Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2010., 13:37   #81
A didaktičke igračke, onako, dobre?
Meni je robica o.k., kozmetika ne dolazi u obzir jer na bebu ne mislim stavljat Johnson, koristim isključivo organsku, a barem za početak, a svi znamo da novorođenče ne troši baš neke količine.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:09   #82
Moje prijateljice su bile najviše oduševljene sa aspiratorom za nos koji se priljuci na usisavac i maramom sleepy wrap.

Prije sam nosila brdo nekih gluposti tipa robica, igračke i sl., ...
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:25   #83
Drugo dijete

Što pokloniti kad je u pitanju drugo dijete u obitelji a istog je spola kao prvo
Imaju robicu, svu moguću opremu i pomagala, hrpe igračaka, pelene koriste platnene
A ne možeš doći praznih ruku...
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:30   #84
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
A didaktičke igračke, onako, dobre?
Meni je robica o.k., kozmetika ne dolazi u obzir jer na bebu ne mislim stavljat Johnson, koristim isključivo organsku, a barem za početak, a svi znamo da novorođenče ne troši baš neke količine.
e da, i kakva kvalitetna igracka (ne kinesko smece)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:34   #85
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Što pokloniti kad je u pitanju drugo dijete u obitelji a istog je spola kao prvo
Imaju robicu, svu moguću opremu i pomagala, hrpe igračaka, pelene koriste platnene
A ne možeš doći praznih ruku...
najbolje novac ili neki poklon bon da mogu kupiti što im treba
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:53   #86
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Što pokloniti kad je u pitanju drugo dijete u obitelji a istog je spola kao prvo
Imaju robicu, svu moguću opremu i pomagala, hrpe igračaka, pelene koriste platnene
A ne možeš doći praznih ruku...
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
A didaktičke igračke, onako, dobre?
Meni je robica o.k., kozmetika ne dolazi u obzir jer na bebu ne mislim stavljat Johnson, koristim isključivo organsku, a barem za početak, a svi znamo da novorođenče ne troši baš neke količine.
po meni,kao mami koja je dobila hrpu stvari za babine, najbolji mi je bio baby phone, a naj nekorisnije kozmetika i robica, je sam je imala hrpu..
super su mi cipelice i papucice za hodanje, jer robicu mzes uvjek od nekoga posuditi a cipelice se ne posuduju, a kad se kupuju dosta su skupe.
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:40   #87
Meni je najbolji poklon koji sam dobila nakon što sam rodila bio aspirator za nos, znam da košta ali taj mi je poklon bio najbolji, a poslije njega nosiljka. Ovakva nosiljka od bubu-a kakvu mi imamo košta 200 kn, a toliko smo mi uglavnom dobivali od prijatelja kak bi se reklo "pod glavu".
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:59   #88
poklon

Meni je najbolji poklon bio komplet pribora za jelo i to našeg proizvođača Kordun KArlovac i komplet za jelo zdjelica, šalica i tanjur.
To dijete koristi bar 4-5 godina.
Možda bi danas obzirom na situaciju bilo dobro pridodati paket pelena.
Ako se kupuje odjeća svakako za dvije, tri godine.
omis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 21:15   #89
Danas mi je sinulo što je dobar poklon, malo neobičan, ali roditeljima sigurno dobro dođe. Imamo mnogo stari koje u sebi imaju baterije, aspirator za nos, most ispod kojeg se beba igra, svira i svijetli, igračka koja se montira na krevetić, svira i prikazuje sliku na stropu i još mnogo toga i sve to treba baterije. Morali smo kupiti punjač za baterije i baterije koje se daju puniti jer bi samo bacali novce na nove baterije. Punjač i četiri AA i četiri AAA baterije (sve ide na isti punjač) platili smo 200 kn i spasilo nas je. Zato predlažem da ako nemate inspiraciju a želite pokloniti neku igračku u koju idu baterije obavezno poklonite i to, spasit ćete roditelje.
Isto tako, super poklon za babinje bila bi i torba za dječje potrepštine iz dm-a, cure na forumu kažu da je super a košta samo 169 kn, ima hrpu pretinaca, dobije se uz nju podloga, maramice i par pelena.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 23:46   #90
Ako je prvo dijete onda pretpostavljam da je mama pod ful opremom, oko svega, ove aparate poput aspiratora, nosiljki i slicnog dobiju od najblizih (roditelji, sestre, kuma....)...kozmetika je problematicna jer svatko koristi razlicitu, pelene postoje raznih vrsta...Moj sin je za babinje dobio hrpu robice, a jos vecu hrpu imao kod kuce koju jos nije ni probao. Pola od toga nije ni nosio.

Po meni bi krasan poklon za babinje bile usluge fotografskog studija. Da mi te prve fotke sa djetetom budu prekrasne. Ja sam dala izraditi puno njegovih slika na velike formate, ali mene nema ni na jednoj slici Na manjim slikama me ima, al sam ruzna.
Pa bih sad iz ovog kuta gledanja, voljela da nas je kao obitelj slikao profesionalac, ili njega zasebno u nekim lijepim obradama...

I da, ovo sa punjacem za baterije je odlicna ideja!!!
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 00:01   #91
Meni je super poklon za babine - rolice za spavanje na boku, jastuk za dojenje (to je odličan poklon i za trudnice jer se napokon naspavaju) ili platnene pelene (ako imate dijete koje je alergično na Pampers i slične jednokratne pelene, a govorim iz vlastitog iskustva).
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 00:19   #92
meni su torte od pelena super poklon !

i moram reci da od ljudi koji bi to mogli meni donijeti, nebi mislila da su oni to sad isli otvarat i iznutra dirat,, glupost, , sta to imas dirat ? otvoris, izvadis i srolas, nemojmo pretjerivat, u ostalom neznam kako je vama, ali ja se ljudi koji kod mene dolaze u babinje negadim, a onih kojih bi se gadila, oni i ne dolaze
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 09:51   #93
vjestice, to je super poklon ako znaš da nemaju (mi npr. imamo 2 komada)
i ovo s torbom je super ideja ako mama već nije nabavila...

ovo s pelenama mi se ne sviđa - nije da mi se gadi ili nešto, ali mi se ni ne sviđa - radije bih ih dobila original zapakirane

inače, najbolje je kupiti nešto u dogovoru s roditeljima... mislim da su to jedini pokloni gdje se ne može fulati
ja najčešće pitam curke šta im treba pa im to kupim...

ja volim kupiti robicu za kasniji period (od 6.mj. pa do godine dana) u H&M-u, M&S ili Espritu zato što su njihovi brojevi veći, a robica je stvarno krasna...
i ok su mi bolje didaktičke igračkice...
i da... nešto tipa ovoga mi je super ili

plišane igračke koje se daju malim bebama su mi npr. loš poklon...
__________________
moj dućkas

Zadnje uređivanje Zvrksa : 06.03.2010. at 09:57.
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 12:43   #94
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
vjestice, to je super poklon ako znaš da nemaju ....[/IMG]

plišane igračke koje se daju malim bebama su mi npr. loš poklon...
mi smo zadovoljni kada dobijemo robicu samo cesto ljudi fulaju zato sto je moj vec sada mrga. Jedan od boljih poklona je svakako hranilica koka se pretvarab u zaseban stol i stolicu.

Zadnje uređivanje Tashi : 02.03.2012. at 16:16.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 12:49   #95
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
najbolje novac ili neki poklon bon da mogu kupiti što im treba
Da, najbolje poklon bon tipa DM, Turbo Limač, Magma i sl. pa da si izaberu što žele.
Opy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 13:37   #96
eh da, ti bonovi su super poklon
a što se tiče robice - ma to radije sama kupim... baš mi je sveki neki dan kupila neke zarine stvari za koje sam uvjerena da ih bebač ni ne bude mogao nositi
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 23:15   #97
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post

inače, najbolje je kupiti nešto u dogovoru s roditeljima... mislim da su to jedini pokloni gdje se ne može fulati
ja najčešće pitam curke šta im treba pa im to kupim...
potpisujem!
ja sam to uvijek radila kada sam isla u posjetu, posebno zbog toga jer pojma nisam imala o bebama (dakle, vrlo jasno bi pitala kolko je velika beba, di oni kupuju odjecu, imaju li neku zelju za boju i sto im trenutno treba...i ne vidim nikakav problem u tome jer mi je stalo do toga da oni to za sto sam ja dala novce zaista i upotrebe!) a najvise i zato jer su neke frendice postale mame-studentice dok sam i ja bila student pa je onda bilo-kupi nam pelene (uvijek treba a lova curi...)

ja sam postala mama kad frednovi vise nisu studenti, al je dosla kriza i nekad imam osjecaj da bi mi bilo draze da su dosli bez icega...ono, bas mi bude neugodno, pogotovo ljudi za koje znam da nisu bas pri novcu, a donjeli su stvari sa kojima ja ne znam kaj cu i vrlo vjerojatno necu upotrebit...
odjeca:moja je dugacka mrsavica i vecina robice joj je strasno siroka, neki modeli joj uopce ne pasu (bilo bi mi ok da su me pitali, jasno bi im rekla da mi niti ne treba jer imam hrpu posudjene/poklonjene stare robice, koju sam sada probrala obzirom na sirinu), pocetni gosti su kupovali nekoliko brojeva vece, tak da imam hrpu 68 i 74 zimskih stvari jer bi trebala biti dovoljno velika dok je jos zima (hmmm, a ona je sad na 62 a zima lagano odlazi...)
a dobila sam i robice za dijete od godinu i pol/ dvije (mislim lijepa namjera,kao da dijete duze nosi), al meni trenutno zaista smeta u ormaru, a mozda ce i prerast da ja necu niti skuzit (tko zna kak ce se ona dalje razvijat), a mozda nece pasat za godisnje doba
haljinice...to je tolko neprakticno, i kuzim ja da neki ne mogu odoljeti (recimo moj tata, ili frendice koje imaju sinove), al ja ne znam kaj da sa njima radim (obucem, slikam ju i skinem i bilo bi okej da su to haljinice zblj imena, al kad znam da se radi o haljinicama koje nisu jeftine, onda mi je bed, bas se osjecam "duzna i kriva")

plisane igracke-po meni skupe, a leglo grinja i prasine
grickalice i cooleri za zube...dobili ih, za sada, 12 , ona niti jedan nece stavit u usta, nego zvace rukave

Hip caj od komoraca, kozmetika i sl.koje ne upotrebljavam niti imam namjeru...
da ne mislite da sam nezahvalna...dosla frendica koja nije nis donjela, al donjela nevjerojatno dobru vibru i podrsku za dojenje....tu noc sam najmirnije spavala

ljudi, pitajte roditelje sto im treba....i ak niste pri lovi, svejedno posjetite roditelje i upoznajte jedno novo bice, bit ce prilike za poklone
(lako to rec, al obicaji, sto ce reci selo, bla bla....)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 23:46   #98
nosorog u pravu si.
moj je dosta sitna beba, ima 15 mj i još mu je veličina 80 velika, uglavnom nosi 74. mm kum i njegova žena kupe jaknicu vel.92. oni znaju da se bebama kupuje veće, da ali ne par brojeva veće. po nekoj logici bi on to trebao nositi kad navrši 2 godine tj.slijedeću zimu, ali kak je on sitan to bi mu vjerojatno bilo dobro tek po ljeti s 2 i pol godine.
stoga najbolje za robicu pitati roditelje koji broj nosi beba i eventualno kupiti 1 broj veće.
dobar poklon za babinje:
dekica sa igračkama, viper, aspirator za nos koji ide u usisivač, didaktičke igračke koje potiču djetotov razvoj npr.tiny love, chicco. s igračkama se ne može pogriješiti a roditelji za to imaju najmanje novaca.
pelene, ali pitati koje beba koristi ili poklon bon za dm, muller...
ili najbolje dati novce i kupiti neku sitnicu za bebu tipa igračke, bodići njih uvijek treba.
ako je beba rođena u zimi, dobro dođe topla dekica....
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 00:15   #99
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
dobar poklon za babinje:
dekica sa igračkama, viper, aspirator za nos koji ide u usisivač, didaktičke igračke koje potiču djetotov razvoj npr.tiny love, chicco. s igračkama se ne može pogriješiti a roditelji za to imaju najmanje novaca.
pelene, ali pitati koje beba koristi ili poklon bon za dm, muller...
ili najbolje dati novce i kupiti neku sitnicu za bebu tipa igračke, bodići njih uvijek treba.
ako je beba rođena u zimi, dobro dođe topla dekica....

bed je kaj su didakticke igracke, viperi i sl skupi, pa bi mene, recimo bilo bed to traziti...al da se radi o par frendica da skupe lovu i kupe, zakaj ne (al ja sam to kupila sama po svom gustu, i ajmo rec, od love par ljudi koji su zaista donjeli samo lovu)

nazalost mnoge starije generacije ne kuze zakaj su didakticke igracke skupe pa onda radije donesu plisanca jer ove smatraju kerefekama (mislim, jesu fisherprice, tiny love i sl skuplji kod nas i to nekoliko puta nego u USA, al to je stvar naseg trzista)

poklon bon je super stvar (nije cista lova, ima neku poruku, a nije bespotrebno)

meni je kolegica sa posla donjela na blef bambolina pelene i ja odusevljena (al dobro, ona je isla logikom treba isprobat vise pelena prije nego skuzis koje pasu za guzu, a bambolina su skupe pelene, kvalitetne, mnoge mame niti ne znaju za njih jer se ne kupuju u dm-u, mulleru ili konzumu, pa ajde vidi...ona je bila medju prvim darovateljima

bed je kaj svi mi pokupujemo hrpu stvari prije nego se beba rodi, a bilo bi dobro dat ljudima koji zaista zele darovati popis, pa da izaberu...nije onaj baby shower u USA bezveze....dekica, skafander, vreca za spavanje, posteljina, jastuk za dojenje, izdajalica, ...sve su to stvarcice koje trebaju i kostaju

dobar poklon je i da ti netko razvije slike i slozi u album jer smo to prestali raditi (eh to digitalno doba)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 09:48   #100
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
bed je kaj su didakticke igracke, viperi i sl skupi, pa bi mene, recimo bilo bed to traziti...al da se radi o par frendica da skupe lovu i kupe, zakaj ne (al ja sam to kupila sama po svom gustu, i ajmo rec, od love par ljudi koji su zaista donjeli samo lovu)

nazalost mnoge starije generacije ne kuze zakaj su didakticke igracke skupe pa onda radije donesu plisanca jer ove smatraju kerefekama (mislim, jesu fisherprice, tiny love i sl skuplji kod nas i to nekoliko puta nego u USA, al to je stvar naseg trzista)

poklon bon je super stvar (nije cista lova, ima neku poruku, a nije bespotrebno)

meni je kolegica sa posla donjela na blef bambolina pelene i ja odusevljena (al dobro, ona je isla logikom treba isprobat vise pelena prije nego skuzis koje pasu za guzu, a bambolina su skupe pelene, kvalitetne, mnoge mame niti ne znaju za njih jer se ne kupuju u dm-u, mulleru ili konzumu, pa ajde vidi...ona je bila medju prvim darovateljima

bed je kaj svi mi pokupujemo hrpu stvari prije nego se beba rodi, a bilo bi dobro dat ljudima koji zaista zele darovati popis, pa da izaberu...nije onaj baby shower u USA bezveze....dekica, skafander, vreca za spavanje, posteljina, jastuk za dojenje, izdajalica, ...sve su to stvarcice koje trebaju i kostaju

dobar poklon je i da ti netko razvije slike i slozi u album jer smo to prestali raditi (eh to digitalno doba)
Evo viper sam ja dobila na poklon i bilo mi je bed zato što sam mislila da je jako skup (taj koji sam dobila) na kraju sam vidjela u katalogu TL da košta 199 kn, znači prosjek koji su nam ljudi poklanjali (oni koji nam nisu rod).

Što se tiče robice već sam negdje napisala da je sveki kupila skijaške hlače veće kao za slijedeću zimu, međutim kako stvari stoje to neće biti za slijedeću zimu već za slijedeću bebu. Bez obzira što kažu da bebe stanu neko vrijeme u rastu, moja raste ko mutava. Doktorica nam je rekla da je on velik i težak za jednogodišnju bebu.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.