Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2013., 14:06   #1161
Quote:
Bezveze1 kaže: Pogledaj post
Da li se možda zna kolka otprilike plaća mora biti da bi se diners odobrio?
minimalno 2.500,00 kn neto, nakon svih odbitaka, uključujući kredite.
__________________
Just because you are breathing doesn't mean you're alive...
Sunnce is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 15:40   #1162
Zašto Diners na mjesečnom računu ne navede limite?
Kad sam prije 15-tak godina postao korisnik praktično nikakvi limiti nisu postojali. Na računu i uz račun se dostavljaju razne informacije i reklame, a nema onog najvažnijeg, a to su limiti. Sad svaki put drćen na blagajni jesan li možda u limitu.
Ako ovaj forum prati netko iz Dinersa, a trebao bi, onda prijedlog i molba - ispisujte nam na mjesečnom računu i limite.
Hvala.
bili2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 20:20   #1163
diners na rate

Pozdrav ljudi, uskoro mi na adresu stize diners pa me zanima nesto.
Ispričavam se ako je pitanje bilo, ali trenutno nemam vremena češljati 50 strana foruma. Pitanje je slijedece.

Ukoliko kupujem neku uslugu preko neta (avionsku kartu konkretno) i stranica mi NE odobrava obročno plaćanje, da li je moguće unaprijed se prije kupnje dogovoriti s gospodom iz dinersa da mi iznos razvuku na 5-6 mjeseci?

hvala na odgovoru
mamut322 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 20:57   #1164
Nije moguće. Međutim, nakon min. 6 mjeseci urednog poslovanja možeš zatražiti Diners Club Plus karticu kod koje se svaki trošak automatski dijeli na 12 ili 24 rate (kako odabereš). Naravno, uz kamatu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 21:19   #1165
jel ima itko iskustva s diners travelom

Hvala na odgovoru, tog sam se i bojao

nigdje ne mogu naci cijene letova na tom siteu, pretpostavljam da im posaljes di zelis ici pa oni opale proizvoljno cijenu
ako netko ima ikakvih iskustva s tim, hvala
isto tako, vidim da e bookers i e dreams ne prihvacaju diners kao nacin placanja, jel znate neki koji prihvaca?
mamut322 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 22:41   #1166
Quote:
bili2 kaže: Pogledaj post
Zašto Diners na mjesečnom računu ne navede limite?
Kad sam prije 15-tak godina postao korisnik praktično nikakvi limiti nisu postojali. Na računu i uz račun se dostavljaju razne informacije i reklame, a nema onog najvažnijeg, a to su limiti. Sad svaki put drćen na blagajni jesan li možda u limitu.
Ako ovaj forum prati netko iz Dinersa, a trebao bi, onda prijedlog i molba - ispisujte nam na mjesečnom računu i limite.
Hvala.
Kad sam ih upitao za te limite, dobio sam odgovor kako Diners nema limite već podešene parametre potrošnje... Obzirom da si dugogodišnji klijent i (pretpostavljam) uredni platiša, ne trebaš drhtati pred pos uređajem. Parametre uvijek možeš doznati pozivom na info telefon, a kad ih i pređeš, transakcije do 200 kn uredno prolaze, a preko tog iznosa je potrebno tražiti odobrenje (najavu troška).

Quote:
mamut322 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, tog sam se i bojao

nigdje ne mogu naci cijene letova na tom siteu, pretpostavljam da im posaljes di zelis ici pa oni opale proizvoljno cijenu
ako netko ima ikakvih iskustva s tim, hvala
isto tako, vidim da e bookers i e dreams ne prihvacaju diners kao nacin placanja, jel znate neki koji prihvaca?
Ja preko Diners travela kupujem avio karte i uredno plaćam na 12 rata beskamatno... Doduše, malo su skuplji (usluga), ali ne gubim vrijeme na kopanje i traženje po raznim siteovima... Šta se tiče informacija o cijeni, nazoveš ih, kažeš relaciju i datum, djelatnica ti kaže rutu i cijenu. Daš broj kartice, kažeš na koliko rata želiš i to je to! Karta stiže mailom.

Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Nije moguće. Međutim, nakon min. 6 mjeseci urednog poslovanja možeš zatražiti Diners Club Plus karticu kod koje se svaki trošak automatski dijeli na 12 ili 24 rate (kako odabereš). Naravno, uz kamatu.
...i članarinu od 235 kn godišnje.

Zadnje uređivanje boky1979 : 14.01.2013. at 22:48.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 23:32   #1167
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post

...i članarinu od 235 kn godišnje.
a gle, neznam to jos. Radim u firmi koja ima nekakav deal s dinersom pa su mi je članarina i samo učlanjenje bilo besplatno. Žena mi je rekla da ce mi dati tu diners croatia airlines karticu zbog tih kao bodova. Raspitivao sam se o tome i skuzio da trebas potrositi miljardu kuna da bi letio povoljno negi van europe...al dobro, ako se za godinu dvi skupi besplatna karta + takse negdi po europi za bijeg od par dana, zasto ne.

a sad se nadam da necu morati placati ni tih 235 kn bum vidio, mada poznavajuci sebe, bolje da ne uzimam tu karticu
mamut322 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 12:46   #1168
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ja preko Diners travela kupujem avio karte i uredno plaćam na 12 rata beskamatno... Doduše, malo su skuplji (usluga), ali ne gubim vrijeme na kopanje i traženje po raznim siteovima... Šta se tiče informacija o cijeni, nazoveš ih, kažeš relaciju i datum, djelatnica ti kaže rutu i cijenu. Daš broj kartice, kažeš na koliko rata želiš i to je to! Karta stiže mailom.
Isto.
I moram iskoristiti priliku pa ih pohvaliti. Jako su brzi, efikasni, ljubazni i spremni pronaći najpovoljniju vezu, čak i za neka zahtjevnija (manje poznata) odredišta.
Nedavno su doduše promijenili ime (u KKT ili tako nešto), pa obročna kupnja na DC više nije sasvim besplatna.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 17:10   #1169
KAd nedavno? Kupio sam kartu prije mjesec i po dana, uredno je išla na 12 rata beskamatno.

Quote:
mamut322 kaže: Pogledaj post
a gle, neznam to jos. Radim u firmi koja ima nekakav deal s dinersom pa su mi je članarina i samo učlanjenje bilo besplatno. Žena mi je rekla da ce mi dati tu diners croatia airlines karticu zbog tih kao bodova. Raspitivao sam se o tome i skuzio da trebas potrositi miljardu kuna da bi letio povoljno negi van europe...al dobro, ako se za godinu dvi skupi besplatna karta + takse negdi po europi za bijeg od par dana, zasto ne.

a sad se nadam da necu morati placati ni tih 235 kn bum vidio, mada poznavajuci sebe, bolje da ne uzimam tu karticu
Ta pogodnost koju imaš preko firme jest bez članarine za osnovnu karticu, ne i dodatnu ili plus. Dobro se raspitaj prije otvaranja navedene.

Zadnje uređivanje boky1979 : 15.01.2013. at 17:21.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 13:37   #1170
Ajd me molim vas podsjetite kako se pegla dinersica uz potpis ili PIN? Znam da mi PIN treba za podizanje gotovine. Karticu sam dobila, ali PIN nisam.
ms_4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 13:46   #1171
potpis
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 14:10   #1172
Hvala
ms_4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 14:37   #1173
pozdrav! planiram uzeti diners, pa me zanima kod obročnog plaćanja od 2-12 rata, gdje je sama kamatna stopa 0%, koliki max limit dopuštaju? npr. 40000 kn mogu sanjati ili dolaze takve opcije u obzir? vi koji imate iskustva sa sličnim situacijama, ajde PLEASE podjelite ih s menom/nama.
hvala!
innnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:02   #1174
Možeš sanjati.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:40   #1175
Quote:
mamut322 kaže: Pogledaj post
a gle, neznam to jos. Radim u firmi koja ima nekakav deal s dinersom pa su mi je članarina i samo učlanjenje bilo besplatno. Žena mi je rekla da ce mi dati tu diners croatia airlines karticu zbog tih kao bodova. Raspitivao sam se o tome i skuzio da trebas potrositi miljardu kuna da bi letio povoljno negi van europe...al dobro, ako se za godinu dvi skupi besplatna karta + takse negdi po europi za bijeg od par dana, zasto ne.

a sad se nadam da necu morati placati ni tih 235 kn bum vidio, mada poznavajuci sebe, bolje da ne uzimam tu karticu
A kaj ti ne bi bila bolja HAK-Diners kartica?
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 23:40   #1176
Koliko se čeka na karticu?
Ako dižem gotovinu kolika je naknada,na recimo 100 kn?
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:00   #1177
Cca mjesec dana.
Naknada je 5,9%, min. 30kn. Dakle, za 100kn će ti naplatiti 30kn naknade.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 06:58   #1178
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Možeš sanjati.
tako sam i mislila. koliki je neki realan limit koji mogu očekivati?
innnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 10:10   #1179
2 plaće. ja imam 14000. Nakon pola godine, ako redovito plaćaš račune mogu ti povećati, ali ne previše, do 20 000. Iznad toga jedino prema simpatijama i možda vezama.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 10:16   #1180
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
2 plaće. ja imam 14000. Nakon pola godine, ako redovito plaćaš račune mogu ti povećati, ali ne previše, do 20 000. Iznad toga jedino prema simpatijama i možda vezama.

dakle ako sam dobro shvatila, svaki mjesec možeš beskamatno do 12 rata uzeti nešto u vrijednosti dvije plaće?
innnaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.