Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2016., 08:15   #6361
povrce, voce i meso
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 10:34   #6362
riba, žitarice, mliječni proizvodi.

kavopijo, imaš temu s receptima, pa možda nađeš nekaj zanimljivo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 19:27   #6363
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
šta davat za jest ditetu od dvi godine, a da je zdravo i raznoliko? ne znam šta bi više izmišljala. dnevno ima 3 glavna obroka, dva međuobroka, i uz to još pojede koju mandarinu, rižin kreker ili kockicu tamne čokolade.
Ne znam jel to spremas ali moji jako vole kelj varivo. Toga se uvijek fino najedu. I mladji od 20mj i stariji od 5 godina. To nikada nisu odbili.
Ali moji idu preko tjedna u vrtic pa kuci izmisljam samo jedan obrok, a za vikend je vec ritual da jedno jutro imaju griz a drugo jutro palacinke. Za veceru najcesce jedu ono sto i za rucak, a ako ne zele onda je to neka vocka, svjezi sir, jaja,kreker,keksic,jogurt,cokoladno mlijeko.
Sve se svede na par vrsta hrane koju hoce jesti.
Stariji takodjer voli grah (mladji samo tekuci dio). Cufte,pire i spinat,rizoto s povrcem i piletinom/puretinom,juhe,tjestenina s raznim umacima,peceno meso i brokula (skuhana,zacinjena,s malo vrhnja za kuhanje,zgnjecena).
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:11   #6364
Dižem malo temu jer imam pitanje?
2,5 godine curka, još pije adaptirano ujutro (prije doručka) i naveče (nakon večere), Aptamil 3.
S čime to zamijeniti jer se žali da ju "boli buša" iza mlijeka. Prelazak na klasično 3,2% masnoće? Zamijensko iz DM-a? Friško iz mlijekomata?
Žene na poslu briju da se "obično" mlijeko treba razrijediti.. Ajd prosvijetlite me, kako vi to radite?
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:24   #6365
Ma kakvo razrjeđivanje, pobogu. Djeca ako i kad piju mlijeko, moraju piti punomasno.

Moj pije ujutro i navečer obično svježe mlijeko (trajno kod nas nikad ne ide u kuću), 3,2% masnoće. 3 godine ima, tako furamo već preko godinu dana, od kad smo makli ad
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:26   #6366
nemam pojma koje je obicno mlijeko i zasto bi ga trebao razrijediti
moja nije pila adaptirano pa nisam imala taj prijelaz nikada, cicala je dok je cicala a uz hranu (dorucak ili veceru) je pila iz case normalno obicno mlijeko ako bi pila mlijeko.
nista nikad nisam razvodnjavala
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:29   #6367
Ja isto nisam cula za razvodnjavanje. Mislim da moj8 od negdje godinu dana piju obicno mlijeko, ne sjecam se vise. Najcesce Veronika kupujemo. Sad imaju 2 g. Popiju ujutro, navecer jogurt ili cak nesto nemlijecno.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:30   #6368
Da, ne znam od kuda im ta brija sa razvodnjavanjem, kao "teško im pada na želudac"..
Voli flašicu iako pije i iz čaše mlijeko. Ali flašica je još uvijek omiljena za jutro i večer pa razmišljam da ukinem ad i unutra joj zgrijem klasično mlijeko.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:33   #6369
ujutro pije kakao po novome, s normalnim kravljim mlijekom.

navečer prije spavanja popije šalicu zobenog ili rižinog "mlijeka".

AD je izbacila tako što najprije ujutro nije htjela, a onda je i navečer stajala pored mene i govorila: Nemoj mi to od krave (nacrtana bila na kutiji).

Čisto kravlje neće pa eto... kakao.

A večera zna biti npr. žganci i kiselo mlijeko. to hoće. Jedno vrijeme je tamanila jogurte, sad neće...
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:36   #6370
ja bi izbacila flasicu

mlijeko na casu i to je to
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:36   #6371
Moja voli jogurte, i piti i jesti (gušće). Hoće ona i mlijeko, ali onak - 1dcl na slamku (ili čokoladno). Al ta vražja bočica nikako da izađe iz upotrebe. To ju nekako umiri navečer, znak za spavanje. Iako se još diže oprat zube i slaže igračke oko sebe za spavanje ali je ipak znak za spavanje.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:38   #6372
znam, tako je nama s cicom bilo. ali nekad mora izbaciti to jbg
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:39   #6373
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
znam, tako je nama s cicom bilo. ali nekad mora izbaciti to jbg
Znači vrijeme je? Ok, sad nam zadatak bočicu i dudu izbacit, vejki smo
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:49   #6374
Imam pitanje što se tiče razrijeđivnja mlijeka. Ukoliko se u čašu od 2 dcl stavi 1,5 dcl mlijeka i ostatak vode, zar to mlijeko i dalje ne ostaje npr. 3,2% mm? Ono, možda imamo osjećaj da se pije vodenastije mlijeko, ali i dalje ostaje ista razina masnoće pa samim time ne znam kakva je korist od razrijeđivanja?
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:56   #6375
a cuj, dodje vrijeme nekad mislim da je to taman, ako ukidas adaptirano da ukines i flasicu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:02   #6376
Kak isto?
Pa % kaze je udio u ukupnom volumenu i masii, nemam pojma sto se koristi za mlijeko.
Ako je 3% mlijeko onda ima 3g masnoce na 100g mlijeka.
Ako u to ubacis jos 100g vode onda ce imati 3g masti na hkupno 200g razrinedje nog mlineka odnosno 1.5% udjela.

U svakom slucaju nisam razredjivala vodom nakon 1. rodjendana. A prije navrsene godine dana sam znala napraviti griz pola km pola rizino

Enivej moj vec godinama doruckuje frape banana-mlijeko meni ne to super dorucak, brzo gotovo i brzo popije prije odlaska u vrtic
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:08   #6377
znaci, ako popijes casu mlijeka od 3,2 i poslje popijes casu vode, nisi popio casu mlijeka od 3,2 nego dvije od 1,6?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:16   #6378
Ne, nego si popio casu mlijeka od 3,2 i casu vode.
Mlijeko od 1,6% m.m. ima u sebi istu kolicinu bjelancevina kao i mlijeko od 3,2% m.m. I slicnu kolicinu secera.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:43   #6379
Pa nije mlijeko s 1.5% mm ali je neka tekucina s 1.5% mm
smanjila je i udjele ostalih nutrijenata
U casi istog volumena unijela je manje toga u organizam.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 18:32   #6380
Moj ima 3god i bocicu za mlijeko i ne namjeravam mu ju uzimati. Uziva u tom ritualu, a zubice ionak redovito operemo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.