Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2013., 06:38   #3641
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Mislim da će se preprodavači orijentirati na "uličnu" prodaju. Jutros me je probudila dernjava ispred zgrade. Kad sam došao k sebi, čuo sam babu kako viče KROMPIRA, PARADAJZA, LUKA, GRAHA....

Baš me zanima tko će njih kontrolirati.
Upravo su to shvatili u MinFin, nisu oni blesavi... I vrlo su ažurni i djelotvorni, pa su već nabavili konje i obučavaju policajce i inspektore jahanju i lovu na ljude, (laso, te ono što vrte i bacaju, bola, čini mi se) a instruktora su doveli iz nekog Sing Singa u Jamerikama i par zatvorskih čuvara je iz južnih Jamerika. Za pase se još nezna jer odbijaju slijediti miris luka i pomadora. Ili su samo pametniji od gorespomenutih?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 14:02   #3642
Da citiram jednu građanku Republike Hrvatske tj. njen komentar na sva ova čuda;
Quote:
Zar svi stvarno mislite da će to promijeniti stanje u Hrvatskoj? Da li se svi vi pitate zašto to Slinić radi? Kao prvo on nama prijeti i daje nam osjećaj krivnje. Država nam je u dugovima a on kaže MI smo ih napravili svi zajedno.....molim!!! Ako ne prodamo državnu imovinu onda bu trpili umirovljenici. Ma daj Sliniču ne kaki više smeće. Uništio si sve kaj si imao, osiromašio si ovaj narod do gaća. Samo ti razmišljaj o prodaji, koncesiji, povećanju PDV-a itd. Ali pripazi da se tebi stolica ne omakne.. I sve to da se nahrani brzo rastući državni aparat koji se svakim danom sve više širi a mi koji bi ga trebali hraniti sve se više smanjujemo dok ne lipsamo kao kljusad. Nadam se da će narod konačno skužiti što to kukulele radi i kamo nas vodi jer ovo je karta za pakao a ne za raj.
Molim da mi se pos ne obrise opet. Hvala
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 14:38   #3643
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Da citiram jednu građanku Republike Hrvatske tj. njen komentar na sva ova čuda;

Molim da mi se pos ne obrise opet. Hvala
Uz to, Linić je umiješan u krupni kriminal. Ova država nikada neće moći sakupiti koliko može potrošiti. Pitajte Linića zašto sebi ne smanji plaću, barem kao izraz dobre volje u krizi...
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 15:46   #3644
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Uz to, Linić je umiješan u krupni kriminal. Ova država nikada neće moći sakupiti koliko može potrošiti. Pitajte Linića zašto sebi ne smanji plaću, barem kao izraz dobre volje u krizi...
Ivo je za njega mala beba.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 15:47   #3645
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
promet jamnice, tj. prihodi su povećani za 7% u odnosu na prošlu godinu. Ista stvar je bila i prošle godine, a bome i zadnjih 10 godina.
Jamnica raste konstantno.

Ne bih znao za revizore, provjerio sam ih i ne vidim nikakvu poveznicu s agrokor grupacijom. Ali ono što je čudno, da im reviziju radi neka random revizorsko društvo, a ne jedno od "Big 4" što je primjereno za društvo takve veličine.
Za 35% je porasla jamnica ove godine u odnosu na isto razdoblje prosle godine....

Da nastavimo da trgovackim centrima i fiskalizacijom....u danasnjim novinama stoji da im je inspekcija nasla robe za 120 milijuna kuna bez "markica", trosarinske robe...cigarete,alkohol....
To je trosarinska roba koju je malo teze progurati na crno,pa ipak nalaz od 120 milijuna kuna je velik....A sta je sa ostalom robom? Uzmite opet todorica, on proizvodi i prodaje...dakle kontrola je prakticki skoro nikakva...koliko je tamo para utajeno.....
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 16:27   #3646
Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
Za 35% je porasla jamnica ove godine u odnosu na isto razdoblje prosle godine....

nspekcija nasla robe za 120 milijuna kuna bez "markica", trosarinske robe....
Pa sta je 120 milijuna naspram 7,00 kn zbog kojeg je danas u Zadru zatvorena slasticarnica.. ovo ide pod psihijatriju sto se događa!?? Unistavat neciji zivot zbog 7,00 kn (0,9 eur).
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 16:33   #3647
Ajme, ajme, sto se vi cudite uopce? Pa kudikamo je lakse vratit tesko ukradenih 7 kn nego 120 mil. tako da je sasvim logican i opravdan napad na te teske lopove i mafijase slasticare

A to sto je ovo serijski napad na ugostitelje s ciljem unistavanja vecine to nema veze, samo teorija urote. Bit ce i teorija urote kad sasvim slucajno K+ kafic i slasticarna budu na svakom uglu...
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 17:20   #3648
Gdje je sada HGK i Vidosevic, gdje je sada hrvatska HOK, gdje je sada udruga poslodavaca?
Izjave na televiziji ministra da nisu svi isti pred zakonom i poreznicima, je za njegovu izravnu i promptnu smjenu...u normalnoj nekorumpiranoj drzavi on bi vec bio bivsi
Uostalom protiv naseg ministra se na jednom citanom portalu pojavila informacija da je u privatizaciji jednog poduzeca primio mito,a da u trstu ima racun na koji je to mito sjelo....gdje je sada DORH?

U konacnici mene samo zanima da li te budale iz ministarstva uopce znaju racunati pluseve i minuse tih zatvaranja lokala....pa to su bolesno veliki minusi,koji ce potjerati samo jos vise ljudi na burzu.....
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 18:29   #3649
jesu li i likovi koji po ulicama imaju ambulantnu prodaju voća i povrća iz kombija također obaveznici fiskalizacije?'
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 10:08   #3650
Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
Gdje je sada HGK i Vidosevic, gdje je sada hrvatska HOK, gdje je sada udruga poslodavaca?
Izjave na televiziji ministra da nisu svi isti pred zakonom i poreznicima, je za njegovu izravnu i promptnu smjenu...u normalnoj nekorumpiranoj drzavi on bi vec bio bivsi
Uostalom protiv naseg ministra se na jednom citanom portalu pojavila informacija da je u privatizaciji jednog poduzeca primio mito,a da u trstu ima racun na koji je to mito sjelo....gdje je sada DORH?

U konacnici mene samo zanima da li te budale iz ministarstva uopce znaju racunati pluseve i minuse tih zatvaranja lokala....pa to su bolesno veliki minusi,koji ce potjerati samo jos vise ljudi na burzu.....
Na godišnjem
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 23:51   #3651
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Na godišnjem
Nije istina... vidili su ga na nekoj žderačini skupa sa cijelom svitom. Znači da radi... uobičajeni posao.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 08:43   #3652
A čuj,znaš kako se kaže : svakome je njegov posao najteži a tuđi najlakši.
Aj ti požderi tolko janjetine i vina svako malo pa da vidiš koja je to muka
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 13:18   #3653
imam opg u sustavu pdv-a te većinom dajem robu na veliko za otkup putem r2 računa....ako bih želio prodavati dio te robe na tržnici na malo,moram li ja kao obveznik pdv-a imati fiskalnu blagajnu za direktnu prodaju kupcima na malo?
jer neki tvrde da moram a neki da ne moram??ako ne moram, kako ću onda knjižiti ulaz?
zna li netko koja je tu zakonska obaveza?
tomatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 19:08   #3654
Imam d.o.o. Koristim Fiskal1 blagajnu. Imam partnera kojem moj d.o.o. mjesečno pruža usluge koje on plaća virmanom prijenosom novca sa svog d.o.o. na račun mog d.o.o. Mjesčno od tog partnera naplaćujem maksimalno 750 kn.( takav dogovor imamo).
Takav račun ne podlježe fisklaizaciji.
Moja pitanja su sljedeća:
1.Da li račun za tog partnera izdajem putem Fiskal1 blagajne i kako?
2.Što sve taj račun mora sadržavati?
3.Ako račun ne izdajem putem Fiskal1 već ga ispišem u wordu ili excelu koji broj računa trebam staviti?
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 19:44   #3655
Quote:
tomatix kaže: Pogledaj post
imam opg u sustavu pdv-a te većinom dajem robu na veliko za otkup putem r2 računa....ako bih želio prodavati dio te robe na tržnici na malo,moram li ja kao obveznik pdv-a imati fiskalnu blagajnu za direktnu prodaju kupcima na malo?
jer neki tvrde da moram a neki da ne moram??ako ne moram, kako ću onda knjižiti ulaz?
zna li netko koja je tu zakonska obaveza?
Evo, koliko ja mogu reći.

PDV nema veze s fiskalizacijom. Obveza fiskalizacije postoji za one koji su obveznici poreza na dobit ili poreza na dohodak od samostalne djelatnosti, s time da su iz obveze isključeni oni koji prodaju vlastite poljoprivredne proizvode na tržnicama i otvorenim prostorima. Znači, ako ne plaćaš niti porez na dobit, niti porez na dohodak od samostalne djelatnosti, onda nikako nisi obveznik fiskalizacije, prodavao ovako ili onako. Ako ipak jesi obveznik fiskalizacije, kada bi prodavao dio te na svom OPG-u proizvedene robe na tržnici i otvorenom prostoru, te promete ne bi trebao fiskalizirati. Isto tako se ne trebaju fiskalizirati prometi koji su uplaćeni direktno na transakcijski račun (npr. uplate virmanom).

Vidi zakon, članak 3. i članak 5.:

- http://www.zakon.hr/z/548/Zakon-o-fi...metu-gotovinom

Predlažem da detaljno i pažljivo proučiš sve na stranicama porezne uprave vezano uz fiskalizaciju:

- http://www.porezna-uprava.hr/HR_Fisk...acijaNovo.aspx

Naći češ tamo i tumačenje članka 5. vezano uz izuzetke obveze.

Također nemoj preskočiti i brošuru s uputama:

- http://www.porezna-uprava.hr/HR_publ...i_brosure.aspx

(Vidi na popisu pod obveza fiskalizacije).
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 19:47   #3656
Znate li da fiskalizacije jos nema za prodavanje kokica i kuruze na onim kolicima?! Neka netko brzo posalje mail linicu.kako li mu he samo to promaklo heh

Sent from my shooteru using Tapatalk 2
LAVE22i is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 12:09   #3657
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Ajme, ajme, sto se vi cudite uopce? Pa kudikamo je lakse vratit tesko ukradenih 7 kn nego 120 mil. tako da je sasvim logican i opravdan napad na te teske lopove i mafijase slasticare

A to sto je ovo serijski napad na ugostitelje s ciljem unistavanja vecine to nema veze, samo teorija urote. Bit ce i teorija urote kad sasvim slucajno K+ kafic i slasticarna budu na svakom uglu...
sljedeci korak ..samo nase ljude je vrlo lako okrenuti jedne protiv drugih, tako da se sad napravila hajka na turisticki sektor(jer se tu ova 2 mj okrece novac) a ovi drugi sute i kradu i misle da nece doci red na njih..umjesto da se ujedinimo i stanemo na kraj ovom reketarenju.

Postat cemo K-plus drzava uskoro
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 16:15   #3658
Mislis trebaju se ujediniti svi koji kradu jer to je nacin na koji se treba poslovati u hr?

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 4 Beta
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 21:17   #3659
Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
Mislis trebaju se ujediniti svi koji kradu jer to je nacin na koji se treba poslovati u hr?

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 4 Beta
Da, mnogi tako razmišljaju i to besramno ovdje i napišu. Kakvo raketarenje spominje prethodni post?? Nisam ni slutio da toliko soc-privrednika ima u ovoj zemlji. (da ne kažem: lopova) Država je krenula u kapitalizam, u kojemu država počiva i funkcionira najvećim dijelom na prikupljenim porezima. KOLIKO se i našto troši, krade - to nema veze sa fiskalizacijom. Ima veze s nama, našom državom i SHVAĆANJEM naših obveza. I sa nadležnim službama - koje ipak očito nešto rade?!?

Možda se previše miješaju stvari, kruške i jabuke?? Pa se miješa OBVEZA PLAĆANJA POREZA na ostvareni prihod u gotovini, odnosno momentalno slanje podataka, sa prilično divljim postupcima i izjavama jednog ministra? Svakako, imamo ministra koji radi, pa možda i dobro, ali mu je pristup i riječnik katastrofalan. Prijetnje, napadi - bolje bi bilo da šuti i radi. I da KAZNI svoje inspektore za koje je DOKAZANO kako se podlo i bezobrazno ponašaju, izmišljajući stalno nove igrokaze da nekoga navuku na kaznu. Za svaki igrokaz ministar dobija po jedan minus, a već ih ima za 3 života. OK, naravno i da 50 kn viška nisu razlog za prekršaj. Tako da zaposlenici ne broje gotovinu u kasi svako pola sata, u strahu od hajduka koji iskaču iz grma. To je NELJUDSKI, to je psihičko opterećenje, a to ministar ne razumije. Pedesetak kn greške MORA biti u toleranciji.

I bilo bi dobro da se to ubuduće razlikuje, pa da znamo dali je neki komentator UOPĆE PROTIV plaćanja poreza, ili misli da nismo svi isti, pa neki moraju, a neki ne, ili su neki potpuno informatički nepismeni pa ne razumiju baš ništa?

Konkretno u mom slučaju fiskalizacija nas je koštala SAMO softverske dopune programa i kase, cca 800 kn. Sve drugo jedna NORMALNA prodavaonica ima, naravno i internet. Jedino što osjećamo je onih par sekundi čekanja na račun. A kako smo oduvijek izdavali račune - NIŠTA se nije promijenilo.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 10:19   #3660
Da li kao obrtnik trgovac koji je u sustavu PDV-a, a vecinu prometa ostvarim od prodaje duhanskih proizvoda imam utvrđen blagajnicki maksimum?
Znaci, nisam u sustavu fiskalizacije.
*Vixo* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.