Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2007., 12:54   #1
Čitanje grafova i burzovnih izvjestaja!

Kako sam ja totalni kreten za to, ili samo nisam sposoban naci to na netu, trebam vasu strucnu pomoc!
Vidim da na forumu dosta ljudi barata nekim kraticama kao da su rodjeni sa tim znanjem, svi bacaju neke izvjestaje i iz toga se zakljucuje kupi-prodaj-drzi, ma mislim to je strasno!
I tako ja procitam milijun takvih postova, i na kraju dana sam samo jos malo gluplji nego ujutro!
Zato molim strucni kadar, kojega ocigledno na forumu ne fali, da probaju nama jadnicima koji zivimo u neznanju, dati malo svoga znanja!

-Gdje naci objasnjenje svih tih kratica? Ili jos bolje neka ih ovdje napise!
-Kako iscitavati sve te silne grafove sa kojekakvim oznakama i sarenim linijama koja svaka ide u svom smjeru i nakon toga netko iskomentira da je to jebena dionica
-Kako ili pomocu cega vi pretpostavljate kada kupiti ili prodati...


adje dajte malo informacija da konacno i mi jadnici mozemo citati postove sa koliko toliko razumijevanja!


HVALA!
remoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 14:43   #2
Quote:
remoker kaže: Pogledaj post
...
-Gdje naci objasnjenje svih tih kratica? Ili jos bolje neka ih ovdje napise!
-Kako iscitavati sve te silne grafove sa kojekakvim oznakama i sarenim linijama koja svaka ide u svom smjeru i nakon toga netko iskomentira da je to jebena dionica
-Kako ili pomocu cega vi pretpostavljate kada kupiti ili prodati...
...
Kreni od www.to-one.hr, otvori usrname, udri tab grafovi, klikni na skolu i uzivaj...
Ono sto citas si nacrtaj na grafu i pomalo proucavaj... Da ti bude ukusnije, mozes lupiti 30000kn kod brokera pa kupi-prodaj... trenirati se godinu dana (ili dok ne popusis tu lovu). Alternativa, idi negdje na virtualnu burzu.
Kad se ispraksiras pocni trejdat za ozbiljnije. Uostalom, onda ce ti i grafovi biti blizi.
Nema carobnog stapica. I nema instant love. Sve je to kompenzacija. Time for money, uostalom, kao i kod place.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 17:56   #3
ma svjestan sam ja da nema nista preko noci, ali ovako nece biti ni za 5 godina, kad ja nigdje ne mogu naci pojasnjenje tih stvari da ih mogu razumijeti!

Svjedeno hvala na linku, prouciti cu ga!

Ako bilo tko ima jos kakav prijedlog, link, sugestiju bilo sta... slobodno neka napise da nam se malo barem olaksa!
remoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 18:03   #4
Prouci link pa onda trazi daljnju pomoc.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 18:33   #5
Na linku ima zbilja korisnih stvari. No mene zanima gdje se ti grafovi uopce mogu pronaci. Na zse, limun, fima sve su isti grafovi koji prikazuju kretanje cijene. Gdje su Bollinger Bands i dr.?
Cassius is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 23:13   #6
Quote:
Cassius kaže: Pogledaj post
Na linku ima zbilja korisnih stvari. No mene zanima gdje se ti grafovi uopce mogu pronaci. Na zse, limun, fima sve su isti grafovi koji prikazuju kretanje cijene. Gdje su Bollinger Bands i dr.?
Na TO_ONE se moras najprije logirati i onda ti se pojavi tab u kojem ti se nalaze grafovi i škola objasnjenaj pojedinih pokazatelaj .Isto ti vrijedi i za Abacus brokeri
Znaci najprije registracija pa onda tek mozes do grafa.
ex Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 13:34   #7
Ma nasao sam ja to i sve vec vidio. Ali me zanima konkretno gdje mogu pronaci graf za neku dionicu, npr. INA, a da nije samo onaj koji i sam radim a to je prikaz kretanja cijene dionice? Ovi pokazatelji kao Bollinger bands i dr. nedostaju.
Cassius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 15:42   #8
Quote:
Cassius kaže: Pogledaj post
Ma nasao sam ja to i sve vec vidio. Ali me zanima konkretno gdje mogu pronaci graf za neku dionicu, npr. INA, a da nije samo onaj koji i sam radim a to je prikaz kretanja cijene dionice? Ovi pokazatelji kao Bollinger bands i dr. nedostaju.
Bas ne kuzim sta trazis pa na oba portala biras dionicu za koju zelis da ti iscrta graf sa odredjenim indikatorima bas za tu dionicu.
ex Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 16:22   #9
Quote:
Cassius kaže: Pogledaj post
Ma nasao sam ja to i sve vec vidio. Ali me zanima konkretno gdje mogu pronaci graf za neku dionicu, npr. INA, a da nije samo onaj koji i sam radim a to je prikaz kretanja cijene dionice? Ovi pokazatelji kao Bollinger bands i dr. nedostaju.
www.abacus-brokeri.hr , moras se registrirati (besplatno).
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 16:31   #10
Cartmann me shvatio. Hvala!
Cassius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 16:43   #11
Quote:
Cassius kaže: Pogledaj post
Cartmann me shvatio. Hvala!
Btw., ako tek počinješ proučavati TA baci pogled na
http://clearstation.etrade.com/ , te http://tehnickaanaliza.blog.hr.

http://clearstation.etrade.com/educa...g_graphs.shtml
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 19:55   #12
Svaka ti dala!
Cassius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 13:38   #13
Quote:
Nevera kaže: Pogledaj post
Bas ne kuzim sta trazis pa na oba portala biras dionicu za koju zelis da ti iscrta graf sa odredjenim indikatorima bas za tu dionicu.
Nisam obracao paznju na tvoje upute. Vidim da je sve tamo sto mi je trebala. Hvala.
Cassius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 22:25   #14
Uzalud nam trud sviraci...

Mozemo mi dovijeka ponavljati i pisati objasnjenja ali cini se da se ljudi stalno vrte u istom krugu.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 22:32   #15
Gle, da sam ranije naisao na neka objasnjenja ne bih uopce ni pitao
Cassius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:20   #16
Quote:
Cassius kaže: Pogledaj post
Gle, da sam ranije naisao na neka objasnjenja ne bih uopce ni pitao
Pretpostavljam, ali kad je rijec o investiranju za ocekivat (understatement) je da ce ljudi malo imati samoinicijative. A ako nakon mog posta:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=7209017&postcount=2
ne uspijes naci Bollingera/RSI/MACD... za odredjenu dionicu, onda ili nisi stvarno zainteresiran ili zezas.

FYI, kad krenes crtat graf, klikni na 'skola' i otvoriti ce ti se novi horizonti... i hrpa informacija. Meni je bilo jako korisno.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:33   #17
Pa kazem ti da nisam obracao paznju na tvoj post a ni na ista drugo osim skole. I tako sam otisao sam na skolu i zatvorio prethodni prozor u kojem se nalaze grafovi za dionice. Nakon mog posta sam opet otisao na to-one i vidio da pitam ono sto se vec nalazi na stranici.
Cassius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 11:00   #18
Sve 5. Glavno da si nasao informacije koje si trazio.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 16:28   #19
No kad proučiš sve te grafove kad te ti "učeni" nafilaju sa tisuću stranih pojmova, ljepo otiđi na neki sajam pa če ti sve biti jasno.
Pravila burze su jasnija da jasnija ne mogu biti.
Kupi što jeftinije i prodaj što skupljije.
Samo pazi novac je tvoj i niko ti ništa ne garantira.
Jednako kao i na nekom autosajmu koliko god je auto ljep izvana možda je truo iznutra no ako smatraš da postoje veče "budale" od tebe ljepo ga kupi pa prodaj toj "budali".
Svi ti grafovi, ako neznaš osnove, ne vrijede ništa, samo "bacaju pjesak u oči", kad ti proučiš neki graf ode prilika.
__________________
Nekada smo se nadali u bolju budućnost, a sada samo u bolje sutra!
CheSSM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.