Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2003., 14:59   #41
U mome gradu postoji Salezijanska gimnazija s pravom javnosti.

Preporuchila bih svim roditeljima koji zhele djecu odgajati u katolichkom duhu, nek ih tamo upishu.

A nas svjetovnjake nek oslobode vjerskog odgoja, bar dok ne bude obuhvacao uvid u vecinu religija.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 19:36   #42
magic,
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 01:23   #43
[QUOTE]Lasa Vadački kaže:

Samo mi reci što je toliko negativno u prisutnosti vjerskog odgoja u školama? Vjerski odgoj sam po sebi nosi pozitivne humanističke vrijednosti, zar ne? Slučajno je to Hrvatska, pa je taj vjerski odgoj nosi kršćanske svjetonazore i vrednote!....Naravno da i druge vjere nose humanističke vrijednosti i naravno da su potpuno jednake u svojoj vrijednosti kao i kršćanstvo!...Ali ono je tradicija, i kao takvo jedini prihvatljiv oblik vjerskog obrazovanja Hrvata katolika!....
Komparativnost i upoznavanje drugih religija stvar je opće kulture, a ne vjerskog odgajanja kao takvog!.....

[/QUOTE

Bez namjere da provociram ali evo malog pitanja za tebe.
Dakle ako sam dobro razumjela s obzirom na dugu tradiciju katolicanstva u Hrvata katolicki vjeronauk je jedini prihvatljiv Hrvatima katolicima u HR. Bi li ti kao Hrvat i katolik da se nekim slucajem nades u zemlji gdje katolicanstvo nije tradicija i kao takvo nije zastupljeno u religioznom obrazovanju ucenika u skolama pristao da tvoje dijete pohada satove vjeronauka neke druge religije? jer ti si tu u manjini. I nece sad radi tvog djeteta dovoditi posebnog vjeroucitelja. Ali imaj na umu , kao sto si i sam rekao da nema nista negativno u prisustvu vjerskog odgoja u skolama, zar ne?
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 21:24   #44
[QUOTE]diadora kaže:
Quote:
Lasa Vadački kaže:

Samo mi reci što je toliko negativno u prisutnosti vjerskog odgoja u školama? Vjerski odgoj sam po sebi nosi pozitivne humanističke vrijednosti, zar ne? Slučajno je to Hrvatska, pa je taj vjerski odgoj nosi kršćanske svjetonazore i vrednote!....Naravno da i druge vjere nose humanističke vrijednosti i naravno da su potpuno jednake u svojoj vrijednosti kao i kršćanstvo!...Ali ono je tradicija, i kao takvo jedini prihvatljiv oblik vjerskog obrazovanja Hrvata katolika!....
Komparativnost i upoznavanje drugih religija stvar je opće kulture, a ne vjerskog odgajanja kao takvog!.....

[/QUOTE

Bez namjere da provociram ali evo malog pitanja za tebe.
Dakle ako sam dobro razumjela s obzirom na dugu tradiciju katolicanstva u Hrvata katolicki vjeronauk je jedini prihvatljiv Hrvatima katolicima u HR. Bi li ti kao Hrvat i katolik da se nekim slucajem nades u zemlji gdje katolicanstvo nije tradicija i kao takvo nije zastupljeno u religioznom obrazovanju ucenika u skolama pristao da tvoje dijete pohada satove vjeronauka neke druge religije? jer ti si tu u manjini. I nece sad radi tvog djeteta dovoditi posebnog vjeroucitelja. Ali imaj na umu , kao sto si i sam rekao da nema nista negativno u prisustvu vjerskog odgoja u skolama, zar ne?
Naravno da je to u tom slučaju diskriminacija!...
Znam da je to često slučaj naše, još uvijek "papirnate" demokracije: neostvarivanje nekog prava zbog....i radi...i...
Ali ako demokracija nosi prava, nosi i obveze! Tako da ne postoji "nemogućnost" organiziranja posebnih satova učenika druge vjeroispovjesti u društvu koja štiti prava svih svojih gradjana!
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 20:52   #45
Hmmm rekla bih da se vecina demokracija ( dakle ne onih papirnatih ...hmmm ili je vecina zapravo papirnatih...eh...) odlucila na soluciju odvajanja crkve i drzave pa sukladno tome crkve i skole - one skole koja se financira od strane drzave, dakle ne govorim ovdje o privatnim skolama.
Da bi prava gradana bila zadovoljena drzava se ne zeli dovesti u poziciju da bude u nemogucnosti da nekim svojim clanovima uskrati njihova prava kad je vjeroispovijest u pitanju. Sto bi vrlo lako mogla kad ima mali milion razlicitih vjeroispovijesti u okviru jedne drzave. Pa se drzava radije odlucila ne ugoditi nikome kad vec ne moze svima , a oni koji zele snaznu prisutnost religije u obrazovanju svoje djece uvjek imaju slobodu upisati ih u privatne skole relifgioznog karaktera.
Rekla bih da sa ovim vec zadiremo u prava manjina - jer ako u drzavi ili skoli imamo recimo 70% jedne vjeroispovijesti, 15% druge, , 10% trece, 4% certvrte i 1% pete hocemo li imati u jednoj skoli 5 vjeroucitelja ili samo dva jer za onih 4% cetvrtih i 1% petih em nema love em nisu vazni kad ih je tako malo.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.