Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2005., 11:08   #21
Her face, her body and her beauty is NOTHING , BUT HER AND MY face, body and beauty IS SOMETHING... a baby!!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 18:31   #22
Ja apsolutno verujem da smo svemoguci,i da covek ako nesto zacrta i bude izuzetno uporan i motivisan i silno veruje u sebe,da ce to apsolutno ostvariti,ma sta god to zamislio i zacrtao,od toga da bude nuklearni fizicar,do olimpijskog sportiste,itd itd samo ne treba da dozvoli da ga u tome apsolutno bilo ko sputava i da ga previse zanima sta apsolutno bilo ko o tome misli..
Jedan link:
http://www.detinjarije.com/zadivljuj...eksperimenata/
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 01:31   #23
Pojam svemogućeg je paradoks.
Zamisli da mozes stvorit kamen toliko težak da ga ne mozes podignut, ali ako ga ne mozes podignut onda nisi svemoguć.
Ako ga uspiješ podignut znaci da nisi uspio napravit toliko težak kamen.
__________________
Roman: Sexy legs, baby girl. What time do they open?
Gisele: [pulls her gun on Roman] They open at the same time I pull this trigger. Want me to open them?
Truecrime82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 01:45   #24
Quote:
Truecrime82 kaže: Pogledaj post
Pojam svemogućeg je paradoks.
Zamisli da mozes stvorit kamen toliko težak da ga ne mozes podignut, ali ako ga ne mozes podignut onda nisi svemoguć.
Ako ga uspiješ podignut znaci da nisi uspio napravit toliko težak kamen.
Sto znaci da smo beskonacno svemoguci
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 20:40   #25
Quote:
SloMil93 kaže: Pogledaj post
Sto znaci da smo beskonacno svemoguci
Sto znaci da nismo svemoguci
__________________
Roman: Sexy legs, baby girl. What time do they open?
Gisele: [pulls her gun on Roman] They open at the same time I pull this trigger. Want me to open them?
Truecrime82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 22:23   #26
Quote:
Truecrime82 kaže: Pogledaj post
Sto znaci da nismo svemoguci
Možda smo svemogući kroz nemoć?
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 22:42   #27
Svemogući !?? Naša mogućnost ovisi o našemu znanju. Što više znamo u zakonima prirode to više možemo prirodu sebi potčinjavati.
Ali sve ovisi o našim željama. Jer najprije moraš imati želju da se nešto dobije ili napravi za osobnu korist. Ako su ti želje nula onda si svemoguć.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 19:04   #28
Quote:
vrc kaže: Pogledaj post
Zasto nisam svemoguc? Zasto nemogu puknut prstima I stvorit sve ono sto mi padne na um? Jeli moguce biti svemoguc? Zasto bi ja zivio u znanju da postoji neko bolji,nadmocniji,pametniji,vjecniji od mene? Jeli bezvrijedno trosit zivot u pokusaju da saznas kako biti jachi od boga?Ako jeste, zasto onda jednostavno ne okonchamo svoj zivot?Zar nije glupo reci da moji roditelji moraju biti bolji od mene do kraja mog zivota samo zato sto su me oni napravili? Ako je bog (energija,svjest,X) stvorio sve ovo pa iz toga naslijedio ja, zasto ne bi Ja mogao biti bolji od njega? Ako sam ja samo jedan mali dio necega veceg I sveznajuceg, zar nemam pravo kao jedna mala karika u velikom lancu da se pobunim I odem na strajk? Zasto bi neko imao mogucnost znanja da postoji nesto bolje,lakes,ljepse od ovoga sto ima, a da nema mogucnnost da to ostvari. Ako je zivot sve sto imamo sada I posle nema…. zasto je nas mozak u mogucnosti da zamisli situaciju gdje bi mi mogli pokretom prsta stvoriti sve sto zamislimo, (npr: 20 biliona dolara ispred mene ili da vladam svjetom,galaksijom,svemirom) ako to nismo u mogucnosti? Biljka ne moze da prati sapunice na televiziji ali zato nema mozak I nemoze ni zamisliti sebe kako gleda tv. Ne svidja mi se ovo, hocu Ja da budem stvoritelj svega sto ce bit I onoga sto nece. Glupo mi je sto sam u stanju zamisliti nesto sto Ja kao obicno ljudsko bice nemogu ostvariti. Ili ustvari vec mogu samo nisam toga jos svjestan? Uglavnom ova moja svjest koju posjedujem nije savrsena a bar po mojoj logici bi trebala da bude I to mi se ne svidja. Ako sam dio necega veceg trebao bi to I da osjetim,da znam,da se ja preobrazavam I vjecno trajem a ne sve sto mogu shvatiti je to da je nesto pocetno I veche rastavljeno u bezbroj djelica I da sam ja samo jedan od tih malih djelova. Nesvidja mi se to sto ispada da sam ja celija u necijem organizmu. Nije fer, ko god je stvorio ovo gjde ja nisam najveci nemam nikakvog postovanja prema njemu. Istina mi se nesvidja I nema nikakve logike.
Lijepo je uzivat u zivotu,voljeti nekoga,postovati ostale i sebe samog ali nesto tu ipak ne stima. Nije sve potpuno i nije savrseno.
Zasto nije?
Albert E. je rekao jednom prilikom : Ni Bog nije imao sve uvjete kada je stvarao svijet. Ni on nije savršen. Ništa nije. Ni svemir sam po sebi. Apsolutna nula je nedostižna, PI nema kraja, ljuska glupost je beskonačna ... takvi su zakoni u ovom, našem svemiru. Možda u nekom drugom ...
Infokoder11001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.