Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2008., 13:56   #41
OK ispereš rukama.
Meni to ne predstavlja problem.
Ne mislim da su jednokratne štetne, al je činjenica da su platnene zdravije. A da ću zbog vlastite lijenosti djetetu davati recimo to manje zdravo - neću (bar u ovoj fazi, ovisno i o djetetu i o puno faktora, zadržavam pravo promjene mišljenja nakon djetetovog rođenja )

Al za sad ne smatram da je tako velika razlika u korištenju da bi prevagnule jednokratne
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:58   #42
drage mame,
imam djevojcicu od 2 godine i trenutno sam trudna 5 mjeseci. iz ososbnog iskustva moje kolegice znam da je imala velikih problema sa platnenim pelenama. tad kad smo bile trudne to je bilo nesto novo i bas cool za nas moderne mame. moram priznati sve smo se pomamile za platnenim pelenama. ona je kupila veliki paket za cca oko 1000 kuna u tamarisu, tada su to bile najbolje platnene pelene. bez pretjerivanja mali je bio prehladjen svaka dva tjedna. naime platnene pelene ne ostavljeju suhi osjecaj nakon sto se beba popiski vec je dijete stalno mokro. ali stalno mokro. i to sve skupa hladi guzu i bubrege i malci se lako prehlade. doduse to je bio zimski period ali znate kako i previse zamatamo bebu tako da ne vjerujem da je to bilo od neceg drugog. kad sam izvagala sve za i protiv ipak sam odustala od konstantnog prehladivanja i upale pluca koji je njen mali zaradio tako da sam radje investirala u skupu kremu za guzu, koristila sam samo deflamol, koji i danas koristim i koji cu opet koristiti za sina, nego da smo stalno po doktorima i bolnicama. svjesna da postoje stetne kemikalije u pelenama ipak sam se odlucila poucena njenim iskustvom na jednokratne pelene.
dijete mi je bilo stalno suho i ne tako cesto prehladjeno, bar ne prvu godinu dok nije bilo u doticaju sa jaslickom djecom.
ja sam za dosta modernog u trudnoci i u njezi beba, isprobala sam akupunkturu, shiatsu, aleksander vjezbe, jogu, masazu beba i slicno, ali eto za platnene pelene nisam.
nadam se da sam nekome pomogla.
sretno
anita
anita44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:02   #43
ma, jednokratne pelene NISU štetne. da su štetne, ne bi bile u prodaji.

možemo diskutirati o tome jesu li najbolje i najzdravije, ali štetne sigurno nisu. štetni proizvod nitko ne bi pustio u prodaju. osobito ne za bebe (jer bi, ako ništa drugo, već nekome plaćao multimilijunsku odštetu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:02   #44
Anita hvala na odgovoru.
definitivno iskustvo koje treba uzeti u obzir
Reci kako joj je bilo s održavanjem - pranje...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:10   #45
nije to neki veliki problem, mislim da se kakica skupi u neki dio koji se baca, bar je tako onda bilo, a ostatak se opere u perilici i osusi u susilici. ali zamisao da ukakanu pelenu (cesto su to razni proljevi koji se i ne daju tako lako skupiti) spremam u torbu i nosim uokolo dok se setam po gradu, dok je djecja robica takoder mokra jer ipak platnene lakse promoce od jednokratnih jer nemaju onaj gel koji upija, a ako imaju onda je to isti vrag kao i jednokratne, kaj ne?
mi smo radje to vrijeme iskoristile na mazeneje i igranje nego na brigu o pelenama.
anita44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:16   #46
Dakle problem nije, mislim pranje, sušenje...
Naravno da su i dalje u određenim trenucima jednokratne praktičnije - zato može povremena kombinacija.

Ja jako cijenim ovo iskustvo - jer niti jedna stvar ne može imati samo pozitivne strane.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:37   #47
ah,još uvijek sam u nedoumici - mislim da ću za prvo vrijeme ipak krenuti s platnenim,pa ćemo po potrebi mijenjati...

što se tiče tih prehlada i upala zbog mokre pelene - postoji vrlo jednostavno rješenje - češće mijenjati pelenu,a ne čekati da se ona toliko napuni da bebu ne možeš dignuti iz krevetića...

osobno ih znam par koje mijenjaju pelenu svake prijestupne,pa tu onda nije problem u materijalu,već lijenosti - nije mi jasno kako možeš dopustiti da pelena bude toliko dugo mokra i puna na bebi da se toliko ohladi i uzrokuje tolike zdravstvene probleme?

po toj logici,svi mi koji smo odrastali u platnenim pelenama smo trebali biti 24 h na hitnoj!
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:49   #48
obicno se mijenja pelena svaka 2-3 sata jer tako dojis, osim ako se beba pokaka onda i cesce, ali kad se dijete popiski tekucina se ohladi vrlo brzo, govorim o minutama, a da ne pricam o tome dok dijete spava. nije lijepo nekoga proglasiti nemarnom mamom jer je dijete bilo prehladjeno u platnenim pelenama. samo mislim da treba imati na umu i neke prednosti samoupijajucih materijala. zelim ti sva pozitivna iskustva sa platnenim pelenama i da ne iskusis prehlade. samo sam prenijela jedno iskustvo osobe koju znam, a nije prepisano ni procitano iz reklama koje naravno hvale svoje. za mene je zivotno iskustvo puno vrednije makar nije isto kao moje od onog cime nam pune usi u reklamama.
anita44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:50   #49
ja sam za kombinaciju jednokratnih i platnih
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:58   #50
ja sam za jednokratne zimi i kad se nekuda ide a ljeti mogu i platnene da se koza odmori
anita44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:06   #51
Ajde dobro.
Tako sam i mislila da zapravo ti se mota po glavi.
E budući da ću roditi sredinom lipnja mislim da platnene i te kako mogu, a onda ćemo vidjeti - ako budu stvarale problem - a Bože moj - samo mi je bitno da mojoj bebi bude dobro.

al još sam za platnene
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:59   #52
Idem ispraviti nekoliko netočnih navoda
Što se tiče nošenja drekeca u torbi za to postoji lijepa vreća http://minishop.t-com.hr/bebuska/Pro...rrpid=8&gid=15 koju možeš čak spasirati s torbom za pelene, odjećom itd. Drekec tako doneseš doma i šutneš u perilicu skupa s tom vrećom. Naravno ništa ne može promjeniti spoznaju da je u vreći drekec dok šečeš po gradu, ali osim toga nema drugih problema
Što se tiče toga da je dijete u mokrom....prvo imamo osnovno pravilo, koristile se jednokratne ili platnene, da se beba treba često presvlačiti, osobito kada je mala i kada kaka ko grlica. . Ako se često presvlači onda će teško biti mokro. Osim toga, moderne platnene pelene više nisu napravljene samo od pamuka već i od umjetnih materijala poput flisa koji doprinosi osjećaju suhoće. Npr. http://minishop.t-com.hr/bebuska/Pro...rrpid=8&gid=20 su pelene napravljene od mješavine pamuka (90%) i flisa (10%), pamuk dodiruje kožu, a flis u strukturi pelene pomaže tome da dijete ne bude što bi se reklo mokro.

Kako funkcioniraju ove nove ukratko (za lali):
pocket pelena - najpoznatije Fuzzi Bunz i Happy Heinys (ima Bebuška i Pahuljica) http://minishop.t-com.hr/bebuska/Pro...urrpid=8&gid=2, http://www.pahuljica.hr/productDetail.html?product=1
U pelenu se umetne uložak (koji dobijš s pelenom ili ga kupiš posebno -kako gdje...prema potrebi u đžep možeš osim uloška umetnuti tetra pelenu ili mali ručnik za noć). Ako je vani PUL materijal (nepropusan) onda ti ne trebaju dodatne zaštitne gaćice (koje pak mogu biti svakave...vuna, flis, PUL...meni najdraže http://minishop.t-com.hr/bebuska/Pro...rrpid=8&gid=16), a ako je pamuk (kao kod šarenih Happy Heinys) onda ti za noć trebaju dodatne zaštitne gaćice ili ih jednostavno koristiš samo po danu.
fitted pelena..to su recimo one Kisseluvs iz gornjeg linka (pamuk+flis), za njih trebaš zaštitne. Za njih možeš (ali ne moraš) staviti umetak (http://minishop.t-com.hr/bebuska/Pro...rrpid=8&gid=20). E da i tih uložaka/umetak imaš svakakvih, dvoslojnih, troslojnih...pa sve ovisi kako i kada ćeš koristit pelene. Mogu se kupovati posebno.

To su dvije najpopularnije vrste meni poznate i te koristimo, ali istina kombiniramo i s jedokratnima ponekada...uostalom ne volim iskjučivot
Kupovanje velikih paketa meni nije fora jer dobiješ hrpu istih pelena (a što nije jeftino, a ni zabavno ), a nemaš pojma hoće li ti to najviše odgovrati...zato se obično ljudi odluče kupovati od svake vrste po jednu-dvije pelene, pa tako isprobaju što im najviše odgovara.
Toliko ja znam...a ima još hrpa toga što ne znam...
Jesam rekla da ću ukratko?
Skoro pa na faks treba ići da bi se apsolviralo to platnenopelenaštvo
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 17:59   #53
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post

što se tiče tih prehlada i upala zbog mokre pelene - postoji vrlo jednostavno rješenje - češće mijenjati pelenu,a ne čekati da se ona toliko napuni da bebu ne možeš dignuti iz krevetića...

osobno ih znam par koje mijenjaju pelenu svake prijestupne,pa tu onda nije problem u materijalu,već lijenosti - nije mi jasno kako možeš dopustiti da pelena bude toliko dugo mokra i puna na bebi da se toliko ohladi i uzrokuje tolike zdravstvene probleme?
Pikacu pretpostavljam da ti je ovo prva beba.

Svaka čast ako budeš koristila platnene pelene, ali budi sigurna da će ti beba povremeno biti u mokroj peleni. Jer nema načina da saznaš da se popiškila pa da ju odmah ideš presvuči, nije isto ko kad se pokaka. To smrdi pa odmah znaš, ali kako ćeš znati da se popiškila? Možda se popiškila isti čas kad si promijenila pelenu i obukla ju, u tom slučaju ostat će mokra do slijedećeg presvlačenja, a ne vjerujem da ćeš mijenjati pelene svakih pola sata jer ti u tom slučaju treba 48 pelena dnevno
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 19:15   #54
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
i dijete moras oprat od govna (kako kazes) isto rukama, ako ti se toliko gadi stavi rukavice
ne moram, očistim ga vlažnim maramicama i operem guzu u lavabou /ruke ne diraju kakicu )...tako radim otkad se rodio...ako je samo popišan onda ne brišem maramicama nego samo guzu operem pod pipom...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:28   #55
Ja sam sa prvim djetetom koristila jednokratne pelene, sa drugima sam i sto u početku koristila jednokratne iako sam u to vrijeme već šila platnene pelene za prodaju drugima.
Ja se nisam htjela odvažiti niti da pokušam jer sam mislila da je stvarno komplicirano do jednog dana kada sam rekla samoj sebi da ako nešto prodajem da bi bio fer prema drugim ženama da ja i sama isprobam na svojoj bebi.
Jer do tada sam svojim kupcima samo govorila naučenu teoriju.

SAšila sam si 10 komada i počela i nije prošlo ni dva dana, a sve moje predrasude su pale u vodu. Oduševila sam se platnenim pelenama.
Brzo se suše, jednostavne su za uputrebu, ne trošim mnogo vremena na pranje, ne smrdio mi kuča ( kao što sam mislila da će smrditi).
I jednokratne sam skroz izbacila iz upotrebe te budem li imala treče djete odmah ću započeti sa platnenim.

A i jako je isplativo.

Ako nekoga nešto interesira u vezi platnenih slobodno neka me pita.

Jedina stvar na koju trebate paziti kada počmete koristiti platnene je da ne postanete ovisnice o njima. .. a to se vrlo često desi
tabita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:52   #56
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Pikacu pretpostavljam da ti je ovo prva beba.

Svaka čast ako budeš koristila platnene pelene, ali budi sigurna da će ti beba povremeno biti u mokroj peleni. Jer nema načina da saznaš da se popiškila pa da ju odmah ideš presvuči, nije isto ko kad se pokaka. To smrdi pa odmah znaš, ali kako ćeš znati da se popiškila? Možda se popiškila isti čas kad si promijenila pelenu i obukla ju, u tom slučaju ostat će mokra do slijedećeg presvlačenja, a ne vjerujem da ćeš mijenjati pelene svakih pola sata jer ti u tom slučaju treba 48 pelena dnevno
je,prva je beba

svjesna sam ja da nema pelena koje imaju senzor na pi-pi i da će beba kad tad biti mokra,ali da beba svako malo ima upalu mjehura ili pluća...,to mi je malo neobjašnjivo
ima nas svakakvih - neke žene čekaju da se pelena napuni,pa ih tek onda mijenjaju,ali pretpostavljam da tako rade i kad imaju M... nisu nam svima higijenske navike jednake...

ja ću svoju bebu često presvlačiti kako je i moja mama mene (i da,koristila je obične tetra pelene),pa neće biti ni upala pluća ni osipa!

imam sušilicu,pa mi sušenje neće biti baš toliki problem...
veći mi je interes zdravlje moje bebe!
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:19   #57
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
svjesna sam ja da nema pelena koje imaju senzor na pi-pi i da će beba kad tad biti mokra,ali da beba svako malo ima upalu mjehura ili pluća...,to mi je malo neobjašnjivo

možda je beba bila malo osjetljivija pa platnene pelene nisu bile najsretniji izbor... ko zna

ja sam najozbiljnije razmišljala o platnenim pelenama ali sam odustala na kraju. jednostavnije mi je s jednokratnima. kupujem pelene koje su kao ekološke i biorazgradive tak da se ne veli da ne pazim na okoliš
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:07   #58
a ima beba koje su osjetljive na upale a koriste jednokratne...nema to veze sa pelenama..iako su mokri kroz pelenu ih ne može napuhat....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 09:33   #59
Quote:
anna65 kaže: Pogledaj post
pročitala sam jednu dobru stvar koja kaže: mame zamislite da 2,5 godine 24h na dan nosite uloške koji su po sastavu slični jednokratnim pelenama
Čitam i vidim da ste uglavnom protiv platnenih.
Mi smo odlučili platnene. Ali u početku ćemo kombinirati dok se ne snađemo. Šivamo ih pa je izdatak puno manji.

Al definitvno jedan od glavnih razloga zašto smo odlučili platnene je gornja rečenica. Samo kad se sjetim tog osjećaja i to nakon tjedan dana, a kamoli nakon 2 godine.
I istina je - klinci se kasnije počinju odvikavati od pelena - ne zbog roditelja, nego zbog manjka osjećaja fiziološkog procesa - ne osjeti trenutak piškenja.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 14:00   #60
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Čitam i vidim da ste uglavnom protiv platnenih.
Mi smo odlučili platnene. Ali u početku ćemo kombinirati dok se ne snađemo. Šivamo ih pa je izdatak puno manji.

Al definitvno jedan od glavnih razloga zašto smo odlučili platnene je gornja rečenica. Samo kad se sjetim tog osjećaja i to nakon tjedan dana, a kamoli nakon 2 godine.
I istina je - klinci se kasnije počinju odvikavati od pelena - ne zbog roditelja, nego zbog manjka osjećaja fiziološkog procesa - ne osjeti trenutak piškenja.
joj ja ne bi platnene...bio bi i mokar i kad ideš u šetnju je to
a i muka je to... pogotovo ako ti nije jedino dijete, (pranje, peglanje) to stvarno moraš ili imati vremena ili nekoga tko će ti pomagati
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.