje pročitao da će Diners (kao kompanija) poraditi na tome da bude prihvaćen i raširen u svim europskim zemljama... To ćemo još vidjeti. Jedino što mi je čudno da pošto je Diners bio prva kreditna kartica na svijetu (1950. g.) nema takvu reputaciju kao što bi se očekivalo s obzirom na tu "titulu".
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 01:50   #1089
u londonu na vecini mjesta nisu primali diners i u banci lik nikad nije cuo za tu karticu
Starcraftpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 11:59   #1090
Pa ako je glavni cilj zastupljenost što se uopće bakčete sa Dinersom i Amex-om?
Meni je Diners totalno bez veze, em ga je najteže dobiti, ako ga dobiješ onda moraš biti na svojevrsnom promatranju da bi ti dali limit dostojan čovjeka i onda dođeš u trgovinu a ovi ga ne uzimaju...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 12:24   #1091
Pa u mom slučaju - jer mi je bio auto-odobren i nema članarine dok god radim gdje radim. Uz takve uvjete - neka stoji, može dobro doći ;-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Flegmach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 21:18   #1092
Quote:
Flegmach kaže: Pogledaj post
Isti slučaj je i kod mene... u biti po korisnosti (po mom dosadašnjem iskustvu) idu Amex/Master/VISA/Diners.
Ok nije mi jasno po čemu to Master i Visa imaju prednost osim što plaćaš kamate na revolving i članarinu te ne nude apsolutno ništa?

Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Ja znam svega par dućana u kojima nisam mogao platiti Dinersom, npr. P&C, do nedavno H&M.. također, nedavno je Deichman prekinuo suradnju sa Dinersom, pa se ni kod njih ne može s njim plaćati. Ali s obzirom kakva je situacija vani, kod nas je Dinersovo plaćanje dosta rašireno. Prije nekoliko mjeseci sam negdje pročitao da će Diners (kao kompanija) poraditi na tome da bude prihvaćen i raširen u svim europskim zemljama... To ćemo još vidjeti. Jedino što mi je čudno da pošto je Diners bio prva kreditna kartica na svijetu (1950. g.) nema takvu reputaciju kao što bi se očekivalo s obzirom na tu "titulu".

Što se tiće prihvata Diners kartica na stranim prodajnim mjestima situacija je ovakva:
2008 dobili su novog vlasnika
2008 - 2012 broj prodajnih mjesta narastao je sa 8 milijuna na skoro 22 milijuna zaključno s šestim mjesecom.
Usporedbe radi amex ima 12 mil. prodajnih mjesta.
broj airport lounge-a narastao je sa 80 na preko 450.
Znači pomaci su itekako vidljivi...
U Velikoj Britaniji prije par mjeseci niste mogli koristiti diners gotovo nigdje sada ga možete koristiti na svakom ali baš svakom bankomatu ( ne morate niti gledati da li ima ikakva oznaka dinersa ).
Pokrivenost u londonu je narasla sa 12 % do 75 % svih trgovina.
Uskoro će Francuska cijela biti pokrivena te nastave li ovim tempom broj prodajnih mjesta dostići će MasterCard i Visu ( oko 35 mil ). a da ne govorimo da je Diners/Discover već godinu dana najprihvaćenija kartica u Aziji (Kina, Japan) te će MC i Visa klipsati još godinama dok dostignu taj ugovor koji je Discover ( vlasnik dinersa potpisao s Chinaunionpay i JCB.em ).

Ali da ne ispadne da samo hvalim Diners, Erste kao franšizor na ovom području radi super posao u smislu pokrivenosti no što se tiće nagradnog programa ima tu još tona posla, besmislena loyalti kartica i presporo sakupljanje bodova, trebalo bi postojati puno više opcija poput zamjena za milje raznih aviokompanija. Voucheri za restorane ( negdje putem su izgubili značenje same riječi DINERS = TO DINE jer je po tome i dobila ime ). Voucheri za trgovine ( Konzum, Technomax... bla bla ).
U prošloj godini potrošio sam cca 60000 kn kroz njega a dobio na toj kartici oko 170 kuna što je smiješno ).
microfilter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 21:29   #1093
A svim ljubcima Americana :-)
Kakva je to kartičarska kuća koja kad dođete na blagajnu s beskorisnom zlatnom ( wow zlatnom karticom ) a na pos aparatu piše: zovem Amex a oni kao provjeravaju da li je to taj korisnik. Ili se prepucavaju s korisnikom da li će i kada platiti račun na prodajnom mjestu. To je toliko neprofesionalno da tu prestaje svaka rasprava.
Ako im netko duguje onda ga se nazove kući jer taj sistem koji koriste jedino postoji u hrvatskoj.
Ili primjer moje frendice koju su zvali doma da je malo pretjerala s potrošnjom ( ima ga 10 godina nikad nije zakasnila platiti račun ).
Moj primjer: bio sam na putovanju u Australiji i zovu me da vide tko to tamo provlači karticu i hoću li na vrijeme stići podmiriti račun isto tako nikada nisam zakasnio s računom, kad sam se vratio istu sam prerezao i poslao u povijest.
microfilter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 22:05   #1094
Quote:
microfilter kaže: Pogledaj post
Ok nije mi jasno po čemu to Master i Visa imaju prednost osim što plaćaš kamate na revolving i članarinu te ne nude apsolutno ništa?
Govorio sam o Master i Visa kreditnim karticama, ne revolving. Sa revolving karticama nemam uopće iskustva jer ih nikad nisam ni imao.

Glede pogodnosti, meni su interesantne opcija plaćanja na rate bez kamata (po potrebi) a takvih ponuda u zadnje vrijeme ima sve više. I pokazale su se korisnima u inozemstvu (Velika Britanija, Poljska) gdje sam često naletavao da ne primaju Amex/Diners a primaju ove dvije.

@microfilter - zanimljivo... Amex koristim najduže i nisam nikad imao ni jedno od ovih iskustava. Jednom se dogodilo da su me nazvali privatno a to je bilo kad sam napravio neku on-line narudžbu iz Azije pa su provjeravali jesam li to zaista ja naručio jer im je narudžba iz Južne Koreje bila u "rizičnoj skupini" (a to smatram pozitivnim, što se mene tiće neka i dalje reagiraju na jako čudne transakcije)
Flegmach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 07:56   #1095
Quote:
microfilter kaže: Pogledaj post
Ok nije mi jasno po čemu to Master i Visa imaju prednost osim što plaćaš kamate na revolving i članarinu te ne nude apsolutno ništa?
Trenutno su najprihvaćeniji.
Quote:
microfilter kaže: Pogledaj post
...broj airport lounge-a narastao je sa 80 na preko 450...
Znači pomaci su itekako vidljivi...
Vidljivi? Jesu jesu vidljivi, u Istanbulu je bio lounge i sada su ga ukinuli
Quote:
microfilter kaže: Pogledaj post
U prošloj godini potrošio sam cca 60000 kn kroz njega a dobio na toj kartici oko 170 kuna što je smiješno ).
60000 kn/godišnje Pa što očekuješ dobiti za to? Ja sam ovaj mjesec potrošio već 40000 a tek je 5. danas. Nisam fan Amex-a ali imaju bolji program nagrađivanja
I nikad me nisu zvali zbog prevelike potrošnje, upravo suprotno, rekli su evo tebi Platinum pa troši još više
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 11:05   #1096
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nisam fan Amex-a ali imaju bolji program nagrađivanja
I nikad me nisu zvali zbog prevelike potrošnje, upravo suprotno, rekli su evo tebi Platinum pa troši još više
slažem se da imaju bolji program nagrađivanja
microfilter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 11:11   #1097
Evo za one koji putuju u london lista većih kompanija koje primaju diners

http://www.dinersclub.ch/files/DCI_C...nt_List_UK.pdf
microfilter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 12:15   #1098
Quote:
microfilter kaže: Pogledaj post
broj airport lounge-a narastao je sa 80 na preko 450.
Znači pomaci su itekako vidljivi...
Baš gledam nema ni Moskve Okači ti tih preko 450 mački na rep, koliko ja vidim broj im se smanjuje a ne povečava
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 14:57   #1099
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Baš gledam nema ni Moskve Okači ti tih preko 450 mački na rep, koliko ja vidim broj im se smanjuje a ne povečava

Ja u Frankfurtu i Londonu bez problema to koristim :-)
microfilter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 15:36   #1100
Quote:
microfilter kaže: Pogledaj post
U Velikoj Britaniji prije par mjeseci niste mogli koristiti diners gotovo nigdje sada ga možete koristiti na svakom ali baš svakom bankomatu ( ne morate niti gledati da li ima ikakva oznaka dinersa ).
otkud ti to, i zasto ne stave onda oznaku na bankomat
Starcraftpro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.