Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2007., 16:42   #81
Quote:
ledena19 kaže: Pogledaj post
Molim cijenjene forumaš/forumašice da mi pomognu sa idejom - što kupiti dječaku od osam godina za poklon? Naime, imam žensku djecu i uvijek mi je totalno bed kupovati nešto muškoj djeci. Jednostavno nisam u toku sa stvarima koje njih zanimaju i koje su trenutno među njima "nužne".

Dakle, osam godina, dječak, Zagreb....Što mu pokloniti, a da nije baš pretjerano...

u profil megastore knjižari u bogovićevoj ima prekrasnih knjiga i igračaka na odjelu za dječju književnost. a nađe se zgodnih sitnica i u njihovoj papirnici.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 19:38   #82
definitivno knjigu

moja profesionalna deformacija
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 08:21   #83
Ako smijem, preporucam dvije prekrasne knjige za djecu. I odrasli ce uzivati.
Autor: Janosch - 'Posta za Tigra' i 'Oh, kako je lijepa Panama'
Njemacka nagrada za djecju knjigu. Meni je malo draza 'Posta za Tigra'

"Dobrocudna njeznost i toplina, namigujuci vic i svjetska mudrost za Male, glavna su obiljezja Janoscheve slikovnice Oh, kako je lijepa Panama"
Suddeutsche zeitung

"Sva stvorenja sto ih je izmislio Janosch, imaju u sebi nesto osobito simpaticno; u svojim slabostima i snazi puni su zivota i stvarnosti. I iz toga se moze objasniti uspjeh ovog autora.
Sudfunk, Sttutgart

Mali medo i mali tigar su veliki prijatelji. Nicega se ne boje, jer su zajedno osobito jaki.
Jaki kao medvjed i jaki kao tigar.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 08:46   #84
Kema, ako ne 'trošiš' tatu-kretena, pitaj ga da ti da broj od mame i kod dotične gospodje se raspitaj ( provjereno radi, mame su ipak te koje su upućenije, provjereno iz vlastitog iskustva ) šta klinjo ima ili nema od navedenih

1. Nijna kornjače
1. Bionicle
1.Dragonse

knjige, pernice i pizdarije (isto provjereno iz vlastitog iskustva)
Kompjuterske igrice radi mira u kući tate-kretena, jerbo klinci znaju zalipit za ekran previše i eto belaja
radion-plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:02   #85
mobitel
__________________
To get something you never had, you have to do something you never did.
sve_naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:30   #86
Quote:
sve_naopako kaže: Pogledaj post
mobitel
ovo sam ja htjela napisat, ali se nisam usudila

mislim...ok je prijedlog, ali to treba u dogovoru s roditeljima. pitanje je dopustaju li starci mobitel, treba li klincu uopce i slicno
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:50   #87
Kupi u Turbo limacu one "cigle" iz kojih pomocu alata izigravas malog arheologa pa kopas dok ne sakupis dinuosaura i onda ga sastavis. Imas i varijantu sa kopanjem nekog blaga i zivotinja pa kad sve iskopas imas igricu sa kockom. Mozes kupiti i "slinavce" ili one vanzemaljce koji rastu u vodi ali njih ne drzi Turbo limac. U Skolskoj knjizi na Trgu imas zgodnu knjigu u kojoj imas kostur od papira koji treba sastaviti i neke igre kroz koje bolje upoznajes ljudsko tijelo. Mozes kupiti i mikroskop.
SUZY69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 19:36   #88
moram dići ovu temu- jer mi stvarno treba pomoć!

uskoro je mojoj nećakinji 7. rođendan i već neko vrijeme razbijam glavu što da joj kupim.
role je odavno već dobila od mene, one gluposti tipa wings, bratz , barbie i ostalu bagru, već ima na gomile, odjeće joj ne treba
pa sam eto, htjela joj uzeti neku dobru knjigu, (sad kreće u školu), ili neku kvalitetnu , dobru društvenu igru.. ili

dakle, ako imate kakav konkretan prijedlog? nisam u điru sa knjigama i igrama za tu dob (i puzzli ima na vagone), pa ne znam od kojeg naslova da krenem.

molim pomoć!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 20:09   #89
Djeciji mikroskop
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 20:14   #90
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Djeciji mikroskop
jel to što je dječji- znači da je nešto bzvz, ili se s njim stvarno može nešto raditi?
i gdje bih to mogla naći?

čak i dobra ideja- mala je luda za dalekozorima, pa bi joj se i ovo moglo svidjet
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 20:30   #91
Moji obozavaju Trivial Pursuit. Neki dan na rodendanu je bila glavni hit. I sve igre toga tipa, ima ih dosta u Tl i O2P.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 20:38   #92
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Moji obozavaju Trivial Pursuit. Neki dan na rodendanu je bila glavni hit. I sve igre toga tipa, ima ih dosta u Tl i O2P.
gledala sam danas tu igru, al nisam ziher za koju je dob??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 20:43   #93
Imaju unutra kartice za odrasle i za djecu, tako da se mogu svi igrati. Moj mali je poceo israti sa negdje 7,5 god. Moze dosta toga nauciti igrajuci je.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 20:44   #94
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Imaju unutra kartice za odrasle i za djecu, tako da se mogu svi igrati. Moj mali je poceo israti sa negdje 7,5 god. Moze dosta toga nauciti igrajuci je.
super, hvala!!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 21:04   #95
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
jel to što je dječji- znači da je nešto bzvz, ili se s njim stvarno može nešto raditi?
i gdje bih to mogla naći?

čak i dobra ideja- mala je luda za dalekozorima, pa bi joj se i ovo moglo svidjet
Nije uopce bezvezan,moji klinci su ludi za njim.

Promatraju lisce,cvjetove,kukce,kamencice,svasta nesto...

Nas je marke Pertini,ima i skalpel,spatulu,pipetu,lampicu,zumere...Moze povecavati do 1200x.



A mozes kupiti i komplet Super Spijun,od iste marke Pertini.
Fora je,imaju nekakav komplet za prisluskivanje koji omogucava slusanje razgovora na vecoj udaljenosti-slusalice za usi,diktafon,rucni mikroskop,pa i spijunski sat...

Vidi po boljim djecijim trgovinama.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 21:25   #96
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Nije uopce bezvezan,moji klinci su ludi za njim.

Promatraju lisce,cvjetove,kukce,kamencice,svasta nesto...

Nas je marke Pertini,ima i skalpel,spatulu,pipetu,lampicu,zumere...Moze povecavati do 1200x.



A mozes kupiti i komplet Super Spijun,od iste marke Pertini.
Fora je,imaju nekakav komplet za prisluskivanje koji omogucava slusanje razgovora na vecoj udaljenosti-slusalice za usi,diktafon,rucni mikroskop,pa i spijunski sat...

Vidi po boljim djecijim trgovinama.
ajd još i cca cijenu nabaci...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 21:29   #97
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ajd još i cca cijenu nabaci...
Mislim da je mikroskop bio oko 40 eura.

Ovo drugo jos nismo nabavili...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 21:33   #98
Sad mi muz veli da se moze naci i za 20-ak eura sasvim solidan mikroskop za djecu,istina nije Pertini,ali tko sisa marke.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 21:36   #99
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Mislim da je mikroskop bio oko 40 eura.

Ovo drugo jos nismo nabavili...
dobro ajd, toliko bih mogla preživit..
čim stignem, idem u potragu! (od kojeg dućana da krenem?)
hvala na pomoći
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 19:02   #100
Budući da je to dijete koje je krenulo ili već ide u školu, najbolje je kupiti nešto sukladno tome. Dakako, ako dijete samo nije izrazilo želju što bi htjelo. A vidim u uvodnom postu da je poznato već što je djetetov hobi.

Veliki sam protivnik plišanih igračaka već podupirem neke logične i ine igračke koje potičnu razvjnu inteligenciju i što bolju motoriku.
__________________
Namjerno ciljam u jaja..
loome is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.