Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2008., 15:04   #1
Slobodni obrt

Pozdrav svima !
Evo ovako, planiram otvoriti slobodni obrt, vezan za neke informatičke poslove , pa me zanima da li uz to mogu prijaviti i još neke druge poslove npr.izvoz-uvoz, neke uslužne djelatnosti.. ili to spada pod vezane ili povlaštene obrte.. Naime znam da se kod otvaranja d.o.o. može registrirati neograničen broj djelatnosti, pa me zanima koliko se može kod slobodnog obrta ??

Hvala
florentis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 15:21   #2
može i kod obrta...

hitro.hr
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 10:38   #3
kolko tolko znam o obrtima ali ti mogu reći da kod otvaranja obrta tj. odabiru djelatnosti moraš prijaviti šta ćeš raditi u tom tvojem obrtu. Ali nije to sve što znam. Znam još dosta toga ali neda mi se sada pisati o tome. Reći ću samo da kod malih poduzetnika (nosim cipele br. 44), pogotovo onih koji se bave informatikom i informatičkom opremom, baš kako bi se i ti prijatelju bavio, moraš dobro znati o komjuterima. Ako neznaš dobro o tome onda ti savjetujem da otvoriš neki drugi obrt, tj. radnju o kojoj puno znaš. Razumiješ? U ovom svijetu konkurencija je velika. Tako sam ja jednom htio kupiti čamac, ali nisam imao novaca. Dobro ljudi kažu, nemožeš imati i čamce i novce. Želim ti sve najbolje, sada uskoro bude Uskrs, pa možeš otvoriti obrt, bojanje jaja. Ljudi kojima se neda bojati jaja lijepo mogu doći u tvoju radnju i iskoristiti tvoju uslugu za određeni iznos novaca. Ja sada napamet govorim ali neznam. Možda se isplati. Pozdrav! Moj ujo si je kupio gliser..
emil pongrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:06   #4
Djelatnosti - slobodni obrt

Bok ljudi,


Već danima kopam po internetu, ali nigdje nemogu naći popis djelatnosti slobodnih obrta, google mi uvijek izbaci stranice gdje je popis vezanih i povlaštenih obrta, pa ak znate molio bih Vas da stavite link.
__________________
Normalnofobija je stil života
Normalnofob II is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 17:19   #5
Pa sve što tamo nije navedeno ti je slobodan obrt.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 22:17   #6
Wink

najprije konzultiraj nkd ( nacionalnu klasifikaciju djelatnosti ) i kad tamo prepoznaš ono čime se želiš baviti ( šifru i naziv ) pogledaj je li to vezani ili povlašteni obrt, pa ako nije...znači da je slobodan ( od uvjeta stručne spreme ili stručne osposobljenosti ili majstorskog ispita )
Casperina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 14:55   #7
Exclamation SLOBODNI OBRT ??

Bok ekipo, evo jedno kratko pitanje ako netko zna. Koji poslovi spadaju u slobodne obrte? Proučio sam starnicu www.hitro.hr ali nisam naišao na vrste poslova koji spadaju u VEZANI i SLOBODNI obrt. Hvala.
__________________
Dovraga, fali mi RAM-ova :-)
nikzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 17:47   #8
NACIONALNA KLASIFIKACIJA DJELATNOSTI
pravilnik o vezanim i povlaštenim obrtima
__________________
You live and learn. At any rate, you live.
Ultimativno Zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 19:00   #9
valjda svi oni koji nisu povlašteni i vezani
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 09:58   #10
doregistracija slobodne djelatnosti u vezani obrt

da preciziram: tata je nositelj vezanog obrta, a meni je za rad sa strane potrebna djelatnost koja spada u slobodne obrte.

djelatnosti nisu povezane (on spada pod građevinarstvo, ono što meni treba pod intelektualne usluge) pa me zanima postoji li neki razlog zbog kojeg on ne bi mogao proširiti djelatnost obrta i tom djelatnošću?
__________________
** Piljak je šiljak koji je zaobljen. ** (F. Udavače)
** All true wealth is biological. ** (L. M. Bujold)
** Ivan, you idiot! ** (L. M. Bujold)
lomanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 17:51   #11
Blesavom logikom bih rekla da ne bi trebalo biti nikakvih prepreka jer za vezane je bitno da ima odgovarajuću struku, certifikat, dozvolu, što li već, a slobodni je slobodni pa kontam da dapače. Al to ja ovako iz glave, nazvat poreznog referenta/obrtničku komoru/hitro hr/knjigovođu i provjerit.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 18:47   #12
Migra, istom (blesavom ) logikom sam se i ja vodila... i došla do istog zaključka.

na postavljanje pitanje me u biti nagnala slika (možebitne) buduće tatine posjetnice: "obrt za postavljanje kamenih i keramičkih podnih i zidnih obloga i prevoditeljske usluge"
__________________
** Piljak je šiljak koji je zaobljen. ** (F. Udavače)
** All true wealth is biological. ** (L. M. Bujold)
** Ivan, you idiot! ** (L. M. Bujold)
lomanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 09:59   #13
Quote:
lomanita kaže: Pogledaj post
Migra, istom (blesavom ) logikom sam se i ja vodila... i došla do istog zaključka.

na postavljanje pitanje me u biti nagnala slika (možebitne) buduće tatine posjetnice: "obrt za postavljanje kamenih i keramičkih podnih i zidnih obloga i prevoditeljske usluge"
Neka tebe zaposli kao osobu sa kvalifikacijom i nema nikakve prepreke da ne može doregistrirati još tu djelatnost,košta cca 170 kn tamo gdje je otvorio obrt
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 11:08   #14
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Neka tebe zaposli kao osobu sa kvalifikacijom i nema nikakve prepreke da ne može doregistrirati još tu djelatnost,košta cca 170 kn tamo gdje je otvorio obrt
mene ne može zaposliti obzirom da ja već radim... a i koje "kvalifikacije" su u pitanju kad je riječ o slobodnom obrtu?

meni treba ta doregistracija zbog jednog-dva računa godišnje; ništa dovoljno veliko da bi mi se zbog toga isplatilo otvarati svoj obrt.

niš, put pod noge i gnjavit nekoga od "službenih" osoba
__________________
** Piljak je šiljak koji je zaobljen. ** (F. Udavače)
** All true wealth is biological. ** (L. M. Bujold)
** Ivan, you idiot! ** (L. M. Bujold)
lomanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 20:45   #15
Quote:
lomanita kaže: Pogledaj post
na postavljanje pitanje me u biti nagnala slika (možebitne) buduće tatine posjetnice: "obrt za postavljanje kamenih i keramičkih podnih i zidnih obloga i prevoditeljske usluge"
A ne, ne, ne, nego fino napraviš dvije posjetnice, jednu za "grube", drugu za "fine" radove. Nigdje na posjetnici ne treba pisati za što je obrt registriran tako da je u biti slobodno možeš prilagoditi svojim zahtjevima.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 07:19   #16
Quote:
lomanita kaže: Pogledaj post
mene ne može zaposliti obzirom da ja već radim... a i koje "kvalifikacije" su u pitanju kad je riječ o slobodnom obrtu?

meni treba ta doregistracija zbog jednog-dva računa godišnje; ništa dovoljno veliko da bi mi se zbog toga isplatilo otvarati svoj obrt.

niš, put pod noge i gnjavit nekoga od "službenih" osoba
Mislim ako je on građevinac da nećeš moći to doregistrirati najjednostavnije nazovi Poreznu ako si u Zagrebu u Zapoljskoj a ako nisi nazovi nekoga u općini u odjelu gospodarstva.Pa ako ti je to rijetko,onda možeš napraviti na ugovor o djelu.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 12:41   #17
ispričavam se što podižem prastaru temu no zanima me mogu li ja kad otvorim obrt kupovati stvari na npr. ebayu/dealextremeu i onda ih preprodavati u HR? Unaprijed hvala na odgovoru
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 20:13   #18
ja isto izvlačim iz naftalina, možda naiđe netko tko zna odgovor!

je li samostalna djelatnost isto što i slobodni obrt??
*klepetalo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 21:26   #19
Quote:
*klepetalo* kaže: Pogledaj post
ja isto izvlačim iz naftalina, možda naiđe netko tko zna odgovor!

je li samostalna djelatnost isto što i slobodni obrt??
Nije.
Slobodni obrti su svi oni koji nisu izričito utvrđeni kao vezani ili povlašteni obrti.

Dohotkom od samostalne djelatnosti smatra se dohodak od obrta i s obrtom izjednačenih djelatnosti, dohodak od slobodnih zanimanja i dohodak od poljoprivrede i šumarstva.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 00:10   #20
Trebala bih jednu informaciju.. Dakle otvaram slobodan obrt.. Salon za uljepsavanje. Zanima me da li itko zna da li za svaki tretman moram imati nekakav certifikat i plozen tecaj?
Zahvaljujem na odgovoru! ��
Linda1995 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.