Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 19:49   #41
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
borili su se za slobodu.

Nisu ubijali civile, nego krvnike i one koji podržavaju iste.

Jeli opravdano ubijati zločince? Nije, no budimo realni, kuda bi oni s njima u žaru rata. U ratu nema nevinih.
aha, i svećenici koji su se bunili protiv ditature su isto bili zločinci? mislim da smo mi jedini narod koji odaju počast ljudima koji su taj isti narod ubijali. na daksi su partizani odvodili posve nedužne ljude koji su bili poznati ili bogati. ubili bi ih i opljačkali. kontaš?
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:51   #42
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
Zločinci, pojedinci i grupe, su svugdje isti.
Ali izdajnički služiti fašističkom okupatoru, i prihvatiti tako ideologiju fašizma, zlu u samoj osnovi, pa se pitati po ćemu su to onda takvi ljudi gori od onih koji su se takvom zlu suprostavili ... je van svake zdrave pameti ludacho21!
nije svrha ustaštva bila služenje fašističkom okupatoru, nego rušenje jugoslavije. kontaš? javili su se kao reakcija na zlodjela u jugoslaviji i pobuna protiv toga. upiši pojmove.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:53   #43
nije točno da su odvodili samo nedužne...u svakom žitu ima kukolja, pa tako i partizanima, pogotovo predkraj rata, kada su se mnogi četnici priključili partizanima, uvidjevši da će tako biti na pobjedničkoj strani ...mnogi domobrani su se priključili jop sredinom rata, jer su uvidjeli tko su ustaše
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:54   #44
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
nije svrha ustaštva bila služenje fašističkom okupatoru, nego rušenje jugoslavije. kontaš? javili su se kao reakcija na zlodjela u jugoslaviji i pobuna protiv toga. upiši pojmove.
ne možeš uspoređivati kraljevinu SHS i Titinu Jugoslaviju
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:55   #45
Quote:
Cheops kaže: Pogledaj post
ne. ti si rekla da su svi što su ubijali zloćinci, zar ne? Tom logikom partizane proglašavaš zloćincima.

I neće ti pomoć skretanje s teme u zadnjoj rečenici.

Objasni zbog čega su partizani zloćinci, a crkva i branitelji nisu
to misliš na inkviziciju? jer su ljudi u 16. st bili daleko primitivniji, pa su vjerovali u vještice. ali u to nije vjerovala samo crkva nego veliki dio europe. branitelji isto nisu zločinci jer su branili svoju zemlju. partizani su zločinci po tome što su ubijali nevin narod, posebno hrvatske uglednike i svećenstvo, i pljačkali ih, a sve to pod krinkom antifašizma. i u službi slavljenja sna o velikoj srbiji
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:56   #46
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
nije točno da su odvodili samo nedužne...u svakom žitu ima kukolja, pa tako i partizanima, pogotovo predkraj rata, kada su se mnogi četnici priključili partizanima, uvidjevši da će tako biti na pobjedničkoj strani ...mnogi domobrani su se priključili jop sredinom rata, jer su uvidjeli tko su ustaše
iz dubrovnika sam i znam imena pobijenih na daksi. to su bile ugledne i časne familije, stare dubrovačke obitelji. tu nije bilo kukolja vjeruj mi
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:01   #47
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Da nije bilo partizana nebi bilo ni RH.
Da nije bilo kralja Tomislava nebi bilo RH.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:17   #48
Quote:
Đeneral kaže: Pogledaj post
To jesi dobro rekla.
Ali ustaštvo je u početku i bila dobra ideja, ali kasnije ideja je ostala dobra, ali nešto drugo se promjenilo... ideja je uvijek ideja i ne može biti zločin.
Anti-fašizam je dobar pojam. Komunizam nije. Hrvatski anti-fašisti su komunisti, kao i partizani. Ustaška ideoligija i nije fašistička jer je nastala 1929. godine, što želi reći da je starija od nacizma i fašizma.
Ustaštvo je bilo nužnost, i ničega ali ama baš ničega negativnog nije bilo u nihovom programu. Bili su proganjeni radi neprijateljstva prema Jugovini i kralju..na neki način, odbili su biti guske u magli i tu nema ništa loše. Lizanje sa Hitlerom je možda bio pragmatizam, ali čak ni to nije opravdanje za moralni pad koji je time bio izazvan. Nije opravdanje ni činjenica neizrecivo veće povijesne krivlja komunista nad našim narodom. No temeljno, Ustaše veze nemaju sa fašizmom.

Ali, ni partizanstvo baš nema puno veze sa anitifašizmom. Više sa služenjem Rusima, od čega Hrvatska nije imala baš nikakve koristi, samo zlo. čak je i spoj sa Hitlerom bio za Hrvate bolje rješenje.
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:18   #49
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
to misliš na inkviziciju? jer su ljudi u 16. st bili daleko primitivniji, pa su vjerovali u vještice. ali u to nije vjerovala samo crkva nego veliki dio europe. branitelji isto nisu zločinci jer su branili svoju zemlju. partizani su zločinci po tome što su ubijali nevin narod, posebno hrvatske uglednike i svećenstvo, i pljačkali ih, a sve to pod krinkom antifašizma. i u službi slavljenja sna o velikoj srbiji
Glupost! Zašto se recimo večeras slavi noć vještica, zašto postoje razno razne sekte u svijetu, zašto se vode ratovi po cijelom svijetu...onda po čemu su oni primitivniji od nas?


@BoBo SmRaD, slažem se, no on je svoje učinio u svom vremenu.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:19   #50
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
iz dubrovnika sam i znam imena pobijenih na daksi. to su bile ugledne i časne familije, stare dubrovačke obitelji. tu nije bilo kukolja vjeruj mi
Ne samo u Dubrovniku, takvi su bili meta svagdje. Intelektualci, uglednici, industrijalci..sve je trebalo uništiti.
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:20   #51
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Ali, ni partizanstvo baš nema puno veze sa anitifašizmom. Više sa služenjem Rusima, od čega Hrvatska nije imala baš nikakve koristi, samo zlo. čak je i spoj sa Hitlerom bio za Hrvate bolje rješenje.
čitajte i učite
za srbiju je i možda bilo dobro, za hrvate ne
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:20   #52
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Ustaštvo je bilo nužnost, i ničega ali ama baš ničega negativnog nije bilo u nihovom programu. Bili su proganjeni radi neprijateljstva prema Jugovini i kralju..na neki način, odbili su biti guske u magli i tu nema ništa loše. Lizanje sa Hitlerom je možda bio pragmatizam, ali čak ni to nije opravdanje za moralni pad koji je time bio izazvan. Nije opravdanje ni činjenica neizrecivo veće povijesne krivlja komunista nad našim narodom. No temeljno, Ustaše veze nemaju sa fašizmom.

Ali, ni partizanstvo baš nema puno veze sa anitifašizmom. Više sa služenjem Rusima, od čega Hrvatska nije imala baš nikakve koristi, samo zlo. čak je i spoj sa Hitlerom bio za Hrvate bolje rješenje.
Nemoj živjeti u neznanju.

Partizani nisu bili nikakve sluge Rusa, nego njihovi saveznici,i to čak u manjoj mjeri nego s Britancima, i Amerima.

A ovu rečenicu, da je spoj s Hitlerom bio bolje rješenje ne zaslužuje ništa drugo nego ban.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:23   #53
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Ne samo u Dubrovniku, takvi su bili meta svagdje. Intelektualci, uglednici, industrijalci..sve je trebalo uništiti.
istina, ali volim navesti primjere koje najbolje poznajem, tj koji su mi najbliži
samo pokušavam objasniti kako partizani i antifašisti nisu sinonimi.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:26   #54
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Nemoj živjeti u neznanju.

Partizani nisu bili nikakve sluge Rusa, nego njihovi saveznici,i to čak u manjoj mjeri nego s Britancima, i Amerima.

A ovu rečenicu, da je spoj s Hitlerom bio bolje rješenje ne zaslužuje ništa drugo nego ban.
ne, nego su im bili sluge kako bi ruska moć jačala u europi i kako bi imali stratešku moć nad balkanom kao jednom od najvažnijih europskih područja, što se politike tiče
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:27   #55
sad ste se vi lijepo našle, pa zajedno divanite kako su ustaše oslobodioci, a partizani protivnici RH.

Pozdrav
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:28   #56
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Nemoj živjeti u neznanju.

Partizani nisu bili nikakve sluge Rusa, nego njihovi saveznici,i to čak u manjoj mjeri nego s Britancima, i Amerima.

A ovu rečenicu, da je spoj s Hitlerom bio bolje rješenje ne zaslužuje ništa drugo nego ban.
YU-partizani i komunisti su bili najbolji Staljinovi djaci. Barem do 1950.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:29   #57
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Nemoj živjeti u neznanju.

Partizani nisu bili nikakve sluge Rusa, nego njihovi saveznici,i to čak u manjoj mjeri nego s Britancima, i Amerima.

A ovu rečenicu, da je spoj s Hitlerom bio bolje rješenje ne zaslužuje ništa drugo nego ban.
Ti živiš u neznanju. Prve partizanske akcije su bile ućinjene po naredbu rusa, da se Njemce veže za još jedan front, i da posljedično, na Istoku bude lakše. Time se Hrvate uvelo u najkrvaviji mogući rat - bratoubilački, i sve radi interesa Rusije i Titove potrebe da glumi boga.
A što se bana tiče, Hrvati se nisu bojali ni zatvora radi svoje riječi i radi istine, a ne nekog tamo pišljivog bana.
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:32   #58
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
sad ste se vi lijepo našle, pa zajedno divanite kako su ustaše oslobodioci, a partizani protivnici RH.

Pozdrav
Vidiš da brzo učiš! Biće da ste imali dosta logike i filozofije u Komrovcu!?
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:44   #59
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
sad ste se vi lijepo našle, pa zajedno divanite kako su ustaše oslobodioci, a partizani protivnici RH.

Pozdrav
ako nisi za partizane, odmah si ustaša...
ok, vjerovat ćemo kako su partizani koji su ubijali same hrvate zapravo njihovi osloboditelji.
i, da, osloboditelji, ne oslobodioci. to je hrvatska riječ.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:48   #60
Koliko Hrvata je bilo u partizanima, po postotku?

Večina, pa naravno da su znali kud treba da idu.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.