Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 16:02   #4681
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Takav sam i ja bio dok nisam skonta da me čmrlj ne šljivi ni 2%
Kasnije sam zna i ja malo urlikat po kući s njim kao ko će jače. Iskolačio bi oči ko varen zec pa bi presta
Moj preosobno dozivljava ditetove reakcije umisto da se jednostavno izgasi kad krene ludilo.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 22:02   #4682
Quote:
Motive kaže: Pogledaj post
Vjerujem da to i znate, ali glavni uzrok problema s ponašanjem vam je to što je dijete kronično premoreno. Prema ovom ispada da spava skoro duplo manje nego što bi trebalo. Djeca su jako osjetljiva na nedostatak sna, puno više nego mi odrasli. Trebali bi uvesti stroži red i disciplinu oko večernjeg odlaska na spavanje. Znam, lako meni reć . Imam i ja jednu doma tešku za zaspat. Još je mala, ali od rođenja muke sa spavanjem
Ode relativno rano u krevet, rijetko nakon 20.30, ali ne želi zaspat. Žena zaspe odmah, a ja se mučim s njom "tata dodaj mi čaj", "neću čaj oću cedevitu" i tako satima. Ako joj upališ tv ili daš mobitel/tablet, prestane gnjavit, ali opet ne zaspe. Najčešće oboje zaspemo prije nje. Kad je imala par mjeseci do cca. godinu zaspala bi ako bi je provozao autom, ili uz šum (pustim joj white noise na youtubeu), ali sad ima skoro tri i to više ne pali. Maloprije sam je vozio i čak je zaspala cca. 20 min, ali plitko pa se probudila kad sam je uzeo iz as.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:57   #4683
Sinoć nisam stigao nadodat jer mi je bila kod nogu i htjela pisat po forumu, a evo je i sad. To o čemu pišem nije nervoza, ljutnja, loša namjera, i sl. već čisto želja da bude uključena, neprestano je oko nogu, pita, oponaša, traži, zapovijeda,.. nemaš vremena za sebe, a ni za uobičajene kućanske poslove. Prijatelji znaju tri sata igrat playstation, žena im stavi prat robu, rasprostre, opegla,.. dok im se sin ili kćer igraju u drugoj sobi, kod nas je nemoguće izvuć tri minute da te pusti na miru.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:03   #4684
I mislis da to nije normalno? Budi sretan da je tako, zamisli da imate popodne nakon posla nekih 3-4 sata vremena a ona se ne zeli igrati s tobom

Moj takoder zahtjeva gotovo stalnu paznju, suigraca u svim igrama, ali meni je to puno draze nego da visi pred tv-om a da ja pospremam po kuci

Naravno da mi cesto fali odmora, al ono - koliko ce to jos trajati? Mozda 2-3 godine i onda ce me polako zamjenjivati i izbacivati
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:24   #4685
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Prijatelji znaju tri sata igrat playstation, žena im stavi prat robu, rasprostre, opegla,.. dok im se sin ili kćer igraju u drugoj sobi, kod nas je nemoguće izvuć tri minute da te pusti na miru.
Pravi ideal.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 21:08   #4686
Za sve vas /nas koji zazivaju tri godine u nadi da ce biti lakse _ e nece!!
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...mame&id=952843

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 17:05   #4687
Moj je ima par dana uša u neku fazu di glumi mačku. Mjauče po kući, skače i penje se na sve živo. Dosad je otresa s kreveta i kauča te žvajznio glavom o ćošu zida i noćnog ormarića.
Kad se udari malo plače, ode po nevenovu mast da ga namažemo pa nastavi s mrnjaukanjem.
Dođe mi da ga istram metlom iz kuće
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 09:02   #4688
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Moj je ima par dana uša u neku fazu di glumi mačku. Mjauče po kući, skače i penje se na sve živo. Dosad je otresa s kreveta i kauča te žvajznio glavom o ćošu zida i noćnog ormarića.
Kad se udari malo plače, ode po nevenovu mast da ga namažemo pa nastavi s mrnjaukanjem.
Dođe mi da ga istram metlom iz kuće
I sto je tu tako znacajno? Moj glumi psica vani kad šetamo psa, laje po ulici i dize nogu kao psić kad vidi da ovaj piski. Prolaznici umiru od smijeha. Dodje mi da ga zagrlim.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:45   #4689
Pa ko je reka da je značajno
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:49   #4690
Moram iskopati pravu temu al trogodisnja faza je komaaaaaaaa

Odjednom nece spavati, ni popodne ni navecer. Vec mi para ide iz usiju
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:53   #4691
Znači imamo se čemu veselit
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:59   #4692
Podemonio se totalno... nije u vrtiću bio cijeli tjedan, ja na bolovanju...jedva čekam sutra da ga sprašim. Volim ga, ali ovo tuljenje me već ubijaaaa
Da dobijem 50 lp za svako NE koje on kaže, bila bih bogata
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:30   #4693
Moj kad nešto neće a to je gotovo sve kaže NEĆEŠ
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:39   #4694
Moj jučer nije htio ići van. Na dvorište, na igralište, u šetnju, s autom. Neće van i neće. Nema šanse.
Posvađali smo se jer sam popizdila

Navečer je bio budan do 23:30 dijete koje od prvog dana zaspi samo u krevetu se sad diže, izlazi iz sobe, zove nas, moramo ležati s njim na našem krevetu, neće spavati
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 16:05   #4695
Moj je redovno budan do 23 ili ponoć. Ode li ranije leć onda se rano i probudi. I većinom je borba dok ne zaspe
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 16:28   #4696
Moj je zadnjih tjedana išao spavati u 9, pola 10. Budio se ili u 7 za vrtić, ili sam u 8, pola 9. I popodne odvali 2-3 sata doma
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 22:13   #4697
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Moram iskopati pravu temu al trogodisnja faza je komaaaaaaaa

Odjednom nece spavati, ni popodne ni navecer. Vec mi para ide iz usiju
Ajme ni moj.. po danu je borba za zaspat, jedva odspava pola sata. Navecer mu treba sat, nekad sat i pol da zaspi, bez obzira sto se dize u 7-8 ujutro. Probala sam ukinuti dnevna, ali onda je siza od 6 navecer. guglala sam white noise na jubitu ali kod nas bi to vjerojatno zavrsilo s petsto podpitanja od kud ova glazba, tko ju radi,kako je u mobitelu,zasto ti mobitel svjekli,jesu ti pune baterije itd. nema sanse da na uspavanke zaspi, to je muzika za nabrijavanje. e da, 3 i pol god. selimo na drugi topic, a ako netko ima kakav iskusani recept,javite jer cu sve zivce pogubit.
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 22:19   #4698
Sa 3,5 se bas bore sa spavanjem
Moj od tada ne spava doma vikendom a recimo u vrticu spava i mojoj mami spava
Prije jedno pol godine je rekao da on ne bi spavao u vrticu pa smo se dogovorili da ce svaki dan probat, pa ako bas ne bude, da se moze ustat, informirali smo i tete
I jedno par tjedana je tak malo spavao pa nije spavao a sad recimo ne spava jednom u 10 dana a ostalo sv espava

Grozan period bas sa spavanjem
Vikendom je jedno vrijeme uvijek zaspao u autu ako bi se oko 5-6 vracali doma, sad sve rijede zaspi, bas kad se u,ori kao jucer na Sljemenu recimo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 22:28   #4699
Ja stvarno ne znam kad da ukinem ta dnevna. Nekako mi se cini da mu treba makar tih pola sata. Ne moze odvalit cijeli dan od 8-21/22 bez spavanja. Sad nam svaki odlazak u krevet zavrsava deracinom. Mojom. Spavaaaaaj!
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 08:30   #4700
Treba im svakako, čak i u kasnijoj dobi

Moj je jedno vrijeme išao spavati oko 19-20 sati čak jer je bio toliko iscrpljen bez spavanja
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.