Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2013., 16:11   #2641
Kod one koja ti traži najmanje novca za program. Najmanje što sam našao je nula kuna. Proguglaj malo i odaberi. Ima više besplatnih programa.
21cent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 16:14   #2642
Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post
Zakonom je bilo zabranjeno do 8 ujutro posluziti alkoholna pica, sad neznam dal je jos uvijek, ali nacin im je svjetski.
Zakonom je određeno da odluku o zabrani točenja alkohola u određenom vremenu donosi predstavničko tijelo i ono ne mora biti isto u Dubrovniku, Zagrebu ili Daruvaru..
Ĉlanak 12.
(1) Zabranjeno je usluţivanje odnosno dopuštanje konzumiranja alkoholnih pića u
ugostiteljskom objektu osobama mlaĊim od 18 godina.
(2) U ugostiteljskim objektima u kojima se usluţuju alkoholna pića, mora na vidljivom mjestu
biti istaknuta oznaka o zabrani usluţivanja, odnosno konzumiranja alkoholnih pića osobama
mlaĊim od 18 godina.
(3) Predstavniĉko tijelo moţe zabraniti usluţivanje alkoholnih pića u ugostiteljskim objektima
u odreĊenom razdoblju tijekom dana.

I za povredu ovog propisa nije nadležna Porezna uprava.
Ali stvarno smo off topic pa ćemo nastaviti s fiskalizacijom
captiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 16:23   #2643
Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post
Zakonom je bilo zabranjeno do 8 ujutro posluziti alkoholna pica, sad neznam dal je jos uvijek, ali nacin im je svjetski.
Zakonom je određeno da odluku o zabrani točenja alkohola u određenom vremenu donosi predstavničko tijelo i ono ne mora biti isto u Dubrovniku, Zagrebu ili Daruvaru..
Ĉlanak 12.
(1) Zabranjeno je usluţivanje odnosno dopuštanje konzumiranja alkoholnih pića u
ugostiteljskom objektu osobama mlaĊim od 18 godina.
(2) U ugostiteljskim objektima u kojima se usluţuju alkoholna pića, mora na vidljivom mjestu
biti istaknuta oznaka o zabrani usluţivanja, odnosno konzumiranja alkoholnih pića osobama
mlaĊim od 18 godina.
(3) Predstavniĉko tijelo moţe zabraniti usluţivanje alkoholnih pića u ugostiteljskim objektima
u odreĊenom razdoblju tijekom dana.

I za povredu ovog propisa nije nadležna Porezna uprava.
Ali stvarno smo off topic pa ćemo nastaviti s fiskalizacijom
captiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 17:02   #2644
Imam tehnicko pitanje:
Slucajno sam otkopcao internet kabel iz pc kase na jedno pola sata , a kasa je i dalje izadavala racun sa JIR I ZKI brojem zasto se to dogadja, i dali su ti racuni naknadno dosli do Porezne ???
Hvala.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 17:08   #2645
JIR nisi mogao dobiti ako nemaš vezu s poreznom. Možda ti je radilo preko WIFI konekcije ako je imaš
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 17:19   #2646
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
JIR nisi mogao dobiti ako nemaš vezu s poreznom. Možda ti je radilo preko WIFI konekcije ako je imaš
nemam bezicni internet jer ga kompjuter ne podrzava a i izricito sam od t coma trazio da mi iskljuce bezicno...
Jel ima netko suvilslo objasnjenje, mozda komp naknadno posalje ??
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 17:25   #2647
moguće je i to samo mi je malo čudno da to radi bez pitanja (možda imaš tako podešene opcije u tvom programu)

Ali ti sigurno nije mogao ispisati JIR na računu kad si ga izdavao ako nisi imao konekciju na internet (osim ako nisi ispisao račun naknadno)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 17:28   #2648
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
moguće je i to samo mi je malo čudno da to radi bez pitanja (možda imaš tako podešene opcije u tvom programu)

Ali ti sigurno nije mogao ispisati JIR na računu kad si ga izdavao ako nisi imao konekciju na internet (osim ako nisi ispisao račun naknadno)
vidio svojim ocima, i onda sam naknadno otkucao tri racuna sa sitnim iznosima da provjerim i sve stoji i JIR I ZSKI,....dali su ti brojevi stalno isti ili se mijenjaju, meni stoje isti ??
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 18:10   #2649
Pozdrav forumaši,zanima me da li tko zna dali se još može vršit otkup s isplatnicama,naime vlasnik sam obrta koji vrši otkup knjiga i sl. i do sada sam koristio normalne isplatnice,pa neznam dali mogu i dalje nastavit to koristit ili mora i to ići nekako preko blagajne..hvala
viper23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 18:25   #2650
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
vidio svojim ocima, i onda sam naknadno otkucao tri racuna sa sitnim iznosima da provjerim i sve stoji i JIR I ZSKI,....dali su ti brojevi stalno isti ili se mijenjaju, meni stoje isti ??
Ako si siguran da nemaš internet konekciju a program ti je zapisao JIR na račun (i još k tome isti) onda ti program ne valja.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 19:48   #2651
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Ako si siguran da nemaš internet konekciju a program ti je zapisao JIR na račun (i još k tome isti) onda ti program ne valja.
cuj ne valja....radi on bez problema, u kom smislu ti mislis da ne valja???
dali se jir brojevi mjenjaju ili ne????
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 20:02   #2652
pozdrav..
ima li netko problema sa wireless blagajnom da mu ponekad ne izbaci jir..
hvala..
Pijun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 20:36   #2653
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
cuj ne valja....radi on bez problema, u kom smislu ti mislis da ne valja???
dali se jir brojevi mjenjaju ili ne????
Kad zbrojim sve što si napisao zaključujem da si opaki šaljivdžija.

Mnogo ljudi ovdje postavlja pitanja ozbiljno jer ne razumije sustav fiskalizacije, jer ga se plaši i željeli bi obavljati svoju djelatnost i zarađivati, a ne gubiti vrijeme na fiskalizaciju. Fiskalizacija bi trebala biti automatski proces koji ne opterećuje korisnika. Ovakvim pitanjima stvaraš zabunu.

- JIR je jedinstveni broj za svaki fiskalizirani račun. Ne postoje dva računa sa istim JIRom.

- JIR definira porezna uprava kao odgovor na dostavljene podatke o računu. JIR ne definira program. Ako nema internetske veze sa poreznom upravom nema niti JIR-a

- Ako usprkos tome program tiska JIR iako ga nije dobio od porezne uprave, radi se o lažnom JIRu i time će se pozabaviti ne porezna uprava nego krim policija.

RayBan, radi li se u tvom slučaju o programu u DOSu koji ti dozvoljava mijenjanje ranije fiskaliziranih računa? Razmisli nisi li ti već pod nadzorom pa se netko zafrkava s tobom.
21cent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 21:14   #2654
Zakaj misliš da je nemoguće da se program zablesira i da na sve nove račune štanca zadnji JIR koji je dobio od PU...
S obzirom na poplavu firmi koje su se pojavile niotkuda uopće me nebi začudilo da ima i takvih gluposti...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 21:20   #2655
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Zakaj misliš da je nemoguće da se program zablesira i da na sve nove račune štanca zadnji JIR koji je dobio od PU...
S obzirom na poplavu firmi koje su se pojavile niotkuda uopće me nebi začudilo da ima i takvih gluposti...
Upravo sam to mu i htio napisati. Poprilično sam siguran da taj tvoj kvaziprogram pamti u nekoj varijabli zadnji JIR i onda ga ispiše kad mu nestane Interneta U svakom slučaju, galopiraš prema kazni
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:18   #2656
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Upravo sam to mu i htio napisati. Poprilično sam siguran da taj tvoj kvaziprogram pamti u nekoj varijabli zadnji JIR i onda ga ispiše kad mu nestane Interneta U svakom slučaju, galopiraš prema kazni
u prAvu ste, kvar je otklonjen i sad ispada da mi komp nista nije slao u poreznu, a programer nesto serka da je problem oko antivirus programa, mada mu ne vjerujem...
sada sve kase rade, ali recite mi molim vas sto da radim sada glede porezne, da neki dopis posaljem, prijavim sve to ?
ps.
taj dos program je samo doradjen za fiskalizaciju, inace a duuuugo koristim.

Zadnje uređivanje RayBan : 09.04.2013. at 23:45.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:28   #2657
Najprioritetnija stvar je se za te račune koji nisu slani u poreznu obavi naknadna fiskalizacija i dobavi valjani JIR. Nadam se da ti program to podržava. To mora biti obavljeno u roku od 48 sati.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:38   #2658
znaci i oni od prije 7 dana, i njih se moze aknadno poslat na fiskalizaciju?
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:46   #2659
Ti računi su odavno trebali biti fiskalizirani. Za njih si već u prekršaju.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:59   #2660
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ti računi su odavno trebali biti fiskalizirani. Za njih si već u prekršaju.
da....ipak cu ja sutra poreznu kontaktirat i sve im ispricat jer nije bilo lose namjere, jednostavno me programer shebo, a sva sreca da sam danas primjetio da izzbacuje iste jir brojeve, (moglo je proc jos 3 mjeseca)....valjda ce imat razumjevanja, pa tek smo poceli sa tom fiskalizacijom.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.