Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2016., 09:42   #1
Povrat poreza za jdoo koji nije u sustavu PDV-a

Molim za pomoć.

Uskoro planiram otvoriti Web trgovinu. HZZ će mi svojim sredstvima pokriti osnovicu bez PDV-a, a PDV (oko 4000) ću morati platiti svojim sredstvima, odnosno sredstvima koje ću položiti na račun firme kao pozajmicu.

Iako pitanje zvuči glupo, nova sam u ovom, a sa knjigovođom još nisam obavila razgovor.
Zanima me da li ću i kada imati pravo na povrat tog PDV-a kojeg sam platila jer poslovni subjekt neće biti u sustavu PDV-a.

Hvala!
OrbisRomanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 09:47   #2
Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć.

Uskoro planiram otvoriti Web trgovinu. HZZ će mi svojim sredstvima pokriti osnovicu bez PDV-a, a PDV (oko 4000) ću morati platiti svojim sredstvima, odnosno sredstvima koje ću položiti na račun firme kao pozajmicu.

Iako pitanje zvuči glupo, nova sam u ovom, a sa knjigovođom još nisam obavila razgovor.
Zanima me da li ću i kada imati pravo na povrat tog PDV-a kojeg sam platila jer poslovni subjekt neće biti u sustavu PDV-a.

Hvala!
PDV možeš vratiti samo ako si u sustavu pdv-a. Ovako će ti knjigovođa cijeli iznos računa sa pdv-om staviti odmah u trošak i nema povrata.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 23:02   #3
da ne otvaram novu temu, ja sam radio za 3000kn od 1 do kraja 6. mjeseca prosle godine, 7,8,9,10, mjesec nisam radio i radio sam opet 11. i 12. mjesec i sad jos uvjek radim, dal da predam zahtjev za povrat poreza, dal imam pravo na neki povrat? i sto tocno sve i gdje trebam nosit ak imam pravo...
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 07:18   #4
Quote:
TheMartian kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu, ja sam radio za 3000kn od 1 do kraja 6. mjeseca prosle godine, 7,8,9,10, mjesec nisam radio i radio sam opet 11. i 12. mjesec i sad jos uvjek radim, dal da predam zahtjev za povrat poreza, dal imam pravo na neki povrat? i sto tocno sve i gdje trebam nosit ak imam pravo...
Izabrao si skroz krivu temu za pitanje ali dobro..

Imaš pravo na povrat poreza jer se porez računa odnosno obračunava na godišnjoj razini tako da ćeš sigurno imati povrat jer nisi radio cijele godine a osobni odbitak možeš koristiti za cijelu. Problem je što ako odeš u poreznu danas oni ti neće uzeti nikakav obračun i slično navedenog nego će ti reci da oni sve to imaju i da će ti poslati riješenje u lipnju pa ako bude problema da se žališ. Tako da ispada da bi trebao dobiti povrat ali će ti oni riješenje o istim sami poslati u lipnju jer sve podatke imaju preko tvog OIB-a odnosno joppd-a. Živi bili pa vidili....
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 08:12   #5
Da odem onda na poreznu i pitam i zatrazim to ili ce sami napravit sto sumnjam?
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 08:14   #6
Quote:
TheMartian kaže: Pogledaj post
Da odem onda na poreznu i pitam i zatrazim to ili ce sami napravit sto sumnjam?
Pa možeš ti otiči sa ispunjenim obrascem DOH ali oni ti ga neće uzeti... reci ce ti da ne trebaš ništa predavati da oni imaju sve informacije.... i ako ti se ne svidi riješenje koje će ti poslati u lipnju da se žališ.
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 13:34   #7
ok hvala, a do kad je rok za isplatu i kolko bi to trebalo iznositi ako mi je prosjecna plača bila 2800kn za 8/12 mjeseci? otprilike...
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 20:04   #8
Quote:
TheMartian kaže: Pogledaj post
ok hvala, a do kad je rok za isplatu i kolko bi to trebalo iznositi ako mi je prosjecna plača bila 2800kn za 8/12 mjeseci? otprilike...
a koliko imaš uplaćenog poreza i možebitnog prireza?

isplata je predviđena do kraja kolovoza, kad se vrate s godišnjeg hehee
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.