Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 22:18   #21
Uh,šta bi ja sve radio

- uveo rigorozan zakon protiv korupcije i nacionalizma bilo koje vrste
- postavio stručne ljude da vode zemlju
- uveo smrtnu kaznu za pedofile,ubojice i slične(naravno s iznimkama kao npr ubojstva iz afekta)
- uveo školski sustav koji nebi išao u širinu koliko i sadašnji nego bi razvrstavao djecu od malih nogu tako da bi oni kojima ide matematika bili orijentirani na to,a oni koji su dobri u slikanju bi bili slikari
- sve hendikepirani ljudi i oni manjih umnih sposobnosti bi bili maksimalno zaštićeni
- legalizirao bi marihuanu ali na nju bi stavio ogroman porez(osim u medicinske svrhe) i marica bi se mogla kupiti samo u ovlaštenim dućanima,a dileri bi bili rigorozno kažnjavani
- legalizirao bi prostituciju da državi poveća prihode ali bi se ilegalna rigorozno kažnjavala
- uveo bi neki tjelesni indeks i sve osobe teže od tog tjelesnog indeksa(npr,osoba s 180 ne smije biti teža od 110kg) bi imali veće poreze
- uveo bi efikasan gradski prijevoz i parkirališta bi bila duplo skuplja da se potiče vožnja gradskim prijevozom
- uveo bi veći porez na cigarete i svako švercanje bi se ilegalno kažnjavalo
- gornja točka samo s kavom i alkoholom
- poticao bi tjelovježbu i svi zdravi ljudi koji se zdravo hrane bi imali porezne olakšice
- industrijalizirao bi zemlju jel je to osnova svake moćne zemlje i probao bi napraviti da to bude čista industrija
- sadio bi šume i općenito brinuo za okoliš
- poticao poljoprivredu i okrupnio posjede
- dozvolio sve moguće vjere no odvojio bi crkvu od države
- sve ljude bi učinio jednakima i cijenile bi se samo sposobnosti
- sudovi bi imali samostalnost i bili bi učinkovitiji nego što su danas i svaki neučinkoviti sudac bi bio kažnjen
- država bi bila vođena kao socijalističko kapitalistička na način da je ekonomija slobodna s mogućim intervencijama države no svatko bi imao stan i zdravstvenu zaštitu
- obavezni bi bili pregledi kod liječnika i zubara svako određeno razdoblje
- svaki građanin bi imao obvezu pročitati minimalno jednu knjigu mjesečno


Imam još hrpu ideja ali tko bi se sjetio tih silnih ideja
spock2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 23:23   #22
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Ja bih dozvolio pušenje na svim mjestima,zrakoplovima,benzinskim crpkama,bolnicama,platformama....
ja bi podržavao ovakvu diktaturu
__________________
Oh God, oh God, we're all going to die.
serenity now is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 00:03   #23
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Daklem

Da dobijete priiku postati klasicni apsolutist ove drzave ili klasicni diktator latino americkog tipa, sta biste sve uradili, koje projekte pokrenuli, koje bi suspendirali, na koga bi se sve okomili u zemlji i u svijetu i tako to. Dakle koje bi sve nedemokratske metode bili u stanju eksploatirat. Naravno, da ste dovoljno jaki da se ne morate obazirati ni na kakve medjunarodne instance. Neka se jave i desnicari i ljevicari. Samo pisite pazljivo da ne ispadne da poticete na rasnu, vjersku ili politicku mrznju (budite kreativni).
Svi na konje i kao Mongoli bi jurišali na okolne narode i države..to mi je uvijek bio san da cijela Europa drhti od divljeg balkanskog plemena Haravati.
Easternborder II is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.