Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 20:19   #41
Quote:
Dijete Cvijeća kaže: Pogledaj post
Pa, to mu i nije bil tak loš potez - vas Splićane treba s vremena na vrijeme po riti.
Dođi pa da vidimo kako bi to izgledalo.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 01:27   #42
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
... i imao je (Hitler) već gotov plan, da sa pepelju kremiranih slavena posuši sve močvare po svijetu !
Pored ostalih na tom spisku su bili i svi Hrvati dakle i usraše.
Usraše, koji su to? jesu to Srbi?
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 02:19   #43
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post

Pa jesmo li mi imali antifašizam uopće?
http://www.youtube.com/watch?v=aQd0E...ature=related:
Koooooooooga? Ma daj, šala, šala. Ali da smo imali svašta- jesmo. I gamadi koja je odvukla 350000 ljudi. Djece puno. I znaš, da je bilo s namjerom, sve bi to završilo na slovenskoj granici, bar pri povratku. Ovo, jer je i puno moje familije bilo tamo. A ti ne znaš da su ljudi trčali, tražii svoje? I vadili ih iz kolone? Nisi ti nikoga imala tamo. Ili su im ruke bil krvave do laktova, pa nisu ni do Slovenije stigli. A ne bi ni meni, iliti kao Beli Orlovi, nijedan nije izišao iz Like.Pitaj me, ratnice.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 03:02   #44
Quote:
dr.vukdragovic kaže: Pogledaj post
Vjerovatno ne bi.Kao kad bi stvar postavili matematicki X+Y=Z,sve je jasno ,a u stvari nista nije jasno.Na ovim prostorima se previse situacija dogadja van logike ,ili sa samo jednom logikom kud svi Turci tud i mali Mujo.
Da sigurno, bili bi k'o ludi bez Slovenije. Bilo bi malo teze, ali bi islo, jedino sto bi se tada otvorila opasnost jos jednog bojista.
A nije valjda da kada si rekao "kud svi Turci tud i mali Mujo" da mislis da smo slijedili Sloveniju i da bi mi bez njenog "izlaska" iz YU ostali u toj nakaznoj tvorevini ?
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos
Komunalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 09:13   #45
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Usraše, koji su to? jesu to Srbi?
Ne, to su nažalost oni, zaluđeni hrvati, koji seru-u-suprotnom-smjeru ("gore" umjesto "dolje")...
kondor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:33   #46
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
Ne, to su nažalost oni, zaluđeni hrvati, koji seru-u-suprotnom-smjeru ("gore" umjesto "dolje")...
ahaa; jugonostalgičari ... pa što odmah nisi rekao.



Sve to stoji da su partizančići bili antifašisti, ali pitanje za 500.000,00 HRK:
Protiv čije stečevine smo se mi borili 91. - 95. ???
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:24   #47
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Samo sto su i Cercil i Roosevalt primjenjivali neke od metoda fasizma. Na primjer, interniranje "nepozeljenih" u logore. Ne samo talijane, njemce i japance, vec cak i zidove koji su bili drzavljani Njemacke.

Da ne govorimo o tome da su fasistima dali utocista i drzavljanstva, pa cak i post-humno ordenje (npr. Djujicevim i Drazinim cetnicima).

Tako da bi te price o De Gaulu, Cercilu i Roosevltu trebalo malo smanjite. Ovaj Francuz je cak prekinuo diplomatske odnose sa Jugoslavije zbog Drazing smaknuca.
Šta'š mu... Ja de gulla nisam niti spominjao. Roosevelt je anti-fašist po tome što daje pravo svima da žive, pa čak i fašistima... Anti-fašizam ne znači smrt fašistima, već sloboda svima... Komunizam je tukao i fašiste i komuniste (Tito, Staljin) i demokrate.
Đeneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:38   #48
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Komunizam koji su nametnuli partizani se pretvorio u nešto slično fašizmu (diktatura bez slobode govora, proganjanje neistomišljenika, zabrana vjere, udbarenje po emigrantskim skupinama na zapadu). Možda se doista partizani nisu borili za ovakav oblik države, ali se možda na početku nisu ni domobrani nisu borili za NDH-aziju kakvu znamo iz 1943.

Još nešto; Hrvatska kao deržava nije imala antifašistički pokret. Imala je fašistički i unionistički pokret koji se nije borio za Hrvatsku nego za SFRJ (koju ja nikako nebi nazvao hrvatskom državom).

Da je kojim sličajem Hićo podržavao komunističku Jugoslaviju, partizani bi bili na strani fašista, a oni drugi bi vjerojatno bili fašisti jer su imali separatističke tenzije u odnosu na Beograd, a priklanjaju se onome ko podržava njihove teze.
Ja ne razumijem kako netko danas opravda partizanstvo - Jugoslavije je postojala prije NDH ! Komunizam je bio jako poznat pojam u Europi 30-tih ! Ciela se Europa drcala od strah da nebi Komunizam zavldada u njihovoj zemlji - tako je Hitler dosao na vlast, tako je Mussolini dosao na vlast.

Jeli ti poznajes prisegu obicnog partizana ? Procitaj si, oni su svi znali za sto se bore, oni su svi stavili taj zlocinacki znak koji je gori od ijedan fasizam/nacizam na celu - a i SVI su bili za klanje sto je se dogodilo NAKON rata - konc logori, klanje i td. sve se to dogadalo po cieloj evropi, a nitko nije klao POSLJE rata nenaoruzanu vojsku i civile kao krvolocni partizani. Niti je jedan do danas izasao i rekao nesto protiv toga, niti je jedan sebe dodao sudu RH kao sto je gos. pok. Dinko Sakic napravio za njegovo dielo u Jasenovcu.

HRVATI su se borili ZA Hrvatsku - ja neznam sto je to nekima tako tesko shvacati, ovi ostali su bili jugofili - i voljeli su jugoslaviju, i ne postoji mozda 1% koji nije postao clan KPJ poslje rata.
__________________
"Sve se moze postici,samo kad je cvrsta volja i vjera."
AP1929 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:47   #49
Quote:
sajo034 kaže: Pogledaj post
Ja bi upozorio da večina partizana nisu bili i komunisti,pogotovo ne iz Dalmacije...ljudi koji su kretali u partizane samo su stali iza jedine političke strane koja je imala muda diči se protiv fašizma...jedan kolega forumaš me je iznenadio podatkom o NK Split čija je cijela momčad poginula 1941 u partizanima,kaj su svi bili komunisti,nisu...u Zagorju su u ustaše prvi otišli lokalni pijanci i niškoristi,onda su počeli pljačkati i otimati po selima, i to je diglo Zagorce u partizane...baš su oni znali o komunističkom manifestu i sl. ...bilo je komunista,oni su to pokrenuli,ali je više ljudi otišlo u partizane iz drugih razloga...ko je Dalmatincima mogel objasniti da više nisu Hrvati nego talijani???...a i trebalo je imati muda diči se protiv sile koja je u to vrijeme zauzela veliki dio Europe...odeš u ustaše i sve imaš-pušku,uniformu,krov nad glavom...ta situacija mi jako sliči na 1991 kad su se Hrvati digli protiv fašizma ispod petokrake...opet je veči dio išao braniti domovinu,a manji dio klati srbe...i sad zbog tog manjeg dijela neoustaša pada ljaga na sve hrabre i časne branitelje...isto kao što zbog komunista pada ljaga na sve partizane antifašiste...i a ovim prostorima se povijest ponavlja,nažalost...nakon 2.svj. rata antifašisti su otišli kućama obiteljima i bili tiho,dok su komunisti zavladali...nakon oluje branitelji su otišli kućama u uvjerenju da su napravili to kaj su trebali,a glasnija manjina neoustaša je zavladala...po meni Hrvati su jednako junački odigrali i 41. i 91.u borbi protiv fašizma
Moj did je Spllican, roden u Splitu, cieli zivot do 41, niegovi roditelji su Splicani, on je 41. krenuo u borbu za svoju Domovinu Hrvatsku jer je Hrvat - Ustasa. Ovo sto si napisao je kompletna neistina te i izmisljotina. Svi su oni znali sto je komunizam, svi su se oni odrekli boga kada su polozili prisegu partizana, svi su oni bili 'narodni heroji' poslje rata i duznosnici KPJ - mozda 1% nije a to u Istri, ne u Dalmaciji. Hajduk Split nije isao u Partizane, to je laz, posljedna ekipa jest i posao na visu, ali origionalni iz '41 su otisli u Domobrane, pitaj i jednoga Splicanina koji je tada bio ziv. A ovo "bili bi talijani" opet dokazuje da vi Balkanci nemate pojma o nacionalnoscu.
__________________
"Sve se moze postici,samo kad je cvrsta volja i vjera."
AP1929 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:49   #50
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Dakle, sve se može interpretirati na razne načine..ispada li da je Maček svojim jugoslavenstvom radi kojega je, najzad, protjerivao, zatvarao i degradirao ondašnje Ustaše, a radi monarhizma komuniste, na neki način izazvao puno toga negativnoga u narodu, unatoč silnoj popularnosti hranjenoj velikim dijelom na mitu braće Radić..? Da li je Maček u stvari potiskivao duboke i žestoke narodne težnje za samostalnošću, te isprovocirao nužnost ustaškog pokreta, a istovremeno u sklopu ondašnje Jugovine činio puno za Hrvatsku, teritorijalno? Da li je svojim naglašenim jugoslavenstvom na neki način otvorio vrata, makar i mala, za srpsku agresiju i haračenje za koje je širenje Banovine bio joj jedan moćni podstrek? I time još više ojačao ustaški pokret?

Nadalje, kada Pavelić dolazi na vlast, podržan od tada moćnog Hitlera, što god mislili o njemu, on je ipak ponudio političke i ine počasti čovjeku koji ga je proganjao, pa i istjerao iz zemlje. Maček je to odbio odlično prozrijevši budućnost fašizma, ali i potrebu nemješanja u Veliki Rat.. Shvaćam da je Paveliću trebao čovjek Mačekova kalibra i popularnosti, ali on je tim činom pokazao i političku mudrost i stavljanje nacionalnih interesa iznad osobne frustracije. Da li je i Maček bio za to sposoban?

No, sa i bez mačeka, narodu se puno toga nije svidjelo, ali nije bilo vođe. Odgovornost politike je u traženju, stvaranju vođe doraslog trenutku. Da li je Maček bio dužan stvoriti takvu snagu? Samu sebe demantiram, i sve više mi se čini da je bio dužan upravo to. Čak, da se pridužio ustaškom pokretu, za Hrvatsku bi to bilo bolje od praznine koju je stvorio. Politički vakuum koji je stvorio Maček odbijanjem Pavelića, a neformiranjem neke druge snage, dao je fantastičnu poziciju komunistima, a Pavelića učinilo jedinim postojećim HRVATSKIM rješenjem. Koliko su tu Hrvati moralno izgubili? ja bi rekla puno previše..jer, moral naroda je važan. Možda važniji od teritorija. A antifašizam u ono doba jest bio moralna stvar, ali antifašizam je ono pravo jedino ako je obojan nacionalizmom. Nikako drugačije.
Gdje je nestao antifašizam? Jer, kako netko reče, Hrvati su častan narod, i smetali su im rasni zakoni i progoni, i Hrvati su imali duboku i čovječnu potrebu za antifašističkim pokretom. Trebali su vođu. Kao vođa se nametnuo crveni vrag, a ne nacionalizam kao pozitivna emocija... I sve je otišlo dovraga. Sve više se slažem da je tu Mačekova velika povijesna greška.
Ovo je katastrofalno. Neznam ni gdje pocet a i necu.
__________________
"Sve se moze postici,samo kad je cvrsta volja i vjera."
AP1929 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:52   #51
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
... i imao je (Hitler) već gotov plan, da sa pepelju kremiranih slavena posuši sve močvare po svijetu !
Pored ostalih na tom spisku su bili i svi Hrvati dakle i usraše.
Evo pametnoga

Hitler nije smatrao Hrvate kao "slavene" jer Hrvati to nisu - a to nebi bilo u skladu s njegovom politikom - pobratiti "slavene".

Neznas o cemu pises. Obicni seljak.
__________________
"Sve se moze postici,samo kad je cvrsta volja i vjera."
AP1929 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:02   #52
Quote:
AP1929 kaže: Pogledaj post
Evo pametnoga

Hitler nije smatrao Hrvate kao "slavene" jer Hrvati to nisu - a to nebi bilo u skladu s njegovom politikom - pobratiti "slavene".

Neznas o cemu pises. Obicni seljak.
Zar ima još "ljudi" na svijetu koji brane Hitlera i njegove sulude planove?
Preobratiti slavene?
Da, da, ... ali u pepeo.
Ovo je izgleda neki folksdojćerski iscjedak, koji bi htio, u slavenskoj Hrvatskoj, bit u većini preko njihove arijsko-iranske teze o hrvatstvu.

I to sve još i nakon što je (nedavno) Predsjednik Italije optužio Hrvate da su citiram: "krvoločni slaveni" a na što je reagirao (samo na ono "krvoločni") i naš Predsjednik RH Stjepan Mesić.
Dakle, i talijani znaju da smo slaveni, a ti to "još neznaš" ili nećeš da znaš.

p.s.
tvom Maksimalnom Luduriću (u tvom potpisu) možeš porućiti "gore" (u paklu), da Hrvatska upravo ulazi u novu, još mnooogo veću, "YU" - zvanu Europska unija - EU.

Zadnje uređivanje kondor_ : 06.11.2008. at 22:14.
kondor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:04   #53
Quote:
AP1929 kaže: Pogledaj post
Evo pametnoga

Hitler nije smatrao Hrvate kao "slavene" jer Hrvati to nisu - a to nebi bilo u skladu s njegovom politikom - pobratiti "slavene".

Neznas o cemu pises. Obicni seljak.
molim moderatora da obrati pažnju na ovoga...nešto vrijeđa ili trola
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:13   #54
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
Zar ima još "ljudi" na svijetu koji brane Hitlera i njegove sulude planove?
Preobratiti slavene?
Da, da, ... ali u pepeo.
Ovo je izgleda neki folksdojćerski iscjedak, koji bi htio, u slavenskoj Hrvatskoj, bit u većini preko njihove arijsko-iranske teze o hrvatstvu.

I to sve još i nakon što je (nedavno) Predsjednik Italije optužio Hrvate da su citiram: "krvoločni slaveni" a na što je reagirao (samo na ono "krvoločni") i naš Predsjednik RH Stjepan Mesić.
Dakle, i talijani znaju da smo slaveni, a ti to "još neznaš" ili nećeš da znaš.
Moj DNA pokazuje da ja nisam slaven a to sto trubi HRT je totalna izmisljotina. Idi, plati, i nek ti netko napravi nalaz na krv, meni jesu, nisam slaven, govorim slavenskim jezikom jer su Hrvati to prihvatili za vrieme velike migracije, ali nikako nisam slaven.
__________________
"Sve se moze postici,samo kad je cvrsta volja i vjera."
AP1929 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:16   #55
Quote:
sajo034 kaže: Pogledaj post
molim moderatora da obrati pažnju na ovoga...nešto vrijeđa ili trola
Pazu oni mene neboj se, nikakvo trolanje, imam ja svoje misljenje i sve je to u skladu sa zakonima ovog foruma iako bi svi vi jugoslaveni mene izbacili van.

Pozvao sam ga seljak, sto je tu vriedljivo ?
Ako je, ispricavam se, jer i sada smatram da nije ni negativni stvar biti seljak.
__________________
"Sve se moze postici,samo kad je cvrsta volja i vjera."
AP1929 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:18   #56
Ti si dečec (sa usraškom zastavom u avataru) izgubljen u vremenu i prostoru, a tada ne pomaže nikakav DNK.
Kakve li razlike, biti njemački luzer, finski luzer, hrvatski luzer,... itd. ...
Kužiš?

Zadnje uređivanje kondor_ : 06.11.2008. at 22:25.
kondor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:23   #57
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
Ti si dećec (sa usraškom zastavom u avataru) izgubljen u vremenu i prostoru a, tada ne pomaže nikakv DNK.
Kužiš?
Zasto se nehrvati uvik brinu za Hrvata. Trpa im u rici u ustima i vrijedjaju,
cak bi sa kosmeticnom propagandom htjeli genocidirat nas DNA.

Kada ce te svatiti da nitko ne mari za vas, samo lipo imate cuba, beograd,
ma cak i moskow je jos orientirana za sva. Zasto sva ova obsesija i fasisma protiv Hrvati.

Svaki put svrsite poantu cijele teme, kad pokazate sve sa vase akcije.
Stvarno ste dosadni, i manjki malo vise zrnca tam gore
__________________
Gone in 60 seconds........ brrrrum....
Bijela Hrvatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:26   #58
Quote:
AP1929 kaže: Pogledaj post
Pazu oni mene neboj se, nikakvo trolanje, imam ja svoje misljenje i sve je to u skladu sa zakonima ovog foruma iako bi svi vi jugoslaveni mene izbacili van.

Pozvao sam ga seljak, sto je tu vriedljivo ?
Ako je, ispricavam se, jer i sada smatram da nije ni negativni stvar biti seljak.
a ja još jednom molim moderatora da pogleda i njegove ostale postove gdje forumaše naziva:čobanima,seljacima,balkancima,jugoslavenima ...tjera ljude čuvati ovce,omalovažava žrtve fašističkog terora...ima materijala

a mogao bi prvo pročitati pravila ponašanja na forumu
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:27   #59
Quote:
AP1929 kaže: Pogledaj post
Moj DNA pokazuje da ja nisam slaven a to sto trubi HRT je totalna izmisljotina. Idi, plati, i nek ti netko napravi nalaz na krv, meni jesu, nisam slaven, govorim slavenskim jezikom jer su Hrvati to prihvatili za vrieme velike migracije, ali nikako nisam slaven.
Pa hebat ga, pogledaj se u mirror, verovatno si zelen, znači, da si Marsovac!
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:28   #60
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
Ti si dečec (sa usraškom zastavom u avataru) izgubljen u vremenu i prostoru, a tada ne pomaže nikakav DNK.
Kakve li razlike, biti njemački luzer, finski luzer, hrvatski luzer,... itd. ...
Kužiš?
Ne to je Hrvatska Nacionalna zastava, a ne Ustaska zastava, mozda vami partizanima je to Ustaska Zastava jer je sve Hrvatsko vami Ustasko - da Bogda i bilo, bilo bi na liepse.
__________________
"Sve se moze postici,samo kad je cvrsta volja i vjera."
AP1929 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.