Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2008., 23:03   #1
Kamp - otvaranje, problemi...

Molim vas ako znate da mi nešto razjasnite

Na otoku Krku smo uzeli prije dvije godine poljoprivredno zemljište u unutrašnjosti (maslinik)
Maslina i dalje ima dosta , ali smo stavili i kamp prikolicu.Međutim, šogor me danas zove sav u panici jer je čuo da se dijele ovih dana neka rješenja o uklanjanju kamp prikolica sa zemljišta.
Sada mi nije jasno ništa...može li to? pa nije to građevina
Upravo se pored te naše zemlje napravio put, ima i voda na našu zemlju još nije prikljućena..
Znate li nešto o tome, mogu li oni inašu kampicu micati?
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 00:12   #2
da,i tu su prilično revni. država je gladna.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 00:17   #3
kao sto sam svudje i svima rekao. blago onom tko moze otic iz ove drzave
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 00:30   #4
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
kao sto sam svudje i svima rekao. blago onom tko moze otic iz ove drzave
Probaj tako nešto nasaditi na zemljište negdje na Zapadu. Tamo postoje kazne i ako ne sortiraš smeće, a kamoli ako postaviš kamp-kućicu s idejom da bude ljetna kuća. Ako ne vjeruješ - probaj. I probaj sagraditi neki objekt u kakvom naselju u recimo Njemačkoj, a da se u potpunosti ne uklapa u okoliš. I pokušaj ga ostaviti bez fasade dulje nego što je potrebno...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 00:50   #5
Gle....prije je bio totalni shit........sad smo u blagostanju i treba da budes sretan a ne da se bunis zbog prikolice .....
Salim se naravno.
Mogo...mogu oni to bez problema. A ruku na srce, i ima logike. Zamisli kad bi svako stavio na svoju zemlju neku prikolicu i vrlo brzo bi dosli do toga da stavis dvije, tri a kad ih vec imas, mozda ni iznajmljivanje nebi lose doslo....
I tu nebi bilo kraja....
Kazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 10:21   #6
Dobro, po ovim postevima onda mogu micati koliko sam razumijela. Ali - zbog ćega? Mislim kakvo je obrazloženje?
Jer nije hrpa smeća..uredna je, čista , a ruku na srce kad bi se išlo od toga kako je to sad recimo maslinik, a mi kao vlasnici da se oko toga maslinika brinemo a kako smo iz ZG pa moramo negdje i prespavati ?
Opet mi nije jasno mi smo zemlju kupili, ništa na njoj ne gradimo jer znamo da se ne smije ipak nije građevinsko ali če na zadnje izaći da na nju ne smijemo ni zakoračiti nogom
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 12:06   #7
Zamisli da svatko tko ima komadić zemlje, stavi tamo kamp prikolicu. Na što bi to ličilo?
Osim toga, ako želiš izgraditi gospodarski objekt, zna se koliko moraš imati m2 (mislim da 6000 m2) zemlje, te se moraju ishodovati dozvole, te se zna da se u tom objektu NE spava, već služi kao spremište (alata, sjemena itd.). Zato se i zove gospodarski objekt.
A ovo što ti spominješ je vikendica - uzgred budi rečeno - ilegalno stavljena. Kamp kućicama je mjesto, kao što i sam naziv kaže, u kampu. Inače se plaća kazna za ilegalno kampiranje.
I sada nam je država kriva. Moš' si mislit'.
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 15:30   #8
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Probaj tako nešto nasaditi na zemljište negdje na Zapadu. Tamo postoje kazne i ako ne sortiraš smeće, a kamoli ako postaviš kamp-kućicu s idejom da bude ljetna kuća. Ako ne vjeruješ - probaj. I probaj sagraditi neki objekt u kakvom naselju u recimo Njemačkoj, a da se u potpunosti ne uklapa u okoliš. I pokušaj ga ostaviti bez fasade dulje nego što je potrebno...
u njemackoj je placa 7 puta veca od nase. a ja kad kupujem njihov mercedes (daj boze da ga kupin) jos olatim drzavi porez....

nemoj spominjat njemacku uzalud. njemac drzi kamp kucice u nasim kampovima jer ima novaca... ovaj sirotan je ozgubio zadnju radost koju je imao
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 16:14   #9
oh , radosti ilegalna ...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 22:55   #10
Quote:
Kazo kaže: Pogledaj post
Mogo...mogu oni to bez problema. A ruku na srce, i ima logike. Zamisli kad bi svako stavio na svoju zemlju neku prikolicu i vrlo brzo bi dosli do toga da stavis dvije, tri a kad ih vec imas, mozda ni iznajmljivanje nebi lose doslo....
I tu nebi bilo kraja....
Da, pa stavit recimo par kontejnera, obojat ih u žarke boje da bude veselo i tako...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 22:58   #11
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
Dobro, po ovim postevima onda mogu micati koliko sam razumijela. Ali - zbog ćega? Mislim kakvo je obrazloženje?
Jer nije hrpa smeća..uredna je, čista , a ruku na srce kad bi se išlo od toga kako je to sad recimo maslinik, a mi kao vlasnici da se oko toga maslinika brinemo a kako smo iz ZG pa moramo negdje i prespavati ?
A kako bi izgledao krajobraz da se svatko sjeti na svoju česticu postaviti nešto?

Na poljoprivredno zemljište možete uz odgovarajuće dozvole postaviti gospodarski objekt, koji služi za spremanje alata, traktora i ostalog potrebnog za poljoprivredu. To može (ako dobijete takvu dozvolu) biti i kamp-kućica, ali opet tu ne možete spavati, jer je to kampiranje bez dozvole. Za spavanje postoje stambeni objekti, a možete i u hotel.

Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
Opet mi nije jasno mi smo zemlju kupili, ništa na njoj ne gradimo jer znamo da se ne smije ipak nije građevinsko ali če na zadnje izaći da na nju ne smijemo ni zakoračiti nogom
Možete se baviti onim što je svrha zemljišta - poljoprivredom.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 23:00   #12
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
u njemackoj je placa 7 puta veca od nase. a ja kad kupujem njihov mercedes (daj boze da ga kupin) jos olatim drzavi porez....
Nikoga ne zanima kako ćeš se ti sa svojim gazdom dogovoriti oko svoje plaće.

Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
nemoj spominjat njemacku uzalud. njemac drzi kamp kucice u nasim kampovima jer ima novaca... ovaj sirotan je ozgubio zadnju radost koju je imao
Kao prvo, netko tko ima zemljište na moru nije "sirotan". Kao drugo, oni kojima je radost ilegalna djelatnost s razlogom postanu predmet bavljenja pravne države.

Htjeli smo više reda oko urbanizma i očigledno ga dobivamo. Samo je država počela raditi ono što joj je posao.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 00:35   #13
A pa dobro nemoramo sad biti cinični ja sam lijepo htjela pitati
Ali me ovo jako zanima znači možemo postaviti neki objekat recimo - kakvu drvenu barakicu ?
A za prikolicu mogu dobiti dozvolu? Mislim, barem sam tako iz posta razumjela..?
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 03:19   #14
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
A pa dobro nemoramo sad biti cinični ja sam lijepo htjela pitati
Ali me ovo jako zanima znači možemo postaviti neki objekat recimo - kakvu drvenu barakicu ?
A za prikolicu mogu dobiti dozvolu? Mislim, barem sam tako iz posta razumjela..?
Možete imati objekt koji se dobiva po jednostavnijoj proceduri, ali ne za življenje. Pitaj detaljnije na Stanovanju.

Nekada se moglo jednostavno graditi male pomoćne kućice, ali to se prilično zloupotrebljavalo, pa je ukinuto.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 10:25   #15
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
u njemackoj je placa 7 puta veca od nase. a ja kad kupujem njihov mercedes (daj boze da ga kupin) jos olatim drzavi porez....

nemoj spominjat njemacku uzalud. njemac drzi kamp kucice u nasim kampovima jer ima novaca... ovaj sirotan je ozgubio zadnju radost koju je imao
Vlasnik NIJE socijalna kategorija!
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 12:07   #16
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A kako bi izgledao krajobraz da se svatko sjeti na svoju česticu postaviti nešto?

Na poljoprivredno zemljište možete uz odgovarajuće dozvole postaviti gospodarski objekt, koji služi za spremanje alata, traktora i ostalog potrebnog za poljoprivredu. To može (ako dobijete takvu dozvolu) biti i kamp-kućica, ali opet tu ne možete spavati, jer je to kampiranje bez dozvole. Za spavanje postoje stambeni objekti, a možete i u hotel.



Možete se baviti onim što je svrha zemljišta - poljoprivredom.
mozes gradit ako si 1000m od mora i ako imas kvadraturu vecu od 2000m2. on je rakao da je kupio mali komadic zemlje?

kad je nogom pristupio na njega zamislio se kako je lipo ga imati i boravit na njemu. a ova budala od urbanista ovako razmislja:

a sasvim slucajno je zavrsio taj fakultet... moga je bit i vatrogasac... :

ma ja cu zivjet 2000 godina, iza mene ce genearcije bit jako ponosne sto sam im ostavio zelenu cistu sumu... ali nema veze sto se ta suma ionako obnovalja svakih toliko i toliko godina... pa tako da za 2ooog necu nit ja sam znati koje ce raslinje tu zivjet... ali vazno je da ja unosim red na ovoj zemlji?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 12:11   #17
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Možete imati objekt koji se dobiva po jednostavnijoj proceduri, ali ne za življenje. Pitaj detaljnije na Stanovanju.

Nekada se moglo jednostavno graditi male pomoćne kućice, ali to se prilično zloupotrebljavalo, pa je ukinuto.
moze dobit ako mu dva svjedoka uz sudskog vjestaka potipsu da je imao tu neki trijem ili kemnu kucicu. ali moras jako bit dobar s urbanistom inace ti to nece proc haha

a imas varijantu da ti ona u katastru ucrta u avijonskoj snimci jedu kockicu.. i rjesen problem haha

.---------

e narode moj glup li si
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 12:12   #18
Quote:
XENON2 kaže: Pogledaj post
Vlasnik NIJE socijalna kategorija!
da bravo. tako nam razmislajnje treba! politicka i ekonomska elita ce nam krojit sudbinu... kao da su oni nas stvorili bice da su mi oni mater i caca
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 12:50   #19
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
mozes gradit ako si 1000m od mora i ako imas kvadraturu vecu od 2000m2. on je rakao da je kupio mali komadic zemlje?

kad je nogom pristupio na njega zamislio se kako je lipo ga imati i boravit na njemu. a ova budala od urbanista ovako razmislja:
Zanimljivo je to da se godinama svi deru kako hoćemo pravnu državu i poštivanje propisa, pa onda kada se pravna država počinje provodit, onda je onaj tko se bori za boljitak ove zemlje "budala".

Nitko mu ne brani da ima to zemljište i boravi na njemu. Ali ako je zemljište poljoprivredno, onda tu nema što biti kućica. Za kućicu postoji građevinsko zemljište. I papiri. Za kamper postoji nešto što se zove kamp.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:01   #20
amo Vojki ovako, i svi pametni sto krojite zakone -

''poljoprivedno zemljiste sluzi za ....xxx....'''

polj. zem. se ne smije prodavati... nit cjepati na manje komadice od 2000m. ako je unutar 1000m, smije ga samo drzava kupit, a povise 1000m od mora, samo oni koji misle sadit povrce po njemu.

NA POLJOPRIVEDNOM SE OD SADA NE MOZE NISTA tako napisite

da ne bi normalan puk dolazio u ovakve dileme i sukobe.... malo vi promislite unaprijed kad krojite zakone. npr ja imam kapacitet za 25 osoba za iznamljivanje na moje ime. i to sam nedavno pripremio, da bi odjednom dosao zakon da smijem imat maks 16 osoba?

i da ti kazem da imam zemlju od samo 500m2, 300m od mora... i ne znam sto cu s njome? e prodat cu je strancu samo vama za inat
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.