Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2016., 17:31   #3141
racuna se 6 mj nakon sta rodis tj 180 dana traje porodiljni, tribala si dobit rijesenje od hzzo do kad ti traje porodiljni, mislim da ti taj papir od gina ne igra nikakvu ulogu
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 17:39   #3142
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
racuna se 6 mj nakon sta rodis tj 180 dana traje porodiljni, tribala si dobit rijesenje od hzzo do kad ti traje porodiljni, mislim da ti taj papir od gina ne igra nikakvu ulogu


Nemam nikakvo rjesnje osim jednog papira koji sam ja ispunjavala u kojem pise od kad mi traje porodiljnj i koji mi je zenska tamo ovjerila.

Pise na dnu da sluzi umjesto rjesenja o pravu na rodiljni dopust do navrsenih 6 mjeseci zivota djeteta.


Problem.je sto na papiru od ginekologa pise da traje do 30.10. sto znaci da su u hzzou tak proveli
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 18:18   #3143
nisam nikad vidila taj papir od gina, mozda je to nesto novo? kako im automatski ne ponudi datum? hm a jel imas e-građanin, jel bi se dalo tamo sta isceprkat mozda su u hzzo primjetili gresku pa su je ispravili. a mozda pise tako jer je potrebno produzit porodiljni na roditeljski kad dite napuni 5 mj? ok tebi to ne triba jer se vracas na posao.
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 10:35   #3144
treba se ic javit u hzzo kada beba napuni 5 mjeseci kako bi oni korigirali datum, od onoga koji je gin napisao na doznaci (i meni pise mjesec dana manje). mislim da se treba ici javiti neovisno o tome da li se produljuje porodiljni ili ne.
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 10:40   #3145
sad vidim da ti je netko na prethodnoj strani napisao da se ne moras ici javiti, ali ne bih rekla da je tako. oni ne znaju kad si rodila, ja sam zadnji put bila na hzzo kad sam otvarala porodiljni, znaci to im je posljednjs informacija. ( ok, bila sam predat papire za novcanu naknadu ali ne vjerujem da oni uzimaju podatke od tamo)
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 13:38   #3146
Pa naravno da moras ici u hzzo kada rodis kako bi znali do kada ti traje porodiljni. Papir od ginekologa nema nikakve veze. A kada si predala papire za novcanu naknadu oni to odmah uzimaju u obzir datim rodjenja djeteta i to se mijenja u kompjuteru.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 20:19   #3147
Ja sam isla nakon sto sam rodila predavat sve papire odjednom. I zenska mi je tad rekla da ne trebam dolazit osim ako cu produzivat porodiljni.


Ali idem u pon do hzzoa pa da vidim kaj sad -.-'
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 00:27   #3148
a tribas li otic u njih prekinut porodiljni? ja sam morala nosit suglasnost od poslodavca da se vracam na posao, prvo sam se vratila na pola rv pa na puno, oba puta sam svasta nosila u hzzo i tako par puta
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 06:24   #3149
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
a tribas li otic u njih prekinut porodiljni? ja sam morala nosit suglasnost od poslodavca da se vracam na posao, prvo sam se vratila na pola rv pa na puno, oba puta sam svasta nosila u hzzo i tako par puta
Pa rekla je zenska da ne jer se porodiljni automatski prekida nakon sto dijete navrsi 6 mjeseci.


Vidjey cemo sta ce mi reci sutra yay
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 23:50   #3150


Zanima me dali žena ima pravo na porodiljnu naknadu ako nije prijavljena za zavodu tj.HZZZ(burzi)?

Nailazim na svakakve odgovore..jedni pišu da imaju sve pravo drugi da ne ako nisi na zavodu.
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 00:44   #3151
Ima pravo kao majka izvan sustava rada. Uvjeti su: državljanstvo, prebivalište 5g i zdravstveno osiguranje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 22:47   #3152
Hvala na odg.
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 15:09   #3153
Nisam nikad ulazila kako se racuna porodiljna/rodiljna naknada, ali sad mi upalo u oko jer svaki mjesec dobijem sve manje novaca... za 10mj mi je npr isplaceno od HZZO-a cak 750 kn manje nego za 8mj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
scottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 17:04   #3154
Scottie to je zato što ti isplaćuju po mjesečnom fondu radnih sati a u kolovozu ih je bilo više nego u listopadu vjerojatno dobivas fiksnu plaću inače pa ti sad dosta varira jer se fond radnih sati množi sa cijenom sata koja ti je izračunata u obrascu potvrde o placi
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 17:14   #3155
imam dva pitanja za dvije frendice

1) jedna ima paušalni obrt. planira trudnoću, a ima nekih problema sa zdravljem pa ne zna jel ima pravo otići na komplikacije i kako to onda ide. ako nastavi raditi odnosno ode na komplikacije, kako se uopće računa iznos porodiljne naknade za obrtnike paušalce?

2) druga frendica je nedavno saznala da je trudna. inače se samozaposlila putem one mjere za samozapošljavanje po kojoj mora biti godinu dana prijavljena na puno radno vrijeme. planirala se zaposliti na nepuno radno vrijeme kad joj istekne tih godinu dana. da li joj se bolje isplati ne prijavljivati se na pola radnog vremena nego otići na komplikacije sada dok je još na puno radno vrijeme -pretpostavljam da da jer će onda dobivati iznos koji je cca. iznos plaće. može li si još malo nabrijati iznos plaće prije odlaska na komplikacije da ima što veću porodiljnu naknadu? ona nije htjela ići na komplikacije, ali mislim da će se zeznuti ako ne ode i nastavi raditi na pola radnog vremena. što kažu upućenije ovdje? prije samozapošljavanja bila je dosta dugo nezaposlena.
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 22:32   #3156
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
samoja ne mozes prebacit na njega porodiljni nazalost, dobro su ti rekle, mora bit zaposlen da bi mogao koristit porodiljni.
enigma mislim da ti ne moze ostat uvecani dd kad prekines njegu jer je on vezan za istu. a sta se tice prosjeka, hm, a kako ti se vodilo to bolovanje? znam da kad ides s porodiljnog na porodiljni da ti se gleda prosjek koji si predala za otvaranje prvog porodiljnog a ti tu imas prekid porodiljnog ili? onda bi tribala imat neki minimalac, ne znam, nek me neko ispravi ako grijesim.
Evo ovo je netocno, cisto ako ce nekom trebat da zna, nezaposlena mama moze prebacit porodiljni na nezaposlenog tatu u slucaju zaposlenja. Provjereno.

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
samojaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 10:31   #3157
samoja zapravo nije netocno nego je krivo interpretirano. znaci ti si na pocetku napisala da ste oboje nezaposleni a onda da bi se vratila na posao pa sam onaj prvi dio zanemarila. moze se prebacit na oca samo ako oboje imate isti status u trenutnku otvaranja porodiljnog - bilo da ste oboje zaposleni ili oboje nezaposleni
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 18:39   #3158
Ma da, sve ok. Pisem to cisto ak bu nekom trebalo ko meni jer su mi i tete na hzzo-u davale razlicite odgovore svaki put da bi nakraju izjavile da neznaju

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
samojaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 21:52   #3159
Ma one puno toga ne znaju, nazalost. I ja sam za sve kopala okolo info pa im prenosila na sta imam pravo
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:39   #3160
hojla. nadam se da bude netko vidio prije sutra.
dakle, dali porodiljna naknada mora sjedati na tekuci racun majke ili moze i na racun od oca?
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.