Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2008., 13:39   #21
Moj dječak je rođen u 35. tjednu trudnoće.
Trudnoća je inače bila skroz uredna i bez ikakavih problema, a doktori nisu otkrili zašto mi je u 35. tjednu pukla plodna voda.
Rođen je 2700gr težak i 4 cm dug.
Frane je rođen poptuno prirodno, mojim trudovima, bez dripa i bez epiduralne.
U prvoj minuti po rođenju Apgar je bio 7 i taj prvi dan je imao laganih problema sa disanjem pa su mu u inkubator uvodili 30% kisik. Već drugi dan po rođenju se disanje stabiliziralo i makli su mu kisik.
Na neonatologiji smo ostali 10 dana po njegovom rođenju, ponajviše radi žutice koju je dobio.
Od prvog dana sam imala velikih problema sa dojenjem budući da sam imala jako malo mlijeka tako da je već u bolnici imao kombiniranu prehranu, a par dana po dolasku doma popuno sam ostala bez mlijeka tako da je on sada na Pre Hippu.
Danas, sa mjesec i po dana ima 4300 gr i dug je 53 cm
Jučer smo bili na pregled kod neuropedijatra i sve je u redu
jedino ima blaže izraže hipertonus, pa radimo vježbice, ali već je mnogo napredovao, tako da su nam vježbice više rekreacija i rutina nego obaveza
Još da se mala maza oduči od konstantnog držanja po rukama i stanje će biti idealno
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 14:18   #22
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post
. E sad ja imam "problem" pri hranjenju;
u pocetku san je morala budit i davat na silu svaka 2h papat, sad sama se probudi medjutim cesto zaspe i ne poide dovoljno te mi se probudi nakon ure, ure ipo i trazi ist. Inace ta nasa hranjenja traju dugo, cak i do sat vremena, jer malo pojede recimo ko npr. danas; prvo je poila 15 pa podrignila, pa onda opet 30 pa dok podrigne pa onda opet 40 i tu triba najvise cekat da podrigne a podrigne i po par puta tako da je nosan taj zadnji put bar pola sata. Muce je grcevi, dajen joj caja, receno mi je do 100ml i to da malo vise vode ulijem nego sta pise.
Pedijatrica mi je dala one kapi za kosti da joj kapam u caj, receno mi je 5 kapi, prijateljica koja je isto rodila ona 3 kapi daje tako da vjerojatno nedonoscad mora dvi kapi vise.
Bilo bi mi drago ako bi mogla ode procitat je li jos neko ima problema sa hranjenjem jer ja ne znam sta da radim...mrcvarim jadno dite da ceka bar da prodju dva sata od hranjenja da li grijesim? Jer receno mi je da ditetu triba proc min dva a max 5h od hranjenja.
:
Nela25, moja mala nije rođena ranije i po tome ne spadam u ovu temu ali da ti kažem svoje iskustvo s hranjenjem. Mucica je stra mjesec i pol i dojena je. Međutim, pohlepuh jedan, jako brzo jeda i naguta se zraka više nego mlijeka. Tako da te razumijem kad spominješ polsatno nanašanje da bi podrignula. Tako je i kod nas. Malo vuče pa je prvi put podignem da podrigne, to ide dosta brzo. Onda vuče još pa je "udavi" mlijeko jer imam jaki let down i previđše joj mlijeka krene odjednom pa se zgrcne ili odbija pustit cicu iako joj teče sve kraj usta i ponovo se naguta zraka pa slijedi podrigivanje. E to već puno duže traje i ne podrigne kak bi trebala ali hoće dalje jesti. Onda još jede, pa ponovno podrigivanje, pa tako kojih sat vremena. Prije je nekako uspješnije i manje proždrljivo sisala pa je to sve bilo puno lakše, ali sad...

Ne znam kako je s bebama koje se hrane adaptiranim i koliko trebaš čekati da joj ponovno daš jesti. Meni se čini da bi je trebala razbuditi kad zaspi dok je hraniš ali lako je to reći a teško učiniti ako hranjenje traje sat vremena, već se umori. Tako i moja, na kraju je već mrtva umorna od vučenja i mog podizanja da podrigne. Ali s dojenjem je drugačije, kažu da je možeš dojit i za pol sata ako traži . Moja ima neki ritam i jede svakih dva i pol, tri sata, između cica jedino ako je velika vrućina i ako je jako nervozna kad ništa drugo (nosanje, pjevanje, nunanje) ne pomaže.
A što se D vitamina kapi tiče i ona treba uzimati 5 kapi, tako da mi je to čudno jer čitam na drugom topicu da većina pedijatara preporuča 3 ili 4. Mada, kako moja bljucka vjerujem da ne stigne svih 5 u njezin želudac.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 20:05   #23
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Nela25, moja mala nije rođena ranije i po tome ne spadam u ovu temu ali da ti kažem svoje iskustvo s hranjenjem. Mucica je stra mjesec i pol i dojena je. Međutim, pohlepuh jedan, jako brzo jeda i naguta se zraka više nego mlijeka. Tako da te razumijem kad spominješ polsatno nanašanje da bi podrignula. Tako je i kod nas. Malo vuče pa je prvi put podignem da podrigne, to ide dosta brzo. Onda vuče još pa je "udavi" mlijeko jer imam jaki let down i previđše joj mlijeka krene odjednom pa se zgrcne ili odbija pustit cicu iako joj teče sve kraj usta i ponovo se naguta zraka pa slijedi podrigivanje. E to već puno duže traje i ne podrigne kak bi trebala ali hoće dalje jesti. Onda još jede, pa ponovno podrigivanje, pa tako kojih sat vremena. Prije je nekako uspješnije i manje proždrljivo sisala pa je to sve bilo puno lakše, ali sad...

Ne znam kako je s bebama koje se hrane adaptiranim i koliko trebaš čekati da joj ponovno daš jesti. Meni se čini da bi je trebala razbuditi kad zaspi dok je hraniš ali lako je to reći a teško učiniti ako hranjenje traje sat vremena, već se umori. Tako i moja, na kraju je već mrtva umorna od vučenja i mog podizanja da podrigne. Ali s dojenjem je drugačije, kažu da je možeš dojit i za pol sata ako traži . Moja ima neki ritam i jede svakih dva i pol, tri sata, između cica jedino ako je velika vrućina i ako je jako nervozna kad ništa drugo (nosanje, pjevanje, nunanje) ne pomaže.
A što se D vitamina kapi tiče i ona treba uzimati 5 kapi, tako da mi je to čudno jer čitam na drugom topicu da većina pedijatara preporuča 3 ili 4. Mada, kako moja bljucka vjerujem da ne stigne svih 5 u njezin želudac.
nije mi poznato ovo da nedonoščad trebaju više vitamina D. moja po preporuci pedijatrice (ali i doktora iz bolnice) dnevno dobiva jednu kap. kažu samo da su tablete još bolje jer je sigurnije. ja joj nekad dam kap direktno u usta, a nekad je toliko vrckava da joj dam na dudicu i ona to pocucla...

uostalom, moja je ispočetka isto jela jako dugo. no kad sam je u potpunosti prebacila na dojku popije svoj obrok za 15-tak minuta. sve je krenulo na bolje kad je prošla termin kad je u stvari trebala biti rođena.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 12:19   #24
ne znam zaš je ova tema zamrla, sigurna sam da ima novih mama sa nedonoščadi. evo ja sam jedna od njih.
rodila sam sa 34.tj. curicu od 1900g.
hranjenje živa patnja jer ona samo spava. isprva je hranjena na sondu i nikako se nije mogla naviknuti na bočicu što forsaju u bolnici. to je bilo katastrofa, dok nije naišla jedna super medicinska sestra i pitala me zašto ona nije na prsima. žena mi pokazala kako i odonda nemam većih problema sa hranjenjem. voli siku više neg išta
sada smo kod kuće i mene zanima kojim tempom treba povećavati njene obroke. naime ja moram moju malecku budit da ju nahranim, u suprotnom ona bi spavala predugo i onda ne bi imala snage za klopat. te, ako joj ja sama ne određujem obroke ona neće sama, jer je prelijena.
wordstoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 19:06   #25
Quote:
wordstoker kaže: Pogledaj post
ne znam zaš je ova tema zamrla, sigurna sam da ima novih mama sa nedonoščadi. evo ja sam jedna od njih.
rodila sam sa 34.tj. curicu od 1900g.
hranjenje živa patnja jer ona samo spava. isprva je hranjena na sondu i nikako se nije mogla naviknuti na bočicu što forsaju u bolnici. to je bilo katastrofa, dok nije naišla jedna super medicinska sestra i pitala me zašto ona nije na prsima. žena mi pokazala kako i odonda nemam većih problema sa hranjenjem. voli siku više neg išta
sada smo kod kuće i mene zanima kojim tempom treba povećavati njene obroke. naime ja moram moju malecku budit da ju nahranim, u suprotnom ona bi spavala predugo i onda ne bi imala snage za klopat. te, ako joj ja sama ne određujem obroke ona neće sama, jer je prelijena.
Wordstoker prvo ti cestitam na bebici nemam ti neki konkretni savjet nego jedino mozda malo utjehe odnosno jos neko vrijeme ces je morat budit medjutim cim ona ojaca pocet ce palit svoju sirenu Sjecam se prvi put kad je pocela plakat od gladi to je doma bilo toliko veselje . Inace, za razbudjivanje skidale je do gola i mazile,skakljale -zato je sad velika maza :cerek

Zaboravila na ovu temu,evo sad kad citam ko da je to bilo u nekom drugom zivotu (nightfall sad ti zahvaljujem na savjetu ), covjece bila san totalna zbunjola po ovom svom postu uglavnom odgovorit cu sama sebi mala je bila gladna. Naime, ukoliko bi falilo 10ml zavijala bi u svu 16, zanemarila san ja te njihove svaka 2 sata, ja bi njoj dala tih njenih 10ml sta bi joj falilo i mir.
Evo neki dan smo bili na vaganju s njenih 11 mjeseci skoro 11 kila i 77cm. Veeeliki smo, puzemo, na vjezbice vise ne idemo. D kapi do 4 mj jos tribamo pit i onda smo gotovi s njima.
Pozdrav mojoj Girasole i njenom bebacu koji je isto tako posta veliki frajer


I mame nedonoscadi pazite;
po novom zakonu u ovih prvih 6.mj.podnosite zahtjev za produljenje porodiljnog za onoliko vrimena koliko je beba prije rodjena
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 20:56   #26
Quote:
wordstoker kaže: Pogledaj post
ne znam zaš je ova tema zamrla, sigurna sam da ima novih mama sa nedonoščadi. evo ja sam jedna od njih.
rodila sam sa 34.tj. curicu od 1900g.
hranjenje živa patnja jer ona samo spava. isprva je hranjena na sondu i nikako se nije mogla naviknuti na bočicu što forsaju u bolnici. to je bilo katastrofa, dok nije naišla jedna super medicinska sestra i pitala me zašto ona nije na prsima. žena mi pokazala kako i odonda nemam većih problema sa hranjenjem. voli siku više neg išta
sada smo kod kuće i mene zanima kojim tempom treba povećavati njene obroke. naime ja moram moju malecku budit da ju nahranim, u suprotnom ona bi spavala predugo i onda ne bi imala snage za klopat. te, ako joj ja sama ne određujem obroke ona neće sama, jer je prelijena.
Ja sam moju budila svaka 2 sata od kraja podoja (a možda je trebalo i češće ), s tim da je cca 1 h bila na dojci. Budila sam ju isto skidanjem, mijenjanjem pelena, a kad bi zaspala na dojci, protrljala bih joj glavu kao što su sestre to radile u bolnici, škakljala je po obrazu, uhu, dizala da podrigne i sl. Važno je da pratiš broj popišanih i pokakanih pelena. Moja nije redovito kakala od početka; kakala je svakih 3-5 dana. Sva sreća da me nisu istraumatizirali s time ( jer bi beba do cca 6 tj. starosti trebala kakati svaki dan).

Pogledaj ovo, možda ti pomogne.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 09:11   #27
moj bebac je rodeni s 36+5. 2950 g i 49 cm
nakon poroda su ga stavili u topli krevetic, ali ne zbog njega nego zbog mene (rodila sam carskim, a popodne nakon poroda mi je izbila nekakva kvrga na obrazu pa su mislili da imam mumps, pa onda enterovirus - na kraju nije bilo nista).
zbog toga jer mi nikako nisu mogli postaviti dijagnozu nisam ga smjela dojiti. izdajala sam se cijelo vrijeme i svoje mlijeko bacala (zbog sumnje na enterovirus). malac je dobivao na bocicu adaptirano ali nakon prvog dana smo saznali da nam je frendica isto u bolnici (a imala je puuno mlijeka) pa mu je ona nosila svoje mlijeko
kad su mi ga donijeli pokusali smo dojenje - sisao je pol sata i nista nije posisao (vagala ga sestra prije i poslije). no nismo se dali. ja sam mu samo nudila sisu i uspijelo je.
s dva mjeseca je imao 5850 g i 58 cm.
sad ce za 4 dana biti 3 mjeseca star i dobro napreduje.
jedino sto mene muci - a svi me uvjeravaju da je sve ok - jest sto nisam sigurna da li mu je motorika ok.
poceo se smjeskati (kad mu se i mi smijemo i pricamo s njim onim povisenim glasom), ne smije se jos naglas. prica samo kad ga prematamo (kad je golac). pogledom prati igracke iznad kindaca. jos ih ne hvata.
no ja sam zabrinuta jer se jucer desilo sljedece: lezao on na ledima, i rita i uziva. i pricam ja s njm i gleda on u mene i pocne se smijati i ja sva sretna. slucajno se pomaknem na drugu stranu a on i dalje gleda na onu drugu stranu i smjeska se. znaci nema veze sa mnon
kak su se vase bebice razvijale motoricki?
kad su pocele s brbljanjem (ne mislim na pravi govor), kad su vas pocele "kuziti", hvatati stvari, smijati se na glas...?

nama su u prvim tjednima podoji trajali po dva sata. cak mislim da smo imali i rekord od 4 sata (po noci). ali sve se to unormalilo.
samo im treba nuditi sisu sto cesce.
__________________
sunce je zasjalo 29.10.2008.
rapadajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:54   #28
rapadajz, moja je do tri mjeseca i po 20 sati dnevno spavala tako da me jako brinula motorika. S 3 mjeseca se 'probudila', a mislim da je tek s 4 mjeseca pokazala jasan interes za igračke. Ako te išta brine, na slijedećoj kontroli pitaj pedicu da obrati pažnju. Ispričaj joj što te brine jer ti najbolje zapažaš jer si sa bebom 24 sata.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:58   #29
ma ne zamaraj se time što se smješka sama sa sobom... i ja sam moju par puta uhvatila da se smije sama sa sobom dok ja radim po stanu, dakle dok joj se ne obraćam!
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 18:00   #30
uf, a ja se zabrinula što je danas kakala samo dvaput . a dan još nije ni gotov...
a da se smješka, smješka se. uglavnom kad se dobro napuca ili kad se dobro iskenja. jednom ju čak tata stavio pred ciku i kad ju je "vidila" baš se jako nasmješila i počela mahati rukama. doista je izgledala kao da se raduje siki. bila mi je preslatka, a tatu sve to jaaaako zabavlja pa se smije kao lud.
što se hranjenja tiče znam da postoje nekakvi minimumi i maximumi, ovisno o težini bebe. međutim ne mogu nigdje naći da znam koliko da joj odredim te obroke. kad smo izašli iz bolnice patronažna mi je rekla da ne smije pojesti ispod 50ml, pa sam znala dokle forsirat svaki obrok. al ona raste, a tako i njene potrebe, sad joj na svoju ruku ne dam da prođe obrok ispod 60, al kontam da je i to premalo, al nisam sigurna. juče smo je vagali, bila je 2630g. i nervira me što kad dođemo kod dr, oni to tamo bezveze izvažu, u prljavoj peleni i bodiju. oni su je (juče takođe) izvagali i bila je kao 2800g. a nije toliko sto posto. imam slučajno vagu kao što su one u bolnicama pa je stvarno mogu precizno izvagat.
ispričavam se što su rečenice zbrda zdola, ali trenutno je i takva zbrka u mojoj glavi , neispavanost čini čuda. juče sam otvarala slavinu pritiskom prema dolje i čudila se što voda nikako da počne curit!!!!
wordstoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 19:13   #31
wordstoker, kako znaš koliko pojede? Izdajaš?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 20:24   #32
moj malac je danas vagan u bolnici i ima 3800 grama, čak i previše dobiva
a on je stalno gladan i stalno bi jeo, sada pojede oko 100 ml po obroku svaka 3 sata, ali se zna da rasplakati i svaka 2 sata i ništa ga nemože umiriti osim bočice
on je na adaptiranom
rođen 30+4 sa 1480 grama tako da smo u ovih malo više od 2 mjeseca stvarno super dobili na kilaži

što se tiče smješkanja, on se smješka ali to je ono njihovo smješkanje, ne bih baš rekla da se meni smije ili nekoj stvari
za motoriku još ne znam, tek sad za koji dan idemo neuropedijatru

svi dok. koji su ga gledali su rekli da izvrsno izgleda s obzirom na okolnosti
još uvijek ne hvata igračke, čak se malo i boji kad ga stvaim u onaj "vrtić" sa svim onim visećim igračkama i počne plakati, ali me to još ne zabrinjava budući da je nama termin bio 18.01.

Zadnje uređivanje nelly.nelly : 27.01.2009. at 20:49.
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:39   #33
Quote:
wordstoker kaže: Pogledaj post
ne znam zaš je ova tema zamrla, sigurna sam da ima novih mama sa nedonoščadi. evo ja sam jedna od njih.
rodila sam sa 34.tj. curicu od 1900g.
hranjenje živa patnja jer ona samo spava. isprva je hranjena na sondu i nikako se nije mogla naviknuti na bočicu što forsaju u bolnici. to je bilo katastrofa, dok nije naišla jedna super medicinska sestra i pitala me zašto ona nije na prsima. žena mi pokazala kako i odonda nemam većih problema sa hranjenjem. voli siku više neg išta
sada smo kod kuće i mene zanima kojim tempom treba povećavati njene obroke. naime ja moram moju malecku budit da ju nahranim, u suprotnom ona bi spavala predugo i onda ne bi imala snage za klopat. te, ako joj ja sama ne određujem obroke ona neće sama, jer je prelijena.
Pozdrav ja sam rodila curicu u 32.tjednu 1300 g 40 cm 2tj.ink. 2 topli kr. dojena do danas (15 mj) srećom moja L.je od prvog dana zdrava. Koliko ti je beba stara sada?
Dok ne skužiš da se treba buditi jer je gladna min. svaka tri sata(ako slabo napreduje možda je štos u vremenu provedenom na cici) je treba hraniti jer su na početku stalno uspavani i to svaki podoj forsaj da ne spava (ako treba uštipni je malo za lice da otvori usta)nego da cica ali joj ipak daj i male pauze da se odmori jer to njih strašno umara.
Imeđu podoja mir da u snu mogu rasti-neka što više spava na tebi, tati didi baki svi su dobrodošli jer ih naša blizina smiruje-smirena beba brže napreduje i brže uči i naravno ne troši energiju na plač.
Kad skužiš da je malo narasla i da traži jesti hrani je na zahtjev dan i noć jer djeca koja se tako hrane dobivaju max.unos kalorija.
Pozdrav i javi kako ide.
E da svaka tri sata znači npr: u 12 u 3 u u 6 bez obzira koliko traje podoj pa ti to ispadne i manje naravno. Sretno i želim ti puno puno snage!
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:46   #34
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
wordstoker, kako znaš koliko pojede? Izdajaš?
i mene zanima..
Cattleya tebi pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:15   #35
mislim da je wordstoker napisala da ima vagu kao u bolnici pa je vjerojatno važe prije i nakon podoja
mislim

wordstoker i rapadajz da li ste išli na HZZO predati papire za produženje porodiljnog?
ja danas bila al sam zaboravila rodni list od mleckog pa se moram još jednom navratiti do teta u HZZO
uz rodni list treba još i otpusno pismo djeteta i Zahtjev koji oni daju da se tamo ispuni
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:42   #36
Ma sve ce bit ok wordstoker, ja danas sredjivala policu i naletila na rokovnik u kojem smo zapisivali koliko mala pojede. Najvise bi pojela 30ml u sat vremena (tj.npr od 19h-20h 30ml,u 21h-22h 15ml) stavila bi je na jastuk,podigla glavicu i drzala bocicu a mama budila, uglavnom onda je tvoja bubica odlicna naspram mojoj. Onda je skocila na 45, pa 55,65ml itd. Zapisivali smo jer kad je dosla patronazna ja joj nisan znala rec koliko mala pojede, onda mi je zena rekla neka zapisujem pa nek joj iduci put pokazem.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:55   #37
wordstoker, ako važeš prije i nakon podoja, moj ti je savjet da to ne radiš jer je to jako neprecizna metoda procjene koliko dijete popije po obroku ( pa makar to rade po rodilištima). I ja sam to radila pa sam dobila u tri mjerenja čak po 50 g različite vrijednosti. Osim toga kad dojiš u različitim fazama podoja ide mlijeko različitog sastava: prvo ide vodenastije mlijeko, a zadnje je masno koje nosi kalorije i daje osjećaj sitosti.
Drži se.
alenka.lucija pozdrav i tebi
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:37   #38
Moje nedonošče Tonka rođena je 37 dana prije termina,dakle 36+1 i imala je 48 cm i 3000 gr...bila je 7 dana na neonatoligiji i išla sam negdje od trećeg dana dojiti svaki dan...u početku je jako teško išlo jer je bila sva pospana od antibiotika koje je primala(imala je nekakvu kožnu infekciju)...bila sam obeshrabrena ali sam išla svaki put i uporno se izdajala pa je muž odnosio mlijeko u bolnicu...bila sam malo razočarana kad su mi rekli da ne daju samo moje mlijeko maloj(ja napravila zalihe hahah)nego svako drugi put jer ko će njih stalno hranit...od maminog mlijeka brzo ogladne...zamisli!!!Izašla je iz rodilišta sa 2880 gr....i u prvih mjesec dana dobila 1050 gr....bila sam prezadovoljna,bilo je borbe doma prvih tjedan dana ali smo se uhodali...drugi mjesec je imala ogroman skok u razvoju,narasla 8 cm i dobila 2310 grama....da ne duljim,moja Tonkica je danas beba od 6 i po mjeseci...prije 15 dana na pregledu je imala 68,5 cm i 9150 grama,danas smo bili radi prehlade kod pedice i samo se nasmijala i rekla A TONKA KOLIKO SI SE TO UDEBLJALA U OVIH 15 DANA,KO TE SMI STAVIT NA VAGU....dojim,ubacim joj jedan il nijedan obrok ad jer sam nedavno imala virozu pa bude na dane period kad nemam mlijeka....ma ima ali mala neće da vuče kad nema koliko je ona navikla....počeli smo papati voće ima mjesec dana,prije par dana i povrće....sve u svemu super sam zadovoljna , ali svejedno ću obaviti sve preglede da budem mirna da je s njom sve u redu...Motorički kaže pedica da je mjesec dana naprednija čak....
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:37   #39
Quote:
nelly.nelly kaže: Pogledaj post
mislim da je wordstoker napisala da ima vagu kao u bolnici pa je vjerojatno važe prije i nakon podoja
mislim

wordstoker i rapadajz da li ste išli na HZZO predati papire za produženje porodiljnog?
ja danas bila al sam zaboravila rodni list od mleckog pa se moram još jednom navratiti do teta u HZZO
uz rodni list treba još i otpusno pismo djeteta i Zahtjev koji oni daju da se tamo ispuni
Ja sam tražila i dobila do 15.12( beba se rodila 15.10 ) znači dva mjeseca produženje jer je bebin termin p. bio 15.12.
Bez problema. Morala sam donjeti i potvrdu od ginekologa kada je bio očekivani porod(dakle 15.12.)
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 19:19   #40
joj i ja se nadam da će mi produžiti , moj se rodio 18.11. a termin poroda je bio 18.01.2009. isto dva mjeseca ranije
ja ću ponest trudničku jer u njoj piše termin, a ako treba tražit ću gina potvrdu

alenka.lucija a kad si predala papire i koliko je to dugo trajalo
pretpostavljam da ću dobiti neko riješenje ili ??
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.