Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2003., 19:50   #21
Ovo opijanje svakog vikenda sam uzela za primjer usporedbe radi sa forumskim okupljanjem. Dopuste mi nesto sto mnogi roditelji ne bi dopustili svojoj djeci, a ne dopuste mi da odem na forumsko okupljanje... jer tamo nikoga ne znam i jer je u drugom gradu.

Dobro, nemojte sada misliti da starci uzmu bocu u ruku i vele Na djete! Popi si.... Nije to bas tako... Mama je rekla da ne zeli imati nista s tim i da ne zeli financirati alkohol (to moram sama kupiti, ok). A stari... on je jednom samo rekao Ne mogu ti zabraniti, mogu te zamoliti... i moze...

I, dajte molim vas, sto god vi rekli, ali roditelj djetetu NE MOZE zabraniti da se djete opija vikendom. Da, zalosno, ali istinito. Ne moze zabraniti. Moze djete zatvoriti u kucu, ali nece ga dozivotno drzati zatvorenog. Mali ce kad-tad izaci sa drustvom.. a sto ce se onda dogoditi? To roditelj ne moze znati... Oni uglavnom ne znaju sto im djeca rade vikendom. Svi mi prije ili kasnije prodjemo fazu opijanja. Jedino je razlika hoces li se opijati po skrivecki, ili ce roditelj znati.
Moze zabraniti jedino da sa malim ide van subotom u birc ili disko i stalno ga ima na oku. Jedino tako. A sumnjam da to bilo koji roditelj radi.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 21:21   #22
Smatram da nije potrebno raditi dramu oko tih vikend opijanja...pa sto vi mislite da mladi ljudi kad izidju vanka rade....sjede uz bezalkoholni sokic. Vec ce se ona skulirat po tom pitanju kad dodje vrijeme.....a u vezi ovih forumaskih okupljanja....neznam....ako su ta okupljanja na nekim javnim mjestima ne bi uopce trebalo biti problema. Starcima nemoj uletit tipa Mogu li..tralala...vec....Ja idem..tralala....uredno cu vam se javljati i tako. Kod mene je takav pristup uvijek palio i nije nikad bilo nikakvih problema.
__________________
Svatko ima pravo na svo.., pardon...moje mishljenje.
Morskaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 13:26   #23
bigblue:
Quote:
Da meni dodjes doma par puta pijana bila bi grounded for life.
a koja je alternativa? da ostaje vani dok se ne ostrijezni? da spava na klupici? onako... zar nije bolje, ako vec popije da dode doma gdje ju imas na oku? sjecam se kad sam se prvi puta napila.. dosla sam doma i srusile se, pa ah.. ajmo reci na stolicu... i nis mame me sredila... strpala u krevet.. tetosila me....
iskrena sam s njom.. i kad joj kazem.. opet sam se nalila ovaj vikend ne radi mi paniku.. mislim, ona je normalno ljudsko bice i zna da ako se ponekad "unistis" da nema sad sta ja znam kakvih opsanosti od toga....
htijedoh reci.. s gore napisanim stavom ce se postici samo to da dijete skriva stvari od tebe tj. radi ih poskrivecki.. povjerenje uvjetuje to da saznas stvari i koje ti se ne svidaju... a ako ti je vec to povjerenje ukazano nije u redu da ga iskoristavas...


a ti Lati... povedi starce sa sobom ili se pomiri s time da nemozes ici.. osim ako ih ne zelis nekako prevariti.. ako to hoces cemo smisljat..
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.