Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2016., 09:12   #21
meni se fleksibilnost ne isplati... recimo.
naime, moje je dijete došlo s ugrađenim rokovnikom, majke mi. od prvoga dana ona diktira kad se jede, kad se spava, kad smo budni i spremni za akciju. bilo je situacija kad smo joj remetili rutinu i to nikad nije dobro završilo. grozna nervoza i postane potpuno drugo stvorenje, inače se sasvim ok može s njom dogoovriti.
nikad problema s jelom ili spavanjem. ima 2 godine i 3 mjeseca.
tako da na proslave/ručkove dolazimo kad se probudi, a na putovanja uvijek idemo cca sat prije dnevnoga spavanja. vozimo se, taman kad postane dosadno, zaspi. odspava svoje, pauza, opet vožnja i evo nas u Istri/Dalmaciji kamo idemo kad bake ili tete.
ne obazirem se uopće na "sad je već velika, dođite u podne" komentare. ona u podne spava.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 11:21   #22
Ja isto nisam fleksibilna oko spavanja i ljudi se nekad cude kak oni 'super' spavaju. Pa eto zato sto sam se jako trudila oko rutine i da ih uskladim. Meni cak mm zna reci kak druga djeca idu negdje u 12 i vidi ih vani, kao da ne zna kak bi to izgledalo da oni ne odspavaju.
Kad idemo na rodjendan idemo u 19h doma jer moraju jesti i spremati se za spavanje.

Sto se tice ostalih stvari, isli smo na more s njima kad su imali 6 mj.i godinu i pol i nije bilo jednostavno, ali uspjeli smo

Sto se tice izlalazaka navecer, svaku vecer jedan uspavljuje djecu i ovaj drugi moze nekamo ako zeli nije tako cesto jer smo premoreni, moj najduzi izlazak dosad je do pola 3 ja i dalje volim izlaziti i druziti se, tako i on.

Uglavnom, meni se jos uvijek sve vrti oko njihovog spavanja i to ne remetim zbog nicega.


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:09   #23
meni se isto sve vrti oko njenog rasporeda, ne samo zato jer je to za nju dobro nego zato i jer je meni život puno lakši ako je ona odmorna. uostalom, puno mi je jednostavnije planirat i svoj i njen dan ako znam da imamo nekakav red.

šta se izlazaka tiče, otkad se rodila, doma sam najkasnije u 11:30-12:00. kad ona zaspe onda slobodno mogu ostat i do ujutro jer se u principu ne budi priko noći, ali nemam volje. odgovara mi otić na nekakvu večericu, pojest desert, popit čašu pive, proćakulat sa društvom, napravit đir priko rive i mogu doma. bitno da sam izašla, vidila ljude i bila na miru. više od toga mi ne triba. dapače, baš mi se neda odat po klubovima, pit cilu noć, doć doma zamantana i smrdljiva od dima cigareta ... to sam prošla. bilo je dobro dok je trajalo, ali mi ne fali.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:11   #24
Meni recimo rutina o kojoj vi pričate nema veze s nefleksibilnošću. Imala sam rutinu i prije djece (koju volim), ali sam i prilagodljiva više od većine koje znam.
Jučer sam recimo odmah nakon posla otišla s prijateljicom na piće u grad. Mogla sam uopće ne ići jer mi je lakše ništa se ne dogovarati, ali mi je opet lakše otići odmah nakon posla nego prvo kući pa navečer na piće, jer kada dođem kući odmah počinje akcija s djecom i ako mlađi vidi da izlazim, odmah je i on na vratima pa mi ga žao. Naravno, odem i navečer vani ako je riječ o koncertima i sl.
Da prijateljica recimo baš nikako ne može osim navečer, vidjela bih se s njom navečer. Kod mene prava prijateljstva ne ispaštaju zato što imam djecu.
Kad su djeca bila jako mala onda su prijatelji dolazile ili do nas ili smo se nalazili u šetnji s njima ili na piću u kvartu bez djece ili s njima na terasi. Dakle, samo dogovor i prilagođavanje ovisno o situaciji. Naravno, znam i one koji se nikako ne mogu ništa dogovoriti zbog djece. Ali to je samo izlika.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 21:37   #25
Otkad imam drugo dijete nisam vise nimalo robovala toj "mora imati rutinu" prici pogotovo dok je bio beba. Van idemo kad se spremimo, vracamo se kad smo sve obavili, ruca se kad uspijemo dovrsiti rucak, na put krecemo kad smo spakirani i spremni bilo to 6, 10, 12 ili 17h.
Spavanje obicno jos uvijek ima ovaj mladji ali vec godinama ako smo na putu I preskoci otrpimo malo cendravosti navecer i nadoknadi po noci.

Zivi, zdravi i obicno sasvim pristojni i sretni bez obavezne rutine. Naravno u godini je valjda 300 dana koji jesu vise-manje rutinski ali zbog rutine ne zrtvujem ostalih 65.

Uostalom on je oduvijek bio vise-manje sretna zadovoljna lako-se-utjesi osobnost apsolutno neovisno o (ne)na spavanostI i sl a ona je oduvijek mrgud koji se za sekundu uvrijedi i duri jos satima isto neovisno o spavanju hrani i sl. To sve bude samo malo jace izrazeno u uvjetima nenaspavanosti ali nikad nisam vidjeli ikakvu razliku je li dijete islo spavati u 12 ili 14 ako je odspavalo svojih 2h
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 22:25   #26
ako nije isla spavati oko 1 nego oko 15 mogla sam ju buditi nakon pola sata pa ju cijelo popdne trpit nadrkanu ili ju pustiti da se naspava pa ju imati budnu do 23
ni jedna opcija mi nije bila draga za bezveze
za neke vaznije stvari da, ali za neki glupi rucak not.
dijete spava kad spava, a mi mozemo doci kad se probudi. kome ne pase, njegov problem
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 22:36   #27
S prvim djetetom je sve bilo prilagodjeno njemu i njegovoj rutini, a s dvoje djece sam postala fleksibilna na kvadrat. Inace ne bi nikamo isli, ne bi nista posebno radili i sve bi bilo podredjeno njihovim rutinama koje se znatno razlikuju.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 22:48   #28
kad idemo MM i ja negdje, onda uvijek planiramo okej, ići ćemo u shopping u 15 nakon što ona jede.

ali ako idemo negdje na ručak, ponijet ću joj bočicu i sve što joj treba i jesti će tamo/spavat i što već.

nisam nikad "štedila" dijete i skrivala od buke, panično zatvarala prozore, otkazivala putovanja i sličnog i zato sad imam super dijete koje može zaspat i kad pokraj njega bacaju petarde i ljudi pričaju.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 08:55   #29
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
S prvim djetetom je sve bilo prilagodjeno njemu i njegovoj rutini, a s dvoje djece sam postala fleksibilna na kvadrat. Inace ne bi nikamo isli, ne bi nista posebno radili i sve bi bilo podredjeno njihovim rutinama koje se znatno razlikuju.
Meni se nekako čini da je ovdje napisana super stvar. Mislim da je lako imati rutinu s jednim djetetom. Ali s dva,tri, četiri, koji imaju različit dnevni ritam, obveze i želje, ne mogu zamisliti kako bih to provodila da se obavi sve što treba, a i da se provode zajedničko vrijeme van kuće
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:27   #30
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ako nije isla spavati oko 1 nego oko 15 mogla sam ju buditi nakon pola sata pa ju cijelo popdne trpit nadrkanu ili ju pustiti da se naspava pa ju imati budnu do 23
ni jedna opcija mi nije bila draga za bezveze
za neke vaznije stvari da, ali za neki glupi rucak not.
dijete spava kad spava, a mi mozemo doci kad se probudi. kome ne pase, njegov problem
Ovdje te potpisujem u potpunosti. Ja donekle i jesam flaksibilna i uvijek sam iskreno bila ljubormna na one roditelje koji ne moraju gledati na sat jer im dijete zaspe i u kolicima i u dućanu i vani u šetnji...ali moja nikada nije tako i kada bi nekuda otišli a ona ne bi svoj satak u miru odspavala ili se dovoljno najela to je uvijek završavalo histerijom i nervozom ali koja je uvijek trajala po 2 dana dok ne bi nadoknadila soju dozu sna

Tako da iskreno puno puno puta sam pokušavala ali nije mi do sada uspjelo tak da i ja bolje negdje zakasnim malo ili odgodim za sat vremena ali putim nju da barem odspava pola svog vremena jer onda znam da će barem tako biti ok pa neće biti plača i velike nervoze
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:39   #31
Ja sam isto flexi.....
Nije me nist materinstvo posebno zakocilo po pitanju toga....
Ak nam se nekam islo - isli smo, ak ne - nismo isli i tocka....
Bio je period u prvoj god zivota kada smo bas morali biti doma za spavanje.....
Ali bilo i proslo.....
Jedino sto smo se drzali pravila o istom vremenu hranjenja, spavanja ma di bili.....
Nije to nesto sto nas je sprecavalo da se vidimo, druzimo s ljudima ili nekam odemo.....
Najbitnija je volja.....onda,se lako i ovo pohendla

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:54   #32
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
S prvim djetetom je sve bilo prilagodjeno njemu i njegovoj rutini, a s dvoje djece sam postala fleksibilna na kvadrat. Inace ne bi nikamo isli, ne bi nista posebno radili i sve bi bilo podredjeno njihovim rutinama koje se znatno razlikuju.
E pa to....razlika ce biti 7.5god.
Naravno da ce se beba morati zapravo prilagodjavati njima. Znaci kad nekog od njih moram vodit na treninge ili bilo sto s njima - nastupi i sl, ako nema mm-a doma bila pospana, gladna, zedna mora ici s nama pa cemo to rijesavati u hodu....
Zapravo tek sad kuzim koliko ce se zapravo beba morati uklopiti i prilagoditi nama a ne svi mi njoj....
To se sa prvima nije toliko kuzilo koliko ce sada doci zapravo do izrazaja.....


Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:59   #33
Dok je bila beba, bila sam preumorna da bih bila "fleksibilna". Sve je bilo podređeno njoj i izbjegavanju nervoze i deračine ako nije spavala u vrijeme kad je trebala. Nisam imala snage ni volje "uživati" na kavi dok se ona bacaka po meni i šizi, ili ići kod nekoga na ručak, a provesti cijelo vrijeme uspavljujuć je na rukama (a posljedično, opravdavajući se zašto je uspavljujem na rukama, zašto je stavljam spavati kad joj se ne spava i slično). U tom slučaju sam radije bila doma, ručala sendvič i uživala u makar 15 minuta mira.

Poslije je to, negdje iza 2 g postalo znatno fleksibilnije i sad ju cukamo naokolo, ostavimo bez beda bakama ako idemo nekud sami, ostajemo na ročkasu do kasno ako nam se ostaje i ako se sutradan može naspavati.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 11:32   #34
Mi nismo ni malo fleksibilni. Svaki dan ide spavati u isto vrijeme (osobito popodnevno), i to nam je svetinja.
Ako se to pomakne, onda nam se cijela vecer poremeti i nemamo uopce vremena (ili nam fali tih 1-2h za koliko se pomaklo).
Idemo kod ljudi na rucak/posjetu/bilo sto tek kada se mala (3 g.) naspava, dakle iza 14h.
Na jednodnevne izlete neidemo. Barem dok to popodnevno spavanje ne prode, nadam se do 5 godine.
Kada je ona nervozna, i ja sam nervozan, a ako to mogu regulirati njenim odmorom, to i radim, jer pomaze.
Big_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:46   #35
mi smo u autu odradjivali popodnevna spavanja na izletima, ili na dekici
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 13:48   #36
Evo ja opet probala da budemo flexibilni pa išli na jedan ručak ja si mislim ma bude ona na povratku malo u autut zaćorila pa kad se vratimo odspavat će ona barem pola sata u dnevnom....moš mislit.........užas koliko je bila nervozna ništa nije spavala i toliko je bila premorena da navečer je uspjela zaspati tek u 23,15....baš mi je bilo žao što sam ju izmučila

No ni tu nije kraj ni sljedećeg dana nije mogla nadoknaditi i opet je preteško zaspala navečer....

rekla sam sada pauza minimalno 3 ili 4 mj do sljedećeg pokušaja...nikako nam se fleksibilnost nije isplatila
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.