Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2015., 11:52   #221
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
ne smiješ.
A što smijem ? ili što napraviti ?
MMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 18:31   #222
Smiješ popraviti ogradu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 20:00   #223
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Smiješ popraviti ogradu.
Koji koristan odgovor.
Ograda je sva čitava , jedino da dignem 2 metra zida.
MMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 14:17   #224
Šetanje psa bez povodca

Smije li se u nekim situacijama šetati psa bez povodca? Na primjer u selu ili mjestima koji su izvan grada.
Što u slučaju kada se cestom pređe samo desetak metara u oba smjera, znači par minuta ne šetnje nego da se samo psa pusti da me prati dok prođem tih par metara po cesti da obavim nešto na polju? Mislim glupo je za tih par metara stavljat psa na lanac, zatvorit ga se ne može pošto dvorište nije ograđeno, a pas je mali, ne laje čak i dok drugi prsi u selu laju na njega i ide skoro pa uz nogu samnom.
sellen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 21:30   #225
Ako ne ugrize nikoga nema ni zabrane tj.kazne što se tiče policije a ostalo kako piše u gradskoj odluci o komunalnom redu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 12:27   #226
Situacija je sljedeća. Naime, jedan stanar zgrade (8 stanova) ima 3-4 psa i par mačaka u stanu. Hodnik zgrade smrdi svakodnevno i pun je dlaka.

Što da radim? Mogu li kome to prijaviti? Koje su moguće solucije? Postoje li kakvi zakoni?

Razgovor ne dolazi u obzir.
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:46   #227
Svjedok sam jedna meni smiješne situacije : Jedna mlada gospođa je volonterka za mačke. Njih nekolicina su se same organizirale te skupljaju mačke lutalice, pogotovo male mačiće i daju in na udomljavanje. Nešto love im daje neka njemačka udruga. Između ostalog se bave i kastracijom mačaka. Pogotovo one koje nemaju vlasnika. I tako ti je ona kastrirale u mome dvorištu neke mačke. Ali je kastrirala i nekoliko mačora.
I jednog je dana zove policija na obavijesni razgovor da ju je tužila neka gospođa jer je njoj mačka kastrirala bez njezinog znanja. A mačor je u veljači išao slobodno po cijelom kvartu.
I stvarno je morala doći na policiju, a policija je bila i kod veterinara. A ja sam saznao da se radi o jednoj malo šašavoj ženi koja je poznata da tužaka sve i svašta.
Mene samo zanima da li je gospođa uopće i prekršila neki zakon. Ako jeste koji !???
A čudim se i našoj policiji što je nisu ignorirali i uputili na privatnu tužbu !??


Quote:
scooby10 kaže: Pogledaj post
Situacija je sljedeća. Naime, jedan stanar zgrade (8 stanova) ima 3-4 psa i par mačaka u stanu. Hodnik zgrade smrdi svakodnevno i pun je dlaka.

Što da radim? Mogu li kome to prijaviti? Koje su moguće solucije? Postoje li kakvi zakoni?

Razgovor ne dolazi u obzir.
Pozovi sanitarnu inspekciju , a možda i policiju !

Ĉlanak 10.
Zabranjeno je voditi pse na javna mjesta kao što su uredi, ljekarne, dućani,
ugostiteljske i sliĉne radnje, tržnica, kina, groblja te javne skupove, sveĉanosti i priredbe i na
djeĉja igrališta.
Odredbe ovog ĉlanka ne odnose se na pse vodiĉe slijepih osoba.
Ĉlanak 11.
Vlasnik psa dužan je osigurati da pas ne ometa utvrđeni kućni red i mir građana.
Ĉlanak 12.
Pas se mora držati tako da ne ugrožava osobnu sigurnost građana.

Ako pas ozljedi neku osobu, vlasnik psa dužan je o tome obavijestiti veterinarsku
inspekciju i odvesti psa na pregled u ovlaštenu veterinarsku organizaciju.
Ĉlanak 13.
Vlasnik psa dužan je odmah oĉistiti površine koje služe kao zajedniĉki dijelovi zgrada,
stubište, ulazi u dvorišta i javne površine (djeĉja igrališta i sl.), ako ih je njegov pas zagadio.
Ĉlanak 14.
U neograĊenom dvorištu ili vrtu te u zajedniĉkom dvorištu ili vrtu pas mora biti vezan.
Pas se ne smije držati niti ostavljati u zajedniĉkim prostorijama koje služe zgradi kao
cjelina (stubište, ulazi, prostorije za smeće i sliĉno).
Ĉlanak 15.
Vlasnik psa koji drži psa u ograĊenom dvorištu ili ograĊenom prostoru
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 13:58   #228
danas sam naletila na psa u naselju. neogradjeno dvoriste, pas bio preko puta kod susjeda, zaletio se naglo direkt u auto.

ogranicenje 50, ja vozila max 40 jer je auto ispred mene skretao pa sam stotinjak metara prije skroz stala. e sad, ljudi koji su psa uzeli kazu da imaju potvrdu da nije njihov makar obitava tamo, hrane ga i sl., ne zele platiti popravak iako su odmah nakon nesrece rekli da hoce. kazu da ne zele kod ovog mehanicara, da su troskovi nerealni, izvlace se ukratko. ja sam kod ovog bila na procjeni i naruceni su dijelovi, sad je problem otkazati to. cijena je jako realna, 650 kn za krpanje branika i nove plasticne resetke.

zenska je bila kod mene upravo, jako neugodna je bila, bacila mi na stol 500kn i rekla da nemamo sto vise pricati.

jel ja mogu zvati policiju i sto mogu ocekivati? u polici nemam ugovoren nalet na zivotinju, oni nisu vlasnici formalno, sto da radim?
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 12:04   #229
Pa jesi uzela tih 500kn? Ja bi dodala tih 150 i završila priču. Očito su u pitanju budale, koliko ti se isplati sad naknadno uključivati policiju, tužiti ih ili nešto za 20€ više...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 20:26   #230
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
danas sam naletila na psa u naselju. neogradjeno dvoriste, pas bio preko puta kod susjeda, zaletio se naglo direkt u auto.

ogranicenje 50, ja vozila max 40 jer je auto ispred mene skretao pa sam stotinjak metara prije skroz stala. e sad, ljudi koji su psa uzeli kazu da imaju potvrdu da nije njihov makar obitava tamo, hrane ga i sl., ne zele platiti popravak iako su odmah nakon nesrece rekli da hoce. kazu da ne zele kod ovog mehanicara, da su troskovi nerealni, izvlace se ukratko. ja sam kod ovog bila na procjeni i naruceni su dijelovi, sad je problem otkazati to. cijena je jako realna, 650 kn za krpanje branika i nove plasticne resetke.

zenska je bila kod mene upravo, jako neugodna je bila, bacila mi na stol 500kn i rekla da nemamo sto vise pricati.

jel ja mogu zvati policiju i sto mogu ocekivati? u polici nemam ugovoren nalet na zivotinju, oni nisu vlasnici formalno, sto da radim?
Uzmi 500 kuna, sve drugo stajati će te više..trebala si odmah zvati policiju.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2019., 21:50   #231
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
danas sam naletila na psa u naselju. neogradjeno dvoriste, pas bio preko puta kod susjeda, zaletio se naglo direkt u auto.

ogranicenje 50, ja vozila max 40 jer je auto ispred mene skretao pa sam stotinjak metara prije skroz stala. e sad, ljudi koji su psa uzeli kazu da imaju potvrdu da nije njihov makar obitava tamo, hrane ga i sl., ne zele platiti popravak iako su odmah nakon nesrece rekli da hoce. kazu da ne zele kod ovog mehanicara, da su troskovi nerealni, izvlace se ukratko. ja sam kod ovog bila na procjeni i naruceni su dijelovi, sad je problem otkazati to. cijena je jako realna, 650 kn za krpanje branika i nove plasticne resetke.

zenska je bila kod mene upravo, jako neugodna je bila, bacila mi na stol 500kn i rekla da nemamo sto vise pricati.

jel ja mogu zvati policiju i sto mogu ocekivati? u polici nemam ugovoren nalet na zivotinju, oni nisu vlasnici formalno, sto da radim?
trebala si zvati policiju
i komunalnog redara, ako neće on onda policija odvesti psa na očitanje čipa.
Ako ima čip - naplatii vlasniku a a ko pas nema čip vlasnik psa je Grad.
Svi gradovi u Hrvatskoj su do 30.06.2018-te , dakle više od godinu dana je prošlo, morali provjeriti SVE pse da li su čipirani.
A dokaz tome da je grad vlasnik neoznačenog psa su i dvije pravomoćne sudske presude a gdje su Velika Gorica i Bakar morali platiti odštetu u visini od milion kuna jer su neoznačeni psi uzrokovali saobraćjane nesreće sa na žačost smrtnim posljedicama po vozače. I obitelji su tužili.
Obavezno označavanje pasa je na snazi skoro 20 godina.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2019., 22:13   #232
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
trebala si zvati policiju
i komunalnog redara, ako neće on onda policija odvesti psa na očitanje čipa.
Ako ima čip - naplatii vlasniku a a ko pas nema čip vlasnik psa je Grad.
Svi gradovi u Hrvatskoj su do 30.06.2018-te , dakle više od godinu dana je prošlo, morali provjeriti SVE pse da li su čipirani.
A dokaz tome da je grad vlasnik neoznačenog psa su i dvije pravomoćne sudske presude a gdje su Velika Gorica i Bakar morali platiti odštetu u visini od milion kuna jer su neoznačeni psi uzrokovali saobraćjane nesreće sa na žačost smrtnim posljedicama po vozače. I obitelji su tužili.
Obavezno označavanje pasa je na snazi skoro 20 godina.
To sve lijepo zakonski stoji no u reali ti pola od toga nije tako.
Psi lutalice (osim ako nije izgubljeni)često nisu cipirani, pošto je sav teret pao na lokalnu samoupravu ima više nehumanih nego humanih čelnika pa se često dešava da sa nađeno štene, psa, mačku preseli u drugu općinu i tako ti to biva...najvise psa lutaluca lima bas u vrijeme godišnjih, tako da sve ti je jasno.
Zakon postoji ali se do sad nije ispoštovalo sve.

A ka će, ne znamo.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2019., 00:07   #233
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
danas ...
a u kakvom stanju je završio pas?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2019., 09:14   #234
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
a u kakvom stanju je završio pas?
Ovo i mene zanima?Vjerovatno je uginuo na cesti pored takvih brižnih vlasnika..
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2020., 16:36   #235
Question susjed i životinje

Imam problem, zapravo mislim da susjed ima problem sa svojom glavom, i tražim savjet jer mi je sad stvarno dosta.

ovo je malo poduže, no imajte strpljenja pročitati do kraja... stvarno više ne znam što da radim.

Gospon susjed ima ( valjda) OPG i uzgaja perad . Kokoši, patke, biserke, guske, pure.... sve što ima perje i da se pojesti i to u ogromnim količinama. Ove godine je kupio još jedno imanje i tamo isto drži perad uz inkubator ( mislim da nije prijavljeno). Ja sam između te dvije adrese i susjedi smo si nepune 2 godine. Klanje peradi obavlja u svom dvorištu i prodaje meso s praga. Živu perad prodaje u sklopu tržnice, ali ne na odgovarajuć način nego s pločnika. Jaja otkupljuje od drugih ljudi i onda prodaje kao da su njegova. Uz sve to ima i tri psa koji su vezani na lanace od možda 2 m i nemaju nikakvo sklonište. Jedan je jako splašen, a druga dva iznimno agresivna. Čisto sumnjam da su redovno cjepljeni. Svi smo na glavnoj cesti i njegove kokoši, pure, patke itd. su redovno i svakodnevno na cesti.... duž cijele ulice. Malo malo vidiš na cesti koju zgaženu, a vidi se i njega - hoda s tačkama gore dolje niz ulicu valjda 15 puta dnevno i redovito čupa travu u sve i jednoj grabi uzduž 1 kilometra ceste.
Valja napomenuti da čovjek nije baš sav svoj. Doživjela sam da dolazi u dvorište mi nepozvan i zna da nije dobrodošao jer mu se reklo više desetaka puta. Ulazi mi u stambeni prostor bez najave ( iza toga zaključavam sva vrata) i to samo u gaćama. Dolazi i ostavlja svoj alat i onda idući dan provocira da sam mu to ukrala ili gdje sam mu to metnula. U drugim slučajevima vidim da neke stvari male vrijednosti nedostaju iz gospodarskih objekata i ne mogu dokazati da je to bio on. Neke dane ne želi pozdraviti na ulici, a nekad kao da smo si najbolji frendači dolazi, upada i na silu olajava i izmišlja strahote o drugim susjedima. Jako ga zanima što ja radim, čim se bavim, od kud mi pare i slično. Čula sam od drugih ljudi strahote koje priča o meni ....

Nema dugo pojavio mi se na pragu sa očerupanom kokoši i ustvrdio da je to moj pas napravio. Bila sam užasnuta i nije mi bilo svejedno i teško mi je bilo to povjerovati jer pas je star 10 godina i nikad nije tako nešto napravio, no opet nikad ne znaš i onaj crv sumnje što ako je to moj pas stvarno napravio. Platila sam mu kokoš.

Dolazi mi inspektor na vrata. Netko me prijavio da mi pas boravi na javnoj površini. Zna se desiti da spava na ulazu do ceste, to priznam. Kokoš nisam spominjala pošto nije ni inspektor da se ne uvalim u još veće sranje.
Zapisnik napravljen, kontrola kako već to ide, potpisala i rekla da mi veterinar treba doći na redovno cjepljenje taj i taj datum, dala ime od veterinara. Inspektor kaže ok, da će provjeriti to i provjerio je informaciju.
Idući dan gospon susjed dolazi s tri očerupane kokoši. i traži novac.
Nakon 10 godina života stavljam psa na lanac po prvi put.
Dolazi veterinar i cijepi psa, čita zapisnik inspekcije i zove inspektora da ga obavjesti da je napravio ono što sam bila rekla.
Idući dan, tj. danas lupa mi susjed na vrata i viče: "plati mi moje kokoši!" . Rekla sam mu da mu je ovo zadnji put da plaćam i da nije bilo potrebe da zove inspekciju, a on meni: " Zvao sam, pa šta! Zvao sam i danas, i sutra ću zvat! " Nadrobio je svašta, uključujući jako puno stvari koje su bile u zapisniku koji nikome nisam pokazala osim veterinaru.
Poludila sam na to i rekla mu ako me misli non stop prijavljivat inspekciji, a pas je vezan da mu ne mislim platit kokoši. I onda je uzeo mobitel i zvao policiju.

Zaključala sam vrata, i sad iskreno ne znam šta da radim s takvom osobom?
Samo se pitam što će sljedeće napravit.

i još nešto -zanima me da li veterinar ima pravo okolo pričati što je napisano u inspekcijskom zapisniku koji je dobio na uvid?
S tim da 100% znam da mu je on rekao jer sam ga pitala i potvrdio je da je prenio informaciju i da on ne vidi u tome nikakav problem.
Plava Grudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2020., 17:23   #236
Quote:
Plava Grudica kaže: Pogledaj post
Imam problem, zapravo mislim da susjed ima problem sa svojom glavom, i tražim savjet jer mi je sad stvarno dosta.

ovo je malo poduže, no imajte strpljenja pročitati do kraja... stvarno više ne znam što da radim.

Gospon susjed ima ( valjda) OPG i uzgaja perad . Kokoši, patke, biserke, guske, pure.... sve što ima perje i da se pojesti i to u ogromnim količinama. Ove godine je kupio još jedno imanje i tamo isto drži perad uz inkubator ( mislim da nije prijavljeno). Ja sam između te dvije adrese i susjedi smo si nepune 2 godine. Klanje peradi obavlja u svom dvorištu i prodaje meso s praga. Živu perad prodaje u sklopu tržnice, ali ne na odgovarajuć način nego s pločnika. Jaja otkupljuje od drugih ljudi i onda prodaje kao da su njegova. Uz sve to ima i tri psa koji su vezani na lanace od možda 2 m i nemaju nikakvo sklonište. Jedan je jako splašen, a druga dva iznimno agresivna. Čisto sumnjam da su redovno cjepljeni. Svi smo na glavnoj cesti i njegove kokoši, pure, patke itd. su redovno i svakodnevno na cesti.... duž cijele ulice. Malo malo vidiš na cesti koju zgaženu, a vidi se i njega - hoda s tačkama gore dolje niz ulicu valjda 15 puta dnevno i redovito čupa travu u sve i jednoj grabi uzduž 1 kilometra ceste.
Valja napomenuti da čovjek nije baš sav svoj. Doživjela sam da dolazi u dvorište mi nepozvan i zna da nije dobrodošao jer mu se reklo više desetaka puta. Ulazi mi u stambeni prostor bez najave ( iza toga zaključavam sva vrata) i to samo u gaćama. Dolazi i ostavlja svoj alat i onda idući dan provocira da sam mu to ukrala ili gdje sam mu to metnula. U drugim slučajevima vidim da neke stvari male vrijednosti nedostaju iz gospodarskih objekata i ne mogu dokazati da je to bio on. Neke dane ne želi pozdraviti na ulici, a nekad kao da smo si najbolji frendači dolazi, upada i na silu olajava i izmišlja strahote o drugim susjedima. Jako ga zanima što ja radim, čim se bavim, od kud mi pare i slično. Čula sam od drugih ljudi strahote koje priča o meni ....

Nema dugo pojavio mi se na pragu sa očerupanom kokoši i ustvrdio da je to moj pas napravio. Bila sam užasnuta i nije mi bilo svejedno i teško mi je bilo to povjerovati jer pas je star 10 godina i nikad nije tako nešto napravio, no opet nikad ne znaš i onaj crv sumnje što ako je to moj pas stvarno napravio. Platila sam mu kokoš.

Dolazi mi inspektor na vrata. Netko me prijavio da mi pas boravi na javnoj površini. Zna se desiti da spava na ulazu do ceste, to priznam. Kokoš nisam spominjala pošto nije ni inspektor da se ne uvalim u još veće sranje.
Zapisnik napravljen, kontrola kako već to ide, potpisala i rekla da mi veterinar treba doći na redovno cjepljenje taj i taj datum, dala ime od veterinara. Inspektor kaže ok, da će provjeriti to i provjerio je informaciju.
Idući dan gospon susjed dolazi s tri očerupane kokoši. i traži novac.
Nakon 10 godina života stavljam psa na lanac po prvi put.
Dolazi veterinar i cijepi psa, čita zapisnik inspekcije i zove inspektora da ga obavjesti da je napravio ono što sam bila rekla.
Idući dan, tj. danas lupa mi susjed na vrata i viče: "plati mi moje kokoši!" . Rekla sam mu da mu je ovo zadnji put da plaćam i da nije bilo potrebe da zove inspekciju, a on meni: " Zvao sam, pa šta! Zvao sam i danas, i sutra ću zvat! " Nadrobio je svašta, uključujući jako puno stvari koje su bile u zapisniku koji nikome nisam pokazala osim veterinaru.
Poludila sam na to i rekla mu ako me misli non stop prijavljivat inspekciji, a pas je vezan da mu ne mislim platit kokoši. I onda je uzeo mobitel i zvao policiju.

Zaključala sam vrata, i sad iskreno ne znam šta da radim s takvom osobom?
Samo se pitam što će sljedeće napravit.

i još nešto -zanima me da li veterinar ima pravo okolo pričati što je napisano u inspekcijskom zapisniku koji je dobio na uvid?
S tim da 100% znam da mu je on rekao jer sam ga pitala i potvrdio je da je prenio informaciju i da on ne vidi u tome nikakav problem.
hm...

prije svega -prijavljuj ga policiji ama baš svaki puta kada ti bane na vrata, dvorište i sl. I ne šalim se -ako ćeš ikada morati protiv njega nešto pokretati -moraš imati da je policija izlazila. Naprosto mu zabrani dolazak i svaki puta službeno ga prijavi. Ako se pojavi u gaćama -prijavi ga i za seksualno uznenmiravanje i sl.

Drugo -miči psa s lanca zaboga...dobit ćeš kaznu između ostaloga jer je to nezakonito, a i s ljudske strane nije i redu da pas ispašta zbog neuravnoteženog susjeda.

Treće -zovi sanitarnu inspekciju (možep i anonimno) i neka vide čime se i kako lik bavi i što prodaje.

Ne znam kakvi su ti susjedi, ali možda bi držali tvoju stranu priče.

Također, ni slučajno ništa ne plaćati...neka zove policiju ...zovi i ti...i opet -svakui puta kada dođe u dvorište nepozvan.

Kreni od ovoga pa vidi kako će se dalje ponašati...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2020., 19:51   #237
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Drugo - miči psa s lanca zaboga...dobit ćeš kaznu između ostaloga jer je to nezakonito, a i s ljudske strane nije i redu da pas ispašta zbog neuravnoteženog susjeda.
Da.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2020., 21:27   #238
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
hm...

prije svega -prijavljuj ga policiji ama baš svaki puta kada ti bane na vrata, dvorište i sl. I ne šalim se -ako ćeš ikada morati protiv njega nešto pokretati -moraš imati da je policija izlazila. Naprosto mu zabrani dolazak i svaki puta službeno ga prijavi. Ako se pojavi u gaćama -prijavi ga i za seksualno uznenmiravanje i sl.

Drugo -miči psa s lanca zaboga...dobit ćeš kaznu između ostaloga jer je to nezakonito, a i s ljudske strane nije i redu da pas ispašta zbog neuravnoteženog susjeda.

Treće -zovi sanitarnu inspekciju (možep i anonimno) i neka vide čime se i kako lik bavi i što prodaje.

Ne znam kakvi su ti susjedi, ali možda bi držali tvoju stranu priče.

Također, ni slučajno ništa ne plaćati...neka zove policiju ...zovi i ti...i opet -svakui puta kada dođe u dvorište nepozvan.

Kreni od ovoga pa vidi kako će se dalje ponašati...
Hvala na savjetu!
Stvarno sam već na rubu....
Imam fobiju od njega. Svaki put kad čujem šum vani mislim da opet ureduje po dvorištu.

Što se tiče pak susjeda ne znam kako bi reagirali, ja sam tu 2 godine i ne poznajem ih baš. Kuće su nam dosta razmaknute tako da nikad nemamo baš izravnih dodira jedni s drugima. Znala bih nabrojati im imena, no baš i nemamo neku komunikaciju osim dobar dan, kako ste, sretan Božić , Nova godina i slično

Što se tiče mog psa - ne mogu ustvrditi da li je moj pas stvarno poklao te kokoši ili nije. Ja nisam vidjela, niti itko drugi i sve je na njegovoj riječi.
No realno moguće je da je.
Dvorište mi je stvarno veliko, ograđeno, ali je jako puno rupa i pas ili se provuče ispod žice, ili na mjestima gdje je niža preskoči ili iskopa tunel ispod nje. Živica isto tako.
Živim sama s dvoje djece i teško mi je isfinancirati mjesec i bez ulaganja u novu ogradu. Mislim, očito je da ću to morati napravit, ali ne mogu preko noći i osjećam da nemam drugog izbora nego ga zavezati.
Dok smo kod kuće pas je s nama, no kad se poklopi da sam na poslu, a djeca u školi
U kući ga ne mogu ostavit samog jer napravi veliku štetu, a ako ga ostavim vani i nikog nema doma mogu samo očekivati njega ponovo na vratima kako vrišti da je poklao još kokoški i novu prijavu na inspekciju.

Nemate pojma koliko mi je bilo teško prikvačit taj lanac.... neopisivo teško
Plava Grudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2020., 21:45   #239
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.